DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Poznejte baroko na vlastní kůži. Navrhněte nový klášter nebo si zahrajte s hudebním kvartetem na zážitkové výstavě pro celou rodinu. „Nesahat!“ tu prostě neplatí. Díky audiovizuálním instalacím, virtuální realitě i zvukovým efektům se stanete součástí děje a můžete ho také sami vytvářet. Vyzkoušíte si, jak pracoval barokní architekt, jaké se nosily šaty a ovládnete interaktivní Kladrubský archifon. 

Vstupné

zdarma

Otevírací doba

PO – PÁ 13:00 – 18:00 (pro školy 8:30 – 12:30),
SO – NE 10:00 – 18:00

 

Více o výstavě, doprovodné akce i program pro školy najdete zde.

Nezapomeňte pozvat své přátele a sledujte výstavu také na facebooku.

Výstava je součástí přeshraničního projektu č. 153 podpořeného z programu EÚS Barokní region ČechyBavorsko. / Die Ausstellung ist Bestandteil des Projekts Nr. 153, Barockregion Bayern - Böhmen, das aus dem Programm Ziel/ETZ unterstütztwird.

Michal Škapa, jeden z nejvýraznějších autorů české graffiti scény, představí v DEPO2015 výběr děl, ve kterých pracuje mimo jiné s neonem.

Klikyháky, vlnovky a čáry jsou nedílnou součástí městských ulic a mnohdy i důkazem jejich živelnosti. Výstavou obrazů, sítotisků i patnáctimetrovou neonovou instalací na fasádě DEPO2015 tak autor odkazuje na pouliční a graffiti estetiku, se kterou dlouhodobě pracuje. Exteriérová instalace na budově DEPO2015 zůstane už nastálo.


VERNISÁŽ se uskuteční 29. března v 18 hodin v rámci slavnostního zahájení BLIK BLIK 2019 - Festival světla a umění ve veřejném prostoru. Všechny vás zveme!

Ve vrstvených obrazech neony kombinuje se svou typickou abecedou inspirovanou brazilským písmem pixação. Silně energický rukopis obsahuje zakódované poselství. Písmo se navíc často v obrazech prolíná s realistickými objekty, s autoportréty či s detaily z autorových koláží, obsahy se násobí, jejich význam se stává nejednoznačným.

Obrazy doplňuje objekt z neonových trubic. V „rentgenu“ Kuřáka vidíme řez hlavou, lebku, krevní řečiště a siluetu obličeje, vše zahalené v dýmu. V čiré neonové trubici viditelně proudí plyn a navozuje tak pocit krevního oběhu či kouře, který se rozlévá kuřákovými cévami. Ze stropu je zavěšen desetimetrový zářivě barevný svitek ručně vyřezaný z pauzového papíru. Barevné efekty se proměňují v souladu s měnícími se světelnými podmínkami. V prostoru kavárny jsou pak autorské sítotisky instalované na site specific podkresu provedeném v autorově oblíbené technice airbrushe.

AUTOR
Michal Škapa / Tron (*1978) patří k nejvýraznějším autorům české graffiti scény s kořeny v generaci writerů začínajících v polovině 90. let. Účastnil se řady důležitých výstav, jako byla mezinárodní přehlídka graffiti a street artu NAMES (2008) či výstava Městem posedlí v Galerii hl. m. Prahy (2012). Jeho zásadními autorskými projekty byl GRAFFOMAN v pražské Chemistry Gallery (2014) a výstava ANALFABET v Trafo Gallery (2017). Po jeho zatím největší autorské výstavě BABYLON v pražské galerii Villa Pellé (2018) se v užším výběru děl představuje Michal Škapa také v Plzni. 

Vstupné

zdarma

Pozvěte na výstavu své přátele na facebooku.

Akce

Přijďte si do depa užít plzeňské ozvěny tradičního mezinárodního filmového festivalu. Od úterý do čtvrtka budeme promítat výběr oceňovaných snímků, které jinak v kinech neuvidíte!

Kompletní program:

Úterý 2. dubna
20:00 Brankář
 
Středa 3. dubna
 
Čtvrtek 4. dubna
20:00 Vice

Vstupné

Vstupenky za 99 Kč zakoupíte na GoOut.net

Navštivte také domovskou stránku festivalu www.febiofest.cz.

Puberta je to roztomilé období, kdy se z našich milovaných dětí stávají otrávení adolescenti s nafouklým výrazem, kterým dávají jasně najevo, že rodič je jen otravný šum na pozadí.

Právě pro ty z vás, kterých se to týká, nebo tušíte, že to brzy přijde, je určen tento workshop. Vlastně přesněji řečeno: pokud je vašim ratolestem kolem osmi, přijďte také, ať víte do čeho jdete a jak se na to připravit. Protože prevence je vždycky lepší než intervence.

Vstupné

Vstupenky v hodnotě 300 Kč zakoupíte v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz nebo na místě za 350 Kč.

Při příležitosti jubilejního 10. festivalového ročníku se budeme věnovat hlavně a především JÍDLU! :) V celé své šíři - nebude to pouze o ochutnávkách a kulinářských workshopech, ale budeme řešit i v současnosti často skloňovaný zero-waste lifestyle, "zelenou ekonomiku", jak změny klimatu ovlivní produkci potravin na Blízkém východu a mnoho dalšího.

Chybět nebude ArabFILMfest s tematickými filmy a velký sobotní program pro celou rodinu. Na milovníky dobrot čeká ORIENTAL STREET FOOD MARKET.

Prohlédněte si kompletní program festivalu.

Program v DEPO2015

Čtvrtek 4.4.
18:00 Kulinářský workshop: Vítejte v Palestině!
 
Pátek 5.4.
15:30 Jídlo není jen na talíři
mezinárodní konference - den druhý: Jídlo jako nástroj (po)moci)
18:00 Kulinářský workshop se Suraia Abud Coaik
20:00 ArabFILMfest: With myself I started (2017)
 
Sobota 6.4.
11:00 - 24:00 Velký sobotní program: Na zdraví
18:30 ArabFILMfest: Couscous: The Seeds of Dignity (2017)
 
Nezapomeňte na Arabfest pozvat své přátele na facebooku.
 

Poznejte tajemství palestinské kuchyně spolu s Raniou Talala, zakladatelkou kulinářského blogu Les Petits Plats Palestiniens de Rania. Rania sdílí skrze své kuchařské umění vzpomínky na dětství v palestinské rodině a s Vámi se podělí o tři originální recepty.

Tato akce je pořádána ve spolupráci s Velvyslanectvím Státu Palestina v Praze.

Na workshop doporučujeme kvůli omezené kapacitě rezervaci předem přes e-mail: kontakt@arabfest.cz. (OBSAZENO, KAPACITA NAPLNĚNA)

Vstupné

350 Kč / 2 os., 270 Kč / 1 os.; vždy je k dispozici jeden varný pult

Monkey Business vyráží na turné k desce Bad Time For Gentlemen. Do Plzně se kapela podívá 5. dubna a jako vždy to bude pořádná divočina.

Na plzeňský koncert zve baskytarista Pavel Mrázek:
„My dřeli až do úmoru, zvlášť noty, rytmus, dury, maje. Zahrajem jak starý kousky pro slečny i jejich klouzky. Zahrajem i z nový desky se srdcem a hlavně hezky. Na své si přijdeš, věc je jistá, ať Turek jsi, či jehovista.“

Vstupenky v předprodeji na GoOut a Plzeňské vstupence.

Pozvěte přátele na koncert a sledujte facebookovou událost.

Jídlo v různých rolích a významech budou v Plzni během tří dnů zkoumat a ochutnávat čeští i zahraniční odborníci. Páteční odpoledne bude patřit tématu jídlu jako nástroji pomoci a/nebo nástroji moci. Seznámíte se s projektem Cook2Help, s hashtagem #LaResistanceDanslAssiette a také s Lukasem Driegerem, vedoucím humanitární pomoci v neziskové organizaci ADRA Německo, který se podílí na mezinárodní snaze o řešení mimořádné situace v Jemenu s cílem zabránit vypuknutí hladomoru v zemi.

Tento programový blok bude možné sledovat v přímém přenosu online.

Na konferenci je nutné přihlásit se skrze registrační formulář zde nebo na facebooku, případně napište na kontakt@arabfest.cz.

Vstupné

Zdarma, kvůli omezené kapacitě je nutná registrace.

Pozvěte na konferenci své přátele na facebooku.

Dokumentární snímek libanonského režiséra Elie Nemriho sleduje aktivity sociální a environmentální aktivistky Amal Jamil Madanat po jejím odchodu do penze. Amal se po padesátce rozhodne uskutečnit svůj sen, tedy vidět ulice Jordánska čisté a uklizené.

Film promítáme v arabském znění s anglickými titulky.

Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme rezervaci předem ZDE.

Vstupné

70 Kč při rezervaci předem, 90 Kč na místě | Rezervace do 5.4. 2019 do 8:00 hodin

Nezapomeňte pozvat své přátele na facebooku!

Exkurze do světa libanonské vegetariánské kuchyně: směs koření za'atar, melasa z granátových jablek, kyselost a mnohem víc!

Kvůli omezené kapacitě je nutná rezervaci předem přes e-mail: kontakt@arabfest.cz.  (OBSAZENO, KAPACITA NAPLNĚNA)

Vstupné

350 Kč / 2 os., 270 Kč / 1 os.; vždy je k dispozici jeden varný pult

Oceňovaný dokument se zaměřuje na politické, sociální, ekonomické a ekologické podmínky pěstování obilovin a produkce kuskusu v Tunisku. Zabývá se významem problematiky potravin pro boj o individuální a kolektivní lidskou důstojnost, stejně jako otázkami nezávislosti a svrchovanosti.

Film uvádíme v arabštině a francouzštině s anglickými titulky.

Po filmu následuje debata s vybraným hostem.

Akce ve spolupráci s Velvyslanectvím Tuniské republiky v Praze.

Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme rezervaci předem ZDE.

Vstupné

70 Kč při rezervaci, 90 Kč na místě | Rezervace do: 4.4. 2019 do 8:00 hodin.

Pozvěte na promítání své přátele na facebooku.

Letošní sobotní program v plzeňských industriálních prostorách DEPO2015 vám bude zaručeně chutnat! Těšit se můžete na kulinářské workshopy, filmy, zajímavé přednášky a debaty o jídle a většinou i s jídlem! Podruhé se uskuteční také oblíbený ORIENTAL STREET FOOD MARKET. Kromě jídla vás ale čekají také kurzy arabštiny, řemeslné dílny a rovněž orientální trhy, kde seženete vše od koření a kávy až po knížky či ručně vyráběné šperky. Na své si přijdou i ti nejmenší při animování či vyprávění Jana Poláka. Na závěr dne pak pro dospělé budou hrát DJs Radia 1 speciální set world music s důrazem na arabskou hudbu. Oslava jak má být!

Podrobný program naleznete zde.

Vstupné

dobrovolné (výjimkou jsou kulinářské worskhopy)

Nenechte si ujít novinky k akci na facebooku.

20 minut a 3 možnosti, jak s nimi naložit. Tom Tykwer, zásadní německý filmový tvůrce posledních několika dekád, vystavěl svůj nejznámější film Lola běží o život na precizním zmatení stylistických forem. Tím paradoxně dosáhl nebývale funkční dramaturgické syntézy a stvořil dílo, které reflektuje 90. léta minulého století a umělecký pohled na blížící se konec tisíciletí. Efekt motýlích křídel a s tím spojená snaha dokázat ovlivnit svůj osud jsou témata, kterých se dotýká hned několik známých filmů tehdejší doby. Málokterý z nich však disponuje takovou tvůrčí drzostí a formální kreativitou. Zatímco u režisérových pozdějších snímků Princezna a bojovník a Nebe (oba filmy s Lola běží o život spojuje ústřední téma zamilované dvojice prchající před zákonem) je znát postupné zklidnění z hlediska formy i tempa, Lola diváka v úvodní vteřině nekompromisně chytne a až do samotného závěru nepustí.

Snímek LOLA BĚŽÍ O ŽIVOT uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Tom Tykwer, Německo, 1998, 81 min.

ČSFD: 80 %

Vstupné

Vstupenky si můžete zakoupit za 90 Kč v předprodeji na plzenskavstupenka.cz

Nezapomeňte na promítání pozvat své přátele na facebooku.

Film Lola běží o život uvádíme za podpory Goethe-Institut Česká republika.

Filmový festival. Soutěžní a bilanční přehlídka českých celovečerních a dokumentárních filmů, které se ucházejí o přízeň mezinárodní poroty a hlavní cenu festivalu: Zlatého ledňáčka.

Prohlédněte si kompletní program festivalu.

Program Finále Plzeň v DEPO2015

Pátek 12.4.
R: Tomáš Elšík | Česká republika | 2018 | 75 min
 
R: David Jařab | Česká republika | 2018 | 85 min
 
R: Jan Svatoš | Česká republika | 2018 | 90 min
 
R: Šimon Šafránek | Česká republika | 2018 | 79 min
 
Sobota 13.4.
R: Dāvis Sīmanis | Česká republika, Lotyšsko | 2018 | 88 min
 
R: Tomáš Bojar | Česká republika | 2018 | 73 min
 
R: Michal Varga | Česká republika, Slovinsko | 2018 | 79 min
 
R: Jan Gebert | Chorvatsko, Česká republika | 2018 | 76 min
 
R: Vitalij Manskij | Česká republika, Lotyšsko, Švýcarsko | 2018 | 102 min
 
Neděle 14.4.
R: Petr Šprincl | Česká republika | 2018 | 66 min
 
R: Evdokia Moskvina, Linda Dombrovszky, Magdalena Szymkow, Marie Elisa Scheidt, Stephan Komandarev | Bulharsko, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovinsko | 2018 | 130 min
 
R: Tomáš Elšík | Česká republika | 2018 | 75 min
 
R: Anna Kryvenko | Česká republika, Lotyšsko, Slovenská republika | 2018 | 79 min
 
Pondělí 15.4.
R: Evdokia Moskvina, Linda Dombrovszky, Magdalena Szymkow, Marie Elisa Scheidt, Stephan Komandarev | Bulharsko, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovinsko | 2018 | 130 min
 
R: David Jařab | Česká republika | 2018 | 85 min
 
R: Hana Třeštíková | Česká republika | 2019 | 91 min
 
R: Michal a Šimon Cabanovi | Česká republika | 2019 | 53 min
 
R: Igor Kosenko, Cyprien Clément-Delmas | Česká republika, Německo, Ukrajina | 2018 | 79 min
 
Úterý 16.4.
R: Jan Svatoš | Česká republika | 2018 | 90 min
 
R: Tomáš Bojar | Česká republika | 2018 | 73 min  
 
R: Martin Páv | Česká republika | 2018 | 90 min
 

Vstupné

Předprodej vstupenek bude zahájen 1. 4. 2019 v 9.00 hodin.

Zakoupení vstupenek před konáním festivalu je možné pouze online. Vstupenky na vybrané akce festivalu je možné zakoupit přes portál www.goout.net.

Zakoupení vstupenek během konání festivalu je možné přímo na festivalových pokladnách nebo online na www.festivalfinale.cz.

Vstupenky na vybrané akce festivalu je možné zakoupit přes portál www.goout.net nebo prostřednictvím partnerů doprovodné části programu.

Prodej vstupenek během festivalu zajišťují tato prodejní místa:

Měšťanská beseda
Kopeckého sady 13, Plzeň
10:00-22:00
Na tomto prodejním místě můžete platit v hotovosti, kartou, formou Apple pay a stravenkami, které jsou určené pro kulturní vyžití.
 
DEPO2015
Presslova 14, Plzeň 
hodinu před začátkem první projekce

 

Slevy

 • dítě do 6 let včetně, pokud sedí na rodičích, nemusí mít vlastní vstupenku

 • držitel průkazu ZTP = sleva 50 % ze vstupného

 • držitel průkazu ZTP/P = sleva 50 % ze vstupného + doprovod = vstupenka za 0 Kč

Pro získání slevy předložte při nákupu na pokladně příslušný doklad. On-line prodej neumožňuje nákup vstupenek se slevou. Slevu nelze kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Respekt k tradici, férové dodavatelské vztahy, trvalá udržitelnost, společenská odpovědnost - dá se na podobných hodnotách postavit úspěšný business nebo se něco takového nevyplácí? Přijďte se inspirovat na další snídani u live streamu Brain&Breakfast. Hostem bude Josef Dvořáček, spolumajitel a ředitel firmy SONNENTOR.

Vstupné

Vstup zdarma. Registrujte si své místo ZDE.

Pozvěte na snídani své přátele na facebooku!

Koncept Brain&Breakfast

Snídaně + live stream přednášky (většinou) z Impact Hub Praha.

Brain&Breakfast pořádá Red Button proto, abychom se od sebe vzájemně inspirovali. Abychom si ukázali nové obzory a představili si odvětví a myšlenky, které by se k nám jinak třeba vůbec nedostaly. Jsou možností potkat se s lidmi se silným příběhem a propojovat se navzájem.

Snídaně probíhá 1x za měsíc a je živě streamovaná do více než 60 míst v ČR a SR.

Těšte se na koncert české metalovo / hard rockové kapely v rámci Unplugged Tour.

Vstupné

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na ticketstream.cz

Po koncertu bude následovat autogramiáda.

Pozvěte na koncert své přátele na facebooku.

Co všechno termiti dokážou a jak funguje termití společenství? O tom se budeme bavit s biologem Janem Šobotníkem, předním světovým specialistou na termity.

Vstupné

Vstup ZDARMA

Science Café

Science Café je cyklus neformálních diskusí s vědci v prostředí kaváren. Smyslem setkání je společné hledání otázek a odpovědí, představení vědců jako inspirativních osobností a prezentace konkrétních vědeckých výzkumů.

Tábor je obsazen, sbíráme už pouze NÁHRADNÍKY.

I na letošní léto jsme pro vaše děti připravili řemeslný příměstský tábor, který bude zaměřen na tvorbu z různých materiálů a prací s ručním nářadím.

Termín: 29. července - 2. srpna 2019
Čas: denně 9:00 - 16:00
Určen: dětem ve věku 7 - 13 let

Podrobné informace ZDE

Autorské čtení s hudebním doprovodem

Petr Soukup je básník a nápadník všemožných her s českým jazykem. Vydal již 5 sbírek včetně té nejaktuálnější EREKCE SRDCE. Pro obec básníků je málo vážný, pro komiky až moc poetický. Proto nyní jezdí po Česku, kde vystupuje se svým autorským čtením a hudebním doprovodem. Jak sám říká, jeho vystoupení často zvedají divákům mandle, náladu, bradavky i penis.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz a GoOut.net za 160 Kč nebo na místě za 180 Kč.

Predator RUN opět míří do Plzně! Již počtvrté odstartuje z depa do centra překážkový závod, který prověří vaší fyzičku.

Pro účast v závodě je nezbytná REGISTRACE.

Sledujte novinky a další informace na facebooku.

www.predatorrace.cz

Výjimečný film, výjimečný filmový zážitek. Zásadním motivem tvorby amerického režiséra Richarda Linklatera byl vždy čas a zkoumání vývoje jedince v závislosti na něm. Snímkem Chlapectví posunul Linklater toto téma na zcela novou úroveň a otevřel nové možnosti pro celé odvětví hrané tvorby. Režisér aplikoval dokumentární časosběrnou metodu na hraný film a po dobu 12 let natáčel příběh o dospívání jednoho obyčejného chlapce. V rozmezí od šestého do osmnáctého roku života tak divák sleduje fyzický i duševní vývoj jedné a té samé osoby, filmové postavy i herce zároveň, a má tak možnost zažít zcela ojedinělý kinematografický zážitek.

Snímek CHLAPECTVÍ uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Richard Linklater, USA, 2014, 158 min.

ČSFD: 76 %

Vstupné

Vstupenky si můžete zakoupit za 90 Kč v předprodeji na plzenskavstupenka.cz

Nezapomeňte na promítání pozvat své přátele na facebooku.

Pilsen Mini Maker Faire je přehlídka všech kreativních lidí, tvůrců, kutilů, bastlířů, vynálezců a jejich fanoušků, kteří chtějí ukázat a představit svůj produkt, vychytávku, „hack“, experiment nebo koníček.

“Chceme dát příležitost makerům, kutilům a inovátorům z Plzeňského kraje i okolí, aby se ukázali, ale také se setkali, navzájem se inspirovali nebo vytvořili další spolupráce... koneckonců, v Plzni to vlastně všechno začalo.” tvrdí jeden z organizátorů Ondřej Kašpárek.

Co vás čeká?

 • nevšední projekty makerů z různých oblastí, např. nové technologie, řemesla, 3D tisk, internet věcí, elektronika, design, drony, modelářství, vyšívání a další,
 • dozvíte se o nových technologiích nebo způsobech, jak je spojit s tradičními řemesly,
 • víkend plný originálních nápadů, přednášek, workshopů a zábavy!

Nalaďte se na makerskou vlnu a podívejte se, jak vypadal první Maker Faire v Praze.

Makeři se můžou se svými projekty stále přihlašovat na stránkách akce. 

Pozvěte své přátele a rodinu také na Facebooku a sledujte aktuální informace na události také na plzenskavstupenka.cz.

Připravili jsme pro vás speciální workshop vhodný pro děti od 7 let v doprovodu rodičů. Staňte se malířem a namalujte si svůj vlastní barokní obraz, třeba svůj vlastní autoportrét. K dispozici budete mít velký malířský stojan a barvy. A zbytek bude už jen na vás.

A protože při tvoření vyhládne, už tradičně pro Vás napečeme i něco dobrého.

Přijít mohou i mladší děti, pro ty bude připraven hrací koutek.

Vstupné

Vstup ZDARMA

Kapacita je omezená na 15 účastníků. Rzervujte si své místo na suchankovalinda@seznam.cz

Jezdíte rádi na venkov? A co kdyby venkov tentokrát přijel za vámi do Plzně?

EXPO je živá jarní prezentace kulturní a řemeslné nabídky plzeňského venkova, která netradičním způsobem otevře turistickou sezonu okolních lokalit, přírodních a kulturních památek a dalších zajímavostí.

Čeká vás pestrý kaleidoskop řemeslníků, zajímavostí, rarit i zážitků a herní prvky pro nejmenší. Dobrý? A co takhle i malé občerstvení z venkova s posezením u společného stolu, který se potáhne před celé nádvoří DEPO2015.

Vstupné

Vstup zdarma

Sledujte novinky a podrobné informace k akci na facebooku!

Pořadateli Venkovského EXPA jsou MAS (místní akční skupiny) Plzeňského kraje.

Co myslíte, kdo je nejpovolanější, mluvit na toto téma? Kdo je nejvíc spjatý s pojmem "na volné noze"? Kdo napsal bibli volnonožců? Samozřejmě, diskutovat s námi bude Robert Vlach!

Program

16:30 registrace
17:00 zahájení
17:15-19.00 Diskuze s Robertem Vlachem
19:00 Networking

Vstupné

Early Bird (do 31.3.) 200 Kč / 100 Kč (partneři, studenti)
Regular (od 1.4.) 300 Kč / 150 Kč (partneři, studenti)
Na místě 350 Kč
Registrujte se ZDE!

Dress code

Smart casual - každý z kotlů je laděn do jedné z barev loga PBK. Pro tento termín byla zvolena MODRÁ.

Plzeňský business kotel ještě neznáte a říkáte si, proč dorazit? Jste startupista, začínající podnikatel/ka nebo o podnikání teprve přemýšlíte? Přijďte na diskuzní a networkingové setkání, které vás inspiruje a pomůže vám zorientovat se v podnikatelském světě.

Těší se na vás tým PBK

Workshopy a Kurzy

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat převážně teorii základních tesařských a truhlářských rámových spojů, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje pro výrobu např. foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden si vyzkoušíme rámové spoje používané na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

délka kurzu celkem 16 hodin - (4x4 hodiny vždy v úterý od 2.4.2019)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru 

VSTUPENKU na kurz koupíte ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, 4 čtvrtky vždy 17-21 (4.-25. dubna)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 

VSTUPENKU na kurz lze zakoupit ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.
Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher

Přijďte se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí.

Ve FABLABu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, až po vytisknutí vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete umět používat 3D tiskárnu samostatně.

Průběh kurzu:

 • úvod o technologii 3D tisku
 • seznámení s tiskárnou
 • ukázka modelování v 3D softwaru Tinkercad (pro správné 3D modely do tisku)
 • několik praktických tipů
 • nejčastější chyby při tisku a jak se jim vyhnout
 • seznámení s materiály a několik tipů
 • příprava 3D modelu v software Cura
 • kalibrace a správné nastavení tiskárny
 • ovládání tiskárny pomocí displeje
 • 3D tisk připraveného modelu
 • zajímavé tipy co tisknout a různé příklady pro inspiraci

Co se naučíte: 

 • jak ovládat klasickou FDM 3D tiskárnu
 • jak používat software na úpravu modelu pro tisk
 • jak se o tiskárnu starat a udržovat jí
 • kde najít 3D modely zdarma
 • jaké používat programy na úpravu 3D objektu

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace s poznámkami
 • praktická výuka na 3D tiskárně
 • 3D tisk malého objektu, který si odnesete domů
 • základní občerstvení

S sebou: notebook s myší

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 10.4. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Během tohoto intenzivního kurzu si vyzkoušíš dvě nejvíce používané metody svařování oceli, a to svařování obalenou elektrodou a svařování v ochranné atmosféře tzv. céóčko.

Kurz vedeme v přátelském duchu v malých skupinkách s individuálním přístupem. Praktickou část prokládáme teorií oboru, upozorněním na bezpečnost práce a požární ochranu. Dále společně probereme správné použití úhlové brusky a broušení až k dokonale hladkému povrchu a samozřejmě se dozvíš vše o následných antikorozních úpravách oceli. 

Kurz svařování je určen pro širokou veřejnost. 

Rozsah kurzu: víkendový kurz, sobota i neděle 10.00-18.00
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKU na kurz lze zakoupit ZDE

Pokud máš zájem o kurz, volej na tel.: 731184134, nebo piš přímo Honzovi na: honomichljan@depo2015.cz.
Na tento kurz je také možné zakoupit dárkový voucher.

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Je to vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami. Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a kde ho nejvýhodněji nakoupit.

Průběh kurzu:

 • úvod o Arduino a programování
 • seznámení s Arduino variantami
 • práce v software Tinkercad Circuits (virtuální zapojování aktuátorů, programování)
 • seznámení a správné nastavení software Arduino IDE
 • programování v jazyce Wire v software Arduino IDE
 • vytváření jednoduchých programů a jejich nahrávání do Arduino
 • několik praktických tipů
 • zajímavé tipy a nápady co programovat

Co se naučíte

 • programovat v jazyce Wire
 • programovat Arduino desky a jejich varianty
 • používat různé aktuátory
 • kde Arduino nejvýhodněji nakoupit

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace a příklady kódů s poznámkami
 • praktická výuka na Deskách Arduino UNO
 • základní občerstvení

S sebou: notebook

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 17.4. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Zapomeňte na pěstování v řádcích, teď frčí čtverce. Budete překvapení, jak pestrou úrodu z nich sklidíte.

Lektorka: Alena Lehmannová (Zahradnice AL), odbornice na přírodní zahradničení

Vstupné

Vstupné 100 Kč, členové PěstírnyDEPO 80 Kč (v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz nebo na místě). 

Další plánované workshopy: 
21. 5. / 17.30 – Zahradnický klub: Bylinky v kuchyni a na zahradě
25. 6. / 17.30 – Zahradnický klub: Hmyzí krmítka a domky
17. 9. / 17.30 – Zahradnický klub: Zpracování úrody
15. 10. / 17.30 – Zahradnický klub: Kompostování a péče o půdu

V rámci kurzu se naučíte vytvořit základní střih, zpracování švů a začištění lemů pod vedením zkušené lektorky. Domů si odnesete nejen hotové tepláčky, ale i střih, který bude sedět přímo vašemu dítku. 

Rozsah kurzu: jednorázový 16:30 - 18:30

Konání: 24. dubna v šicí dílně

Cena: 500,- (včetně materiálu)

Vstupenku lze zakoupit na ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 15:00 jeden den před konáním. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.