DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Poznejte baroko na vlastní kůži. Navrhněte nový klášter nebo si zahrajte s hudebním kvartetem na zážitkové výstavě pro celou rodinu. „Nesahat!“ tu prostě neplatí. Díky audiovizuálním instalacím, virtuální realitě i zvukovým efektům se stanete součástí děje a můžete ho také sami vytvářet. Vyzkoušíte si, jak pracoval barokní architekt, jaké se nosily šaty a ovládnete interaktivní Kladrubský archifon. 

Vstupné

zdarma

Otevírací doba

PO – PÁ 13:00 – 18:00 (pro školy 8:30 – 12:30),
SO – NE 10:00 – 18:00

 

Více o výstavě, doprovodné akce i program pro školy najdete zde.

Nezapomeňte pozvat své přátele a sledujte výstavu také na facebooku.

Výstava je součástí přeshraničního projektu č. 153 podpořeného z programu EÚS Barokní region ČechyBavorsko. / Die Ausstellung ist Bestandteil des Projekts Nr. 153, Barockregion Bayern - Böhmen, das aus dem Programm Ziel/ETZ unterstütztwird.

Michal Škapa, jeden z nejvýraznějších autorů české graffiti scény, představí v DEPO2015 výběr děl, ve kterých pracuje mimo jiné s neonem.

Klikyháky, vlnovky a čáry jsou nedílnou součástí městských ulic a mnohdy i důkazem jejich živelnosti. Výstavou obrazů, sítotisků i patnáctimetrovou neonovou instalací na fasádě DEPO2015 tak autor odkazuje na pouliční a graffiti estetiku, se kterou dlouhodobě pracuje. Exteriérová instalace na budově DEPO2015 zůstane už nastálo.


VERNISÁŽ se uskuteční 29. března v 18 hodin v rámci slavnostního zahájení BLIK BLIK 2019 - Festival světla a umění ve veřejném prostoru. Všechny vás zveme!

Ve vrstvených obrazech neony kombinuje se svou typickou abecedou inspirovanou brazilským písmem pixação. Silně energický rukopis obsahuje zakódované poselství. Písmo se navíc často v obrazech prolíná s realistickými objekty, s autoportréty či s detaily z autorových koláží, obsahy se násobí, jejich význam se stává nejednoznačným.

Obrazy doplňuje objekt z neonových trubic. V „rentgenu“ Kuřáka vidíme řez hlavou, lebku, krevní řečiště a siluetu obličeje, vše zahalené v dýmu. V čiré neonové trubici viditelně proudí plyn a navozuje tak pocit krevního oběhu či kouře, který se rozlévá kuřákovými cévami. Ze stropu je zavěšen desetimetrový zářivě barevný svitek ručně vyřezaný z pauzového papíru. Barevné efekty se proměňují v souladu s měnícími se světelnými podmínkami. V prostoru kavárny jsou pak autorské sítotisky instalované na site specific podkresu provedeném v autorově oblíbené technice airbrushe.

AUTOR
Michal Škapa / Tron (*1978) patří k nejvýraznějším autorům české graffiti scény s kořeny v generaci writerů začínajících v polovině 90. let. Účastnil se řady důležitých výstav, jako byla mezinárodní přehlídka graffiti a street artu NAMES (2008) či výstava Městem posedlí v Galerii hl. m. Prahy (2012). Jeho zásadními autorskými projekty byl GRAFFOMAN v pražské Chemistry Gallery (2014) a výstava ANALFABET v Trafo Gallery (2017). Po jeho zatím největší autorské výstavě BABYLON v pražské galerii Villa Pellé (2018) se v užším výběru děl představuje Michal Škapa také v Plzni. 

Vstupné

zdarma

Pozvěte na výstavu své přátele na facebooku.

Akce

Tábor je obsazen, sbíráme už pouze NÁHRADNÍKY.

I na letošní léto jsme pro vaše děti připravili řemeslný příměstský tábor, který bude zaměřen na tvorbu z různých materiálů a prací s ručním nářadím.

Termín: 29. července - 2. srpna 2019
Čas: denně 9:00 - 16:00
Určen: dětem ve věku 7 - 13 let

Podrobné informace ZDE

Skryté město opět zahajuje sezónu sousedských procházek v rámci Slavností svobody!

Odpoledne vás čeká architektonická procházka Nové centrum – výrobní a rezidenční čtvrť. Typologicky i architektonicky pestrou náplní disponuje stezka procházející územím v severozápadní části někdejšího Říšského Předměstí. Vyniká zde, kromě několika cenných realizací Adolfa Loose, kancelářská budova někdejších Škodových závodů, dnešní kulturní dům Peklo, již neexistující areál městského výstaviště či soubor obecních činžovních domů se sociálními byty.

Průvodce: Marek Marovič

Sraz: Bendova 1107/10

Vstupné

Vstupenky lze zakoupit za 100 Kč na www.plzenskavstupenka.cz nebo přímo na místě srazu (pozor - kapacita omezena!).

Více informací na www.skrytemesto.cz

Skryté město opět zahajuje sezónu sousedských procházek v rámci Slavností svobody!

Dopoledne se můžete těšit na zcela novou procházku, která vás provede Doubravkou a její průmyslovou historií. Řeka Úslava v Doubravce a Lobzích-Letné bývala osou nejstarší plzeňské „průmyslové zóny“, kde kromě známé lopatárny pracovaly tkalcovna, sklárna, papírna, prachárna, cvokárna a hřebíkárna. Stával zde také dosud zcela neznámý minerální závod na těžbu a zpracování vitriolové břidlice. Posledním soukromým podnikem byla do r. 1951 na Letné unikátní slévárna ložisek do leteckých motorů dle vlastního projektu doubraveckého vynálezce. Konec procházky bude v blízkosti mostu přes Úslavu na Rokycanské.

Průvodci: Petr Kopp, Jan Hajšman, Jan Toman
Sraz: Husův park (zastávka autobusu č. 28)

Vstupné

Vstupenky lze zakoupit za 100 Kč na www.plzenskavstupenka.cz nebo přímo na místě srazu (pozor - kapacita omezena!).

Více informací na www.skrytemesto.cz

Přemýšleli jste někdy o tom, jak reagují naše děti na změnu a jak jim v tomto procesu můžeme my rodiče pomoci? Chcete se dozvědět, jak děti na změnu nejlépe připravit a jak je důležité děti v procesu změny podporovat a empatizovat s nimi? Pojďme se, rodiče, potkat a probrat to!

Školení Vítání změny pro dospělé patří mezi nejnavštěvovanější semináře Moniky Just.

Na setkání s vámi se těší Monika Just!

Kapacita je 15 osob.

Vstupné

Vstupnky za 300 Kč zakoupíte v předprodeji na plzenskavstupenka.cz nebo na místě 350 Kč.

Málo filmů posledních let dokázalo divákovi nabídnout tak silné spektrum emocí, jako právě Hon. Mezilidské vztahy uvnitř komunity či společnosti jsou Vinterbergovým esenciálním tématem již od 90. let, kdy se pod hlavičkou manifestu Dogma 95 dostal do širšího filmového podvědomí bizarní studií rodinných vazeb v Rodinné oslavě. V Honu se Vinterberg téměř škodolibě soustředí na sérii nešťastných momentů, které hlavního hrdinu stahují do víru těžko představitelných událostí a nabízejí bolestivý pohled na křehkost a pomíjivost mezilidských vazeb. Herecký výkon Madse Mikkelsena pak strhává divákovu pozornost a vede ho až silné závěrečné katarzi.

Snímek HON uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Thomas Vinterberg, Dánsko / Švédsko, 2012, 115 min.

ČSFD: 88 %

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč v předprodeji na plzenskavstupenka.cz

Pozvěte své známé na facebooku!

Srdečně zveme učitele a učitelky němčiny, jejich žáky a studenty vysokých škol 14. května 2019 na Den s němčinou do Plzně!

Prozkoumat Německo, učit se německy a přitom se bavit? To si mohou užít žáci 5. až 7. tříd v interaktivní hře Autobahnspiel – Procestuj Německo!. V zábavné hře se 16 zastávkami ve známých německých městech na soutěžní týmy čekají záludné úkoly. Celá hra probíhá v češtině.

Studenti se dále mohou těšit na koncert německého hudebníka Uwe Kaa a hudební workshop: Hip hop nebo reggae, zpěvák, textař a písničkář, nebo od každého trochu? Již 20 let se německý hudebník Uwe Kaa zabývá muzikou a pokaždé dokáže znovu nadchnout inteligentními texty a dobrou hudbou, která potěší vaši hlavu, duši i tělo.

Den s němčinou zakončí seminář na téma „Němčina na prvním stupni základních škol“ s lektorkami PhDr. Janou Martiníkovou (Gymnázium Olomouc – Hejčín) a Mgr. Lenkou Langerovou (Fakultní základní škola Olomouc – Hálkova)

Kompletní program:

10:00–12:00 Autobahnspiel – Procestuj Německo! (obsazeno)

Prozkoumat Německo, učit se německy a přitom se bavit? To si mohou užít žáci 5. až 7. tříd v interaktivní hře Autobahnspiel – Procestuj Německo!. V zábavné hře se 16 zastávkami ve známých německých městech na soutěžní týmy čekají záludné úkoly. Celá hra probíhá v češtině.

12:30–13:30 Koncert Uwe Kaa

Studenti se dále mohou těšit na koncert německého hudebníka Uwe Kaa a hudební workshop: Hip hop nebo reggae, zpěvák, textař a písničkář, nebo od každého trochu? Již 20 let se německý hudebník Uwe Kaa zabývá muzikou a pokaždé dokáže znovu nadchnout inteligentními texty a dobrou hudbou, která potěší vaši hlavu, duši i tělo.

14:50–16:30 Seminář „Němčina na prvním stupni základních škol“
Pedagogická fakulta ZČU, Místnost CH-209, vchod: Klatovská tř. 51, Plzeň

Seminář pro student vysokých škol proběhne formou workshopu a bude věnován nejen teoretickým základům výuky německého jazyka s dětmi v raném školním věku, ale především praktickým ukázkám práce s dětmi ve věku od šesti do desíti let. Těší se na vás lektorky PhDr. Jana Martiníková (Gymnázium Olomouc – Hejčín) a Mgr. Lenka Langerová (Fakultní základní škola Olomouc – Hálkova)

Prosíme, nahlaste účast své školy na e-mail info@sprechtime.cz

Vstupné

Celý program je zdarma.

Ještě více němčiny? Přihlaste svoji školu od 13.5. do 15.5. k bezplatnému vyzkoušení jazykové animace Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem. Více na www.tandem-org.cz

Čtyři dny oslav česko-bavorského setkávání s rozmanitým programem: od hudby tradiční až po rockovou, biergarten, bavorské pivo a skvělá gastronomie, ale i den věnovaný dětem. Představíme to nejlepší, co během 3letého projektu TREFFPUNKT mezi Plzní a Regensburgem vzniklo. Užijte si pravé bavorské veselí.

Kompletní program festivalu a další informace naleznete ZDE.

Vstupné

Vstup zdarma!

Více na www.treffpunkt.cz.

Juri kosmonaut - představení, které musíte zažít!

Kde? No přece v areálu Plovárny Hradiště!

Základní charakteristiky představení jsou: absence gravitace, samota, hrdinství, (zoufalství), ale hlavně touha snít. Juri je intergalaktický průzkumník, který objevuje nové planety a možná i nové formy života. Je to statečný muž, hrdina, mezihvězdný kosmonaut! Nebo možná to je pouze to, co v něm lidé chtějí vidět, protože je klaun.

Publikum se stává speciální posádkou vybranou právě pro toto dobrodružství. Vstupuje do vesmírné lodi, ve které prozkoumá širý nekonečný vesmír a právě Juri publikum cestou provede. V tomto představení chtějí Giorgio Bertolotti a Petr Forman také prozkoumat svět projekcí, animací a video mappingu, který je pro autory velkou a stimulující výzvou, a to především kvůli jejich touze zapojit ho do vyprávění příběhu tak, aby se publikum cítilo být součástí opravdové cesty vesmírem.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 250 Kč na plzenskavstupenka.cz

Pozvěte na představení své přátele na facebooku!

Jako malá jsem milovala psaní dopisů svým kamarádkám. Každý dopis byl originál. Přijďte si vytvořit vlastní originální dopisní sadu, která bude obsahovat pohlednice, dopisní papír a obálky. Vyzkoušíte si různé techniky jako je koláž, tisk, kresba a jiné.

Abyste měli vše pěkně pohromadě, vyrobíte si na svojí sadu i krásné desky.

Workshop je vhodný pro děti od 6 let v doprovodu rodičů.
Vítání jsou, ale i mladší sourozenci a tvořílci. I pro ně budeme mít připravené pomůcky tak, aby si tvoření užili společně s námi.

Kapacita je 10 dětí, své místo na workshopu si rezervujte na emailu suchankovalinda@seznam.cz nebo na tel. 774 027 078.

Vstupné

1 dítě + rodič = 150 Kč
2 děti + rodič = 250 Kč
děti 0-2 roky 50 Kč

Cena (zahrnuje vstupné, materiál, pomůcky, drobné občerstvení).

V ČR je minimálně 800 tisíc lidí v exekuci, kteří čelí více než 5 milionům exekučních řízení. Problém, který nemá v Evropě příliš obdoby a o který se zajímají i zahraniční média, hýbe českou politickou garniturou i celou společností. Co za tím stojí? Jedná se jen o selhání jednotlivců, nebo o výnosný obchodní model? Kdo na to doplácí a komu současná situace vyhovuje? Pojďme se společně vrátit v čase ke kořenům tohoto problému a podívat se detailně na jednotlivé události, které pandemii exekucí u nás předcházely, a co následně způsobily. Co s tím můžeme dělat a jak každý z nás může pomoci? I o tom bude devadesát minut s Radkem Háblem.

Vstupné

Vstup zdarma. Registrujte se ZDE.

Pozvěte na snídani své přátele na facebooku!

Koncept Brain&Breakfast

Snídaně + live stream přednášky (většinou) z Impact Hub Praha.

Brain&Breakfast pořádá Red Button proto, abychom se od sebe vzájemně inspirovali. Abychom si ukázali nové obzory a představili si odvětví a myšlenky, které by se k nám jinak třeba vůbec nedostaly. Jsou možností potkat se s lidmi se silným příběhem a propojovat se navzájem.

Snídaně probíhá 1x za měsíc a je živě streamovaná do více než 60 míst v ČR a SR.

První ročník akce, která spojuje výběr z nejlepších piv a z nejlepší muziky! Během dvou dní vystoupí 11 kapel a čepovat se bude pivo ze 30ti pivovarů. Vše je důsledně odděleno, kdo chce jen na pivo, nebude zbytečně rušen hlukem a kdo si chce užít i pořádnej rock, má jistotu, že hala bude jen pro ty, co si koupili vstupenku. A kdo poslouchá rock, má samozřejmě přístup i k pivu.

Začínáme v pátek ve 12:00, první kapela pak hraje od 15:00. V sobotu je start již v 10:00 a první kapely budou hrát od 12:00.

Na jaké kapely se můžete těšit

Anakonda Benda, Katr, Znouzectnost, Törr, Alkehol, Aušus, Sifon, Jiří Schmitzer, Odyssea, Zvlášný Škola a Visací Zámek.

Více na www.pivoarock.cz

Vstupné

Plné vstupné na oba dny 750 Kč
Jednodenní vstupné 390 Kč

en pivo na jeden den 50 Kč

Vstupenky zakoupíte ZDE

Přijďte se odpoledne povyrazit a seznámit se svými sousedy. Najděte si místo, kterému jste nejblíž a nebo se vydejte na okružní jízdu Plzní! Program bude nachystaný na šesti místech, stačí si jen vybrat:

1. Totem - Kaznějovská / Sousedský jarmark aneb I mezi sousedy se plní přání

2. ECM - Bolevecká náves / Přijďte si hrát, přijďte na koláč

3. Ledovec - Karoliny Světlé / Dny Světlé 2019

4. Blízký soused - Husovo náměstí / Husovo náměstí ožívá pro děti

5. Muška - Lhota / Sousedé ve Lhotě

6. Česko - německý fond budoucnosti - sadový okruh / Das Fest

Využijte dvorek či hřiště a pozvěte své sousedy ke společné večeři.Vaše úsilí podpoříme drobným dárkovým balíčkem a nabídkou vystoupení, které přijede až před Váš dům. Letos se můžete těšit jak na místní muzikanty, tak  na několik dětských divadel.

Registrujte se do 10. května a uspořádejte si sousedskou slavnost u vás doma.

Vše o registraci, naší podpoře i programu naleznete na www.evropskydensousedu.cz

Ve spolupráce se spolkem Skrytá Plzeň, z.s. nabídneme i letos několik tras komentovaných procházek napříč městem.

Vstupné

V rámci EDS jsou procházky za zvýhodnénou cenu 70 Kč. Vstupenky zakoupíte v předprodeji na plzenskavstupenka.cz

10:00 | Historie a současnost Plzeňského rozhlasu – NOVÁ PROCHÁZKA
průvodce: Pavel Bouda
sraz: soutok Radbuzy a Mže ve Štruncových sadech - rozhlasová pamětní deska

Nová procházka seznámí s historií rozhlasového vysílání v Plzni v roce 1945 či 1968 včetně rolí významných osobností či dočasných umístění rozhlasového pracoviště. V samotné budově Českého rozhlasu Plzeň pak navštívíme vysílací pracoviště i nahrávací studia. Vedle perliček z historie se dozvíme, jak funguje plzeňský rozhlas dnes a vyzkoušíme si i vlastní znalosti rozhlasového žargonu.

10:00 | Plzeň v roce 1348: Procházka předhusitskou Plzní
průvodce: Filip Kasl
sraz: před budovou Západočeského muzea v Kopeckého sadech 2

Projděte se s námi středověkou Plzní, po místech každodenních příběhů tehdejších obyvatel. Dozvíte se, jak to vypadalo a jak se žilo ve 14. století v našem královském městě. Od Západočeského muzea se vydáme k proluce, kde si budeme povídat o městě i předměstí, v Karlově a Dominikánské ulici si přiblížíme středověké měšťanstvo, kláštery a církev, na náměstí si povíme o správě města, funkci rychtáře i dobových sociálních vazbách. Kde stojí jediná zachovaná gotická brána? A co se vlastně v Plzni stalo v roce 1348? Čeká nás i překvapení…

10:00 | Ze Světovaru na Homolku
průvodce: Miroslav Anton
sraz: Světovar - konečná stanice tramvaje č. 2

Procházku zahájíme povídáním o Světovaru. Pak nás čeká depo s návštěvou historické tramvaje a příběh vzniku zástavby kolem Aleje svobody (stalinovské baroko). Procházku zakončíme na Homolce na konečné tramvaje č. 1 na náměstí Milady Horákové.

14:00 | Plzeňský architektonický manuál (PAM): Východní Předměstí – NOVÁ PROCHÁZKA
průvodce: Petr Klíma
sraz: Jiráskovo nám. 30 (před kostelem Panny Marie Růžencové)

Nová procházka provede zájemce po tom nejlepším z architektury, která vznikla na území v srdci někdejšího Pražského Předměstí mezi Jiráskovým náměstím a náměstím Milady Horákové přibližně mezi lety 1910 a 1950. Stylově různorodé veřejné stavby – klášter dominikánů s kostelem Panny Marie Růžencové, budovu Masarykovy základní školy a objekt chlapecké školy (pozdější slovanské porodnice) – na trase doplňují rodinné a bytové domy a jejich soubory, a to včetně poválečného „dvouletkového“ obytného komplexu v Částkově ulici.

14:00 | Bezovka: Místo s hvězdou v srdci
průvodce: Václav Cinádr
sraz: před českobratrským kostelem Mistra Jana Husa, Němejcova 2

Prozkoumejme společně vilovou čtvrť Bezovka, poodhalme roušku tajemství zapadlých vilek, objevme plzeňský funkcionalismus a připomeňme si pozapomenuté architekty. Otevřme běžně zavřené dveře a nahlédněme pod pokličku obyčejných lidských osudů. Vraťme se na chvíli do doby První republiky a poslechněme si poutavé vyprávění místních.

Tržnice DEPO a Kafe Smetanka pro vás chystají ten nejvoňavější festival. Jak se káva pěstuje, připravuje a ochutnává? Lógr vás provede celým procesem. Naučíte se poznat dobrou kávu i jak ji správně připravit. Na trhu si pak vyberete mezi nejlepšími pražírnami z okolí a dokoupit si můžete i všechno potřebné vybavení.

Co na Lógru uvidíte?

JAK SE KÁVA PĚSTUJE se dozvíte v Truhlárně (rostliny kávovníku, fotografie a videoprojekce)

JAK SE KÁVA PŘIPRAVUJE zjistíte v Tržnici (přednášky, malá pražička kávy, battle v latte art a 6 stránků s různými metodami přípravy kávy)

JAK SE POZNÁ DOBRÁ KÁVA si zkusíte v Ateliéru (workshop tzv. cuppingu - degustace kávy, PLNO)

JAK DOBŘE UTRATIT PENÍZE ZA KÁVU poznáte na trhu v Autobusové hale (prodejní stánky kaváren, pražíren, sladkých dobrot a náčiní na přípravu kávy)

PRO DĚTI chystáme dílny - Malování kávou a odpolední divadelní představení
14:30 GOLEM (od 6 let, délka představení 40 min.)
Loutková pohádka na motivy starých židovských pohádek, obzvláště pak legendy o Golemovi. Hraje Tomáš Podrazil.
 
16:15 DETEKTIV LUPA A TAJEMNÁ VĚŽ (od 4 let, 35 min.)
Loutková pohádka pro děti, co se nebojí. HrajíTomsa Legierski a Anna Schmidtmajerová.
 

Sledujte facebookovou událost, kde představujeme program a stánky.

Vstupné zdarma

První plzeňská FuckUp Night roku 2019 je tady.

O svých nezdarech nám tentokrát povypráví Miky Škoda, zakladatel LowCost Race, David Miklas, který rozjíždí firmu na výrobu elektrických sportovních člunů KeelCraft, Vilém Franěk, bývalý hráč Akademici Plzeň a marketér v MALL.TV, a Simona Bratršovská, zakladatelka plzeňského Botanical concept store Zahrada v misce.

Vstupné

Vstupenky za 120 Kč zakoupíte na GoOut.net a na Plzenskavstupenka.cz

Pozvěte na akci své přátele na facebooku.

Velká nádhera, snímek oceněný Oscarem za nejlepší zahraniční film, je Sorrentinovým nejznámějším dílem a dosavadním vrcholem jeho tvorby. Paolo Sorrentino dokázal ve Velké nádheře vystihnout dokonalý balanc mezi obrazovým i obsahovým kýčem a poezií. Potlačení narativní linie zcela podléhá stylizovanému zobrazení života římské smetánky a film tak kritiku této sociální vrstvy předává divákovi nikoliv za pomoci příběhu, ale skrze emočně zabarvené zobrazení postav v jejich přirozeném prostředí. Velká nádhera je proto výrazně originálním filmovým zážitkem, který dává vzpomenout na slavná díla Federica Felliniho nebo Michelangela Antonioniho.

Snímek VELKÁ NÁDHERA uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Paolo Sorrentino, Itálie / Francie, 2013, 141 min

ČSFD: 78 %

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč v předprodeji na plzenskavstupenka.cz a GoOut.net

Pozvěte své známé na facebooku!

Jak pomoci dětem, aby si v sobě vybudovaly zdravé sebevědomí jako základní kámen, na kterém lze budovat další kvality? Pojďme se potkat na workshopu a popovídat si o tom s monikou Just.

"Když vysvětluji základní principy respektující výchovy, často rodiče zajímá, jaké kvality v dětech buduje. Mnoho lidí automaticky řekne respekt, vnitřní motivaci, emoční zralost, ohleduplnost, práci s hranicemi, nadhled atd.. Ano, to všechno je pravda a je potřeba dodat, že toto všechno, lze za předpokladu, že v dětech podporujeme zdravou sebedůvěru." Monika Just

Kapacita je 15 osob.

Vstupné

Vstupenky za 300 Kč zakoupíte v předprodeji na plzenskavstupenka.cz nebo na místě 350 Kč.

Dámy a pánové, je tady slavnostní zahájení letní taneční sezóny pod širým nebem: ELECTRO SWING PLZEŇ no. XII. - Swingujeme pod širákem! Deště se nebojte, pokud zaprší, schováme se pod střechu DEPO2015.

V programu poslední májové noci zazáří francouzský electroswingař DJ VASSILI GEMINI, electroswingová kapela MOVE BREAKERS, charismatický DJ MACKIE MESSER z tančírny Electro Swing River, oblíbená manouche jazzová formace FUTUR SWING, skvěle jamující saxofonista HADASH, šarmantní taneční diva THERESE ROSIER nebo taneční mistři ze studia ZIG ZAG TAP & SWING!

Určitě nebude chybět oblíbená LATIN BEATS FIESTA s dvojicí DJ TROPICALISTA a DJ ROMARIO, mistr tradičního swingu DJ JORDÁN ŠTEPÁNEK, pražský electroswingový specialista DJ JAMES WING, stylový open air FOTOKOUTEK, hudební LOTERIE a tradiční WELCOME DRINK pro první hosty grátis.

Na koho se můžete těšit

* DJ VASSILI GEMINI (Francie - Electro Swing Show)
* MOVE BREAKERS (Praha - live show)
* DJ MACKIE MESSER (Praha - Electro Swing River)
* FUTUR SWING (manouche jazz band)
* DJ JORDAN ŠTĚPÁNEK (mistr tradičního swingu)
* THERESE ROSIER (burlesque show)
* DJ JAMES WING (Prague Electro Swing)
* LATINO BEATS FIESTA (start po desáte hodině)
* DJ TROPICALISTA a DJ ROMARIO
* ZIG ZAG TAP & SWING (taneční minilekce)

A nebude chybět ani

* FOTOKOUTEK (tentokrát pod širým nebem)
* WELCOME DRINK (pro první návštěvníky grátis)

ELECTRO SWING RIVER (program tančírny)
Jedinečná taneční noc Electro Swing River přiváží do Plzně pravidelně to nejlepší z electroswingových událostí v Berlíně, Hamburku nebo Londýně. Program májového swingování je průběžně aktualizovaný na stránce www.electroswingriver.cz

ELECTRO SWING DRESS CODE
Dress code není podmínkou vstupu ale stylová swingová móda, švihácké uniformy, nedbalá elegance nebo slavnostní společenské šaty budou 100 % cool.
Těšíme se na Váš parádní styl.

Vstupné

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji za 250 Kč na plzenskavstupenka.cz

Připravuje: Plzeň 2015, z.ú.
Program připravil: DJ MACKIE MESSER & Electro Swing River
Zvuk, osvětlení, šatny a občerstvení zajištuje >>> www.depo2015.cz

DÁMY A PÁNOVÉ V KVĚTNU SWINGUJEME POD ŠIRÁKEM!

Díky druhému ročníku úspěšné akce Den otevřených coworkingů můžete poslední květnový pátek nakouknout do řady sdílených kanceláří po celé republice.

A k nám do Coworking DEPO2015 samozřejmě taky!

Přijďte se podívat jak se dá taky pracovat. Grafici, markeťáci, projektanti, programátoři, volnonohaři i zaměstnanci na jedné hromadě.

Máme tady spoustu kytek, pomalované zdi, skvělé kafe a limonády, motivační citáty a ladíme i doprovodní program. Bude se vám u nás líbit!

Doprovodné akce:
ve čtvrtek 30. května od 18:00 Coworkingová Grilovačka
v pátek 31. května od 14:00 Kafe na chvilku

Workshopy a Kurzy

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat převážně teorii základních tesařských a truhlářských rámových spojů, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje pro výrobu např. foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden si vyzkoušíme rámové spoje používané na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

délka kurzu celkem 16 hodin - (4x4 hodiny vždy v úterý od 7.5.2019)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě (malé občerstvení je také součástí) 

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru 

VSTUPENKU na kurz zakoupíte ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

!!! Kurz je posunutý o týden - začíná tedy 9. května !!!

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, 4 čtvrtky vždy 17-21 (9.-30. května)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 

VSTUPENKU na kurz lze zakoupit ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.
Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher

Připravte se na léto!
Přijďte si ušít tričko, které Vám přesně padne. V rámci kurzu se naučíte vytvořit základní střih, zpracování švů a začištění lemů pod vedením zkušené lektorky.

Rozsah kurzu: jednorázový 13:00 - 18:00

Konání: 11. května v šicí dílně 

Cena: 800,- (včetně materiálu) 

Vstupenku lze zakoupit ZDE (u vstupenky je uveden špatný čas, platí 13.00-18.00)

Předprodej kurzu bude ukončen v 15:00 jeden den před konáním. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Přijďte se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí.

Ve FABLABu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, až po vytisknutí vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete umět používat 3D tiskárnu samostatně.

Průběh kurzu:

 • úvod o technologii 3D tisku
 • seznámení s tiskárnou
 • ukázka modelování v 3D softwaru Tinkercad (pro správné 3D modely do tisku)
 • několik praktických tipů
 • nejčastější chyby při tisku a jak se jim vyhnout
 • seznámení s materiály a několik tipů
 • příprava 3D modelu v software Cura
 • kalibrace a správné nastavení tiskárny
 • ovládání tiskárny pomocí displeje
 • 3D tisk připraveného modelu
 • zajímavé tipy co tisknout a různé příklady pro inspiraci

Co se naučíte: 

 • jak ovládat klasickou FDM 3D tiskárnu
 • jak používat software na úpravu modelu pro tisk
 • jak se o tiskárnu starat a udržovat jí
 • kde najít 3D modely zdarma
 • jaké používat programy na úpravu 3D objektu

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace s poznámkami
 • praktická výuka na 3D tiskárně
 • 3D tisk malého objektu, který si odnesete domů
 • základní občerstvení

S sebou: notebook s myší

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 15.5. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Během tohoto intenzivního kurzu si vyzkoušíš dvě nejvíce používané metody svařování oceli, a to svařování obalenou elektrodou a svařování v ochranné atmosféře tzv. céóčko.

Kurz vedeme v přátelském duchu v malých skupinkách s individuálním přístupem. Praktickou část prokládáme teorií oboru, upozorněním na bezpečnost práce a požární ochranu. Dále společně probereme správné použití úhlové brusky a broušení až k dokonale hladkému povrchu a samozřejmě se dozvíš vše o následných antikorozních úpravách oceli. 

Kurz svařování je určen pro širokou veřejnost. 

Rozsah kurzu: víkendový kurz 18.-19.5., vždy 10.00-18.00
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKU na kurz lze zakoupit ZDE 

Pokud máš zájem o kurz, volej na tel.: 731184134, nebo piš přímo Honzovi na: honomichljan@depo2015.cz.
Na tento kurz je také možné zakoupit dárkový voucher.

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Je to vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami. Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a kde ho nejvýhodněji nakoupit.

Průběh kurzu:

 • úvod o Arduino a programování
 • seznámení s Arduino variantami
 • práce v software Tinkercad Circuits (virtuální zapojování aktuátorů, programování)
 • seznámení a správné nastavení software Arduino IDE
 • programování v jazyce Wire v software Arduino IDE
 • vytváření jednoduchých programů a jejich nahrávání do Arduino
 • několik praktických tipů
 • zajímavé tipy a nápady co programovat

Co se naučíte

 • programovat v jazyce Wire
 • programovat Arduino desky a jejich varianty
 • používat různé aktuátory
 • kde Arduino nejvýhodněji nakoupit

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace a příklady kódů s poznámkami
 • praktická výuka na Deskách Arduino UNO
 • základní občerstvení

S sebou: notebook

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 22.5. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Jak podle vás vypadá katastrofa? Řekněte svůj názor a podílejte se na performanci předního českého umělce Aleše Čermáka. Program OPEN A.i.R. pod záštitou Plzeň 2015 vyhlašuje otevřenou výzvu pro účast na workshopu a performativní dílně. Projekt je třetí částí série Země se chvěje, která začala v roce 2015 v rámci Pražského Quadriennale. Následně v létě 2017 realizoval Aleš Čermák druhou část projektu v indonéském hlavním městě Jakarta. Plzeň se tak stane třetí zastávkou, kde bude projekt realizován s podtitulem Deep Adaptation.

O workshopu:

Katastrofa není něčím, co hrozí nastat v blízké budoucnosti, nebo co se naopak stalo už někdy dříve. Prožíváme ji spíše právě teď. Neexistuje žádný konkrétní moment zkázy. Svět nekončí velkým třeskem. Země se chvěje. Nikdo neví, co přesně pohromu způsobilo.

Podstatou workshopu ZEMĚ SE CHVĚJE je jeho otevřenost. Průběh celé dílny i podobu závěrečné prezentace udávají sami účastníci na základě vlastních zkušeností či témat, která považují za důležitá. Na začátku je jasné pouze jedno: zájemci se zúčastní čtrnáctidenního uměleckého projektu. Performativní dílnu/workshop/divadelní performanci povede mladý umělec Aleš Čermák. Výslednou performanci chápeme jako otevřený tvar - může se jednat o sociální projekt, výstavu, site-specific instalaci, divadelní vystoupení nebo o jakoukoliv jinou formu uměleckého vyjádření. Aleš Čermák pak funguje jako průvodce a režisér, jako ten, který usměrňuje energii účastníků do finálního tvaru, na jehož podobě se shodne celá skupina.

Koho hledáme:

Workshop je otevřený všem zájemcům bez omezení – hledáme studentky a studenty středních i vysokých škol (ve věku minimálně 15 let), ale i zájemce v produktivním věku nebo seniory. Věk, vzdělání, pohlaví ani jiné škatulky nejsou pro účast podstatné – důležitá je chuť zájemců experimentovat a jejich otevřenost aktuálním společenským tématům. Přihláška dvojice či skupiny je možná.

Místo realizace: Kreativní zóna DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Cena: Účast na workshopu je pro všechny zájemce zdarma.

Termín realizace: 2. – 14. července 2019, zhruba 4x týdně vždy 3 až 4 hodiny. Konkrétní podoba a intenzita vzejde z pilotního setkání účastníků 2. 7. 2019 v 10:00 a bude závislá na jejich časových možnostech. Závěrečná performance se odehraje 14. července 2019 v prostorách DEPO2015.

Počet účastníků: 15-20

Pozvěte své známé k účasti přes facebook!

Stáhněte si PDF pozvánku ZDE!

ALEŠ ČERMÁK:

umělec, spisovatel, režisér a zakladatel A-B_HPP (@ausdruck_books_Hybrid Publishing Platform), dvojnásobný finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého (2013 a 2016). Ve své práci se často dotýká sociálních a politických problémů současného světa a pozice člověka v něm. Působí mezioborově na poli mezi performancí, literaturou, divadlem a konceptuální tvorbou.

Zájemci hlaste se do 20. června 2019 Markétě Vacovské telefonicky na tel.: 604446876 či e-mailem na residence@depo2015.cz.