DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

V polovině června zaplní prostor truhlárny a kavárny velkoformátové kresby Pavla Trnky. Industriální krajiny, průhledy do městských scenérií s rozpadávajícími se průmyslovými stavbami a opuštěnými budovami i detaily interiérů v sobě skrývají témata pomíjivosti a transformace. Kresbu uhlem Trnka doplňuje dalšími materiály, jako je rez, popel či barevné hlinky, přičemž výsledný obraz je působením oxidace, rezavění či tlení částečně dílem náhody.

Vernisáž se uskuteční 12. června v 18:00 hodin.

Vstupné

Vstup zdarma

Nezapomeňte na výstavu pozvat své přátele na facebooku!

O výstavě:

Východní filosofie, čínské tušové malířství i pravěké jeskynní malby jsou základní inspirací velkoformátových uhlových kreseb plzeňského rodáka Pavla Trnky. Dílo temné a ve své hloubce silně osobní a citlivé skrývá témata, jako jsou pomíjivost či transformace. Po studiu ilustrace se umělec začal postupně obracet k volné kresbě. Mnohdy velké formáty papíru pokrývá nejraději uhlovým práškem. Uhel kladený ve velkých vrstvách pak umělec zpracovává někdy až brutálně a roztírá ho mopem. Na novějších kresbách také experimentuje s tuší, která v kombinaci s bramborovým škrobem tvoří nečekané rostlinné struktury. Po kresbách, které mu často zabírají celou plochu ateliéru v Praze na Pragovce, se nebojí šlapat. Občasné uklouznutí vnese do díla nové detaily, prvky náhody, která hraje v Trnkově díle velkou roli. I náhoda je ale umělcem do jisté míry kontrolována. Tento vědomý zásah do struktury pak dává obrazu volnost, obraz sám uzrává v konečný výsledek působením oxidace, tlení či vlnění podkladu. Základní škálu šedých tónů a černé, občas oživenou modravým nádechem, doplňuje teplejší barva rzi, barva krve, která opět odkazuje k jeskynním malbám. Pomocí mědi dosahuje umělec akcentů zelené, v obraze užívá hlínu, ředěnou křídu, popel, saze či barevné hlinky.

V současné době se od jemnějších kreseb, ve kterých prosvítala bílá plocha papíru, obrací k temnějším povrchům, ze kterých světlo vybírá zpětně odkrýváním vrstev či použitím světlé křídy. Seškrabávání vrstev souvisí s Trnkovým aktuálním zájmem o přírodu a různé typy stromů, u kterých zkoumá především strukturu odlupované kůry. V občasné touze dostat se pomocí trhání do ještě větší hloubky obrazu dochází k podlepování základní vrstvy vrstvou další.

Industriální krajiny, průhledy do městských scenérií s rozpadávajícími se průmyslovými stavbami a opuštěnými budovami i detaily interiérů jsou nyní doplněny prvními zcela abstraktními strukturami. Tu zatím největší Pavel Trnka vytvořil právě pro výstavu v prostoru bývalé truhlárny v DEPO2015, kde jako by všechny jeho kresby nenápadně odkazovaly k původní funkci prostoru. Prvek rzi je odkazem doznívajícího industriálu, něčeho pomíjivého, co se po lidském zásahu rozpadá či olupuje podobně jako kůra platanu, který ovšem přežívá dál.

Na německém zámku Theuern jsme slavnostně zahájili interaktivní výstavu Za barokem, kterou jste do května tohoto roku mohli vidět v DEPO2015. Pokud jste ji u nás nestihli, určitě si udělejte příjemný výlet za barokním dědictvím kousek za hranice.

Otevírací dobu výstavy, vstupné a další praktické informace naleznete ZDE

Jak souvisí tvorba umělce s působením pedagoga? Výstava ARTEDUCO mimo jiné sleduje vzájemné působení vysokoškolských pedagogů a jejich studentů.

Obrazy, kresby, fotografie, sochy a objekty vystaví například Kurt Gebauer, Barbara Benish, Vladimír Franz, František Hodonský či Veronika Rónaiová.

Výstava je uspořádána v rámci mezinárodní konference České sekce InSEA.

Vernisáž se uskuteční 17. 6. v 18:30.

Nezapomeňte pozvat své přátele na facebooku!

O výstavě:

Výstava si klade za cíl představit tvorbu umělců těsně spjatou s jejich pedagogickým působením. Výstavy se účastní především umělci působící na pedagogických fakultách České republiky. Návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost zhlédnout tvorbu některých nejvýznamnějších osobností české výtvarné scény, např. Kurta Gebauera, Magdaleny Jetelové, Jitky Svobodové, Františka Hodonského, Lenky Vilhelmové, Vladimíra Franze, Barbary Benish, Martina Velíška, Margity Titlové Ylovsky…

V prostoru DEPO2015 budou k vidění sochy, malby, grafiky, keramika i videotvorba 28 umělců-pedagogů. Autoři vybrali ze své tvorby taková díla, která byla podnícena jejich pedagogickou činností či měla ohlas u širší veřejnosti. Kladou si tak otázku, nakolik je jejich umělecká tvorba spjatá s tvorbou pedagogickou a edukační. Dále se zamýšlí: Ubírá mi pedagogická činnost sílu, kterou bych mohl věnovat umělecké tvorbě, nebo naopak mě nabíjí? Existuje v mé tvorbě dílo, o kterém se domnívám, že bylo podníceno pedagogickou činností? Případně využil jsem výsledků své tvorby ve výuce? Zaujalo některé z mých děl studenty? Vytvořil jsem někdy dílo, které zaujalo širší veřejnost?

Americká umělkyně Aislinn Janek se v červnu 2019 účastní rezidenčního pobytu v rámci programu Open A.i.R. v DEPO2015. Ve svém díle zpracovává témata týkající se mezinárodních vztahů, člověka obecně i toho, jak jazyk a řeč ovlivňuje náš vztah k sobě samému. Zajímá se o fragmentaci informací, způsobenou jazykovými bariérami, a o to, jak si člověk vytváří a uchovává vzpomínky, které se pak proměňují průběhem času.

Linearitu, jež prostupuje téměř všemi obrazy, je možno interpretovat jako kontrolu nad vlastním bytím. Kreslené, malované či všité linie ilustrují časovou osu a ovládnutí člověka všedními a opakujícími se činnostmi. Papírová mozaika na povrchu pak vyjadřuje vnitřní fungování člověka, jeho emoce a reakce nad sebou samým. Vzhledem k použité technice lití inkoustu je dílo vždy experimentem, bez ohledu na to, kolikrát je opakováno. Tuto neočekávanost média je třeba přijmout podobně jako nemožnost kontrolovat informace, které jsou člověku předloženy a na které může již pouze reagovat.

Ve své práci se Aislinn Janek​ nesnaží poskytnout odpovědi – spíše oslavit touhu posouvání hranic od známého k neznámému. Zpochybňuje adekvátnost jazyka k vyjádření skutečnosti a poukazuje na to, jak lidé používají jazyk k odhalení a utajování pravd.

Vstupné

Zdarma

www.aislinnjanek.com

Novou venkovní instalaci plzeňského umělce Benedikta Tolara určitě nepřehlédnete. Na nádvoří DEPO2015 vzniká pod jeho rukama AUTOPARK!

Sochař zde svým typickým svérázným humorem kriticky reaguje na současnost. Příroda prorůstající postupně chátrajícími autovraky nutí diváka k zamyšlení nad ekologií a recyklací.​ Instalace souzní s industriálním prostorem depa, kam zároveň přináší chybějící zeleň a nabídne tak kromě vizuálního uměleckého zážitku také příjemné posezení „v přírodě“.

Vstupné

Zdarma

Akce

Tábor je obsazen, sbíráme už pouze NÁHRADNÍKY.

I na letošní léto jsme pro vaše děti připravili řemeslný příměstský tábor, který bude zaměřen na tvorbu z různých materiálů a prací s ručním nářadím.

Termín: 29. července - 2. srpna 2019
Čas: denně 9:00 - 16:00
Určen: dětem ve věku 7 - 13 let

Podrobné informace ZDE

Naškrobte si kroje nebo vytáhněte své nejhezčí Áo dài. Festival vietnamsko-české kultury se blíží!

Přijďte si rozšířit obzory. Milujete exotické země a občas zapomínáte objevovat českou kulturu? Nebo znáte všechny naše lidovky nazpaměť a chcete se naučit něco jiného?

Ahoj Hanoi vám dá od každého trochu. Nebo trochu víc! Těšte se na divadlo, tanec, módní přehlídku, cestovatelskou přednášku, vietnamské i české jídlo a vietnamskou kuchařskou show.

Program

10:00 | Zahájení festivalu, přivítání hostů, vystoupení Lví Tanec
 
10:30 | Ukázky tradičních vietnamských tanců 1. část
           Módní přehlídka vietnamské módy
           Ukázky českého folkloru
 
11:00 | Vietnamské divadlo Viet Lotus Puppetry (vstupenky k zakoupení na Plzenskavstupenka.cz)
 
12:00 | Ukázky tradičních vietnamských tanců 2. část
           Představení vietnamského národního obleku
           Ukázky českého folkloru
 
13:00 | Kuchařská show - Vietnamské závitky a další
 
14:30 | Představení vietnamského národního obleku
           Ukázky tradičních vietnamských tanců 3. část
           Ukázky českého folkloru
           Hudba Vietnamu - hudební nástroj Erhu
 
15:30 | Vietnamské divadlo Viet Lotus Puppetry (vstupenky k zakoupení na Plzenskavstupenka.cz)
 
16:30 | Ukázky tradičních vietnamských tanců 4. část
           Módní přehlídka vietnamské módy
           Hudba Vietnamu - bambusová flétna
 
17:00 | Linda Piknerová – přednáška o Vietnamu - tipy a triky na cestování po Vietnamu
           Pavel Dubový a jeho žena Dai – jak se liší severní a jižní Vietnam
 
A na čem si budete moci pochutnat? Prohlédněte si seznam stánků:
 
Název stánku Menu
#milujupadthai Pad Thai s krevetami s kuřecím masem nebo vegetariánská varianta
Bamboo Různé druhy vietnamských polévek
DEPO Café Kachna se zelím, klobásy, jelítka
HO SEN QUAN BUN BO NAM BO, PHO polévka, závitky Sai Gon, čerstvé závitky, fritované krevety, domácí limonády
Kafé Smetanka Káva
NASIAKOFOOD s.r.o. Tradiční vietnamské speciality: jarní závitky Nem Rán, fresh závitky Nem Cuon, plněné knedlíky Banh Bao, tradiční vietnamské bagety Bánh Mi a sladké sójové kuličky Banh Rán
Papač Poke Bowl / Buddha Bowl inspirovaná vietnamskými surovinami
Plzeňský catering Lokše s kachním masem a červeným zelím, opečené škubánky s dušeným hovězím krkem a švestkovou omáčkou,
 krémové spatzle s pečeným kuřecím masem a omáčkou z uzené papriky
Raven Pivní speciály - Lemongrass IPA a další
Tepla kačka Pekingská kachna, Gyoya knedlíčky,  shumai knedlíčky, bůček pěti vůní, taiwanské hovezí
T-World tea&coffee Banh Mi, tradiční vietnamské pokrmy , bubble tea, vietnamská káva, čaje a další
U Fugiho Pho Bo, krevety v tempuře, jarní závitky, smažené nudle
Vietnamská káva Vietnamská káva- na místě připravená, i k zakoupení. Doplňové produkty k vaření kávy.
Zlatá kráva Pivo


Sledujte událost na facebooku a buďte v obraze.

Vstupné zdarma

Na Ahoj Hanoi se představí Divadelní spolek Viet Lotus Puppetry, který předvede v rámci své evropské tour dvě reprízy tradičního loutkového divadla plného hravých kostýmů, tance a hudby.

Vystoupení bude připomínkou úspěchu vietnamského vodního loutkového divadla, které dokázalo v roce 2015 vyprodat sál hned šestkrát. Představení se odehraje 2. června od 11:00 a od 15:30 hodin v Klempírně DEPO2015.

Vstupné

Vstupenky za 80 Kč jsou v prodeji na Plzeňskavstupenka.cz a GoOut.net nebo na recepci DEPO2015.

Na Ahoj Hanoi se představí Divadelní spolek Viet Lotus Puppetry, který předvede v rámci své evropské tour dvě reprízy tradičního loutkového divadla plného hravých kostýmů, tance a hudby.

Vystoupení bude připomínkou úspěchu vietnamského vodního loutkového divadla, které dokázalo v roce 2015 vyprodat sál hned šestkrát. Představení se odehraje 2. června od 11:00 a od 15:30 hodin v Klempírně DEPO2015.

Vstupné

Vstupenky za 80 Kč jsou v prodeji na Plzeňskavstupenka.cz a GoOut.net nebo na recepci DEPO2015.

Exotický trh se vrací do Plzně a opět přiváží čerstvou várku pravé exotiky. Přijďte k nám ochutnat to nej z Afriky a Asie! POZOR! Tentokrát jsme dovezli plno novinek, které zatím nikde na Africkém trhu k mání nebyly!

Vyzkoušíte ovoce, koření a další delikatesy, které v Čechách jen tak nenajdete. A ještě uděláte dobrou věc, protože svými nákupy pomůžete našim drobným farmářům k lepšímu živobytí.

Vstupné

Vstupné se jako vždy NEPLATÍ!

Co všechno u nás tedy najdete?

 • Čerstvé ovoce, jako je třeba obří jackfruit, to nejmáslovější avokádo na světě, spousta druhů banánů, mango, několik druhů mučenky, slaďoučký ananas, voňavou papáju nebo nádherně barevné dračí ovoce
 • Sušené ovoce a nové sušené mango musíte
 • ochutnat!
 • Koření ze Zanzibaru
 • Čokoládu, kakao a dokonce čerstvé kakaové boby

Tentokrát bude exotický trh součástí festivalu Ahoj Hanoi.

Nezapomeňte pozvat své přátele na facebooku!

Ještě se neznáme? Tak nám dovolte představit se…
Jsme Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, který dováží tu nejčerstvější zemědělskou produkci, letecky, ze srdce Afriky. Podporujeme ugandské lokální farmáře a pěstitele. Vykupujeme za férové ceny a těšíme česká srdce tím nejupřímnějším ovocem na světě.

9. Týden čtení dětem v ČR se uskuteční tradičně od 1. do 7. června 2019, ale spousta akcí, na kterých se bude číst, hrát i zpívat se bude konat před i po tomto datu. Slavnostní inaugurace nebo-li  zahájení s bohatým kulturním programem pro děti z plzeňských ZŠ proběhne 3. 6. v Klempírně DEPO2015.

V roli moderátora se objeví herec Honza Adámek, kterého znají téměř všechny děti z televizní soutěže AZ kvíz junior. Program slavnostního zahájení je rozdělen na dvě části. Od 9.00 hod. přivítáme v Klempírně mladší děti (2. a 3. třídy) ze základních škol a v 11.00 hod. přijdou starší děti (5. a 6.třídy). V obou programech si pozve Honza na jeviště spisovatelku knížek pro děti Marku Míkovou, známou také jako princeznu z pohádky Jak se budí princezny.  Zazpívat a také přečíst pohádku přijde vítězka pěvecké soutěže Superstar 2018 TEREZA MAŠKOVÁ. Na závěr programu pro mladší děti se pak představí Divadlo Damdam (ve kterém vystoupí také spisovatelka, herečka a hudebnice Marka Míková) a na starší děti se budou těšit skvělí plzenští herci a hudebníci z dua Dubnička a Lahoda, kteří je naučí skládat písně. Naši malí hosté si mohou zasoutěžit s Honzou a jako dárek si s sebou každé dítko odnese krásnou novou knížku z nakladatelství AlbatrosMladá fronta nebo HOST!

Informace: Monika Škanderová, skanderova@ctemedetem.cz, tel.: 777 074 664

Smrt k životu patří. Víme to, říkáme si to, ale spíše v nadsázce. Málokdo v naší společnosti je ochoten a schopen mluvit na téma odcházení a přitom v dnešní době je možné umírajícím dopřát bezbolestný a důstojný odchod z toho světa a navíc při tom nebýt sám.

Paliativní péče je aktivní komplexní péče o somatickou, psychickou a spirituální dimenzi nemocného. Proč je taková péče důležitá, ale přesto v Čechách tak podceňovaná? Jak může taková péče pomoci nejen nemocnému, ale i jeho rodině?

Řečnice:

MUDr. Mahulena Mojžíšová - primářka dětského oddělení hořovické nemocnice, která je zároveň i předsedkyní Pracovní skupiny pro dětskou paliativní péči při ČSPM JEP, externí pediatr mobilního hospice Cesta domů, vyučuje mediky i lékaře v oboru dětská paliativní péče a v certifikovaných kurzech ICPCN vyučuje dětskou paliativní péči.

Vstupné

Vstup ZDARMA

Pozvěte na setkání i své přátele na facebooku.

Science Café

Science Café je cyklus neformálních diskusí s vědci v prostředí kaváren. Smyslem setkání je společné hledání otázek a odpovědí, představení vědců jako inspirativních osobností a prezentace konkrétních vědeckých výzkumů.

První výstava modelů z LEGO kostek v Západočeském kraji.

Nenechte si ujít unikátní výstavu autorských modelů od českých a slovenských fanoušků světoznámé dánské stavebnice.

Součástí programu budou hrací koutky pro malé i nejmenší.
Svojí šikovnost si pak může celá rodina vyzkoušet na zajímavých dovednostních hrách s LEGO kostkami.

Vstupné

Jednodenní vstupenky zakoupíte za 100 Kč / 50 Kč (děti do 18 let, důchodci, ZTP, ZTP/P). Vstupné je platné po celý jeden den a je možné se na výstavu po odchodu vrátit. Vstupenky zakoupené v sobotu nebudou v neděli platné.

Děti do 3 let (pouze s doprovodem) mají na akci vstup zdarma.

Na co se můžete těšit

 • 700m plochy zaplněné LEGO kostkami
 • stovky tisíc LEGO kostiček na hraní včetně DUPLO pro nejmenší
 • interaktivní hry a soutěže, ve kterých si můžete s celou rodinou porovnat svojí šikovnost
 • kolejiště dlouhé 8m
 • modely vesmírných základen, hradů, pirátských lodí nebo město inspirované řadou LEGO Friends
 • pohyblivé modely inspirované řadou LEGO Technic
 • možnost koupit si jednotlivé dílky nebo figurky
 • autoři modelů budou na výstavě připraveni odpovídat na všechny Vaše dotazy nebo jen předvádět svá díla

Sledujte novinky k akci na facebooku!

Zábavný večer plný improvizace přiváží do Plzně nová sestava Partičky: Michal Suchánek, Igor Chmela, Richard Genzer, Michal Novotný, Jakub Kohák, Marian Čurko...a nečekaný host.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte v předprodeji za 550 Kč.

Zábavný večer plný improvizace přiváží do Plzně nová sestava Partičky: Michal Suchánek, Igor Chmela, Richard Genzer, Michal Novotný, Jakub Kohák, Marian Čurko...a nečekaný host.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte v předprodeji za 550 Kč.

V polovině června zaplní prostor Truhlárny a kavárny velkoformátové kresby Pavla Trnky. Industriální krajiny, průhledy do městských scenérií s rozpadávajícími se průmyslovými stavbami a opuštěnými budovami i detaily interiérů v sobě skrývají témata pomíjivosti a transformace. Kresbu uhlem Trnka doplňuje dalšími materiály, jako je rez, popel či barevné hlinky, přičemž výsledný obraz je působením oxidace, rezavění či tlení částečně dílem náhody.

Poměrně málo snímků s LGBT tématikou dokáže své téma zakomponovat do soukolí celého díla, aby působilo zcela organickým a přirozeným dojmem a bylo tak plně emancipovanou romancí, jejíž ústřední podstatou je láska a nikoliv gender. Dej mi své jméno je příkladem výborné scenáristické práce, která z obyčejné letní gay romance vytváří hluboký a působivý zážitek, zanechávající pocit těžko opakovatelného prožitku. Celému snímku vévodí intenzivní herecký výkon Timothée Chalameta.

Snímek DEJ MI SVÉ JMÉNO uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Luca Guadagnino, USA / IT / FR / BR, 2017

ČSFD: 78 %

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz a GoOut.net

Pozvěte své známé na facebooku!

Multižánrový nonstop festival Avatar vás osloví jedinečnou atmosférou. Celkem 48 hodin programu se zaměří na budoucnost, životní styl a osobní rozvoj. Festival nabídne denní i noční inspiraci pro každého, kdo touží nahlédnout do budoucnosti, dotknout se vizí.

https://www.avatarfestival.cz/

Vernisáž výstavy umělců, kteří zároveň působí na pedagogických fakultách v ČR.

Obrazy, kresby, fotografie, sochy a objekty vystaví například Kurt Gebauer, Barbara Benish, Vladimír Franz, František Hodonský či Veronika Rónaiová.

Výstava je uspořádána v rámci mezinárodní konference České sekce InSEA.

Přečtěte si více informací o výstavě ARTEDUCO a nezapomeňte pozvat své přátele na facebooku!

Filmový klub speciál - přijďte na projekci nového dokumentárního snímku Iluze Kateřiny Turečkové! Po projekci můžete debatovat s režisérkou nejen o snímku samotném, ale i o současné situaci v Maďarsku!

V originálním pojetí filmu jako počítačové hry předkládá autorka osobní reportáž z Budapešti, kde strávila rok na studijním pobytu. Divák pasovaný do role účastníka hry prochází několika levely, které ho uvádějí do všednodenních momentů dotýkajících se citlivých bodů současné maďarské společnosti: nahlíží hlavní město očima turisty, ale většinou je nucen se ze subjektivního pohledu maďarských občanů zamýšlet nad svobodou umění, právem na vzdělání, problematikou lékařské péče a v komplexním měřítku diskutabilní politickou situací, v níž je opakovaně skloňováno jméno maďarského premiéra Viktora Orbána.

Snímek ILUZE uvádíme jako speciální projekci v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Po promítání můžete diskutovat s režisérkou Kateřinou Turečkovou jak o snímku samotném, tak o situaci v současném Maďarsku.

Režie: Kateřina Turečková, ČR, 2018

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč / 60 Kč (studenti) v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz a GoOut.net

Pozvěte své známé na facebooku!

Pravidelný live stream inspirativní přednášky a snídaně v Coworkingu DEPO2015 bude tentokrát o skautingu. Slova se ujme demograf, sociolog a ředitel Skautského Institutu Miloš Říha alias Šípek.

Skauting jako výchovné hnutí existuje více než 100 let. Má velkou tradici a zároveň je schopno se intenzivně rozvíjet, hledat nové přístupy k výchově a vzdělávání. Existuje takřka ve všech zemích světa a svými hodnotami inspiruje desítky miliónů lidí.

Jak se skautské hnutí zrodilo? Jaké bitvy muselo vybojovat? Čím může inspirovat? Jak odpovídá na společenské výzvy budoucnosti? O tom bude v několika obrazech mluvit ředitel Skautského institutu Miloš Říha (Šípek).

Vstupné

Vstup zdrama. Registrace nutná https://forms.gle/KQdVFzNX3eoA6Z2n7

Koncept Brain&Breakfast:
Každý měsíc inspirativní přednáška (většinou) v pražském ImapctHubu od lidí z nejrůznějších oborů.
Proč?

 • Abychom rozháněli oborovou slepotu
 • Abychom si uvědomili, že v Čechách je spousta špičkových odborníků a skvělých projektů
 • Abychom se inspirovali a rozvíjeli

K tomu snídaně a aby se smysluplné myšlenky šířili co nejvíc, live-stream do více než 200 míst po celé republice.

Zkraťte si čekání na tuto snídani a přijďte se podívat na Co potřebují mladí lidé pro splnění svých snů? - Brain&Breakfast v úterý 4. června od 8:30.

Vernisáž výstavy americké umělkyně Aislinn Janek, která je výstupem jejího rezidenčního pobytu v rámci programu Open A.i.R. v DEPO2015.

Více o autorce i jejím díle se dozvíte ZDE.

Vstupné

Zdarma

www.aislinnjanek.com

Prožijte podvečer nabitý pohybem a relaxací. Jógové ásany ve stoje, v sedě, obrácené pozice i humorné vzájemné protažení:-). Zapracujeme především na zdravém pohybu a kvalitním dýchání.

Těší se na vás instruktorky Zuzka Hálová a Lada Valentová.

S sebou si nezapomeňte vzít podložku a slabou deku vhodnou k relaxaci.

Vstupné

Vstupenky za 350 Kč si můžete zakoupit u instruktorek.

Zuzka: veselyjogin@gmail.com, tel. 777 165 026
Lada: tel. 607 237 677

Nezapomeňte na akci pozvat své přátele na facebooku!

Režisér Wes Anderson patří mezi světové režiséry s nejosobitějším kreativním rukopisem. Jeho filmy spojuje silný důraz na formální preciznost, který jde však ruku v ruce s výtvarnou a scenáristickou hravostí. Právě díky této zvláštní tvůrčí syntéze jsou Andersonovy filmy na první pohled rozpoznatelné a těžko zaměnitelné s díly jakéhokoliv jiného filmaře. Až vyjde měsíc vypráví jednoduchý příběh dívky a chlapce, kteří se do sebe zamilují a rozhodnou se společně utéct z domova. Do jejich hledání se pak postupně zapojí celý ansámbl bizarních postav a charakterů, tolik typických pro Andersonovy snímky.

Snímek AŽ VYJDE MĚSÍC uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Wes Anderson, USA, 2012

ČSFD: 73 %

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz a GoOut.net

Pozvěte své známé na facebooku!

Otevíráme novou venkovní instalaci plzeňského umělce Benedikta Tolara. Na nádvoří DEPO2015 vzniká pod jeho rukama AUTOPARK!

Sochař zde svým typickým svérázným humorem kriticky reaguje na současnost. Příroda prorůstající postupně chátrajícími autovraky nutí diváka k zamyšlení nad ekologií a recyklací.​ Instalace souzní s industriálním prostorem depa, kam zároveň přináší chybějící zeleň a nabídne tak kromě vizuálního uměleckého zážitku také příjemné posezení „v přírodě“.

Vstupné

Zdarma

V Plzni se nemusí pít jen pivo, přichází totiž Ovínění a s ním pořádná dávka kvalitního moravského i zahraničního vína.

Přijďte si s námi vychutnat skleničku výborného vína v dokonalé kombinaci s vybraným jídlem a perfektní atmosférou. Nebude chybět ani živá hudba a bohatý doprovodný program. V areálu DEPO2015 budete mít jedinečnou možnost odstartovat léto tak, jako ještě nikdy. Na své si přijdou nejen milovníci vína, ale také lidé s mlsnými jazýčky nebo děti.
Pokud máte rádi víno, na této akci nesmíte chybět.

Vstupné

Vstup 100 Kč, předprodej na GoOut.net. V ceně vstupenky je krásná festivalová sklenička a katalog. Vstupenky v předprodeji navíc zařadíme do slosování o hodnotné ceny.
Vstup platí na celou dobu akce – dostanete pásek na ruku.

O co soutěžíme?
1. Tříměsíční zásoba vína – 18 lahví v hodnotě 5 000 Kč
2. Karton šesti vín v hodnotě 1 500 Kč
3. Sada her od firmy Piatnik v hodnotě 1 000 Kč
4. Sada šesti sklenic na víno v hodnotě 600 Kč
5. Lahev vína Vinařství Petrény v hodnotě 300 Kč

Těšte se!

Vinařství:
Víno Homola
Víno Průdek
Vinařství Konečný
Rakouská vína - Invictus Europe
Valtické podzemí (Chateau Lednice)
Vinařství Němeček
Vinařství Baloun
Rajhradské klášterní
ILV-Solar JAR vína
Vinařství Václav
Víno jinak
a budou i další!

Projekt s podporou Vinařského fondu. Záštitu nad akcí převzal hejtman Plzeňského kraje pan Josef Bernard.

Plzeňský Business kotel pořádá v DEPO2015 další ze série oblíbených networkingových setkání s divadlem. Po krátkém večírku semůžete přesunout na generálku divadelního představení, které otevírá letošní Divadelní léto pod plzeňským nebem.

Zažijte to nejlepší z prázdnin v jednom dni. Přijďte na koupačku, letní kino, opékání buřtů, fotbálek, busking v podání Police Symphony Orchestra a spoustu dalších aktivit. Těšit se můžete i na zmrzlinu, kávu, food trucky a další. 

Vstupné

Vstup zdarma

Poslední červnovou neděli si u nás užijete, ať už léta pracujete, nebo si stále užíváte volný červenec a srpen. Bavit se budou děti, puberťáci, vysokoškoláci, dospěláci i senioři.

Už teď pro vás chystáme vodní skluzavku, bazén, mlžící stany i vodní balónkovou bitvu. A po pořádné koupačce si můžete dát něco dobrého k jídlu a pití nebo třeba zmrzku a zahrát si fotbal i stolní fotbálek. Od 18:00 hodin v našem letním kině pak zkoukněte film Piráti na vlnách.

Letní atmosféru budeme po celý den ladit s buskery, těšte se na český soubor Police Symphony Orchestra se slavnými hity od ABBY, Queen i filmovými melodiemi a na Milana Samka a Son Of Wolves, kteří vás bavili už na festivalu kávy Lógr.

Pozvěte na PicNic také své přátele na facebooku.

Workshopy a Kurzy

Jak podle vás vypadá katastrofa? Řekněte svůj názor a podílejte se na performanci předního českého umělce Aleše Čermáka. Program OPEN A.i.R. pod záštitou Plzeň 2015 vyhlašuje otevřenou výzvu pro účast na workshopu a performativní dílně. Projekt je třetí částí série Země se chvěje, která začala v roce 2015 v rámci Pražského Quadriennale. Následně v létě 2017 realizoval Aleš Čermák druhou část projektu v indonéském hlavním městě Jakarta. Plzeň se tak stane třetí zastávkou, kde bude projekt realizován s podtitulem Deep Adaptation.

O workshopu:

Katastrofa není něčím, co hrozí nastat v blízké budoucnosti, nebo co se naopak stalo už někdy dříve. Prožíváme ji spíše právě teď. Neexistuje žádný konkrétní moment zkázy. Svět nekončí velkým třeskem. Země se chvěje. Nikdo neví, co přesně pohromu způsobilo.

Podstatou workshopu ZEMĚ SE CHVĚJE je jeho otevřenost. Průběh celé dílny i podobu závěrečné prezentace udávají sami účastníci na základě vlastních zkušeností či témat, která považují za důležitá. Na začátku je jasné pouze jedno: zájemci se zúčastní čtrnáctidenního uměleckého projektu. Performativní dílnu/workshop/divadelní performanci povede mladý umělec Aleš Čermák. Výslednou performanci chápeme jako otevřený tvar - může se jednat o sociální projekt, výstavu, site-specific instalaci, divadelní vystoupení nebo o jakoukoliv jinou formu uměleckého vyjádření. Aleš Čermák pak funguje jako průvodce a režisér, jako ten, který usměrňuje energii účastníků do finálního tvaru, na jehož podobě se shodne celá skupina.

Koho hledáme:

Workshop je otevřený všem zájemcům bez omezení – hledáme studentky a studenty středních i vysokých škol (ve věku minimálně 15 let), ale i zájemce v produktivním věku nebo seniory. Věk, vzdělání, pohlaví ani jiné škatulky nejsou pro účast podstatné – důležitá je chuť zájemců experimentovat a jejich otevřenost aktuálním společenským tématům. Přihláška dvojice či skupiny je možná.

Místo realizace: Kreativní zóna DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Cena: Účast na workshopu je pro všechny zájemce zdarma.

Termín realizace: 2. – 14. července 2019, zhruba 4x týdně vždy 3 až 4 hodiny. Konkrétní podoba a intenzita vzejde z pilotního setkání účastníků 2. 7. 2019 v 10:00 a bude závislá na jejich časových možnostech. Závěrečná performance se odehraje 14. července 2019 v prostorách DEPO2015.

Počet účastníků: 15-20

Pozvěte své známé k účasti přes facebook!

Stáhněte si PDF pozvánku ZDE!

ALEŠ ČERMÁK:

umělec, spisovatel, režisér a zakladatel A-B_HPP (@ausdruck_books_Hybrid Publishing Platform), dvojnásobný finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého (2013 a 2016). Ve své práci se často dotýká sociálních a politických problémů současného světa a pozice člověka v něm. Působí mezioborově na poli mezi performancí, literaturou, divadlem a konceptuální tvorbou.

Zájemci hlaste se do 20. června 2019 Markétě Vacovské telefonicky na tel.: 604446876 či e-mailem na residence@depo2015.cz.

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat převážně teorii základních tesařských a truhlářských rámových spojů, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje pro výrobu např. foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden si vyzkoušíme rámové spoje používané na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

Rozsah kurzu 16 hodin - (vždy v úterý 17.00-21.00, od 4.6.2019)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě (malé občerstvení je také součástí) 

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru 

VSTUPENKU na kurz zakoupíte ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 18.00 den před konáním kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, 4 čtvrtky vždy 17-21 (6.-27. června)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 

VSTUPENKU na kurz lze zakoupit na ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.
Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher

Během tohoto intenzivního kurzu si vyzkoušíš dvě nejvíce používané metody svařování oceli, a to svařování obalenou elektrodou a svařování v ochranné atmosféře tzv. céóčko.

Kurz vedeme v přátelském duchu v malých skupinkách s individuálním přístupem. Praktickou část prokládáme teorií oboru, upozorněním na bezpečnost práce a požární ochranu. Dále společně probereme správné použití úhlové brusky a broušení až k dokonale hladkému povrchu a samozřejmě se dozvíš vše o následných antikorozních úpravách oceli. 

Kurz svařování je určen pro širokou veřejnost. 

Rozsah kurzu: víkendový kurz, sobota i neděle 10.00-18.00 (8.-9.6.)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKU na kurz lze zakoupit ZDE

Pokud máš zájem o kurz, volej na tel.: 731184134, nebo piš přímo Honzovi na: honomichljan@depo2015.cz.
Na tento kurz je také možné zakoupit dárkový voucher.

Připravte se na léto!
Přijďte si ušít šaty z bavlněného úpletu, které Vám padnou. V rámci kurzu se naučíte vytvořit základní konfekční střih, zpracování švů a začištění lemů pod vedením zkušené lektorky.

Kurz je vhodný jak pro mírně pokročilé švadlenky, tak i pro úplné začátečníky, kteří se nebojí naučit se novým věcem. 

Konání: 8. června

Rozsah kurzu: jednorázový 13:00 - 18:00 

Cena: 900,- (včetně materiálu) 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 15:00 jeden den před konáním. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Chcete se naučit, jak dát novou tvář starému nábytku nebo chcete dát věcem osobitý vzhled? Naučíme vás patinovat - jedná se o povrchovou úpravu dřevěných výrobků a nábytku ve stylu provence a vintage.

Patinování je velmi efektní technika dekorování za použití akrylových a křídových barev. Součástí kurzu bude ukázka práce a použití různých barev a laků. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Pod odbroným vedením si každý vyrobí vlastnoručně patinovaný doplněk. V ceně jsou zahrnuty veškeré barvy, zapůjčení štětců i brusných materiálů. 

Na workshopu se dozvíte:

 • jak připravit povrch před patinováním
 • druhy barev a laků
 • techniky nanášení
 • použití štětců, brusného a dalšího materiálu
 • barevné kombinace a vrstvení 
 • finální  dokončení starého vzhledu

Rozsah: 3 hodiny (10.00-13.00)

Lektor: Martina Fastová (info@ekodeko.cz, 774 104 702)

Vstupné

Vstupenky v hodnotě 850 Kč si  můžete zakoupit ZDE

Přijďte se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí.

Ve FABLABu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, až po vytisknutí vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete umět používat 3D tiskárnu samostatně.

Průběh kurzu:

 • úvod o technologii 3D tisku
 • seznámení s tiskárnou
 • ukázka modelování v 3D softwaru Tinkercad (pro správné 3D modely do tisku)
 • několik praktických tipů
 • nejčastější chyby při tisku a jak se jim vyhnout
 • seznámení s materiály a několik tipů
 • příprava 3D modelu v software Cura
 • kalibrace a správné nastavení tiskárny
 • ovládání tiskárny pomocí displeje
 • 3D tisk připraveného modelu
 • zajímavé tipy co tisknout a různé příklady pro inspiraci

Co se naučíte: 

 • jak ovládat klasickou FDM 3D tiskárnu
 • jak používat software na úpravu modelu pro tisk
 • jak se o tiskárnu starat a udržovat jí
 • kde najít 3D modely zdarma
 • jaké používat programy na úpravu 3D objektu

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace s poznámkami
 • praktická výuka na 3D tiskárně
 • 3D tisk malého objektu, který si odnesete domů
 • základní občerstvení

S sebou: notebook s myší

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 12.6. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE 

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Přijďte se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí.

Ve FABLABu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, až po vytisknutí vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete umět používat 3D tiskárnu samostatně.

Průběh kurzu:

 • úvod o technologii 3D tisku
 • seznámení s tiskárnou
 • ukázka modelování v 3D softwaru Tinkercad (pro správné 3D modely do tisku)
 • několik praktických tipů
 • nejčastější chyby při tisku a jak se jim vyhnout
 • seznámení s materiály a několik tipů
 • příprava 3D modelu v software Cura
 • kalibrace a správné nastavení tiskárny
 • ovládání tiskárny pomocí displeje
 • 3D tisk připraveného modelu
 • zajímavé tipy co tisknout a různé příklady pro inspiraci

Co se naučíte: 

 • jak ovládat klasickou FDM 3D tiskárnu
 • jak používat software na úpravu modelu pro tisk
 • jak se o tiskárnu starat a udržovat jí
 • kde najít 3D modely zdarma
 • jaké používat programy na úpravu 3D objektu

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace s poznámkami
 • praktická výuka na 3D tiskárně
 • 3D tisk malého objektu, který si odnesete domů
 • základní občerstvení

S sebou: notebook s myší

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 12.6. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE 

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Chystáš se srkat drinky u Baltu nebo zdolat české hrady? Kurz je první pomocí pro prázdninové natáčení. Stačí ti mobil a tipy, které využiješ kdykoliv. 

V první půlce kurzu si řekneme, jak ten chytrý telefon vůbec držet. Kdy točit na šířku, z jaké vzdálenosti a jak dlouho. Proč se nehýbat a proč si dávat pozor na zoom. Jak si poradit se sluníčkem a trčící věží z hlavy. Dozvíš se taky něco o zvuku. Pak si to vyzkoušíme v praxi. Když tě natáčení bude bavit, můžeš po prázdninách pokračovat na měsíčním kurzu, kde se naučíš i stříhat.

Rozsah kurzu: 3 hodiny (středa 19.6. 17.00-20.00)

Lektor: Taťána Rubášová
S sebou: Cokoliv, na co se dá točit (mobil, foťák, kamera) 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720943886.

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Je to vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami. Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a kde ho nejvýhodněji nakoupit.

Průběh kurzu:

 • úvod o Arduino a programování
 • seznámení s Arduino variantami
 • práce v software Tinkercad Circuits (virtuální zapojování aktuátorů, programování)
 • seznámení a správné nastavení software Arduino IDE
 • programování v jazyce Wire v software Arduino IDE
 • vytváření jednoduchých programů a jejich nahrávání do Arduino
 • několik praktických tipů
 • zajímavé tipy a nápady co programovat

Co se naučíte

 • programovat v jazyce Wire
 • programovat Arduino desky a jejich varianty
 • používat různé aktuátory
 • kde Arduino nejvýhodněji nakoupit

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace a příklady kódů s poznámkami
 • praktická výuka na Deskách Arduino UNO
 • základní občerstvení

S sebou: notebook

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 19.6. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Chcete mít na balkoně a zahradě opravdu živo? Otevřete si hmyzí hotel! Jak na to vám poradí lektorka Alena Lehmanová, odbornice na přírodní zahradničení.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 100 Kč, členové PěstírnyDEPO 80 Kč v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz nebo na místě.

Další plánované workshopy:
17.9. / 17.30 – Zahradnický klub: Zpracování úrody
15.10. / 17.30 – Zahradnický klub: Kompostování a péče o půdu

Nezapomeňte pozvat své přátele na facebooku!