DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Na německém zámku Theuern jsme slavnostně zahájili interaktivní výstavu Za barokem, kterou jste do května tohoto roku mohli vidět v DEPO2015. Pokud jste ji u nás nestihli, určitě si udělejte příjemný výlet za barokním dědictvím kousek za hranice.

Otevírací dobu výstavy, vstupné a další praktické informace naleznete ZDE

Jak souvisí tvorba umělce s působením pedagoga? Výstava ARTEDUCO mimo jiné sleduje vzájemné působení vysokoškolských pedagogů a jejich studentů.

Obrazy, kresby, fotografie, sochy a objekty vystaví například Kurt Gebauer, Barbara Benish, Vladimír Franz, František Hodonský či Veronika Rónaiová.

Výstava je uspořádána v rámci mezinárodní konference České sekce InSEA.

Vernisáž se uskuteční 17. 6. v 18:30.

Nezapomeňte pozvat své přátele na facebooku!

O výstavě:

Výstava si klade za cíl představit tvorbu umělců těsně spjatou s jejich pedagogickým působením. Výstavy se účastní především umělci působící na pedagogických fakultách České republiky. Návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost zhlédnout tvorbu některých nejvýznamnějších osobností české výtvarné scény, např. Kurta Gebauera, Magdaleny Jetelové, Jitky Svobodové, Františka Hodonského, Lenky Vilhelmové, Vladimíra Franze, Barbary Benish, Martina Velíška, Margity Titlové Ylovsky…

V prostoru DEPO2015 budou k vidění sochy, malby, grafiky, keramika i videotvorba 28 umělců-pedagogů. Autoři vybrali ze své tvorby taková díla, která byla podnícena jejich pedagogickou činností či měla ohlas u širší veřejnosti. Kladou si tak otázku, nakolik je jejich umělecká tvorba spjatá s tvorbou pedagogickou a edukační. Dále se zamýšlí: Ubírá mi pedagogická činnost sílu, kterou bych mohl věnovat umělecké tvorbě, nebo naopak mě nabíjí? Existuje v mé tvorbě dílo, o kterém se domnívám, že bylo podníceno pedagogickou činností? Případně využil jsem výsledků své tvorby ve výuce? Zaujalo některé z mých děl studenty? Vytvořil jsem někdy dílo, které zaujalo širší veřejnost?

Novou venkovní instalaci plzeňského umělce Benedikta Tolara určitě nepřehlédnete. Na nádvoří DEPO2015 vzniká pod jeho rukama AUTOPARK!

Sochař zde svým typickým svérázným humorem kriticky reaguje na současnost. Příroda prorůstající postupně chátrajícími autovraky nutí diváka k zamyšlení nad ekologií a recyklací.​ Instalace souzní s industriálním prostorem depa, kam zároveň přináší chybějící zeleň a nabídne tak kromě vizuálního uměleckého zážitku také příjemné posezení „v přírodě“.

Vstupné

Zdarma

Dva mladí cestovatelé Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek se vloni vypravili po stopách Hanzelky a Zikmunda. Za necelých deset měsíců zdolali 130.000 km, navštívili 32 zemí a zmapovali, jak se změnila místa, která slavná dvojice dokumentovala šedesát let před nimi. K vidění budou vybrané fotografie spolu s původními snímky.

Vstupné

Zdarma

Plzeňská malířka Doris Tesárková Oplová vytvořila pro výstavu v DEPO2015 novou sérii obrazů s tematikou aut, přesněji řečeno autosoučástek. Navázala tak na své starší obrazy převodovek, přičemž v nových plátnech se prohlubuje symbolika námětu i odkaz k autorčiným inspiračním zdrojům. Marcel Duchamp, René Magritte, ale také Jackson Pollock fascinují malířku atmosférou a vnitřní silou svých děl. Duchampovu Fontánu považuje autorka právem za zásadní zlom v dějinách výtvarného umění. Pollockův dripping je v rámci autorčiny abstraktní polohy technikou, kterou nadále vášnivě rozvíjí.

Momenty ticha a rozjímání o samotě jsou spolu s fascinací prostorem, plochou a mezerami – myšleno i mezery mezi slovy, které posilují atmosféru řeči – důležitými inspiračními zdroji malířky. Lidské tělo přitom považuje za nejnádhernější věc na planetě a ve svých plátnech lidskou postavu opakovaně zpracovává. Podobně je z obrazů cítit těsné spojení s přírodou a fascinace světlem. V přírodních motivech se objevuje vždy něco surreálného, něco, co může diváka mírně znepokojit.

Pět obrazů převodovek doplňují na výstavě dvě plátna s fragmenty lodních kontejnerů, které podobně korespondují s industriálním prostorem bývalého depa i jeho aktuální náplní. Na vystavených obrazech můžeme taktéž sledovat aktuální směřování Doris Tesárkové Oplové k poloze, ve které kombinuje kontrastní techniky jako realismus a expresivitu či realismus a abstrakci.

Vstupné

Zdarma

Více informací o autorce a její tvorbe naleznete na www.dotATELIER.com.

Barva, energie, příroda, smyslnost. Podobná slova napadají nejen při pohledu na vystavená díla, ale také při osobním setkání s mexickou dvojicí umělců Anou B. Hursh a Christianem Santana Prinz. I kdybychom nevěděli, odkud dvojice pochází, Mexiko by nejspíše bylo mezi prvními tipy. Výrazná barevnost je v tamní kultuře tak hluboko zakořeněna, že se naštěstí nevytrácí ani u současných umělců.

Uměleckou rezidencí v Plzni navázali Ana a Christian na své předešlé zkušenosti z Norska či Francie. Než umělci v dané zemi uchopí do ruky štětce, vydají se detailně prozkoumat místní prostředí, přírodu, nasát atmosféru a inspirovat se při setkávání s místními obyvateli. Počáteční proces vstřebávání může trvat i několik měsíců. Samotnou uměleckou práci pak zahájí každý zvlášť, vzniká řada skic a menších maleb. Následuje práce na společném plátně. Podobný proces provázel také vznik čtyř velkých obrazů pro výstavu v DEPO2015, ve kterých je silně cítit inspirace nejen samotnou stavbou bývalého depa, ale také jeho širším okolím. Umělci ve svém díle vycházejí ze své přirozené odlišnosti stylů a zájmů, přičemž právě tento kontrast umožňuje vzájemnou harmonii a touhu po odkrývání svého okolí a námětů tvorby. Dvě prvotně odlišné myšlenky podněcují živý dialog i postupnou proměnu počátečního námětu a spolupráce tak ve výsledku znásobuje rozsah a možnosti konečného směřování díla. Díky svým cestám umělci intenzivně vnímají přístup různých kultur k barvě, někdy si barvy vyrábějí sami z čistých pigmentů, čímž dokáží lépe kontrolovat svou paletu, dávat barvám větší intenzitu či jemnou smyslnost.

Ana ve svém díle často pracuje s motivem ženského těla, smyslností a erotikou a to v těsném sepjetí s přírodou, která je také hlavním námětem Christianových obrazů, ve kterých se ocitáme uprostřed lesů či v tajemných světech pod mořskou hladinou. Ve společné vášni pro intenzitu barev budují prostředí, do kterých dávají proniknout představám a vzpomínkám plujícím mezi civilizací a přírodou. Obrazy umělecké dvojice jsou tak výsledkem hluboce sdílené citlivosti.

Vstupné

Vstup na výstavu je zdarma

https://christiansantanaprinz.blogspot.com

http://anabhursh.blogspot.com

Akce

Slunce v zádech, drink v ruce, DJ set v uších - takhle odstartujeme každý podvečer Letního nádvoří DEPO2015. Po setmění pak navážeme promítáním jednoho z kultovních hudebních filmů pod otevřeným nebem. Letní nádvoří je tu v srpnu a jako bonus taky první čtvrtek v září. Promítáme v původním znění s titulky.

PŘI NEPŘÍZNIVÉM POČASÍ PŘESOUVÁME POD STŘECHU DEPO2015. 

La La Land

Režie: Damien Chazelle, USA / Hong Kong, 2016, 128 min.

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. Nejúspěšnější muzikál novodobé historie. Americké koprodukční melodrama oceněné šesti Oscary a sedmi Zlatými glóby (2016).

ČSFD: 73 %

Program:

DJ set Andy N. Dee (18:00)

La La Land (20:30)

Pozvěte své známé na facebooku!

Vstupné

Odpolední program zdarma, večerní film za 50 Kč. Vstupenky zakoupíte v předprodeji na PlzenskaVstupenka.cz a GoOut.net

V kostele sv. Jana Křtitele v Manětíně na vás čeká mše, hudební představení pro děti, oslava a další barokní program.

Program:

16:00 | divadelní hra Jak jsem se stal svatým (Koinonia Jan Křtitel)
17:00 | mše svatá (celebruje P. Emil Soukup, hudbou doprovodí trio Kaphe)
18:00 | zpívání o všem důležitém (V. Dubnička a Z. Lahoda)
Začíná lívancová pouť!
 
Doprovodný program: barokní workshopy, barokní kolotoč

Přines, vyměň, odnes, recykluj! Darujte teplo a oblečte se na zimu.

Přines, co nenosíš. Odnes si, co budeš nosit. Výměna oblečení SWAP! Zajímavé přednášky, workshopy, nerozebrané oblečení předáme k tzv. upcyclingu a na charitu. Vyber doma pěkné oblečení, které udělá někomu radost, předej nám ho u vchodu a jdi swapovat. A věř, že někdo druhý udělá radost tobě. Žádné cenovky, nejde o bazar.

Co s sebou? Dámské, pánské, dětské oblečení, šátky, šály, kabelky. A dobrou náladu.

Co prosím nechte doma? Boty, šperky, spodní prádlo, hračky, oblečení s nevypratelnými skvrnami nebo dírami.

Kousky, které nebudou vyhovovat, vám ihned u vstupu vrátíme.

Vstupné

Vstupné symbolické za 100 Kč a můžeš se vracet v průběhu dne dle libosti ;) Pokud si nic nevyberete, rádi vám vstupné vrátíme.

Vstup na akci platí po celý den. Pokud tedy vidíte, že je někde přecpáno, můžete si dát v klidu nějakou dobrotu na kavárně a pak se zase vrátit.

Zásady ostříleného swapera

 1. Ví, že lokální přímá výměna je nejšetrnějším a nejúčinnějším způsobem ekologického získávání věcí.
 2. Na výměnu nosí jen věci ve skvělém stavu a čisté, takové, které by třeba daroval s radostí i svým přátelům.
 3. Jeho záměrem je udělat radost ostatním a zbavit se věcí smysluplně. Je spokojený, když jeho věci mohou i nadále sloužit ostatním.
 4. Ze swapu si odnáší věci, které mu činí radost nebo je potřebuje pro sebe a své nejbližší, a to v množství, které sám unese!
 5. Je ohleduplný k ostatním, vrací věci na svá místa, zachová klid i v tlačenici a usmívá se na své okolí.
 6. Swap bere nejen jako zábavu, ale i životní styl, kde může zažít i pořádnou dávku adrenalinu, když objeví třeba skvost, jako je třeba kašmírový svetr.

Nezapomeňte pozvat své přátele na facebooku!

Pořádají SWAP PLZEŇ, SWAP PRAGUE a Udržitelně Chic

Slunce v zádech, drink v ruce, DJ set v uších - takhle odstartujeme každý podvečer Letního nádvoří DEPO2015. Po setmění pak navážeme promítáním jednoho z kultovních hudebních filmů pod otevřeným nebem. Letní nádvoří je tu v srpnu a jako bonus taky první čtvrtek v září. Promítáme v původním znění s titulky.

Amy

Režie: Asif Kapadia, Velká Británie, 2015, 128 min.

Kým ve skutečnosti byla dívka, která stojí za slavným jménem Amy Winehouse? Co tato hudební ikona skrývala před okolním světem a proč zemřela v pouhých 27 letech? Celovečerní dokument nechává promlouvat zejména Amy samotnou prostřednictvím dosud nezveřejněných archivních záběrů, rozhovorů, ale především skrze její hudbu a původní texty, které vždy reflektovaly aktuální události jejího života. Vidíme Amy jako obyčejnou dívku s obrovským talentem a touhou zpívat, jako zjevení ohromující hudební fajnšmekry, jako popovou hvězdu obletovanou fanoušky i jako oběť manipulovanou manažery a pronásledovanou bulvárními novináři, unikající k závislostem. Za známým mediálním obrazem ale odhalujeme hlavně Amy, která skutečně touží jen po dvou věcech: opravdové lásce a hudbě.

ČSFD: 81 %

Program

DJ set Matt Walli (18:00)

Amy (20:30)

Pozvěte své známé na facebooku!

Vstupné

Odpolední program zdarma, večerní film za 50 Kč. Vstupenky zakoupíte v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz a na GoOut.net

Česko-bavorské koncertní turné s barokní hudbou

14.8.2019 od 18.00 | kostel sv. Mikuláše v Dobřanech

15.8.2019 od 19.00 | kostel sv. Jana Křtitele v Manětíně

16.8.2019 od 19.00 | kostel Nanebevzetí Panny Marie v Pfreimd

17.8.2019 od 18.30 | kostel Nanebevzetí Panny Marie v Plané u Mariánských Lázní

 

orchestr | sólisté | vokální ansámbl | dirigent Jakub Kydlíček

 

Projekt vznikl v rámci česko-bavorské spolupráce a mistrovských kurzů pod vedením významných osobností z oblasti staré hudby (Gabriela Eibenová, Helena Matyášová, Magdalena Malá, Michaela Bieglerová, Lukáš Vendl)

Více na www.zapadoceskebaroko.cz a www.bbkult.net

Přijďte se podívat na zahájení výstavy Any B. Hursh a Christiana Santana Prinz v Truhlárně DEPO2015. Mexická dvojice rezidentů během svého působení v Plzni vytvořila čtyři velké a pestré obrazy, ve kterých je silně cítit inspirace nejen samotnou stavbou bývalého depa, ale také jeho širším okolím. 

Více o výstavě i umělcích naleznete ZDE.

Takhle se má čepovat pivo! Výčepní umění představí finalisté soutěže v čepování piva, kteří sdílí nadšení pro plzeňské pivo a českou pivní kulturu.

Po čase se zase vracíme do Plzně a vezeme čerstvou várku pravé exotiky. Přijďte k nám ochutnat to nej ze srdce Afriky! Vyzkoušíte ovoce, koření a další delikatesy, které v Čechách jen tak nenajdete. A ještě uděláte dobrou věc, protože tím zase o kousek pomůžete našim drobným farmářům k lepšímu živobytí.

Co všechno u nás najdete?

 • Čerstvé ovoce, jako je třeba obří jackfruit, to nejmáslovější avokádo na světě, spousta druhů banánů, mango, několik druhů mučenky, slaďoučký ananas, voňavou papáju nebo nádherně barevné dračí ovoce
 • Sušené ovoce
 • Koření ze Zanzibaru
 • Čokoládu, kakao a dokonce čerstvé kakaové boby

Akci pořádá Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, který dováží tu nejčerstvější zemědělskou produkci, letecky, ze srdce Afriky. Podporujeme ugandské lokální farmáře a pěstitele. Vykupujeme za férové ceny a těšíme česká srdce tím nejupřímnějším ovocem na světě.

Sledujte novinky na facebooku!

Slunce v zádech, drink v ruce, DJ set v uších - takhle odstartujeme každý podvečer Letního nádvoří DEPO2015. Po setmění pak navážeme promítáním jednoho z kultovních hudebních filmů pod otevřeným nebem. Letní nádvoří je tu v srpnu a jako bonus taky první čtvrtek v září. Promítáme v původním znění s titulky.

Pátrání po Sugar Manovi

Režie: Malik Bendjelloul, Švédsko / Velká Británie, 2012, 86 min.

Pátrání po Sugar Manovi vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Dva producenti objevili Rodrigueze na konci 60. let v kouřové mlze zapadlého detroitského baru. Byli ohromeni a přesvědčeni, že mu písně plné silných melodií a prorockých textů zajistí pověst největšího hudebníka své generace. Dvě alba, která nahrál, však naprosto propadla, zpěvák se vytratil ze scény a zbyly jen historky o sebevraždě na pódiu. Pirátská kopie jedné z nahrávek se mezitím náhodou dostala do Jižní Afriky, kterou apartheid odřízl od zbytku světa. Vnásledujících dvou desetiletích se Rodriguez v JAR stal fenoménem, jehož sláva předčila Rolling Stones. Film sleduje snahu dvou Rodriguezových fanoušků, kteří touží zjistit, co se opravdu stalo s jejich hrdinou. A tomu, co objeví, se sami nestačí divit. Film byl oceněn Oscarem v kategorii Nejlepší dokumentární film roku 2013.

ČSFD: 86 %

Program:

DJ set MAGI (17:30)

Sugar Man / Pátrání po Sugar Manovi (20:00)

Pozvěte své známé na facebooku!

Vstupné

Odpolední program zdarma, večerní film za 50 Kč. Vstupenky zakoupíte v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz a na GoOut.net

Užijte si společně s námi Létofest 2019! 8 festivalů po celé ČR. Akce pro celou rodinu, dětský program a zábava celé dva dny.
Těšit se na Vás budeme v Plzni!

PROGRAM

Pátek 23.8.
Main Stage
16:45 – 17:45 XINDL X
18:45 – 19:45 PRAŽSKÝ VÝBĚR
20:45 – 21:45 MIG 21
22:45 – 23:45 MANDRAGE

II. Stage
15:45 – 16:45 REALITA
17:45 – 18:45 HORKÝŽE SLÍŽE
19:45 – 20:45 MAREK ZTRACENY
21:45 – 22:45 MONKEY BUSINESS

Sobota 24.8.
Main Stage
15:00 – 16:00 LENNY
17:00 – 18:00 MŇÁGA A ŽĎORP
19:00 – 20:00 TOMÁŠ KLUS
21:00 – 22:00 WANASTOWI VJECY
23:00 – 00:00 DIVOKEJ BILL

II. Stage
14:00 – 15:00 MENSFIELD
16:00 – 17:00 IMODIUM
18:00 – 19:00 UDG
20:00 – 21:00 DOGA
22:00 – 23:00 VYPSANÁ FIXA

Vstupné

Vstupenky zakoupíte v předprodeji na Ticketlive.cz

Amatérská taneční soutěž ve streetdance, které se můžeš zúčastnit i ty, pokud je ti od 6 do 22 let a netančil jsi v žádném komerčním kroužku nebo taneční škole déle než dva roky.

Vstupné i registrace je zdarma!

Hlavní cena pro vítěze je 3.000 Kč.

Registrace soutěžích od 11:00 hodin, start akce ve 13:00 hodin.

Chcete soutěžit? Napište na https://www.facebook.com/petracompass.kacerkova

Dále bude k vidění exhibiční vystoupení zkušených tanečníků a workshopy:

 • loňský vítěz
 • workshop se zkušeným tanečníkem a naším novým porotcem

Pozvěte na akci také své přátele na facebooku!

Slunce v zádech, drink v ruce, DJ set v uších - takhle odstartujeme každý podvečer Letního nádvoří DEPO2015. Po setmění pak navážeme promítáním jednoho z kultovních hudebních filmů pod otevřeným nebem. Letní nádvoří je tu v srpnu a jako bonus taky první čtvrtek v září. Promítáme v původním znění s titulky.

Coco

Režie: Lee Unkrich, Adrian Molina, USA, 2017, 105 min.

Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny.

ČSFD: 87 %

Program:

DJ set Peťa Přibíková aka Jane Doe (17:30)

Coco (20:00)

Pozvěte své známé na facebooku!

Vstupné

Odpolední program zdarma, večerní film za 50 Kč. Vstupenky zakoupíte v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz a na GoOut.net

Procházky provedou návštěvníky po barokních skvostech historického centra Plzně. Program bude doplněn ochutnávkou barokní kuchyně a ukázkou barokní hudby.

Program:

15:00 Procházka po barokních skvostech centra Plzně
16:00 Procházka po barokních skvostech centra Plzně (NJ)
17:00 Degustace barokní kuchyně
18:00 Koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie

Doprovodný program: workshopy pro děti

Workshopy a Kurzy

Nemůžete se dočkat, až se po prázdninách pustíte do realizace vlastních nápadů a projektů?

Postupně začínáme zveřejňovat nabídku podzimních kurzů našich sdílených dílen. Najdete je vždy v programu daného měsíce v sekci Workshopy a kurzy. Těšíme se na vás už v září!

Tábor je naplněn, sbíráme už pouze NÁHRADNÍKY.

I na letošní léto jsme pro vaše děti připravili řemeslný příměstský tábor, který bude zaměřen na tvorbu z různých materiálů a prací s ručním nářadím.

Termín: 29. července - 2. srpna 2019
Čas: denně 9:00 - 16:00
Určen: dětem ve věku 7 - 13 let

Podrobné informace ZDE