DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Novou venkovní instalaci plzeňského umělce Benedikta Tolara určitě nepřehlédnete. Na nádvoří DEPO2015 vzniká pod jeho rukama AUTOPARK!

Sochař zde svým typickým svérázným humorem kriticky reaguje na současnost. Příroda prorůstající postupně chátrajícími autovraky nutí diváka k zamyšlení nad ekologií a recyklací.​ Instalace souzní s industriálním prostorem depa, kam zároveň přináší chybějící zeleň a nabídne tak kromě vizuálního uměleckého zážitku také příjemné posezení „v přírodě“.

Vstupné

Zdarma

Interaktivní expozice pro děti a rodiče se věnuje složkám integrovaného záchranného systému a situacím, ve kterých se může každý z nás stát hrdinou a zachránit lidský život. 

Zážitková výstava Já, Hrdina je zaměřená na nejmladší diváky, které hravým způsobem seznamuje s tím, jak se chovat v krizových situacích.

Děti se na motorce a na kole zapojí do provozu na uměle vybudovaném dopravním hřišti se silnicí, domy a zaparkovanými maketami policejního auta, hasičské cisterny a sanitky, když v tom se stane nehoda. Co by děti měly v takové situaci udělat? Během společné hry se to naučí.

Díky spolupráci s jednotlivými složkami integrovaného záchranného systému vznikne doprovodný program pro širokou veřejnost. Ta má totiž často o fungování složek IZS jen velmi povrchní informace. Na přednáškách vystoupí hasiči, policisté, lékaři zachraňující životy ve vrtulníku a povypráví o svých zážitcích, dorazí také zástupci BESIP.

Připraveny jsou také ukázky hašení požáru, vyprošťování z vraku, první pomoci a dalších aktivit IZS. Součástí programu budou také lektorské programy pro školy nejen Plzeňského kraje. 

Výstava je určena především pro děti od 4 do 12 let.

Děti do 10 let mohou navštívit výstavu pouze v doprovodu rodičů.

Otevírací doba

Pondělí - Pátek 13:00 - 18:00
Sobota - Neděle 10:00 -18:00
 

Doprovodný program pro děti i dospělé:

30. 9. od 17:00 | ZÁCHRANKA: Legendy a mýty vs. realita

26. 10. od 15:00 | Prevence požárů a chování při požáru

2. 11. od 11:00 do 17:00 | Odpoledne s Městskou policií

9. 11. od 15:00 | Tísňové volání nejen u dopravní nehody

1. 12. od 15:00 | Advent a jeho rizika

Na všechny akce v rámci doprovodného programu k výstavě je vstup zdarma.

Lektorský program pro školy

Partneři:

Sladovna Písek, o.p.s., Detské muzeum Bratislava, BESIP, Hasičský záchranný sbor České republiky, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, Policie České republiky, Městská policie Plzeň, Fakulta zdravotnických studií, Západočeské univerzity v Plzni, Svět záchranářů, Asociace Záchranný ​kruh, Plzeňské městské dopravní podniky, Divadlo J. K. Tyla

Vstupné

 • dospělí 90 Kč
 • děti, senioři, ZTP 60 Kč
 • rodinné vstupné 200 Kč
 • děti do 3 let mají vstup zdarma

Vstupenky zakoupíte v předprodeji na Plzenskavstupenka.

S Plzeňskou kartou sleva 20 % na vstupné. Sleva se nevztahuje na Lektorské programy.

Putovní výstava velkoformátových portrétních fotografií vypráví příběh dvanácti žen různého věku s rakovinou prsu.

Autorem projektu je fotograf Vladimír Kožíšek, který ho realizuje pod hlavičkou neziskové organizace Mamma HELP. Cílem projektu je zprostředkovat veřejnosti intenzivní vizuální zážitek, změnit pohled na tuto nemoc a na lidi s touto diagnózou.

V rámci vernisáže výstavy, která se koná 1. října od 18 hodin, vystoupí Přelet M.S.

Sledujte facebookovou stránku projektu.

www.vystavatvarivtvar.cz

Akce

Dvojnásobní držitelé ceny Grammy Evanescence se po roce a půl vrácí do Česka se samostatným koncertem. Tentokrát vystoupí kapela v čele s charismatickou frontwoman Amy Lee v Plzni v DEPO2015.

Fanoušci se můžou těšit  na jejich největší hity  jako jsou My Immortal, Bring Me To Life nebo Everybody's Fool. Zazní také písně ze zatím posledního alba Synthesis, které kapela vypustila do světa na sklonku roku 2017.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte od 1.190 Kč na GoOut.net

Koncert pořádá Ameba production v rámci koncertní série Rock for People Concerts. Podrobné informace naleznete na webu www.rockforpeople.cz.

Nezapomeňte na koncert pozvat své přátele na facebooku.

Slunce v zádech, drink v ruce, DJ set v uších - takhle odstartujeme každý podvečer Letního nádvoří DEPO2015. Po setmění pak navážeme promítáním jednoho z kultovních hudebních filmů pod otevřeným nebem. Letní nádvoří je tu v srpnu a jako bonus taky první čtvrtek v září. Promítáme v původním znění s titulky.

Bohemian Rhapsody

Režie: Bryan Singer, Dexter Fletcher, Velká Británie / USA, 2018, 134 min.

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět.

ČSFD: 89 %

Program:

DJ set Jana Kománková (17:00)

Bohemian Rhapsody (19:30)

Pozvěte své známé na facebooku!

Vstupné

Odpolední program zdarma, večerní film za 50 Kč. Vstupenky zakoupíte v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz a na GoOut.net

Z důvodu stěhování recepce do nových prostor v Tržnici DEPO2015 dnes na recepci nebude možný předprodej vstupenek z portálů Plzeňská vstupenka a GoOut. Děkujeme za pochopení.

Složky integrovaného záchranného systému odhalí, co obnáší být skutečným hasičem, policistou nebo záchranářem. Přijdťe na den s IZS, který bude plný napívaných ukázek a zábavných atrakcí. Navíc uvidíte historickou, ale i moderní techniku, která zachránila již mnoho životů.

Během akce budete mít příležitost poprvé si užít interaktivní expozici Já, hrdina, která bude bavit celou rodinu.

Vstupné zdarma

Další informace najdete zde.

Snímek, který stál u zrodu americké filmové nové vlny, tzv. Nového Hollywoodu, je jednou z nejslavnějších gangsterek historie kinematografie. Jeho přítomnost v americkém filmovém prostoru znamenala v roce 1967 změnu pro celý Hollywood a přinesla definitivní konec jeho klasické podoby, jak ji každý znal po dobu několika dekád. Bonnie a Clyde (v podání Faye Dunaway a Warrena Beattyho), rebelující vrazi bojující proti systému a jedna z nejslavnějších dvojic filmového plátna, přinesla nejen zcela nový a svěží pohled na násilí a sex ve filmu, ale donutila Hollywood otevřít dveře nové nastupující generaci filmových tvůrců, ze které postupně vzešly klíčové osobnosti následujících desítek let (např. Allen, Coppola, Kubrick, Lucas, Polanski, Scorsese, Spielberg).

Snímek BONNIE A CLYDE uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Arthrur Penn, USA, 1967

ČSFD: 81 %

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč v předprodeji na Plzenskavstupenka a GoOut

Sledujte událost na facebooku!

27. ročník Mezinárodního festivalu Divadlo představí mimořádné zahraniční i české inscenace. Vybírat můžete z široké plejády činoherních, hudebních, tanečních představení a chybět nebude ani loutkové či pouliční divadlo. Podrobný program naleznete na webu festivalu.

Za tuto výjimečnou inscenaci vděčíme třem ženám – Sabině Baral, která svůj osobní příběh vtělila do stejnojmenné knihy, autorce jevištní úpravy herečce Krystyně Janda a režisérce Magdě Umer. Spolu s živým hudebním doprovodem se rozehrává skutečný příběh polské židovky donucené k emigraci v roce 1968. Polské a židovské písně se ozývají ve chvíli, kdy slova jsou již příliš bolestivá či jako brechtovský komentář k řečenému. Čtyřicet let starý příběh získává v inscenaci aktuální přesah. Zápisky z vyhnanství patří k nejlepším inscenacím polské scény z uplynulé sezony, na festivalu Božská komedie získaly cenu za nejlepší inscenaci i herecký výkon.

REŽIE Magda Umer
HUDEBNÍ ARANŽMÁ Janusz Bogacki
PROJEKCE Radosław Grabski

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ 100 min

OBSAZENÍ

Krystyna Janda a Janusz Bogacki band – Janusz Bogacki, Tomasz Bogacki (kytara), Mateusz Dobosz / Paweł Pańta (kontrabas), Bogdan Kulik (perkuse), Marek Zebura (housle)

Premiéra 9. března 2018.

DIVADLO POLONIA

Jde o součást rodinné nadace Krystyny Janda Na Rzecz, jejímiž zakladateli jsou herečka Krystyna Janda, její manžel (kameraman) Edward Kłosiński a dcera (herečka) Maria Seweryn. Podle stanov je hlavním posláním nadace podpora a šíření kultury, zejména prostřednictvím vedení divadel Och-Teatr a Polonia. Dalším cílem je zpřístupnit veřejnosti kulturu a divadlo, věnovat se společensky vyloučeným lidem, spolupracovat s dětskými domovy, varšavskými nemocnicemi, vzdělávacími institucemi, univerzitami třetího věku, domovy s pečovatelskou službou atd., dále vyvíjet charitativní činnost a zajišťovat propagaci mladých umělců.

Realizace představení je podpořena Institutem Adama Mickiewicze.

Hotovo! Náplavku čeká už jen pár drobných úprav a můžeme si ji pořádně užít. Od 13. do 15. září oslavíme její otevření řadou vystoupení i dobrým jídlem. Uvidíte, co všechno se od teď u Radbuzy může dít.

Pátek 13 | 9 | 2019

16.00—20.00   Street Graffiti Jam (uvádí XEROX Plzeň)
17.00—18.00   Mikoláš Růžička a Terezie Kovalová

Český hudebník a skladatel Mikoláš Růžička zahraje na pianino svou tvorbu z letos vydaného alba DOMA. Na violoncello ho doprovodí talentovaná Terezie Kovalová.
19.00—20.00   Jan Smigmator & friends
Zpěvák, absolvent Pražské konzervatoře a hudební producent Jan Smigmator s přáteli zahraje to nejlepší ze swingu.
20.20—21.00   PechaKucha Night Plzeň vol. 29 (uvádí k světu.)
Rychlá, stručná a jasná inspirace - to je PechaKucha. Přednášky 10 osobností vás rozhodně nudit nebudou. Svůj příběh totiž musí všichni popsat pouze na 20 obrázcích, na každý z nich mají navíc jen 20 vteřin. 
21.00—21.30   Ledshow (uvádí Žongléros Ansámbl)
Přednášky zpestří Žongléros Ansámbl, který rozsvítí Radbuzu svou ledshow.
21.30—22.00   pokračování PechaKucha Night Plzeň vol. 29


Sobota 14 | 9 | 2019

celý den Street Graffiti Jam
10.00—11.00   Jóga pod otevřeným nebem

11.00—12.00   Živá ulice pro děti (uvádí ArtProm)
Karlova a Jaromírova pohádka je tradiční Erbenova „Jabloňová panna“ vyprávěná velmi netradičně - za pomoci gramofonových desek a dalšího haraburdí. Je pro děti od 4 let. 
13.00—14.00   Kateřina Misíková a Jakub Kořínek (uvádí Oupn Ér)
Jakub a Kateřina působí na bluesfolkové scéně přibližně od roku 2005. Od té doby spolupracovali s velkou řádkou muzikantů a hostů a teď se představí také na náplavce. 
15.00—16.00   Tuten swing
16.00—18.00   Tančírna
Těšit se můžete na lekci Street dance pro začátečníky i pokročilé s plzeňskou Afresh Dance Community a otevřenou tančírnu pod taktovkou Tance v Plzni.
17.00—18.00   Tabasker
Pokud máte rádi hravou hudbu, která vás nenechá v klidu, určitě přijďte na sobotní Tabasker. Kapela hraje směsici lidové hudby, zejména klezmer, gypsy, balkán a folkor.
19.00—20.00   PSH
Co dodat... Mistři slova přichází rozčeřit vody Radbuzy. Bude to pořádná party!
21.00—22.00   BLACKSEA (uvádí Divadlo Pod Lampou)
A s PSH nekončíme, večer uzavře temná kytarová formace BLACKSEA.

Neděle 15 | 9 | 2019

celý den Street Graffiti Jam
10.00—18.00   DEPO mini Street Food Market (uvádí DEPO2015)

Těšte se na nabídku více než 15 stánků s tím nejlepším z pouličního jídla. Zúčastní se Zachs, Hunters, Roots BBQ, Kafe King, Tasty Fries, Bistromill, Ferry's Sweet Moment, Zlatá kráva, Hey Mama, Sea Food Prosecco,
Asie - T-world, Oulík, Bar k světu, Comic Con Food Truck, Food on the move, Dog'n'roll, Od Francouze, Original Sri Lanka, Inspiral Bar a další.

Ochutnáte burgery (i veggie), dobroty z grilu, hranolky, trhané maso, bavorské klobásky, mořské plody, Bahn Mi, palačinky, quiche, dorty, paniny, zmrzlinu, waffle a další.

11.00—12.00   Dubnička—Lahoda - koncert pro děti
13.00—17.00   Busking Párty & Slam Poetry
13.00—17.00   Řemeslný workshop DEPO2015
19.00—20.00   Sorgenti Quintett
Klasické dechové kvinteto ve složení flétna, hoboj, klarinet, lesní roh a fagot představí repertoár skladeb W. A. Mozarta, A. Rejcha, D. Milhauda, J. Iberta, ale také známých titulů z oblasti vážné hudby i jiných žánrů.
20.00—21.30   Forman vs. Forman (uvádí Finále Plzeň)
Dokumentární snímek Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejna z roku 2019 je uceleným životním portrétem jednoho z předních českých režisérů Miloše Formana, sumarizuje jeho životní cestu, na níž se prolíná přízeň s ranami osudu, osobní pátrání i tápání. Snímek je koláží často neviděných soukromých oficiálních archivů i autobiografického vzpomínání, které namluvil režisérův syn Petr. (Negativ Film Productions)

Sledujte událost Náplavka na Radbuze se otevírá.

Pořadatelé:

Město Plzeň
DEPO2015
k světu.

 

Dětské barokní odpoledne v areálu bývalého barokního kláštera Chotěšov symbolicky zakončí letní barokní sezónu 2019. Odpoledne bude nabité bohatým programem, děti si budou moci vyrobit barokní masky a vějíře, zatančit s profesionální tanečnicí Andreou Miltnerovou nebo se vydat do strašidelného podzemí chotěšovského kláštera. Hlavním bodem odpoledne bude maskovaná hra na motivy Carla Gozziho Král jelenem.

Program

16:00 Začátek programu
17:00 Barokní tanečky pro děti
18:00 Dětská divadelní hra Král jelenem
20:30 Slavnostní barokní ohňostroj

Doprovodný program: workshopy pro děti

Nechte se na barokní slavnost svézt autobusem, který vás doveze z Plzně až na místo. Autobus odjíždí v 15:30 od KD Peklo a v 15:50 z Líní, návrat v nočních hodinách, autobus opět staví ve výše zmíněných zastávkách. Jízdenky zakoupíte pouze v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz za 100 Kč / 50 Kč děti od 6 do 15ti let, senioři 65+.

Scénická kompozice Americký císař byla oceněna jako nejlepší slovenská inscenace loňské sezóny. Čerpá z literární předlohy rakouského novináře, redaktora a spisovatele Martina Pollacka, která spojuje dokumentární materiály s beletristickým líčením osudů haličských uprchlíků z přelomu devatenáctého a dvacátého století. Z konkrétních příběhů nebohých lidí, kteří jdou za americkým snem, se díky výtvarnému řešení i hereckým výkonům stává univerzální obraz těch, kteří hledají světlejší budoucnost pro sebe a své blízké.

REŽIE Iveta Ditte Jurčová
PŘEKLAD PŘEDLOHY Michal Hvorecký
DRAMATIZACE Michal Ditte
DRAMATURGIE Marek Godovič
VÝTVARNÝ KONCEPT Iveta Ditte Jurčová, Katarína Caková
REALIZACE VÝTVARNÉHO KONCEPTU Katarína Caková
POHYBOVÁ SPOLUPRÁCE Mária Danadová
HUDBA Ivana Mer & Cristian Estrella
DIGITAL MEDIA Erik Bartoš

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ 75 min

OBSAZENÍ
Eva Moresová, Mária Danadová, Ľubomír Bukový, Matúš Kvietik, Filip Jekkel

Premiéra 4. května 2018.

Kooprodukční projekt vytvořený na základě stejnojmenné reportáže rakouského spisovatele Martina Pollacka.

DIVADLO PÔTOŇ vzniklo roku 2000 a programově sídlí na slovenském venkově. Jeho inscenace vycházejí z terénních výzkumů a charakterizuje je zaměření na naléhavá společenská témata (inscenace Terra Granus zachycovala vzpomínky a události jedné vesnice, kterou přesídlili kvůli výstavbě atomové elektrárny, inscenaci Psota předcházel etnologický výzkum sociálně nejslabších vrstev, Krajina nepokosených lúk zkoumala národní identitu Slováků). Divadlo realizuje vzdělávací projekty, které propojují umění s jinými obory (sociologie, etnografie, historie), pořádá workshopy a rezidenční pobyty. V jeho prostorách se za rok uskuteční více než 150 akcí a navštíví ho kolem 6 000 diváků. Je nositelem několika ocenění za uměleckou činnost a neformální vzdělávání.

ŠTÚDIO 12 Vzniklo v roce 2001 z iniciativy Divadelního ústavu v Bratislavě jako jedinečný divadelní prostor pro prezentaci nové slovenské i světové dramatiky a současného umění. Štúdio 12 podporuje vznik a realizace autorských divadelních projektů, podílí se na prezentaci a reflexi textů a autorů jednotlivých evropských i mimoevropských zemí, organizuje workshopy a jiné vzdělávací aktivity.

Krutý a nelítostný obraz světa plného násilí, nahoty a utrpení. Autenticita příběhu je umocněna scénou, kterou tvoří dva pojízdné kamiony. Příběh z podsvětí mezinárodního sexuálního obchodu rámuje Mundruczó pasážemi ze stejnojmenné novely bratrů Strugackých z roku 1964, jejíž hrdina je nucený přihlížet násilí bez možnosti zasáhnout. „Podstatou člověka je podivuhodná schopnost zvyknout si na všechno. V přírodě neexistuje nic, čemu by člověk nepřivykl. Ani kůň, ani pes, ani myš takovou schopnost nemají. Bůh, když člověka tvořil, si nejspíš dobře uvědomoval, k jakým útrapám ho předurčuje.“

REŽIE Kornél Mundruczó
DRAMATURGIE Viktória Petrányi, Éva Zabezsinszkij
SCÉNA A KOSTÝMY Márton Ágh
HUDBA János Szemenyei
LIGHT DESIGN András Éltető

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ 110 min

OBSAZENÍ
Váradi Annamária / Annamária Láng
Andrea / Kata Wéber
Zita / Diána Magdolna Kiss
Emőke / Marina Gera
dr. Varjassy Károly / Roland Rába
Attila / Gergely Bánki
Omar / László Katona
János / János Derzsi
Varjassy Rudolf / János Szemenyei
Lékař / Doctor - Zsolt Nagy

Koprodukce:
Alkantara Festival, Lisbon, Portugal; Baltoscandal, Rakvere, Estonia; Culturgest, Lisbon, Portugal; KunstenFestivalDesArts, Brussels, Belgium; Rotterdamse Schouwburg, The Netherlands; Theater der Welt 2010, Essen, Germany; Théâtre National de Bordeaux, France; Trafó House of Contemporary Arts, Budapest, Hungary

S podporou
NXTSTP s podporou Kulturního programu Evropské unie
EkyLight, Open Society Institute, PropClub, VisionTeam

Premiéra 21. května 2010 – KunstenFestivalDesArts, Brusel, Belgie.

DIVADLO PROTON

V roce 2009 založili filmový a divadelní režisér Kornél Mundruczó a divadelní producentka Dóra Büki Divadlo Proton, virtuální uměleckou společnost, organizovanou kolem režisérových nezávislých inscenací. Kromě snahy zachovat maximální uměleckou svobodu je cílem zajistit profesionální strukturu pro jejich nezávisle vznikající divadelní hry a projekty. Jejich inscenace jsou většinou realizovány jako mezinárodní koprodukce a k častým koproducentům patří Wiener Festwochen, HAU Hebbel am Ufer v Berlíně, KunstenFestivalDesArts v Brusselu, Dům současného umění Trafó v Budapešti a HELLERAU v Drážďanech. Divadlo má momentálně na repertoáru sedm inscenací. Vedle režií svého uměleckého šéfa –inscenací Led (2006), Projekt Frankenstein (2007), Je těžké být bohem (2010), Hanebnost (2012), Demence (2013), Winterreise (2015) a Imitation of Life (2016) – se snaží poskytovat prostor i realizacím členů souboru: nejnovějšími inscenacemi jsou Poslední v režii Rolanda Báby (2014), 1 Link Gergely Bánkiho (2015), Zdání života (režie Kornél Mundruczó, 2016) a Nalezení Quincyho (režie János Szemenyei, 2017). Inscenace Divadla Proton se zúčastnily více než devadesáti festivalů, od Avignonského festivalu přes festival v Adelaide, Singapurský mezinárodní festival, Festival Bo:m v Soulu, až po Züricher Theaterspektakel.

Režisér Jan Borna patřil mezi nejvýznamnější osobnosti současného českého divadla. V jeho životě hrála velkou roli roztroušená skleróza, se kterou bojoval 25 let. I s tímto onemocněním dokázal psát básně, režírovat, učit a především okouzlovat.

Film „Jan Borna aneb Dokreslení Janka“ přehledně vypráví formou kapitol o tvůrčím a naplněném životě Jana Borny. Kromě výpovědí osobností jako jsou Arnošt Goldflam, Jan Vondráček, Miroslav Hanuš a mnozí další, film doplňují unikátní archivní materiály, záznamy inscenací a animace doprovázející čtení ze sbírek poezie Jana Borny.

Po úspěšné plzeňské premiéře nabídneme ještě jednou projekci postapokalyptického snímku Trash Town mladého režiséra Leoše Kastnera. Jak by mohl vypadat svět, dávající se dohromady po hrůzách celoplanetární války? Přijďte se podívat! Po filmu následuje diskuze s tvůrci filmu.

O filmu

Období po apokalypse. Lidé se už téměř stačili vzpamatovat z hrůz válek, které trvaly několik desítek let. Postapokalyptické městečko ve střední Evropě kvůli okolní situaci přiláká národy a etnika ze všech koutů světa – a všem nezbývá nic jiného, než se tu spolu naučit žít. Jeho jméno je Trash Town.

R: Leoš Kastner, ČR 2019, 61 min.

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč v předprodeji na Plzenskavstupenka a GoOut.

Druhý ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň nabídne spoustu knih, zajímavé hosty i pestrý doprovodný program.

Téma: Střet nebo setkání světů?
Čestný host festivalu: Polsko

Přes šedesát vystavovatelů nabídne většinu žánrů, od prózy či poezie, sci-fi a fantasy přes komiksy až po populárně naučnou a odbornou literaturu. Chybět nebude ani speciální knihkupectví Kosmas, to nabídne především knihy autorů, kteří se veletrhu osobně zúčastní. 

Zahraničními hosty budou například: Španěl Antonio Iturbe, autor světového bestselleru Osvětimská knihovnice, Němka Isabelle Lehn či Argentinec Juan Pablo Bertazza, který bude zastupovat latinskoamerickou literaturu.

Doprovodný program odstartuje uvedením filmu Národní třída podle stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše. V sobotu večer se pak promítne film Nabarvené ptáče, jehož literární předloha se stala světovým bestsellerem. Na oba filmy budou mít návštěvníci veletrhu vstup zdarma.

Výstavy představí například komiksové zpracování událostí 17. listopadu Trikolóra. Klasiky zastoupí tvorba Bohumila Bimby Konečného, jednoho z ilustrátorů Rychlých šípů a dalších knih Jaroslava Foglara i Otakara Batličky.

V rámci doprovodných akcí se uskuteční také několik kulturně politických debat, samozřejmě nebudou chybět oblíbení domácí autoři, například Alena Mornštajnová, Viktorie Hanišová či Petra Soukupová.

Další informace najdete na www.svetknihy.cz.

Pokud na Svět knihy vyrážíte s rodinou, nenechte si ujít novou interaktivní výstavu Já, hrdina v DEPO2015. Pro návštěvníky veletrhu navíc s 50% slevou na vstupné.

26. ročník veletrhu elektrotechniky, elektroniky a energetiky představí zboží a služby předních výrobců a dodavatelů elektroinstalačního materiálu. Více informací najdete na webu.

Doprovodný program

DŘEVORUBECKÁ SHOW - nejlepší sportovní dřevorubci v ČR, STIHL TIMBERSPORTS SERIES

NOVÉ HÁRO - charitativní projekt

ELEKTROKOLA - venkovní prezentace

ELFETEX KONFERENCE - odborné přednášky dodavatelů elektroinstalačního materiálu

 

Těšte se na první ročník dne plného country a folkové hudby. Vystoupí František Nedvěd, Jan Vančura a Plavci, Zelenáči, Miluška Voborníková, Michal Tučný Revival Plzeň, Schovanky a Na Skok.

Vstupné

Vstupenky je možné zakoupit za 250 Kč v předprodeji na plzenskavstupenka.cz nebo na místě za 350 Kč.

Vezměte s sebou i své přátele na facebooku!

Přijďte si prohlédnout prostory Sdílených dílen DEPO2015. V sobotu ve 14 a 16 hodin proběhnou prohlídky dílen (dřevodílna, kovodílna, ...) a v neděli  se můžete zastavit kdykoli od 14 do 18 hodin. Čeká vás i ukázka řemesel s možností vyzkoušení truhlářských a kovářských nástrojů a nářadí.

Vstupné je zdarma

Na největší fotografické akci na západě Čech na vás čekají přednášy, workshopy a besedy pro všechny amatérské i profesionální fotografy. Těšit se můžete také na stánky značkových výrobců, které představí technologické novinky a nechají vás si je vyzkoušet.

Další informace najdete na facebookové události.

Přineste si tašky, sáčky, lahve a další nádoby! Kromě bezodpadového trhu se těšte na povedený design, dobroty, podzimní blešák, žížalí kompostovací dílnu a mnoho dalšího.

Program:
10-18 // bezodpadový trh, design, kosmetika a dobroty, dětský koutek
10-16 // Podzimní blešák Uzlíku
10-18 // Workshop - ozdob si svůj pytlík nebo lahev na nákup bez obalu
14-16 // Žížalí kompostovací dílna na festivalu beztrh

Stánky: Mýd Lenka, Holky bez silikonů, Steeblo, La Tartelette, PlanetA, GoodGlass, Byliny z krajiny, Od Mileny z Dolan a další
Otevřeny budou také obchody Tržnice DEPO: UMU, NON TOXIC LIFE a Zahrada v misce

Vstup zdarma, na workshopech se případně na místě platí příspěvek na materiál.

Pro další informace a novinky sledujte facebookovou událost.

Intenzivní vztahové drama Život Adèle se stalo v roce 2013 nejen originálním příspěvkem do žánru LGBT kinematografie, ale oslovilo i festivalového filmového diváka svým precizním a sugestivním zpracováním. Důraz na vnímání a intenzitu probíhajícího času, vývoj postav v závislosti na čase, syrové zobrazení sexuálního vztahu i ponoření se do nitra hlavní hrdinky, to vše dělá ze 179 min dlouhého studia vztahu dvou dívek neobyčejný zážitek. Snímek získal Zlatou palmu na festivalu v Cannes, do hlavních rolí se zcela ponořily francouzské herečky Adèle Exarchopoulos a Léa Seydoux.

Snímek ŽIVOT ADÉLE uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Abdellatif Kechiche, FR / BE, 2013

ČSFD: 80 %

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč v předprodeji na PlzenskavstupenkaGoOut

Sledujte událost na facebooku!

Díváte se na seriály o záchranářích? A věříte všemu, co na obrazovce vidíte? Bc. Martin Brejcha ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje přijde popovídat o tom, jak jsou mnohé představy zkreslené, a jak pracují profesionální záchranáři ve skutečnosti.

Vstupné

Vstup na akci je zdarma.

Akce je součástí doprovodného programu k výstavě Já, hrdina. Více informací o výstavě se dozvíte zde.

Sledujte aktuální informace na facebooku!

Workshopy a Kurzy

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat převážně teorii základních tesařských a truhlářských rámových spojů, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje pro výrobu např. foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden si vyzkoušíme rámové spoje používané na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

Rozsah kurzu 16 hodin - (4 úterky 17.00-21.00, od 3.9.2019)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě (malé občerstvení je také součástí) 

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru 

TENTO KURZ JE JIŽ PLNÝ. Kurzy začínají vždy první úterý v měsíci. Pokud máte zájem o přihlášení na některý z následujíccích kurzů, kontaktujte nás na dilny@depo2015.cz.

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, 4 čtvrtky vždy 17-21 (5.-26. září)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,-

VSTUPENKY k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.

Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher

Přijďte se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí.

Ve FABLABu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, až po vytisknutí vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete umět používat 3D tiskárnu samostatně.

Průběh kurzu:

 • úvod o technologii 3D tisku
 • seznámení s tiskárnou
 • ukázka modelování v 3D softwaru Tinkercad (pro správné 3D modely do tisku)
 • několik praktických tipů
 • nejčastější chyby při tisku a jak se jim vyhnout
 • seznámení s materiály a několik tipů
 • příprava 3D modelu v software Cura
 • kalibrace a správné nastavení tiskárny
 • ovládání tiskárny pomocí displeje
 • 3D tisk připraveného modelu
 • zajímavé tipy co tisknout a různé příklady pro inspiraci

Co se naučíte: 

 • jak ovládat klasickou FDM 3D tiskárnu
 • jak používat software na úpravu modelu pro tisk
 • jak se o tiskárnu starat a udržovat jí
 • kde najít 3D modely zdarma
 • jaké používat programy na úpravu 3D objektu

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace s poznámkami
 • praktická výuka na 3D tiskárně
 • 3D tisk malého objektu, který si odnesete domů
 • základní občerstvení

S sebou: notebook s myší

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 11.9. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Je to vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami. Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a kde ho nejvýhodněji nakoupit.

Průběh kurzu:

 • úvod o Arduino a programování
 • seznámení s Arduino variantami
 • práce v software Tinkercad Circuits (virtuální zapojování aktuátorů, programování)
 • seznámení a správné nastavení software Arduino IDE
 • programování v jazyce Wire v software Arduino IDE
 • vytváření jednoduchých programů a jejich nahrávání do Arduino
 • několik praktických tipů
 • zajímavé tipy a nápady co programovat

Co se naučíte

 • programovat v jazyce Wire
 • programovat Arduino desky a jejich varianty
 • používat různé aktuátory
 • kde Arduino nejvýhodněji nakoupit

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace a příklady kódů s poznámkami
 • praktická výuka na Deskách Arduino UNO
 • základní občerstvení

S sebou: notebook

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 18.9. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.