DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Výstavy

Výstava představí tvorbu studentů uměleckého oboru Návrhář oděvů na Škroupovce - Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění budou studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí, a navíc soubory velkoformátových kreseb inspirovaných přírodními motivy a tématem pohybu v prostoru. Vernisáž se uskuteční 4. února v 16 hodin.

Vstupné

Vstup zdarma

Výstava slovenské umělkyně Kristíny Kandrikové je součástí doprovodného programu Festivalu světla BLIK BLIK 2020, s nímž umělkyni těsně pojí téma přírody a světla. Kandriková se ve své tvorbě dlouhodobě zabývá bytím člověka ve tmou zahalené krajině. Instalace objektů, obrazů, zvuků a světel v DEPO2015 jako celek reflektuje jeden z nejmagičtějších momentů našich dnů - přerod tmy ve světlo, čas, kdy noc přechází v den.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 4. března od 17:00 v Truhlárně a kavárně DEPO2015.

Kurátor: David Bartoš
Architekt výstavy: Robert Bakyta

Anotace:

Kristína Kandriková se ve své tvorbě dlouhodobě zabývá bytím člověka ve tmě zahalené krajině. V malbách a objektových (a někdy i zvukových) instalacích reflektuje vlastní zkušenosti z nočních meditací, pochůzek a běhů, které realizuje především v okolí rodného Kysuckého Nového Města. K tomu využívá vlastní charakteristický vizuální jazyk, tíhnoucí k minimalismu a abstrahování syrových podmínek a zážitků nočního bytí.

Existenciální téma poprvé otevřela v roce 2018 v Prostějovské Galerii Cyril výstavou Krajní Bdění. Tamější věž a půdu kostela změnila na les, který se pomalu ztrácí v šeru stmívání. O rok později vtáhla diváka do nejhlubší noci. V tmě Bratislavské galerie Médium přiměla Kandriková  diváka Vidět veci, které tam nie sú a nevidět veci, které tam sú.

V Truhlárně DEPO2015 Kandriková logicky uzavírá tuto niternou cestu příchodem na světlo. Výstava jako celek reflektuje jeden z nejmagičtějších momentů našich dnů - přerod tmy ve světlo, čas, kdy noc přechází v den. Jakkoliv pateticky to zní, jedná se o moment, který nese archetypální témata a významy uchopené v rámci filosofií, náboženství a konec konců i v umění. Před tím, než dopadnou první paprsky, nastává Ticho. Jakoby vše živé procitlo a poprvé se nadechlo. A s prvním výdechem přichází světlo, napřed mírné, téměř neviděné, a pak najednou prudké - oranžové, žluté, zelené, modré, červené. Barvy mění podle toho, jaký je zrovna svět.

A právě útržky krajiny našeho světa, který se připravuje na světlo (a následně jím je zaléván v různých podobách), Kandriková uchopuje a v rámci jejího charakteristického jazyka abstrahuje v instalaci objektů, obrazů, zvuků a světel.

Ačkoliv je v rámci uměleckého provozu patrná přirozená tendence reflektovat klimatickou změnu a problémy našeho evniromentu, Kandriková nemíří primárně tímto směrem. Mimo vlastní niternou zpověď poukazuje na problém soužití člověka se vším ostatním na Zemi. Pokud nám hoří lesy, pole jsou suchá, ledovce a sníh minulostí, zvířata pouze překážkou nebo nástrojem koloběhu spotřeby, pak všemi těmito neduhy trpí i člověk. Za všemi problémy současnosti nestojí jen iracionalita a konzum, nýbrž i přetržení přirozeného blízkého vztahu člověka a krajiny. Někdy je zkrátka potřeba ponořit se do tmy, abychom znovu pochopili, jak vypadá světlo.

Vstupné

vstup zdarma

Akce

Exotické dobroty opět míří do autobusové haly DEPO2015! Přijďte ochutnat ty největší lahůdky z ugandských zahrádek, indonéských políček a od zanzibarských kořenářů.

Co pro vás chystáme?

 • Čerstvé ovoce z Afriky (jackfruit, baby banány, mango, avokádo, mučenku, ananas, plantainy, koření, červené banány a další) i z Asie (duriany, dračí ovoce, papáji, mangostany, rambutany, liči a tak dál)
 • Koření přímo ze Zanzibaru
 • Ovoce sušené na nefalšovaném africkém sluníčku
 • Kávu, oříšky, čokoládu i čerstvé kakaové boby

Pořadatelem afrického trhu je Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, který dováží tu nejčerstvější zemědělskou produkci letecky, ze srdce Afriky. Virunga.cz podporuje ugandské lokální farmáře a pěstitele, vykupuje za férové ceny a těší česká srdce tím nejupřímnějším ovocem na světě. Víc informací najdete na www.africketrhy.cz.

Sledujte novinky v události na Facebooku!

Vstupné

vstup zdarma

Vydejte se s naším filmovým klubem na Cestu do fantazie a užijte si jedno z vrcholných děl Hajao Mijazakiho, patrně nejslavnějšího tvůrce japonského anime.

Sám název dokonale definuje divácký zážitek z tohoto filmu. Pakliže nemáte s asijským animovaným filmem zkušenost, Cesta do fantazie je ideální příležitost k seznámení. Nekonečná šíře tvůrčí imaginace vám otevře nové obzory, překope váš náhled na kinematografii a představí svět, který se vymyká představivosti západního světa.

Desetiletá Chihiro je obyčejná japonská holčička. Když se se svými rodiči vydává poprvé do nového bydliště, jejich auto zabloudí na opuštěnou lesní cestu, vedoucí k záhadnému tunelu. Chihiro i její rodiče se vydají dovnitř a objeví cosi, co považují za opuštěný lunapark...

Snímek Cesta do fantazie uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Hajao Mijazaki, Japonsko, 2001, 124 min

ČSFD: 86%

Vstupné

Vstupenky za 90 Kč jsou k dostání v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz a zde přes formulář GoOut nebo na místě.

Nezapomeňte pozvat své přátele na Facebooku!

Seminář z řady "Funky mamky" Moniky Just.

Znáte ten pocit radosti a hrdosti, když se díváte, jak Vaše děti společně řeší nějaký úkol. Díváte se jak spolupracují a v duchu se chválíte, jak se Vám výchova daří… A pak stačí malá chvilka a všechno je úplně jinak. Pustí se do sebe. Dohadují se a handrkují. Někdy dojde i na strkání a fackování, nebo pěsti. Křičí a nadávají. Svádějí vinu jeden na druhého, obviňují se a žalují. A Vy tam stojíte a máte toho všeho plné zuby.

Tak tam nestůjte a přijďte na seminář, kde si řekneme, jak na sourozenecké konflikty. Kde a proč vznikají a jak se k nim postavit z role rodiče. Kdy vstupovat, kdy nevstupovat a jak reagovat, když přiběhne žalobníček…

O LEKTORCE
Monika Just - lektor osobního rozvoje, "funky mamka" dvojčat Emmy a Adama. Před šesti lety založila vlastní vzdělávací společnost, kde se primárně zaměřuje na vzdělávání zaměstnanců. Důraz klade na propojení emoční inteligence s kompetencemi, tedy práci na sobě a svých kvalitách.
Srdeční záležitostí je pořádání seminářů pro veřejnost. Je autorkou seminářů Funky mamky, Spolubytí, 9 strategií pro život a Emoční inteligence pro děti. Je koučem osobnostního rozvoje a e-booku "Seru na respektující způsob výchovy", organizátorkou a lektorkou "Rodinné kempy".

Kapacita je 15 osob. Muži více než vítání!

Vstupné

Cena: 300 Kč v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz, na místě 350 Kč.

Sledujte novinky na facebooku!

Páteční předávání Hudebních cen Žebřík se neuskuteční. Prosím, sledujte informace pořadatelů na webu nebo Facebooku.

Kdo si letos odnese jednu z originálních sošek pro vítěze hudební ankety Žebřík? Již 28. ročník odstartoval lednovým hlasováním hned v deseti kategoriích. Vítěze z pětice nejlepších z každé kategorie vyhlásíme 13. března  v DEPO2015 během slavnostního večera. O konečném pořadí můžete rozhodnout do konce února hlasováním na www.anketazebrik.cz. Současně běží také hlasování v zahraniční části ankety.

Během finálového večera vám zahrají Monkey Business, Mňága a Žďorp, John Wolfhooker, Michal Prokop s Framus Five, Marpo & TroubleGang a další. Chybět nebude ani DJ stage a rovněž pověstná after party s hvězdami Žebříku, která potrvá až do ranních hodin. Večerem bude provázet moderátorská dvojice Marek Taclík a Iva Pazderková.

Vstupné

Předprodej vstupenek za 490 Kč a VIP passů v ceně 990 Kč probíhá na www.anketazebrik.cz/vstupenky Nenechte si utéct speciální valentýnskou akci na vstupenky, která trvá do 14. února!

Sledujte novinky na facebooku!

Podrobné informace o akci naleznete na www.anketazebrik.cz

Organizátorem hudebních cen je magazín iREPORT. Díky spolupráci se serverem Samosebou.cz se Žebřík opět zapojí do třídění odpadu. Partnery jsou Ochranný svaz autorský, PMDP, Vodárna Plzeň, Plzeňská teplárenská, Kamenictví Chlupsa. Spoluorganizátorem je město Plzeň a Plzeňský kraj. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Martin Baxa.

SWAP byl přesunut na květnový termín kvůli rušení akcí nad 100 účastníků.

Přines z domova hezké oblečení, které nenosíš, a vyměň ho za 10 kousků, které budeš nosit (platí zvlášť pro dámské, pánské a dětské). Chystáme také zajímavé přednášky, workshopy, nerozebrané oblečení předáme na charitu nebo k recyklaci. Žádné cenovky nehledejte, nejde o bazar. 

Vstupné

Vstup 100 Kč

Sledujte novinky na facebooku!

Přijďte se zamilovat, zapřemýšlet o životě, nechat se strhnout vášní i myšlenkou. Není romantický film jako romantický film. Tenhle Vám může změnit život.

Mistrovský konverzační kus Richarda Linklatera započal v roce 1994 neobyčejnou filmovou trilogii, která se každých 9 let vrací k osudu jednoho muže a jedné ženy, kteří se kdysi potkali v jednom vlaku do Vídně. Jak stárneme my, stárnou i oni a postupně reflektují život ve všech svých stádiích.

Snímek PŘED ÚSVITEM uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Richard Linklater, Rakousko, Švýcarsko, 1995, 94 min

ČSFD: 82%

Nezapomeňte pozvat své přátele na facebooku!

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč na místě i v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz nebo zde přes formulář GoOut.

Přijďte na seminář, na kterém se dozvíte mnoho sami o sobě, o své rodině a o lidech, kteří jsou s vámi v interakci. Zjistěte, proč lidé jednají právě tak, jak jednají a také jak vy sami můžete jejich jednání pozitivně ovlivňovat. A co můžete udělat jinak, abyste vědomě řídili svůj život a prožili ho šťastně.

Seminář je postaven na propojení znalostí Emoční inteligence. Celý seminář je prokládán množstvím reálných příběhů a osobních zkušeností a je určen pro širokou veřejnost se zájmem o sebepoznání a seberozvoj.

Typologie 9 strategií nabízí široké využití v pracovním i v osobním životě jednotlivce. Vysvětluje a popisuje strukturu osobnosti a návyky, které si vytváříme v dětství a často je používáme velmi nevědomým a neřízeným způsobem. Tento nástroj pomáhá navýšit sebeuvědomění a nastavuje laskavou formou zrcadlo našim možnostem rozvoje. Zároveň nás vede k efektivnímu využití potenciálu jednotlivce i skupin. A to vše s velkým respektem na jedinečnost každého z nás.

O LEKTORCE:

Monika Just - lektor osobního rozvoje, "funky mamka" dvojčat Emmy a Adama. Před šesti lety založila vlastní vzdělávací společnost, kde se primárně zaměřuje na vzdělávání zaměstnanců. Důraz klade na propojení emoční inteligence s kompetencemi, tedy práci na sobě a svých kvalitách.
Srdeční záležitostí je pořádání seminářů pro veřejnost. Je autorkou seminářů Funky mamky, Spolubytí, 9 strategií pro život a Emoční inteligence pro děti. Je koučem osobnostního rozvoje, organizátorkou a lektorkou "Rodinné kempy".

Vstupné

Cena v předprodeji 1500 Kč/os na Plzenskavstupenka.cz, na místě 1800 Kč/os. (V ceně je zahrnuté drobné občerstvení, káva, čaj). Kapacita je omezená.

Pátek 18:00-21:00
Sobota 10:00-17:00

S sebou si vezměte pohodlné oblečení, teplé ponožky, šál nebo tenkou deku, do které se můžete zachumlat :)

Moc se na Vás těšíme!
Linda a Monika

MINT už je v Plzni jako doma. Osm let byl součástí oblíbeného pouličního festivalu Živá ulice, kam pravidelně přivážel výběr těch nejlepších českých designérů. Nyní se představí v DEPO2015.

PŘIHLÁŠKY pro prodejce najdete do 15. února zde: www.mintmarket.cz/cs/prihlaseni

V DEPO2015 na Vás bude čekat padesátka prodejců s pestrou nabídkou módních outfitů, šperků, kosmetiky a dobrot. Přijďte si vychutnat příjemnou atmosféru a podpořte český design. Na MINTu je krásně. MINT market je trh se svěží módou, šperky, designem a delikatesami. Tak se stavte ochutnat.

Vstupné

Vstup zdarma a bez bariér

Sledujte novinky v události na Facebooku!

Mistři kuchyně vám ve stánku na nádvoří DEPO2015 s radostí připraví nejrůznějí mořské speciality jako jsou kalamáry, krevety na grilu, slávky na víně a také tapas. Prosecco samozřejmě nebude chybět.

Vstupné

vstup zdarma

Víte, čemu Belgičané říkají nejtajnější diplomatická zbraň, kde se v Bruselu narodila Audrey Hepburn nebo proč jsou Šmoulové modří? Přijďte na besedu a autorské čtení s novinářkou Kateřinou Farnou, autorkou knihy Jak jsem potkala Brusel.

Kniha vás zavede do nejskrytějších komnat belgické metropole, kterou s Vlámy a Valony sdílí lidé více než 180 národností. Koláž osobních zážitků, reportáží, vtipných glos, vážných témat, zajímavých reálií a pamětihodných příběhů odráží autentickou podstatu města, kde se zrodila první čokoládová pralinka i architektonická secese, a kde je snazší sehnat politika než šikovného instalatéra.

Publikace připomíná ohromný úspěch Československa během Světové výstavy Expo 1958, představuje královskou rodinu a monstrózní Justiční palác, vysvětluje necitlivou bruselizaci, neopomíjí patálie sochy čurajícího chlapečka, ozřejmuje důvody, proč Belgičané jako národ vlastně neexistují, nebo odhaluje místo, kde básník Paul Verlaine postřelil svého mladého milence. A jako bonus se naučíte bruselsky. Vše v přehledných 60 kapitolách, bohatě vybavených fotografiemi a vtipnými ilustracemi.

Knihu bude možné na místě zakoupit. Autorka ji na přání podepíše a opatří věnováním.

Vstupné

základní 80 Kč, snížené pro seniory a studenty 50 Kč

Inspirujte se na neformálním setkání začínajících i zkušených podnikatelů, startupistů a studentů.

Šest osobností představí své zajímavé projekty, které vznikly nebo fungují v Plzni.

Chcete být jedním z nich? Ozvěte se na plzensky@businesskotel.cz

Vstupné

vstup 60 Kč

Imunita, tedy schopnost sebeobrany, je jeden z řídících systémů našeho organismu - chrání organismus před škodlivými vlivy a udržuje jeho integritu = soudržnost a celistvost.

Psychika má na řízení a regulaci těla neoddiskutovatelný vliv. Naše postoje, názory na svět kolem a sebe v něm, naše myšlení i následné jednání, způsob našeho prožívání může naší imunitu posílit i oslabit.

Co znamená pozitivně myslet v procesu uzdravování? Stěžejním je pro imunitu téma agrese, který žijeme jako princip v mnoha podobách, ale kterého se bojíme - agresi totiž mylně chápeme pouze jako útoky a nebezpečí a zaměňujeme jí s násilím.

Přednáší Mgr. Michaela Fialová, spoluautorka bestselleru Proč a jak psychosomatika funguje

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 390 Kč v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz, již zakoupené vstupenky jsou platné i pro náhradní termín

PRO AKTUÁLNÍ INFORMACE SLEDUJTE UDÁLOST NA FACEBOOKU

Koncertní verze V.

Již téměř 16 let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady VOKÁLNÍ SESKUPENÍ 4TET.

Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou!! 
Umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev tohoto vokálního seskupení se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna. Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké a "taneční" výkony všech aktérů na jevišti. To vše rozhodně nenechá nikoho chladným a odměnou jsou jim vždy vyprodané koncerty s neopakovatelnou atmosférou. Není tedy divu, že vystoupení 4TETu bývají vyvrcholením jak prestižních akcí, tak i společenských událostí.

4TET: 
Tenor David Uličník 
baritone 1 Jiří Korn 
baritone 2 Jiří Škorpík 
bass Dušan Kollár

Vstupné

Vstupenky jsou k dostání od 550 Kč na www.ticketportal.cz

Sledujte novinky na Facebooku!

Setkejte se s kutily, makery a bastlíři. Inspirujte se originálními vynálezy a vychytávkami a rozjeďte vlastní projekty. Nasajte tvůrčí atmosféru kutilského festivalu Pilsen Maker Faire 2020, který chystáme na 18. - 19. dubna v DEPO2015! Přijďte se seznámit, pokecat s makery a třeba se zapojit do příprav festivalu.

Vstupné

Vstup zdarma

Představení top technologií v oblasti realizací keramických obkladových materiálů a prodejní veletrh.

Doprovodný program:

 • 10:00–17:00 soutěž Obkladačská naděje
 • 14:00–14:30 „EET za korunu“
 • 14:30–15:00 Mistrovská zkouška a její význam v oboru obkladač – Roman Pommer, prezident CO ČR
 • 10:00–17:00 zvěřinové uzeniny a skutečné pivo

Podpořte svou návštěvou rodinu malé Emičky, postiženou autonehodou z 5. ledna 2020 u Tlučné. 

Na nádvoří vás čeká ukázka zásahu policie, práce hasičů, záchranné služby a integrovaných složek. Autobusovou halu rozezní vystoupení šesti kapel, které zakončí Vilém Čok a Doa.

Vstupné

Vstup na nádvoří DEPO2015 je zdarma s možností příspěvků pro Emičky rodinu do zapečetěné schránky.

Vstup na hudební program v Autobusové hale 250 Kč.

Nechte se pozvat do světa premiových drinků, kraftových limonád, výběrové kávy a bavorské pšenice. To vše za doprovodu DJs, nebo přednášek na slovo vzatých odborníků.

Vstupné

Vstup 200 Kč

Kreativní zóna DEPO2015 se řídí omezením volného pohybu osob a dalšími nařízeními v souvislosti s omezením šíření COVID-19.

V provozu: 
NON TOXIC LIFE drogerie
otevírací doba: út, čt, so 14:00-17:00 - protože se situace může měnit, prosím, ověřte si otevírací dobu v daný den ještě zde
vchod dvěřmi č. 2 

Uzavřeno:
Recepce, Bistro&Café DEPO, Predator GYM, Step Studio, výstava Góóól, dětský koutek, Sdílené dílny a obchody NASEBE, Venkovský dům, HairPoint, Zahrada v misce - funguje pouze e-shop, UMU - můžete objednávat online

V DEPO2015 platí nařízení Krajské hygienické stanice, celý prostor je pravidelně desinfikován a v prostoru jsou umístěny cedule s pokyny, jak se ve veřejném prostoru chovat.

AKCE V DUBNU

Výstava Kristína Kandriková – Ticho před svítáním – dočasně uzavřeno

Výstava Góóól – Hrdinové české kopané – dočasně uzavřeno

Eliška Podzimková - Malý princ - přesunuto na podzim

 

22. 4. Plzeňské business pivo – zrušeno
25. 4. Predator run – přesunuto na neurčito
25.-26. 4. Mezinárodní víkend tance 9. ročník – přesunuto na 2021
29. 4. Filmový klub - zrušeno

 

 

Workshopy a Kurzy

Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každou středu.

Řemeslný kroužek v DEPO2015 dětem představí základní řemeslné a výtvarné postupy a seznámí je s rozmanitými materiály a nástroji. Kroužek bude probíhat v „Řemeslném ateliéru“, plně vybavené dílně pro malé kutily. Kromě toho děti zavedeme i do prostředí řemeslných dílen: dřevo a kovodílny.

Během tvorby necháme dětem prostor pro jejich fantazii, budou se moci inspirovat například jejich oblíbenými hrami, sci-fi i fantasy filmy nebo třeba historií. Budou pracovat na tematických projektech, při jejichž tvorbě budou rozvíjet nejen svoji zručnost a představivost, ale natrénují si také komunikaci a práci ve skupině.

Náplň jednotlivých lekcí se bude odvíjet od konkrétní skupiny a zájmu jednotlivých účastníků.

Lektor: Dominik Vegricht

KDY: každou středu 16:00-18:00

TERMÍNY: 12. února – 10. června 2020 (17 lekcí; 4. března - kroužek odpadá kvůli jarním prázdninám)

VĚK: děti 7–14 let

CENA: 2 990,- Kč

VSTUPENKY k zakoupení ZDE

Kontakt pro více informací:
Soňa Rychlíková
+420 724 001 590
rychlikova@depo2015.cz

Přijďte se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí.

S sebou: vlastní notebook a myš

Ve FABLABu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, až po vytisknutí vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete umět používat 3D tiskárnu samostatně.

Průběh kurzu:

 • úvod o technologii 3D tisku
 • seznámení s tiskárnou
 • ukázka modelování v 3D softwaru Tinkercad (pro správné 3D modely do tisku)
 • několik praktických tipů
 • nejčastější chyby při tisku a jak se jim vyhnout
 • seznámení s materiály a několik tipů
 • příprava 3D modelu v software Cura
 • kalibrace a správné nastavení tiskárny
 • ovládání tiskárny pomocí displeje
 • 3D tisk připraveného modelu
 • zajímavé tipy co tisknout a různé příklady pro inspiraci

Co se naučíte: 

 • jak ovládat klasickou FDM 3D tiskárnu
 • jak používat software na úpravu modelu pro tisk
 • jak se o tiskárnu starat a udržovat jí
 • kde najít 3D modely zdarma
 • jaké používat programy na úpravu 3D objektu

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace s poznámkami
 • praktická výuka na 3D tiskárně
 • 3D tisk malého objektu, který si odnesete domů
 • základní občerstvení

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 11. března  17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 750,-

Vstupenky k zakoupení již brzy.

Při nenaplnění minimální kapacity bude kurz zrušen a peníze Vám budou vráceny na účet.

Předprodej kurzu bude ukončen v 15:00 den před jeho konáním. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

(Pokud ses přihlásil do kurzu a je ti méně než 18 let, je potřeba stáhnout si přihlášku z /https://www.depo2015.cz/download/artattach/265-formular-pro-ucastnika-kurzu-nove.pdf/ a přinést ji na kurz podepsanou tvým zákonným zástupcem).

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, čtyři čtvrtky vždy 17-21 (12. března - 2. dubna)

S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 


Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE.

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.

Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový poukaz.

Během tohoto intenzivního kurzu si vyzkoušíš dvě nejvíce používané metody svařování oceli, a to svařování obalenou elektrodou a svařování v ochranné atmosféře tzv. céóčko.

Kurz vedeme v přátelském duchu v malých skupinkách s individuálním přístupem. Praktickou část prokládáme teorií oboru, upozorněním na bezpečnost práce a požární ochranu. Dále společně probereme správné použití úhlové brusky a broušení až k dokonale hladkému povrchu a samozřejmě se dozvíš vše o následných antikorozních úpravách oceli. 

Kurz svařování je určen pro širokou veřejnost. 

Rozsah kurzu: víkendový kurz, sobota i neděle 10.00-18.00 (14.-15.3.)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE.

Pokud máš zájem o kurz, volej na tel.: 731184134, nebo piš přímo Honzovi na: honomichljan@depo2015.cz.

Na tento kurz je také možné zakoupit dárkový poukaz.

Přestaňte házet slupky do koše a proměňte je v prvotřídní hnojivo! Kompostovat může každý - i bez zahrady, v bytě. Stačí přijít na náš workshop a můžete začít.

Odnesete si nejen zbrusu nový vermikompostér, který společně vyrobíme, ale i spoustu kompostovacích tipů a osobně prověřených vychytávek.

Počet míst je omezený, takže se co nejdřív registrujte ZDE

Sledujte novinky na Facebooku!

Workshop pořádají Kokoza o.p.s., Slušná firma, Pěstírna DEPO a Pěstuj prostor o.p.s.

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Je to vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

S sebou: vlastní notebook

Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami. Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a kde ho nejvýhodněji nakoupit.

Průběh kurzu:

 • úvod o Arduino a programování
 • seznámení s Arduino variantami
 • práce v software Tinkercad Circuits (virtuální zapojování aktuátorů, programování)
 • seznámení a správné nastavení software Arduino IDE
 • programování v jazyce Wire v software Arduino IDE
 • vytváření jednoduchých programů a jejich nahrávání do Arduino
 • několik praktických tipů
 • zajímavé tipy a nápady co programovat

Co se naučíte

 • programovat v jazyce Wire
 • programovat Arduino desky a jejich varianty
 • používat různé aktuátory
 • kde Arduino nejvýhodněji nakoupit

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace a příklady kódů s poznámkami
 • praktická výuka na Deskách Arduino UNO
 • základní občerstvení

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 25. března 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 750,-

Vstupenky k zakoupení již brzy.

Při nenaplnění minimální kapacity bude kurz zrušen a peníze Vám budou vráceny na účet.

Předprodej kurzu bude ukončen v 15:00 den před jeho konáním. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

(Pokud ses přihlásil do kurzu a je ti méně než 18 let, je potřeba stáhnout si přihlášku z /https://www.depo2015.cz/download/artattach/265-formular-pro-ucastnika-kurzu-nove.pdf/ a přinést ji na kurz podepsanou tvým zákonným zástupcem).