DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Výstavy

Výstava WALLZ no. 1 je prodloužena do 6.12.2020!

Výstava WALLZ no. 1 byla v DEPO2015 zahájena v rámci prvního ročníku plzeňského street art festivalu WALLZ. Představuje jak výběr ateliérové tvorby všech umělců, kteří se festivalu zúčastnili, tak i přímé umělecké zásahy do výstavního prostoru. Ty tak bude možné vidět pouze v průběhu výstavy. Poté je čeká stejný osud, jaký běžně potkává street artová díla na ulici: bílá barva a váleček.

Michal Škapa/Tron a Ondřej Vyhnánek/X-Dog jsou na výstavě zastoupeni mimo vlastních také dvěma díly společnými. V nich se propojují charaktery jejich tvorby podobně jako na jejich muralu v Zahradní ulici.

Odděleně jsou naopak vůbec poprvé prezentováni Josef Sedlák/Akrobad a Tomáš Staněk/Obras.

Vedle svých rozměrných maleb vystavuje Jakub Janovský také smalty, které reprezentují jeho nejaktuálnější tvorbu. Daniela Herodesová představuje příklady své ilustrátorské tvorby.

Zbiok přivezl z Polska výběr svých pláten, kdežto rakouští Skirl a Ruin nám zanechali originální malby přímo na výstavních panelech. Podobně se ve výstavním prostoru mihl také brněnský TIMO.

Výstava probíhá od 23. 8. do 6.12. 2020 v prostorách Bistro a Café DEPO2015 a Truhlárny DEPO2015.
VSTUP ZDARMA

Akce

Druhý ročník největší fotografické akce na západě Čech.

Čeká vás nabitý program plný zajímavých přednášek, workshopů, kurzů, hostů a vystavujících značek. Oproti prvnímu ročníku se můžete těšit na větší prostory a doprovodný program, který odstartuje workshopy již v týdnu před samotným začátkem festivalu.

Další informace najdete ve facebookové události.

Vstup zdarma.

Chybí vám cestování a trhy, kde můžete ochutnat to nejčerstvější slaďoučké exotické ovoce? Hakuna matata! Žádný problém! 

Africké trhy vám zaručeně spraví náladu.  Kromě ovoce z Ugandy a Indonésie dorazí i várka z daleké Kolumbie. Tak se nechte přenést do teplých krajů a přijďte si pro opuncii, granadillu, žluté dračí ovoce a mnoho dalšího do DEPO2015 již tuto sobotu. 

Více o události ZDE.

Pořadatelem afrického trhu je Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, který dováží tu nejčerstvější zemědělskou produkci letecky, ze srdce Afriky. Virunga.cz podporuje ugandské lokální farmáře a pěstitele, vykupuje za férové ceny a těší česká srdce tím nejupřímnějším ovocem na světě. Víc informací najdete na www.africketrhy.cz.

Výměna oblečení, díky které oživíš svůj šatník! 

Odnes si až 10 kousků, které tě osloví a budeš je chtít nosit (platí zvlášť pro dámské, pánské a dětské). Naopak nám předej něco, co už tě netěší, ale co se bude líbit někomu jinému. Žádné cenovky, nejde o bazar. Nerozebrané oblečení bude předáno Armádě spásy.

Tak pojď mezi nás SWAPery!

Vstup 100 Kč.

Více informací naleznete zde.

Rozsviťte to s námi na letošním Nočním běhu pro Světlušku v Plzni!

Stejná trať, stejně parádní atmosféra, ale spousta novinek. STARTOVNÍ BALÍČEK PRO KAŽDÉHO! Jeho obsah si letos poprvé budete moct zvolit sami. V obou balíčcích samozřejmě najdete také praktický sportovní vak HANNAH.

A protože nasloucháme vašim výtkám, letošní běhy jsme pro větší komfort kapacitně omezili. Takže s přihláškou neotálejte!

Registrace ZDE.

Výtěžek ze startovného poputuje na konto Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu, pomáhající nevidomým. Protože i běhat ve tmě má smysl, vezměte s sebou rodinu a přátele a užijete si s námi noční rojení světlušek.

VYHLÁŠENÍ HUDEBNÍCH CEN ŽEBŘÍK ODLOŽENO 

Dnešní tisková konference Hudebních cen Žebřík přinesla smutné zprávy. Slavnostní vyhlášení, které mělo proběhnout již tento pátek, bylo s ohledem na současná vládní nařízení přeloženo na příští rok. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. 

Kromě ředitele cen Jardy Hudce, se na konferenci vyjádřil k současné situaci kulturní hudební scény také ředitel odboru komunikace Ministerstva průmyslu a obchodu Robin Čumpelík, hudební manažer a předseda asociace Music Managers Forum Petr Blažek, šéf produkce Hudebních cen Žebřík a ředitel Divadla pod lampou Petr Choura a ředitel DEPO2015 Jiří Suchánek.

Informace o novém termínu vyhlášení cen Žebřík bude včas zveřejněna na Anketa Žebřík.

Záznam z tiskové konference můžete shlédnout zde.

 

Žebřík bude OPEN AIR! 28. ročník vyvrcholí slavnostním vyhlášením v pátek 9. října 2020 v DEPO2015.

 

Kdo si letos odnese jednu z originálních sošek pro vítěze hudební ankety Žebřík? Již 28. ročník odstartoval lednovým hlasováním hned v deseti kategoriích. Vítěze z pětice nejlepších z každé kategorie vyhlásíme 9. října v DEPO2015 během slavnostního večera.

Během finálového večera vám zahrají Marpo x TroubleGang, Michal Prokop & Framus Five, Mňága a Žďorp, John Wolfhooker, Anna K, DJ Friky a další. Moderují Marek Taclík a Barbora Poláková.

Vstupné

Předprodej vstupenek za 490 Kč a VIP passů v ceně 990 Kč probíhá zde.

Sledujte novinky na facebooku!

Organizátorem hudebních cen je magazín iREPORT. Partnery jsou Ochranný svaz autorský, PMDP, Vodárna Plzeň, Plzeňská teplárenská, Kamenictví Chlupsa. Spoluorganizátorem je město Plzeň a Plzeňský kraj. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Martin Baxa.

 

8000 km a 18 dní na cestě z Prahy do Skotska a zpět na Hondě CB500X.

"Do Skotska jsem vyrazil na motorce, za naprostou svobodou a dobrodružstvím. Toulal jsem se kolem jezer, mezi horami, obdivoval nejhezčí pláže Evropy a bloudil zapomenutými silničkami. Skotsko je nádherné v každém počasí. Na projekci s parádním videem i fotkami si ho vychutnáte hezky v teple a suchu – na rozdíl ode mě."

Mezinárodní Road Movie Festival zahájí film Staříci.

Vlastovi a Tondovi již nezbývá mnoho let života, mají však před sebou jeden důležitý úkol – vypátrat a zabít komunistického prokurátora, který v 50. letech stál za jejich odsouzením. Atypická road movie o dvojici bývalých politických vězňů bijících se navzdory všem omezením a překážkám za spravedlnost.

Kompletní program naleznete zde.

Maker Faire – festival nadšených inovátorů, kutilů a vynálezců podruhé v Plzni!

Rádi pájíte, programujete, prototypujete s 3D tiskárnou nebo laserem, baví vás práce s textilem a dalšími materiály nebo byste do světa řemesel a nových technologií rádi nakoukli a dozvěděli se o příležitostech kolem sebe?

Přijďte se zapojit do workshopů, poznejte projekty místních tvůrců a užijte si víkend plný kreativity!

Víte o někom, kdo by mezi našimi vystavujícími neměl chybět? Dejte nám o něm vědět!

Přihlášky projektů ZDE

Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti v přátelském prostředí.

Zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery, kde každý může představit svůj produkt, vychytávku, „hack“, experiment nebo koníček. Někteří se tak prezentují vůbec poprvé veřejně.

Sledujte novinky na facebooku!

Mezinárodní Road Movie Festival zakonční film 303.

Na cestě z Berlína do Portugalska zastaví mladá studentka biologie Jule se svou zrezivělou obytnou dodávkou stopujícímu Janovi. Jejich společné hovory o všem možném jsou natolik intenzivní, že – ač se tomu oba vědomě brání – se jejich vzájemné zalíbení zdá být téměř nevyhnutelným.

Nenechte si ujít aktuality k akci na facebooku.

Vzhledem k aktuální situaci a nouzovým opatřením jsme byli nuceni akci Seafood and Prosecco zrušit.

Mistři kuchyně vám ve stánku v DEPO2015 s radostí připraví nejrůznější mořské speciality jako jsou kalamáry, krevety na grilu, slávky na víně a také tapas. Prosecco samozřejmě nebude chybět! 

I v těchto nezvyklých časech se můžete těšit na náš seafood. Stylové a prostorné DEPO2015 vybízí k tomu, že se bez problémů můžeme přizpůsobit COVID pravidlům a skvěle si užít grilované a ostatní dobroty. Zajistíme vám rozestupy a spoustu míst k sezení, abychom všichni v pohodě zůstali "negativní". Těšte se na "pozitivní" kalamáry, chobotnice, krevety a ryby... k tomu naše slavné pomazánky a tataráky, a samozřejmě - prosecco. Těšíme se na vás!

Pro více informací o akci klikněte ZDE.

Workshopy a Kurzy

Máte doma malé kutily? Co takhle naučit je práci se základním nářadím a materiály pod vedením zkušeného lektora?  V průběhu 14 lekcí budou děti rozvíjet svoji zručnost a osobitý projev při realizaci několika řemeslných projektů. Prostor bude i pro vlastní nápady.

Novým lektorem kroužku je pan Vladimír Šípek, bývalý šef výroby v Techmanii, se zkušeností s vedením dětských táborů. Vladimír je v důchodovém věku a plánuje se s dětmi věnovat převážně práci se dřevem.

Pro přihlášení na Řemeslný kroužek:

1. Zašlete vyplněnou přihlášku na email rychlikova@depo2015.cz

(Přihláška ke stažení ZDE, dole v přílohách).

2. Cenu kroužku 2500 Kč prosím zaplatťe ZDE.

 

Kontakt: 
Soňa Rychlíková
+420 724 001 590
rychlikova@depo2015.cz