DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Výstavy

Výstava WALLZ no. 1 je prodloužena do 6.12.2020!

Výstava WALLZ no. 1 byla v DEPO2015 zahájena v rámci prvního ročníku plzeňského street art festivalu WALLZ. Představuje jak výběr ateliérové tvorby všech umělců, kteří se festivalu zúčastnili, tak i přímé umělecké zásahy do výstavního prostoru. Ty tak bude možné vidět pouze v průběhu výstavy. Poté je čeká stejný osud, jaký běžně potkává street artová díla na ulici: bílá barva a váleček.

Michal Škapa/Tron a Ondřej Vyhnánek/X-Dog jsou na výstavě zastoupeni mimo vlastních také dvěma díly společnými. V nich se propojují charaktery jejich tvorby podobně jako na jejich muralu v Zahradní ulici.

Odděleně jsou naopak vůbec poprvé prezentováni Josef Sedlák/Akrobad a Tomáš Staněk/Obras.

Vedle svých rozměrných maleb vystavuje Jakub Janovský také smalty, které reprezentují jeho nejaktuálnější tvorbu. Daniela Herodesová představuje příklady své ilustrátorské tvorby.

Zbiok přivezl z Polska výběr svých pláten, kdežto rakouští Skirl a Ruin nám zanechali originální malby přímo na výstavních panelech. Podobně se ve výstavním prostoru mihl také brněnský TIMO.

Výstava probíhá od 23. 8. do 6.12. 2020 v prostorách Bistro a Café DEPO2015 a Truhlárny DEPO2015.
VSTUP ZDARMA

Akce

Swingové pondělky jsou pravidelné tančírny, na kterých se schází zkušení tanečníci i úplní začátečníci.

Na prvním ze Swingových pondělků v kavárně DEPO2015 s živou muzikou se představí The Dixie Hot Licks. Další muzikanti, nechť se připojí!

Vstupné dobrovolné.

Koncert 3. 4. 2020 je přeložen na 15. 9. 2020 z důvodu vládních nařízení. Vstupenky zůstávají v platnosti. Nové místo konání je DEPO2015.

Skupina Harlej slaví své 25. výročí a to ve velkém stylu. K této příležitosti se Harlej rozhodl vyrazit na tour napříč Českou republikou a to ve větším formátu než jste u ní doposud zvyklí. Těšit se můžete těšit velkolepou scénu, největší se kterou skupina kdy vyjela na koncertní turné, LED projekci, spoustu efektů a v neposlední řadě na nezapomenutelnou atmosféru. Jako předkapela se představí spřátelená skupina Jaksi Taksi.

Doplňující informace

Vstupenky se slevou pro děti do 15 let v doprovodu zákonného zástupce (50 %) jsou k dispozici online i na prodejních místech. U vstupu na akci může být vyžadován doklad pro ověření věku.

Pořadatel

Magmakoncert s.r.o.

Vstupené: 225 Kč – 450 Kč

ZTP/P a ZTP mají vstup zdarma po předložení patřičného průkazu opravňujícího k poskytnutí slevy na místě konání akce - doprovod si hradí vstupné v plné výši.

VSTUPENKY K DOSTÁNÍ ZDE

 

 

Uzlík pořádá již pátý blešák!  Sejdeme na nádvoří DEPO2015!

Chraňte přírodu! Proč kupovat nové věci a vytvářet tak další odpad, když za pár korun můžete koupit co potřebujete a co už se jinému nehodí. V nabídce bude opět nejen oblečení pro děti a dospělé, ale také hračky, knížky, sportovní potřeby, vybavení domácnosti a další nezbytnosti. Nezapomeňte si s sebou vzít tašku na nakoupené věci!!!! 

Na akci se budeme řídit hygienickými pokyny dle aktuálního vládního nařízení.  Budeme venku, trhy jsou povoleny, dezinfekci zajistíme.

Sledujte událost.

Koncert vokálního seskupení 4TET se blíží! A jak bude celý večer probíhat?

Sál bude rozdělen na 2 sektory. Každý sektor má svůj vlastní vstup, šatnu a venkovní bar na nádvoří. U každého vstupu bude k dispozici stojan s dezinfekcí.

Nebojte se, vaše zakoupená místa k sezení zůstávají v platnosti. Jedinou změnou je, že ulička uprostřed sálu nebude průchozí, ale bude od sebe oddělovat oba sektory. Pokud máte číslo sedadla 1-17 budeme se na vás těšit v prvním sektoru. Naopak ve druhém sektoru přivítáme diváky se sedadly 18-34. Sektory budou viditelně označené i na místě, takže se určitě neztratíte!

Nezapomeňte si doma DOBROU NÁLADU a ROUŠKY! Gentlemani v cylindrech se na vás těší již toto pondělí od 19:00 v DEPO2015!

Projektová konference nabídne účastníkům pohled na zrealizované části projektu, výhled na zakončení projektu v březnu 2021 a možnost networkingu s jinými účastníky a diskuzi o navazujících aktivitách.

Můžete se těšit na příklady dobré praxe prezentace barokních památek, inspirativní přednášky o netradičních formách pro zprostředkování baroka a informace o dalších probíhajících a plánovaných projektech k této epoše. Nebude chybět ani prostor pro sdílení zkušeností, společnou diskusi a networking.

Program konference ve formátu PDF

Odkaz na live-stream

Projekt č. 153 Barokní region Čechy Bavorsko je prodpořený z dotačního program Přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.

Plzeň se přece jen dočká literárních setkání v rámci programu #KnížkyŽijí

Vzhledem k pandemické situaci byli organizátoři nuceni zrušit 3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň 2020. Pod heslem #KnížkyŽijí se však v Plzni přece jen uskuteční zlomek z plánovaného programu. Pořady se odehrají v pátek 25. září odpoledne a spojovat je bude téma Česká literatura v zahraničí, konkrétně v Polsku, Německu a Francii. Do Plzně dorazí polský bohemista Aleksander Kaczorowski, který bude diskutovat s Pavlem Kosatíkem, s autorským čtením přijede z Německa Jaroslav Rudiš a Lenka Horňáková-Civade se bude s Jiřím Hnilicou věnovat české literatuře ve Francii.

Literární odpoledne se odehraje v Klempírně plzeňského areálu DEPO2015, jehož kapacita bude z pochopitelných důvodů omezená na 50 diváků. Je možnost si rezervovat místo na e-mailu rezervace@svetknihy.cz. Přijít lze i bez rezervace, do sálu však bude vpuštěno nejvýše 50 diváků. Vstupné je dobrovolné. Ti, kteří se do sálu nevejdou nebo nebudou moci dorazit, mají šanci vše sledovat na Mall.tv, protože odpolední program bude v televizi přenášen živě.

Pátečnímu odpoledni bude ještě předcházet čtvrteční Čítání lidu, které proběhne v klubu Anděl od 20 hodin. Kromě mladých spisovatelů nominovaných na Cenu Jiřího Ortena bude představena tvorba tuzemských i evropských autorů.

 

Program #KnížkyŽijí
pátek 25. 9.

16.00
KLEMPÍRNA – DEPO2015

Kniha není pomník: jak číst život
Oty Pavla nebo Věry Čáslavské?

Pavel Kosatík, autor biografie prezidenta Masaryka nebo Emila Zátopka, v diskusi s předním polským bohemistou Aleksandrem Kaczorowským, kterému česky vychází životopis spisovatele, novináře a berounského rybáře Oty Pavla Pod povrchem (Host 2020, překlad Martin Veselka), a to přesně 90 let po jeho narození.
pořádá: Polský institut v Praze, Svět knihy

17.00
KLEMPÍRNA – DEPO2015

Jaroslav Rudiš: Český ráj – autorské čtení

Novela Český ráj je nakouknutím do polorozpadlé sauny, ve které se parta chlapů pravidelně schází, potí zde svá těla i duše. Tady je nikdo neruší, tady se cítí svobodní a mohou být těmi, kým opravdu jsou.
pořádá: Goethe-Institut, Svět knihy

18.00
KLEMPÍRNA – DEPO2015

Česká literatura ve Francii
kulatý stůl s Jiřím Hnilicou a Lenkou Horňákovou-Civade

Ve stejném roce, kdy bude Francie hlavním hostem Světa knihy Praha, se také česká literatura – po zdržení způsobeném pandemií – po letech symbolicky vrátí na knižní veletrh v Paříži. Debatu věnujeme pozici české literatury v zemi galského kohouta.
pořádá: České literární centrum, Svět knihy

Více informací najdete ZDE.

Kontakt pro média:  Jana Chalupová, jana.chalupova@svetknihy.cz, +420 603 439 943

Po vynucené pauze konečně ožívá knižní svět! Také už jste se nemohli dočkat, co nového se děje mezi autory i vydavateli, netrpělivě jste vyhlíželi literární novinky a uvažovali, jaké tituly byste mohli dát svým blízkým pod stromeček? Tak přesně pro vás je tu pátek 25. a v sobotu 26. září v areálu DEPO2015 Veletrh Svět knihy Plzeň 2020 - ten nejlepší průvodce pro literární nadšence i občasné čtenáře.

Na co se můžete těšit

Na veletrhu budete mít možnost navštívit stánky 70 vystavujících nakladatelů, kteří kromě představení své publikační činnosti za první pololetí letošního roku zároveň uvedou také prezentaci chystaných titulů podzimních.

Doprovodný program

V připravovaném programu se opět objeví oblíbení domácí autoři a zajímavé výstavy. Řeč však nebude jen o literatuře, ale také o jejím kulturním, společenském a politickém kontextu. Mezinárodní rozměr akce umocňuje jak tradiční účast Polska, Francie či severských zemí, tak nově přibyvší prezentace německy psané literatury, kterou Rakousko, Německo a Švýcarsko připravuje pod společnou hlavičkou Das Buch.

Program akce se ještě dolaďuje a kompletně bude zveřejněn začátkem září.

Novinky o veletrhu sledujte také na facebooku!

Se všemi čtenáři milovníky knih se tedy rádi uvidíme, neboť řečeno motem letošního ročníku veletrhu: #KnížkyŽijí.

Místo konání: DEPO2015
Termín konání: 25. - 26. září 2020
Vstupné: plné 90 Kč, zlevněné 45 Kč, školní kolektivy 20 Kč

 

AKTUÁLNĚ: 

Nejspíš jste už zaznamenali další kroky, které vláda podniká ohledně koronaviru. Z úplně nejnovějších nařízení mají výjimku výstavy, trhy, veletrhy a podobné akce. To ale neznamená, že bychom nad situací mávli rukou. Přichystali jsme osm kroků, s jejichž pomocí věříme, že vše v klidu zvládneme.  Těšíme se na vás už 25. a 26.9. v DEPO2015.

O prodlouženém víkendu 26. a 27. září 2020 proběhne už 5. ročník tohoto svátku tvořivosti v Plzni a okolí. Široké veřejnosti se budou věnovat výtvarníci ve svých ateliérech, galeristé otevřou ZDARMA dveře výstavních síní, výtvarné školy připraví ukázky prací a workshopy a na dalších místech se bude tvořit, hrát a poznávat umění z různých stran.

Více informací na stránkách Víkendu otevřených ateliérů

K celé akci je potřeba pouze "herní plán" -  MAPU s 63 body, kde se umění tvoří nebo vystavuje naleznete ZDE

 

Swingové pondělky jsou pravidelné tančírny, na kterých se schází zkušení tanečníci i úplní začátečníci.

Přijďte se do kavárny DEPO2015 zaposlouchat do swingu a zatančit si lindy-hop, charleston či balbou, tentokrát dokonce na živou muziku – zahraje plzeňská kapela Tuten Swing.

Vstupné dobrovolné

Workshopy a Kurzy