DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Výstavy

Nová interaktivní expozice Vzhůru do oblak bude otevřena od 18. března do 31. srpna 2022.

Prolétněte se fascinujícím světem v oblacích, zažijete svět létání na vlastní kůži a staňte se alespoň na chvíli bájným Ikarem! 

Vleťte na kouzelném létajícím koberci do světa mýtů a pohádek, nahlédněte do přírodní laboratoře inspirované létajícími zvířaty a rostlinami, a nakonec se vydejte na cestu od počátků létání po etické otázky a ekologické dopady dnešní podoby létání. Zjistíte, že svět nad našimi hlavami skrývá mnohá tajemství a jejich objevování bude úžasné dobrodružství. Tak vzhůru do oblak!

Vzhůru do oblak je expozicí, která nadchne nejen rodiny s dětmi ale také školní skupiny. Pro školy jsou připravené zajímavé lektorské programy, které jsou schopné obsloužit 30 dětí naráz. Žáci se při nich nejen pobaví, ale hravou formou se dozví také něco o zákonitostech létání ať z hlediska biologie, fyziky nebo inženýrství, z pohledu historie i současnosti. Dotknou se ale také budoucnosti letectví, létajících aut nebo dobývání vesmíru. S lektorem nastíní témata technologického vývoje, jeho ekologických dopadů a etických otázek, s nimiž se generace dnešních dětí ve svých životech jistě ještě setká. 

Výstava je otevřena každý den od 10.00 do 18.00.

Vstup do výstavy je vždy po hodinových intervalech ve skupině 30 osob. Návštěvníci si tak mohou předem zakoupit vstupenky na daný den i hodinu. 

Novou expozici Vzhůru do oblak jsme připravili ve spolupráci s dětským interaktivním muzeem Sladovna Písek, kde byla výstava v pozměněném vzhledu a bez prvků, které přidala produkce v DEPO2015 k vidění v roce 2020 pod názvem Leťme vysoko, a vídeňským dětským muzeem ZOOM. Producenti a vývojáři expozice jsou pak společnosti UUUL  a Objevárium.

VSTUPENKY na Plzeňské vstupence.

Vstupné

Dospělý 150 Kč
Děti 6-15 let 100 Kč
Rodinné 2+2 400 Kč
Studenti/Senioři/ZTP 120 Kč
Děti do 5 let zdarma

18.3 - 31.8. 2022

Výběr bakalářských a diplomových prací studentů FDU LS - Sutnarka / Ateliér Socha a prostor a Ateliér Malba.

Otevřeno denně 10-18.

Doprovodná výstava ateliérové tvorby umělců, kteří se zúčastnili letošního festivalu WALLZ no.3, představuje další polohu street artu v evropě a ve světě.

Otevřeno každý den 10-18. Vstup zdarma.

Akce

Bohemian Throwdown představuje elitní fitness soutěž v České republice. Jsou závodem nabízejícím mnoha skupinám na různé věkové i dovednostní úrovni soutěžit ve funkčním fitness. 

Uvidíte jak kategorie Masters, tak i Teen. Soutěžit se bude i v kategoriích RX a Intermediate. Ty jsou určeny pro všechny, kteří prozatím jen směřují k „eliťákům“. Vstup pro diváky je zdarma.

Více informací ZDE.

DJs produkce okořeněná podáváním speciálních drinků v naší kavárně Ústředna DEPO a na nádvoří DEPO2015.

V rámci večera vystoupí DJ ŸNE66683 a DJ ZLEJDILDO.
Vstup zdarma.

13. července, 17 - 22 

Více ZDE.

Večerní posezení při západu slunce na nádvoří DEPO2015 zpestřené vybranou DJs produkcí a skvělými drinky a dobrotami od kavárny Ústředna DEPO.

17-22

Více informací ZDE.

I my potřebujeme občas ten náš cirkus zaparkovat do nějakého toho Depa. Ve svoji kóji zaparkuje Dominik Heřman Lev, Ester Kočičková a Petr Vydra

Přijďte i Vy se zaparkovat do svojí kóje a užít si vystoupení od 20:00 hodin!


Vstupenky k zakoupení už nyní na Goout nebo Plzeňské vstupence.

Cena 250 Kč v předprodeji. Vstupenky na místě za 300 kč.

Druhá polovina července se ponese ve znamení hudby. Nádvoří DEPO2015 již potřetí oživí kulturní hudební program festivalu DEPOvLETU.

Čtvrtky, pátky a soboty budou patřit koncertům a návštěvníci si moci vychutnat hned několik hudebních žánrů. Z alternativní scény se představí duo Kalle, přední český jazz-funkový producent Igor Ochepovsky rozehraje svůj Ochepovsky Project a mladí nadějní The Valentines vystoupí se tvorbou, se kterou byli vybráni do užšího výběru evropské hudební soutěže Eurovision.

Žhavou novinkou je vzdělávací program DEPOvLETU Artist Academy pro začínající hudebníky, ať už kapely či sólové umělce.

Vstupné na koncerty zdarma!

Program:

6.6. DEPOvLETU Artist Academy workshop

20.7. Na stojáka - Ester Kočičková, Dominik Heřman Lev a Petr Vydra. Vstupenky kupujte ZDE. Na místě za 300Kč.

21.7. DEPOvLETU Artist Academy winners no. 1 - Her Nature + The Amsterdam Hamster 

22.7. koncert Kalle a The Sideways

23.7. koncert Bratři

26.7. DEPOvLETU Artist Academy winner no. 2: Nevergreen + Decode

27.7. Swingová tančírna, 18-22

28.7. koncert OCHEPOVSKY & ILÆY TRIO. 

29.7. koncert Acid Row a Lambda

30.7. koncert The Valentines

Pro nejnovější informace sledujete Facebookovou událost. 

Koncert kapely, která byla vylosována v rámci workshopu DEPOvLETU Artist Academy.

Nenechte si ují koncert kapely, která se zúčastnila červnového workshopu DEPOvLETU Artist Academy!

Her Nature je plzeňská kapela hrající převážně autorskou tvorbu v rockovém duchu s nádechem progresivity. Rádi experimentují s propojováním různých žánrů, ale většina písní je založena na řízných kytarových riffech v kombinaci s jemnými vícehlasými vokály. Písně jsou inspirovány různými tématy, ale jsou téměř vždy založeny na osobních zážitcích.

Kapela, kterou tvoří kytaristka a zpěvačka Eva Volfová, baskytaristka a zpěvačka Anna Pojarová, kytarista a vokalista Luboš Samek a bubeník Benjamin Faflik, v současné době pracuje na debutovém singlu s videoklipem.

Více informací o kapele najdete ZDE.

The Amsterdam Hamster je mladistvá tříčlenná kapela vzniknuvší za lockdownových dob, jejíž srdce dlí v Domažlicích. Přestože na svém kontě nemá žádné převratné úspěchy, vzbuzuje autorskou tvorbou vycházející z funku a rock’n’rollu zájem i za hranicemi okruhu příbuzných či přátel.

Více informací o kapele najdete ZDE.
 

Vstup zdarma. Start 20:00.

Česká alternativní skupina Kalle oslňuje svým stylem i přístupem. Jejich dvě alba nejenže nahráli na pásový rekordér, ale navíc za obě získali cenu Anděl 2015 a 2017 v kategorii alternativa. Na novém albu Saffron Hills je poznat detailnější a ropracovanější pojetí jejich hudby. Gradace vrstvených kytar dává Kalle silnou post-rockovou intenzitu, zatímco slowcoreová repetetivnost drží hudbu při zemi a vytváří dostatek prostoru pro zpěv. A pávě Veroničin zpěv nechává do písní Kalle proplout mnohdy až popovou hitovost.

Tříčlenná kapela The Sidewaves, původem z Karlových Varů, si vystačí s málem. Decentní hudební složení s kytarou, cajonem a éterickým zpěvem přináší příjemný výsledek - melancholický indie rock. Kapela vznikla na jaře roku 2021 a už v červnu téhož roku se stala vítězem hudební soutěže Top RoofTop Talenty 2021. Od té doby si zahráli na mnoha hudebních akcích, jako je například Žižkovská noc, Top RoofTop fest a nebo plzeňský Festival na ulici.

Start ve 20:00. Vstup zdarma.

Koncert v rámci letního festivalu DEPOvLETU.

Bratři jsou nový objev na české elektronické scéně. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky a techna. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím živě hrané bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie.

Start 20:30. Vstup zdarma.

 

Koncert kapely, která byla vylosována v rámci workshopu DEPOvLETU Artist Academy.

Nenechte si ují koncert kapely, která se zúčastnila červnového workshopu DEPOvLETU Artist Academy!


Nevergreen je rocková hudební skupina z Plzně, jejíž energie proudí mimo jiné z charizmatické zrzavé frontmanky věnující se herectví. V aktuální čtyřčlenné sestavě působí kapela na scéně od roku 2021. Svou vlastní tvorbu doplňují o známé a různorodé covery od klasického rocku až po punk rock.

Více informací o kapele najdete ZDE.
 

Decode je plzeňská rock-popová kapela hrající vlastní tvorbu inspirovanou americkými Paramore, anglickými The Struts a dalšími populárními interprety současné doby. Pětičlenná formace vystupuje v čele s výraznou zpěvačkou Veronikou Kasíkovou.

Více informací o kapele najdete ZDE.

Vstup zdarma. 

Start 20:00.

Pravidelné swingové tančírny v DEPO2015 jsou setkáním tanečníků a někdy i muzikantů.

Tentokrát se bude střídat reprodukovaná hudba pomalejších i divočejších temp s plzeňskými jazzmeny, kteří si zajamují na známá swingová témata. Vy ještě netančíte?! Přijďte to zkusit nebo aspoň načerpat atmosféru jako posluchač.

Vstup zdarma. 18-22, kavárna 

Koncert v rámci letního festivalu DEPOvLETU.

Ambiciozní Ochepovsky Project funguje již třetím rokem a svou debutovou deskou I´m The Wind vyvolal v jazzové komunitě příjemné pozdvižení. Český rozhlas Jazz od té doby o projektu mluví jako o „největším objevu posledních let“. Myšlenka na hudební těleso, které by pracovalo s různými žánry a kombinovalo jazz, soul a klasiku s elektronikou vznikla v hlavě Igora Ochepovského už před více než třemi lety. Igor Ochepovsky je ruský kytarista a skladatel, který se do české republiky přestěhoval už před více než 8 lety. Jeho snahou je koncentrovat kolem sebe výborné muzikanty, kteří inklinují k rozličným žánrům. Pod jejich rukama tak může vzniknout něco nového a originálního, co bourá zažité předsudky spojené s jazzovou hudbou a dává vzniknout úplně novému hudebnímu směru.

Start 21:00. Vstup zdarma.

Dvojkoncert v rámci festivalu DEPOvLETU.

Kapela Acid Row měla od raného období jasnou představu o tom, co za žánry a hudební vlivy chce zařadit do vlastní tvorby a jak budou skladby znít. Ze záznamu i naživo lze Acid Row poznat dle typické výbušné kombinace stoner rocku a punku, kořeněné prvky a ozvěnami doomu, psychedelického oparu, drásavého noise rocku či devadesátkového grunge.

Lambda je čtyřčlenná instrumentální stoner/post rocková kapela z Českého Krumlova, která má za sebou koncerty ve 14 zemí Evropy. Pomalu nastupující songy snoubí delayové post rockové plochy s těžkými riffy. To vše spojeno melodiemi, které vás vezmou sonickou výpravu časem a prostorem. I přes to, že během poslechu neuslyšíte jediné slovo ani zpěvovou linku, Lambda vypráví svou hudbou příběh srozumitelným a nevšedním jazykem pro spoustu posluchačů napříč světem.

Start ve 20:00. Vstup zdarma.

Závěrečný koncert letního festivalu DEPOvLETU.

Láska, růžová a kytary. The Valentines jsou královéhradecké popová trio oscilující mezi 80s estetikou Let's Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem. Dle svých slov hrají „veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech“. V roce 2019 The Valentines zvítězili v hitparádě neobjevených Startér Rádia Wave. Jejich single "Just Us" se také objevil jako jediný song ve filmu Tiché doteky nominovaném na Českého lva za rok 2019. Skladbu Stay or Go, která byla natočená doma v pokoji, se dostali do českého finále Eurovision Song Contest.

Start koncertu ve 21:00. Vstup zdarma.

Workshopy a Kurzy

Tábor probíhá každoročně v prázdninových měsících, termín a program plánujeme na jaře s ohledem na možnosti lektorů.

PŘÍMĚSTSKÝ ŘEMESLNÝ TÁBOR LÉTO 2022

PRO DĚTI VE VĚKU 9 — 14 LET

TERMÍN: 11. - 15. červenec 2022

ČAS: denně 9:00 - 16:00, přítomnost dětí možná 8:30 -16:30

MÍSTO: Ateliér 1 DEPO2015

KAPACITA: 16 dětí (všechna místa jsou aktuálně obsazena, můžete se ale zapsat jako náhradníci pro případ, že někdo pŕihlášku zruší)

CENA: 3 300,- (druhý sourozenec za 2 700,-)

O lektorech:

Robert Ulip (34 let) pochází z malebné krajiny Jesenických hor. Jako vyučený truhlář našel zálibu v práci se surovým dřevem, ze kterého vytváří nábytek. Nezůstal ale jen u truhlařiny a pokračoval studiem tesařství, kde se naučil jak postavit dům. A protože je Robert duše zvídavá, doplnil své dovednosti o stavění domů ze slaměných balíků, zedničení bez malty, omítáním zdí bez cementu a vápna, ale s hlínou a jílem. Ukázky práce si můžete prohlédnout na jeho fb profilu.

Michal Hnát (27 let) je milovníkem dřeva, přírodních materiálů a umění. Práci se dřevem se začal věnovat na střední škole, kde vystudoval design nábytku. Aktuálně je součástí nově rostoucí značky ART-WOOD, kde společně s týmem spojuje moderní technologie (jako je CO2 laser a digitální UV tiskárna) s tradičním řemeslem. Za tradičního truhláře se nepovažuje, řemeslo ale ctí. Neustále hledá nové výzvy a cesty o kterých tuší, že ho posunou zase o kousek dál.

Bude to cirkus! Cirkus Roberto, jak si lektorská dvojice říká již 7 let, od svého prvního setkání v Brně.

A téma? V létě je období čundrů a vycházek, stanování a kempování, děti si budou vyrábět mobilní vybavení, trampácké sedátko, stoleček, případně komplet sbalený do bedýnky, co se dá ukrýt v kufru auta. Téma bude prostě kempování a letní turistika.

Pokud máte zájem o přihlášení, zašlete vyplněnou a podepsanou přihlášku na rychlikova@depo2015.cz, poté obdržíte info k platbě.

Fota z tábora 2021 si můžete prohednout níže.

KONTAKT:
Soňa Rychlíková
rychlikova@depo2015.cz
+420 724 001 590