DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Výstavy

Nová interaktivní expozice Vzhůru do oblak bude otevřena od 18. března do 31. srpna 2022.

Prolétněte se fascinujícím světem v oblacích, zažijete svět létání na vlastní kůži a staňte se alespoň na chvíli bájným Ikarem! 

Vleťte na kouzelném létajícím koberci do světa mýtů a pohádek, nahlédněte do přírodní laboratoře inspirované létajícími zvířaty a rostlinami, a nakonec se vydejte na cestu od počátků létání po etické otázky a ekologické dopady dnešní podoby létání. Zjistíte, že svět nad našimi hlavami skrývá mnohá tajemství a jejich objevování bude úžasné dobrodružství. Tak vzhůru do oblak!

Vzhůru do oblak je expozicí, která nadchne nejen rodiny s dětmi ale také školní skupiny. Pro školy jsou připravené zajímavé lektorské programy, které jsou schopné obsloužit 30 dětí naráz. Žáci se při nich nejen pobaví, ale hravou formou se dozví také něco o zákonitostech létání ať z hlediska biologie, fyziky nebo inženýrství, z pohledu historie i současnosti. Dotknou se ale také budoucnosti letectví, létajících aut nebo dobývání vesmíru. S lektorem nastíní témata technologického vývoje, jeho ekologických dopadů a etických otázek, s nimiž se generace dnešních dětí ve svých životech jistě ještě setká. 

Výstava je otevřena každý den od 10.00 do 18.00.

Vstup do výstavy je vždy po hodinových intervalech ve skupině 30 osob. Návštěvníci si tak mohou předem zakoupit vstupenky na daný den i hodinu. 

Novou expozici Vzhůru do oblak jsme připravili ve spolupráci s dětským interaktivním muzeem Sladovna Písek, kde byla výstava v pozměněném vzhledu a bez prvků, které přidala produkce v DEPO2015 k vidění v roce 2020 pod názvem Leťme vysoko, a vídeňským dětským muzeem ZOOM. Producenti a vývojáři expozice jsou pak společnosti UUUL  a Objevárium.

VSTUPENKY na Plzeňské vstupence.

Vstupné

Dospělý 150 Kč
Děti 6-15 let 100 Kč
Rodinné 2+2 400 Kč
Studenti/Senioři/ZTP 120 Kč
Děti do 5 let zdarma

18.3 - 31.8. 2022

Působivá výstavní instalace světelných objektů, obrazů kombinovaných s neony a soch rozehraje výstavní prostory Rampy a Truhlárny DEPO2015.

Michal Cimala, sochař, malíř, designer a hudebník, má za sebou nespočet sólových i skupinových výstav v Čechách i zahraničí a jeho díla jsou součástí řady státních a soukromých sbírek.

Nyní svou originální tvorbu představí v plzeňském DEPO2015 na výstavě, která bude zahájena v rámci festivalu světla BLIK BLIK. Široký záběr Michala Cimaly zahrnuje sochy, světelné instalace, malby doplněné neony i originální hudební nástroje. Jeho dílo je spontánní, hravé, imaginativní i ironické, a především hluboce současné. Jako by svým dílem předvídal nesmírně tíživou současnost, když reflektoval znepokojivou dobu plnou konfliktů ještě dávno předtím, než na nás tato plně dolehla…

Otevřeno každý den 10 - 18. Vstup zdarma.

Výstava prací studentů ISŠŽ

Výstava ŠKROUPOVKA FASHION nabídne průřez tvorbou jednotlivých ročníků oborů Návrhář oděvů, Oděvní a interiérový design na Škroupovce - Integrované střední škole živnostenské v Plzni (www.issziv.cz). Studijní kresby, fashion ilustrace, interiérová tvorba i ukázky realizovaných modelů a kolekcí budou k vidění v prostoru kavárny Ústředna v DEPO2015. 

Vernisáž výstavy ŠKROUPOVKA FASHION proběhne 23. března 2022 od 16:00 v kavárně DEPO2015, součástí zahájení budou i módní přehlídky.

Výstava potrvá do 19. dubna 2022

Výstava studentky Sutnarky Marie Sedelmayerové Specific Fragments.

Výstava bude zahájena vernisáží ve středu 30.3. od 18h.

31.3. - 17.4.2022 ve studentském výstavním prostoru GAFA.

Vstup zdarma dle otevíracích hodin DEPO2015.

19 mladých bavorských a českých umělců vystavuje svá díla, která vznikala při jejich uměleckých rezidencích v Plzni a v Regensburgu v letech 2019-2022.

Kavárna: 22.4.-13.5.
Truhlárna & Rampa: 22.4.-30.4.

Vstup zdarma.

19 mladých bavorských a českých umělců vystavuje svá díla, která vznikala při jejich uměleckých rezidencích v Plzni a v Regensburgu v letech 2019-2022.

Kavárna: 22.4.-13.5.
Výstava děl umělkyň: 

Lena Schabus

Kristina Brasseler

Barbara Muhr

 

Vstup zdarma.

Akce

Jubilejní 30. ročník Hudebních cen Žebřík odstartoval hlasováním na www.anketazebrik.cz a vyvrcholí 1. dubna 2022 finálovým večerem.

 

Na oslavě „30 let Žebříku“ uvidíte exkluzivní koncerty skupin Pražský výběr, Mig 21, Xaviera Baumaxy a dalších!
Moderují Marek Taclík a Žofie Dařbujánová.

Vstupenky kupujte ZDE.

Uzlík pořádá již osmý blešák! Sejdeme se v tržnici nebo nádvoří DEPO2015.


POZOR! Máme novinku - poslední hodina happy hour - vše za polovinu.


Prosím nechoďte dříve, než v určený čas od - 13:30 a vezměte si s sebou drobné na vstup a na nákup.
Chraňte přírodu! Proč kupovat nové věci a vytvářet tak další odpad, když za pár korun můžete koupit co potřebujete a co už se jinému nehodí. V nabídce bude opět nejen oblečení pro děti a dospělé, ale také hračky, knížky, sportovní potřeby, vybavení domácnosti a další nezbytnosti. Nezapomeňte si s sebou vzít tašku na nakoupené věci!!!!


Přihlašovací formulář na prodejní místa naleznete v události již brzy.


Symbolické vstupné 20,- na podporu komunitního centra. Děti mají vstup zdarma. Prosím vezměte si drobné.
 

Autobusovou halu zaplní second hand s jarním oblečením.

4. - 6. dubna
9 - 17

Akci pořádá MARWIL.CZ

Zábavná přednáška nabitá informacemi od Tomáše Šapovalova, zakladatele největšího českého portálu o Novém Zélandu VisitKiwi.cz.

Nový Zéland láká cestovatele z celého světa a mnozí ho považují za nejhezčí místo na Zemi. Není divu, když zde můžete jeden den lyžovat a hned druhý se koupat v moři. Během jediného dne můžete navštívit písečné duny i deštný prales. Zažít vzrušení z adrenalinových sportů, vychutnat si tepající atmosféru rušných měst nebo se dokonale zrelaxovat v tichu liduprázdné přírody.

Tomáš Šapovalov prožil na Novém Zélandu 15 měsíců. Během té doby si vyzkoušel bydlení v autě i luxusním domě, práci kuchaře v lyžařském resortu nebo sběr hroznů ve vinicích. Projel většinu turistických míst, která tato země nabízí, a během své přednášky vás s nimi seznámí. Neochudí vás ani o informace o místních obyvatelích nebo zajímavosti z místní kultury a historie.

O autorovi:
Tomáš Šapovalov (* 1984) se na svoji první delší cestu vydal v roce 2012. Tehdy se svou přítelkyní vycestoval do Karibiku na ostrov Svatý Martin. Zde nakonec zůstali dvě sezóny, celkem 18 měsíců. Po karibském dobrodružstvím se oba přesunuli na Nový Zéland, který se jim stal domovem po následujících 15 měsíců. Další 3 měsíce strávili cestováním po východním pobřeží Austrálie. Už během pobytu na Novém Zélandu pomáhal Tomáš ostatním cestovatelům získat víza a předával rady pro různé životní situace v této krásné zemi. Po návratu do Česka založil weby WHS-Zeland.cz, který se specializuje na Working Holiday víza na Nový Zéland, a server VisitKiwi.cz, který je nejobsáhlejším česky psaným informačním portálem o Novém Zélandu. Každoročně v Praze pořádá festival Zažij Nový Zéland, přednáší po celé České republice a pořádá festival Cestovatelská Střela, který je oblíben nejen u veřejnosti, ale zejména mezi cestovateli.

Praktické informace o programu Working Holiday, letenkách a pojištění, vzhled do běžného života a návštěva nejhezčích a nejzajímavějších míst této nádherné země.

Vstupenky v předprodeji ZDE nebo přímo na místě.

Cena: 150 Kč.
Středa 6. dubna v kavárně Ústředna DEPO
18:30 - 20:00

Více informací na Facebooku.
 

Přijďte se zlepšit v kresbě figury podle podle živého modelu a pak zajděte s ostatními na jedno.

Kurz kresby podle modelu.

Více informací již brzy.

Kdy? 6., 13. a 17. dubna, 18 - 20 

St. Johnny je úspěšné trio hrající převážně autorskou hudbu ve stylu rock'n'roll, blues a jump-blues. Frontman kapely - zpěvák a kytarista Jan Stehlík je doprovázen Zdeňkem "Wimpy" Tichotou na basu, Kamilem Němcem na bicí.

Více o kapele ZDE.

Koncert proběhne v naší nové kavárně Ústředna DEPO a vstup je ZDARMA.
Těšíme se na vás v pátek 8. dubna od 20:00

Více informací ZDE.

Po mnoha dlouhých měsících, pro kulturu a přeshraniční vztahy velmi komplikovaných, usilujeme o restart.

Pojďme zrestartovat staré známosti a vazby, navázat nové kontakty a oživit to, co bylo v posledních dvou letech. Projekt REST:ART je sérií česko-bavorských síťovacích setkání na různá témata; první z těchto večírků se koná v pátek 8. dubna 2022 od 17:00 v plzeňském DEPO2015.

Tentokrát zveme promotéry a organizátory nezávislých festivalů (zejména hudebních), pořadatele koncertů a hybatele lokálních kulturních scén, a zároveň zástupce kapel a dalších uměleckých skupin z oblasti živé kultury.

Jak vylepšit PR kapely nebo festivalu? Jak na to, abychom si s kapelou zahráli na akci v sousední zemi? Jak udělat i z malého regionálního festivalu akci s mezinárodní účastí? A co to festivalu přinese?

Tři řečníci z Česka a Bavorska se pokusí zodpovědět tyto a další podobné dotazy. Prostor bude na seznámení se, výměnu zkušeností a popovídání si u piva, na které Vás zveme.

Od 20:00 zahraje plzeňská bluesová kapela St. Johnny!

S detailnějšími informacemi se na Vás obrátíme v nadcházejících dnech.

Budeme se těšit na setkání!

Zveme vás na první pop up prodej prémiového vintage oblečení v Plzni. 

Kdo jsme?

Jsme obchod na kolech, který putuje městy a nabízí pečlivě vybírané, většinou designové kousky. Od street fashion po high fashion, pro každého něco. Přijďte podívat.
 

Už tuto sobotu 9. dubna mezi 11 a 18 hodinou.

Více informací ZDE.

Výměna oblečení, díky které oživíš svůj šatník. Odnes si do 10 kousků, které budeš nosit (platí zvlášť pro dámské, pánské a dětské).

Máš doma něco, co tě už netěší? Předej nám ho u vchodu a udělej radost někomu jinému. A věř, že někdo druhý udělá radost Tobě. Žádné cenovky, nejde o bazar. Nerozebrané oblečení předáme Armádě spásy. Tak pojď se přidat mezi SWAPery :)

14 - 18 

Více informací ZDE.

Kozub: Bez urážky! je první stand-up komika Štěpána Kozuba, kterého znáte z filmů, seriálů, skečů populární improvizační skupiny Tři Tygři nebo z jeviště ostravského Divadla Mír.

 

Připravte se na více než hodinovou show nabitou nekorektním humorem, vtipy černými jako samo srdce Ostravy a historkami, u kterých se budete červenat až za ušima. Jak řekla jedna věrná divačka: „O čem my si jen šeptáme, Štěpán hlásá z jeviště.“

10 z 8 terapeutů radí: Pokud vám nedělá dobře nekompromisní humor, kterému není nic svaté, rozhodně si nekupujte vstupenky na tuto show!

Vstupenky ZDE.

Přijďte se zlepšit v kresbě figury podle podle živého modelu a pak zajděte s ostatními na jedno.

Kurz kresby podle modelu.

Více informací již brzy.

Kdy? 6., 13. a 27. dubna, 18 - 20 

Pravidelné swingové tančírny se vracejí do DEPO2015, a hned ta první bude s kapelou! 

Zahrají western-swingoví The Cricketz s repertoárem pomalejších blues, klasických swingovek i kvapnějších kousků. Netančíte? Přijďte to zkusit nebo aspoň načerpat atmosféru jako posluchač.

18 - 22
Vstupné dobrovolné.

Nenechte si ujít jedinečný koncert kapely ROXORMEN, která hraje psychedelic rap a disco.

Obsazení. UDO Kraft (Michal Cimala) – Berlino a rap, Jupiter (Petr Voříšek) –  rap a DJ BIDLO.

Koncert se uskuteční ve čtvrtek 14. dubna od 20:30 v Ústředně DEPO a bude součástí výstavy Michala Cimaly – Výboj.

Vstup zdarma. 

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. 

Obvykle na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie.

18 - 22
Vstupné dobrovolné.

Do DEPO2015 se po roční pauze opět vrací tradiční bavorsko-český festival Treffpunkt:Kontakt. 

Nabídne nejen tradiční i moderní českou a bavorskou hudbu nebo pšeničné pivo, je připraven velice rozmanitý program – od výtvarného umění přes film po divadlo, prezentaci česko-německých institucí či různé workshopy pro děti.

Více informací a celý program ZDE.

Pro nejnovější informace sledujte také Facebookovou událost.

Přijďte se zlepšit v kresbě figury podle podle živého modelu a pak zajděte s ostatními na jedno.

Kurz kresby podle modelu.

Více informací již brzy.

Kdy? 6., 13. a 27. dubna, 18 - 20 

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. 

Obvykle na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie.

18 - 22
Vstupné dobrovolné.

Přednáška a diskuse se soustředí na východiska, role a možnosti městských architektek a městských architektů.

Své zkušenosti z víceletého působení v pozici externích městských architektů ve městech „pošumavské osy“ představí Eva Brandová Kováříková (Klatovy), René Dlesk (Vimperk) a Ondřej Busta (Český Krumlov). Cennou reflexi tématu „z druhého břehu“ nabídne klatovský místostarosta Václav Chroust, který vystoupí po boku Evy B. Kováříkové.

Pořadatel: Pěstuj prostor

Cena: 50 Kč

Vstupenky ZDE.

Dopravní hra pro děti a dospělé bude mít jedno zastavení i v DEPO2015.

Více informací na www.arkp.cz

Workshopy a Kurzy