DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Výstavy

Výstava nejlepších klauzurních prací studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

Výběr studentských klauzurních prací z Ateliéru Design nábytku a interiéru.

V našem ateliéru věříme, že design může řešit problémy běžného života, ale taky vážná společenská témata. Na výstavě představujeme vybrané projekty ze zimního semestru, které jsou všestranně zaměřeny – od výzkumných projektů po prototypy sedacího nebo úložného nábytku. Inovativní přístup k problematice se odráží v netradičním řešení nábytkových spojů, v kreativních návrzích interiérů, nebo abstraktně zaměřených výzkumných tématech.

Může být dobrý produkt lékem pro naše stravovací návyky? Je možné sestavit nábytek bez šroubů? Nebo navrhnout hravé a zároveň komfortní sezení?

Na tyto a mnoho dalších otázek odpovídají studenti svou tvorbou, která přesahuje do různých společenských témat a vyvrací zažité představy o tom, jak vnímáme interiéry a produkty, jež používáme.
Výstava otevřená každý den 10:00 – 18:00

Více informací ZDE.

Výstava nejlepších klauzurních prací studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

Ateliér Socha a prostor - GAFA

Ateliér Nová média - Rampa

Ateliér Malba - Truhlárna a možná i část Tržnice

Vernisáž výstavy proběhne ve středu 16.2. od 18:00.

Akce

Eliška Podzimková, Anna Niklová, Anna Borovičková Ročková, Petr Hricko. Čtyři mladí umělci přijali nabídku společnosti Člověk v tísni a vytvořili osobitá díla reflektující téma změny klimatu – problém, kterým se Člověk v tísni denně zaobírá ve světě i v České republice.

Výstava KRAJINOSKOP je součástí celoevropského projektu Jedna planeta pro všechny. Premiéru měla 20. září v Praze na Národní třídě u otočné hlavy Franze Kafky, odkud se postupně přesouvá do dalších českých měst.

Cílem výstavy KRAJINOSKOP je upozornit na to, že jsme všichni přímými svědky dopadů změny klimatu a špatného zacházení s krajinou. K dlouhodobé nápravě však nestačí jen působit v ohrožených komunitách a rozvojových zemích, stejně tak je potřeba informovat a vzdělávat o příčinách problémů a jejich řešení ve vyspělých zemích. Proto Člověk v tísni v České republice dlouhodobě podporuje environmentální výuku a věnuje se podpoře aktivních občanů (např. v rámci soutěže Gratias Tibi).


Dále se soustředí na osvětu a komunikaci s veřejností včetně různých způsobů, jak předávat vědecká fakta. V rámci Krajinoskopu mladí čeští umělci představí své vnímání proměny krajiny a umožní návštěvníkům vlastní osobní náhled na tento globální fenomén. Instalace Krajinoskop navazuje na streetartovou intervenci „Tváře klimatické změny,“ kterou realizovala kreslířka Toy_Box.

„Prostřednictvím umění chceme poukázat na realitu a závažnost probíhající změny klimatu a jejích dopadů. Myšlenka, která stála za vznikem Krajinoskopu, je popsat prudké změny, které můžeme pozorovat v našem okolí okem mladého umělce. Ať už jde o výstavbu hotelu na místě, kde stál hluboký les, nebo dopady dlouhého sucha, rychlost, se kterou se naše životní prostředí proměňuje, pozoruje každý člověk na této planetě,“ přibližuje Jakub Zelený z Člověka v tísni

Výstava je součástí evropského programu DEAR, který je zaměřen na osvětu a vzdělávání evropského publika v otázkách cílů udržitelnosti (SDG´s) a změny klimatu.

Více informací o programu DEAR naleznete na www.dearprogramme.eu

Projekt 1Planet4All je financovaný z prostředků Evropské unie.
--------------------------------------------------------------------
Anna Ročková - Anna Ročková žijící, koláže lepící, studující, pracující v Brně. Od studia na divadelní fakultě se odklonila k umění výtvarnému. Ulepená vznikl jako pseudonym při prvních slepených kolážích během studia střední školy. Postupem času začala svou tvorbu prezentovat na Instagramu (@ulepena) a dospělo to až k tomu, že ještě tento rok bude vydávat knihu svých autorských


Eliška Podzimková - Eliška Podzimková je česká animátorka, ilustrátorka, fotografka a umělkyně všeho druhu nyní žijící v Praze. V roce 2014 absolvovala Filmovou Akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Nejen díky svému profilu na instagramu @AnimateNY (nyní www.insatagram.com/eliskap) získala uznání za mořem v USA. Splnila si svůj sen a žila a tvořila ve svém nejoblíbenějším městě – New Yorku.
 

Více informací ZDE.

Rodinná úniková hra Zdrhni bábě! je prodloužena až do 28. února 2022!

Rezervace termínu a prodej vstupenek ZDE.

Cena pro celý tým (max. 5 osob) 500 Kč. Únikovka je na 60 minut.

Sestavte si rodinný tým a Zdrhněte bábě! v nové únikové hře. Představte si: jdete lesem a narazíte na opravdickou perníkovou chaloupku. Vejdete dovnitř. Ale ejhle, dveře se zabouchnou a co teď!? Musíte se prostě dostat ven dřív, než se vrátí Ježibaba a bude zle. To se vám však podaří jen tehdy, když vyluštíte všechny hádanky a najdete ukrytý klíč.

Více informací o naší nové rodinné únikovce ZDE.

Rezervace termínu a prodej vstupenek ZDE.

Workshopy a Kurzy