DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Výstava na nádvoří depa, která je součástí cyklu výstav pořádaných Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze, vypráví příběhy jednoho experimentálního domu a pěti výrazných sídlišť Plzeňského kraje, v nichž často figurují velmi schopní architekti, kteří tvůrčím způsobem rozvíjeli myšlenky architektů a urbanistů meziválečné avantgardy. Jaké jsou dispozice bytů a jaká umělecká díla se zde nacházejí? Co se s vybranými panelovými sídlišti děje dnes? Přispěly regenerační zásahy ke zlepšení obytného prostředí nebo naopak narušily genia loci těchto celků? Výstava představí příběhy sídlišť v Plzni a v Klatovech, ale i širší souvislosti tohoto fenoménu.

S vaší představou o tvorbě mladých návrhářů možná řádně „zašejkuje“ výstava studentů oboru Návrhář a Oděvní design Integrované střední školy živnostenské v Plzni.

Vernisáž výstavy proběhne 6. října od 17 hodin v prostoru kavárny DEPO2015 a těšit se můžete i na módní přehlídky! Vstup na vernisáž je volný, jste všichni srdečně zváni.

Více o akci FASHION SHAKE naleznete zde

S vaší představou o tvorbě mladých návrhářů možná řádně „zašejkuje“ výstava studentů oboru Návrhář a Oděvní design Integrované střední školy živnostenské v Plzni.

Od 6. 10. – 10. 11. 2016 uvidíte v prostoru kavárny a skleníku návrhy oděvů, ale také jejich skvělé realizace, originální ušité modely, výsledky klauzurních i maturitních prací. Nedílnou součástí budou studijní kresby a fotografie přehlídkových kolekcí.

Vernisáž výstavy proběhne 6. října od 17 hodin v prostoru kavárny DEPO2015 a těšit se můžete i na módní přehlídky! Vstup na vernisáž je volný, jste všichni srdečně zváni.

Ale to není vše!

Pro žáky základních škol a základních uměleckých škol pořádáme KREATIVNÍ WORKSHOPY!

Ve dnech 18., 19., a 20. října od 9, 11 a 13 hodin, můžete vyzkoušet na dvouhodinových lekcích: sítotisk, design na grafickém tabletu, mini fotoateliér, „plackování“, výrobu textilní brože a práci s textilní plstí.

Přihlašovat se na workshopy můžete e-mailem: lwalterova@issziv.cz

Objednáte si rezervaci dvouhodinového bloku a žáci se až na místě rozdělí do workshopů podle zájmu.

Už jste „fešně“ naladěni?

Tak se zúčastněte našeho CRAZY FASHION DAY!

9. listopadu 2016 proběhne od 17 hodin soutěžní happening proti šedi a nudě ve vašem šatníku.

Proberte šatník, něco upravte, zkombinujte, použijte i netradiční materiál, případně ušijte a vytvořte originální extravagantní outfit, ve kterém přijďte a nejvíc CRAZY modely vyhrávají super ceny!

Budou přehlídky, bude tanec, dorazte i vy!

Výstava Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara v Plzni.

Mezinárodní projekt Figurama mapuje již 16 let vývoj výuky figurální kresby a porovnává přístupy v její výuce na různých školách.

Výstava má za cíl spojit různé pohledy na kresbu, navzájem se
inspirovat a diskutovat o rozmanitých přístupech.

Součástí výstavy Figurama, která je složena ze studentských prací je druhá část - Artelerie, která představuje práce pedagogů.

V letošním roce bude v rámci zahájení výstavy poprvé v historii projektu udělena Cena Egona Schieleho za nejlepší studentskou kresbu.

Více informací naleznete zde

DEPO2015 představí od 11. října 2016 na výstavě Má plast tvorbu světových i českých designérů a umělců, kteří se pohybují na hraně estetiky, aktivismu, kutilství nebo designové performance.

Dnes již ikonická židle Sea Chair od londýnského Studio Swine, vyrobená přímo na rybářské lodi z vyloveného plastu nebo prototyp boty Adidas Parley for Oceans Alexandra Taylora, který jako materiál využil oceánský plast a pytlácké sítě. Ale také lokální recyklování na open source strojích Precious Plastic holandského designéra Davea Hakkense.

Pro děti bude již od 5. října v depu otevřená herna z plastových kontejnerů.

V rámci výstavy se představí také 3D tiskárna přestavěná ve FabLabu DEPO2015 na hudební nástroj, který hraje českou hymnu a přitom ji tiskne z recyklovaného plastu přímo před zraky diváků.
 
Namísto navrhování samoúčelných estetických předmětů se londýnské Studio Swine rozhodlo pro společenský aktivismus. Jejich dnes už proslavená stolička Sea Chair, kterou české publikum uvidí v DEPO2015 vůbec poprvé, vzniká přímo na moři na rybářské lodi, kam se materiál dostane v rybářských sítích. Alexander Groves a Azusa Murakami vylovený plast hned na palubě taví a každou židli popíší GPS souřadnicemi jejího vzniku. Ještě rafinovanější přístup pak zvolili s projektem Gyrecraft – navštívili pět oblastí ve světových oceánech, kde se díky mořským proudům koncentruje plastový odpad. Alex a Azusa z něj vyrobili luxusní designové objekty, které reagují na místní podmínky, lokální tradiční řemesla a upozorňují na rozsah znečištění oceánů plasty.
 
Na výstavě Má plast se představí také nizozemský designér Dave Hakkens. Ten se rozhodl udělat revoluci v dostupnosti recyklačních technologií a navrhl čtyři základní stroje tak, aby si kdokoli mohl lokálně plastový odpad přetvořit do smysluplných a hodnotných nových produktů. Plány na výrobu sady strojů zpřístupnil na webu www.preciousplastic.com. Kolem projektu tak vzniká globální komunita lokálních recyklačních kutilů, kteří staví svoje verze stroje. První ruční recyklátor už zčásti funguje také v DEPO2015, kde si ho mohou lidé zatím prohlédnout a během výstavy pak také „nakrmit“ vlastním doneseným plastem.

Součástí výstavy je také prototyp boty Adidas Parley for Oceans designéra Alexandera Taylora. Tyto boty byly poprvé představeny OSN v New Yorku v rámciprojektu Parley for Oceans, Oceans chce zachránit oceány od plastového odpadu. Adidas se k němu přidal s technologickou inovací, která z pytláckých sítí umožňuje vyrobit boty na běhání.
 
Celkem budou na výstavě Má plast od podzimu diváci moci obdivovat instalace od více než desítky umělců a designérů. Kromě akčních designérů se na výstavě představí i angažovaní recyklační umělci. Nebude chybět celosvětově uznávaná PET art umělkyně Veronika Richterová, berlínští Plastique Fantastique, výtvarnice Nicole Taubinger nebo plzeňský sochař Benedikt Tolar. Ten kromě série grilovaných a jinak deformovaných odpadkových košů navrhl také hernu pro děti z plastových kontejnerů nebo šlapadla z barevných popelnic. Interaktivní dětská herna se v depu otevře už týden před zahájením samotné výstavy 5. října.
 
Aktivistický design doplní také výrobky z recyklovaného materiálu od světových designerských hvězd, například boty Melissa od architektky Zahy Hadid nebo módní návrhářky Vivienne Westwood.
 
Výstava v DEPO2015 chce ukázat, že aby se z Mé vlasti nestala Má plast, je potřeba k tomu dělat víc, než jen třídit odpad do kontejnerů správné barvy. Hlavním smyslem interaktivní expozice je přitáhnout pozornost k tématu lokální recyklace a omezení spotřeby plastu.

V Evropě se jen 30 % plastového odpadu zrecykluje, 40 % se spálí a 30 % končí na skládce. My chceme dát lidem možnost vlastnoručně recyklovat a vymýšlet zajímavý design. Ukazujeme proto nejen přístup designérů a umělců, ale vyzýváme návštěvníky, aby přinesli také svůj plastový odpad a přetavili ho do nových výrobků. Díky spolupráci s firmou Curaprox si mohou vyrobit stojany na zubní kartáčky a partnerství se společností  EKO-KOM garantuje vzdělávací rozměr výstavy, zaměřený zejména na děti a mládež.“ programový ředitel DEPO2015 Jiří Sulženko.
 
Již nyní mohou lidé do depa nosit čistý plast k recyklaci. Organizátoři upřednostňují tvrdší materiál typu víčka od PET lahví, obaly od čisticích prostředků, kečupu, polystyren, plastové nádobí a kelímky, kousky lega či zubní kartáčky. Sběrné místo je na recepci DEPO2015 otevřené každý den, v týdnu od 11 do 19 h, o víkendu mezi 10 a 18 h. Za plný pytel čistého plastu získáte volnou vstupenku na chystanou výstavu, za igelitku s víčky od PET lahví si dárce odnese rovnou permanentku na 10 vstupů.
 
Výstava Má plast má vernisáž v DEPO2015 11. října 2016 a bude otevřena až do 28. února 2017. Od 27. do 31. října 2016 se část výstavy představí i na pražské přehlídce Designblok.
 
Generálním partnerem výstavy je společnost EKO-KOM, hlavními partnery jsou firma Curaprox a  společnost Čistá Plzeň, mezi další partnery patří Designblok, Bella Brutta, Precious Plastic, EU Japan Fest, Pebal, Průša Research, Replast, In Situ.

VSTUPNÉ

Základní vstupné:

80 Kč dospělí / 50 Kč děti, senioři, ZTP

Speciální vstupné:

pouze herna pro děti: 30 Kč

permanentka do DEPO2015: 500 Kč –  platí na 10 vstupů jeden rok od koupě

rodinné vstupné: 250 Kč (2 dospělí + 1 až 3 děti)

skupinové vstupné (skupina nad 10 osob): 50 Kč/osoba

Workshopy: 
Každou středu od 17 hodin si můžete vyzkoušet práci s našimi recyklačními stroji Precious Plastic! Objednávejte se na emailu maplast@depo2015.cz. Cena 90,- Kč (vstupenky k dostání na www.plzenskavstupenka.cz nebo na recepci DEPO2015), délka workshopu cca 2 hodiny.

Stefan Bircheneder, původním povoláním restaurátor kostelních maleb, zaujal během posledních let širokou veřejnost v Bavorsku nezaměnitelným stylem svých fotorealistických olejomaleb. Již při prvním pohledu na jeho díla je patrná silná inspirace industriálním prostředím opuštěných továren, skladů a dílen, které přestaly sloužit svému původnímu účelu. Společným jmenovatelem jeho prací je až archeologicky přesné zobrazení rozpadajících se detailů svědčících o jejich nedávné minulosti.

www.bircheneder.de

Komentovaná prohlídka areálu DEPO2015 vás zavede i na méně známá a skrytá místa někdejšího dopravního depa.

Akce je součástí pestrého programu Dne architektury 2016.

Pořádá spolek Pěstuj prostor, vstup zdarma.

DEPO2015 - Nízké sloupy

Týden před slavnostním zahájením výstavy MÁ PLAST zveme všechny děti a jejich rodiče na zátěžový test originální dětské herny, kterou vytvořil ve svém ateliéru v DEPO2015 sochař Benedikt Tolar!

DEPO2015 - klempírna

Show Matěje Kotrby je večerní živá akce pro 50 lidí, při které uslyšíte rozhovory s 3 úspěšnými českými podnikateli, tentokrát na téma Forbes 30 pod 30 – hosty budou například Standa Gálik z brněnského UNIFER a nebo přední český architekt Ondřej Chybík. Celá show je natáčena pro následné streamování. Po skončení akce následuje networking s hosty.

Vstup na akci po registraci na matej.kotrba@email.cz.

Zveme vás na vernisáž výstavy MÁ PLAST - UMĚNÍ DESIGN A RECYKLACE

v úterý 11. října 2016 v 18:00 hodin v DEPO2015

Výstava Má plast představuje 15 umělců a designérů, kteří se snaží nejen upozornit na problém plastového odpadu ve světě, ale i navrhnout originální tvůrčí řešení řešení.

Součástí výstavy je funkní recyklátor Precious plastic a dětská herna Benedikta Tolara včetně jeho popelnicových formulí.

Výstava trvá do 28. února 2017.

Více informací o výstavě naleznete zde

DEPO2015 – Velký skleník

Vernisáž výstavy Figurama. V letošním roce bude v rámci zahájení výstavy poprvé v historii projektu udělena Cena Egona Schieleho za nejlepší studentskou kresbu.

Více informací o výstavě naleznete zde

Vernisáž výstavy bavorského malíře Stefana Birchenedera bude součástí zahájení bavorsko-českého festivalu Treffpunkt.

Více informací o výstavě naleznete zde

Více informací o festivalu naleznete zde

Festival Treffpunkt představí od čtvrtka 13. října do soboty 15. října průřez soudobou i tradiční kulturou ze sousedního Bavorska. V areálu DEPO2015 se můžete těšit na stylovou pivní zahradu s točeným bavorským pivem, výstavu obrazů, filmové projekce, literární odpoledne a koncerty. Chybět nebude pestrý doprovodný program pro děti a dospělé.

Bavorsko-česká spolupráce se stala v programu Evropského hlavního města kultury Plzně 2015 jedním z nejdůležitějších prvků. Treffpunkt navazuje na předchozí aktivity této přeshraniční spolupráce, které se během posledních dvou let setkaly se značným zájmem veřejnosti. 

Čtvrtek, 13.10. 2016

19:00, DEPO2015 Klempírna, Nízké sloupy
Slavnostní zahájení festivalu, vernisáž výstavy obrazů Stefana Birchenedera s hudebním doprovodem folklórní skupiny D’Aufdrahd’n
Stefan Bircheneder, původním povoláním restaurátor kostelních maleb, zaujal během posledních let německou veřejnost nezaměnitelným stylem fotorealistických olejomaleb.

 

D’Aufdrahd’n, rodinné folklórní trio hrající od roku 2007 tradiční alpskou lidovou hudbu vystoupí v rámci vernisáže v nástrojovém obsazení harmonika, citera/harfa a baskřídlovka.

16:00 – 24:00, DEPO2015 Autobusová hala
Biergarten

Stylová pivní zahrada - Biergarten umístěná do krytých prostor Autobusové haly bude po celou dobu festivalu nabízet pestrý hudební program, bavorské točené pivo a tradiční kuchyni.

20:30 - DEPO2015 Autobusová hala
D’Aufdrahd’n

Hudební vystoupení v Biergarten

 

Doprovodný program

Po celou dobu festivalu bude do 20:00 zajištěno hlídání dětí v dětském koutku v prostorách Foyer.

13.10. 2016
16:00- 20:00, DEPO2015 Foyer, Navrhni si vlastní design trika a hned si ho obleč!

 

Turistické informace

Turistické informace o městě Plzni a zprostředkování ubytování

Organizace komentovaných prohlídek města Plzně včetně návštěv interiérů katedrály sv. Bartoloměje, Velké synagogy nebo Loosových interiérů. Objednávky na info@visitplzen.eu.

Turistické informační centrum města Plzně
náměstí Republiky 41
301 00 Plzeň

www.visitpilsen.eu

Treffpunkt: bavorsko-český festival se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR a Bavorského státního ministerstva vzdělávání a kultury, vědy a umění.

 

Festivalové restaurace

Přijďte ochutnat vybrané bavorské speciality zařazené do poledního menu našich partnerských/festivalových restaurací:

Švejk Restaurant Plzeň, Riegrova 12, 301 00 Plzeň, www.svejkplzen.cz

Restaurace Na Spilce, U Prazdroje 7, 304 97 Plzeň, www.naspilce.com

Pivovarský šenk Na Parkánu, Veleslavínova 4, 301 00 Plzeň, www.naparkanu.com

Restaurace U Salzmannů, Pražská 8, 301 00 Plzeň, www.usalzmannu.com

Restaurant 12, Kopeckého sady 8, 301 00 Plzeň, www.12-restaurant.com

Restaurace Bohemia, Anglické nábřeží 1, 301 00 Plzeň, http://bohemia.janakbros.cz

Restaurace Pi.Jez.Pi, Americká 38, 301 00 Plzeň, http://pijezpi.janakbros.cz

Restaurace Potrefená Husa, Martinská 1, 301 00 Plzeň, http://husaplzen.janakbros.cz

Kavárna & bistro PAPPA COFFEE, Veleslavínova 8, 301 00 Plzeň, www.pappacoffee.cz

Bistro Kantýna, Palackého 13, 301 00 Plzeň, www.bistrokantyna.cz

Restaurace U Mansfelda, Dřevěná 9, 301 00 Plzeň, www.umansfelda.cz

Hotel Angelo, U Prazdroje 6, 301 00 Plzeň, www.angelo-pilsen.cz

 

 

Vstupné na festival je zdarma.

Změna programu vyhrazena.

 

 

 

Festival Treffpunkt představí od čtvrtka 13. října do soboty 15. října průřez soudobou i tradiční kulturou ze sousedního Bavorska. V areálu DEPO2015 se můžete těšit na stylovou pivní zahradu s točeným bavorským pivem, výstavu obrazů, filmové projekce, literární odpoledne a koncerty. Chybět nebude pestrý doprovodný program pro děti a dospělé.

Bavorsko-česká spolupráce se stala v programu Evropského hlavního města kultury Plzně 2015 jedním z nejdůležitějších prvků. Treffpunkt navazuje na předchozí aktivity této přeshraniční spolupráce, které se během posledních dvou let setkaly se značným zájmem veřejnosti. 

Pátek, 14.10. 2016

10:00, DEPO2015 Klempírna
Projekce německých filmů pro školy
 
16:00 – 24:00, DEPO2015 Autobusová hala
Biergarten

Pivní zahrada otevřena.

17:00, DEPO2015 Kavárna
Prezentace knihy Plzeň – Regensburg. Svatojakubská cesta a evropská identita

Spoluautor knihy Pablo Chacón Gil nás zavede na nepříliš frekventovanou část Svatojakubské cesty spojující dvě partnerská města na české a bavorské straně. Kniha o cestě mezinárodní skupiny poutníků zaznamenává prostřednictvím působivých fotografií a textů v němčině, češtině a španělštině význam Svatojakubské cesty při hledání společné evropské identity.

18:00, DEPO2015 Klempírna
Internationale Kurzfilmwoche Regensburg – blok 1
Projekce vybraných německých krátkých filmů z řezenského mezinárodního filmového festivalu.
 
18:30, DEPO2015 Autobusová hala
Junior orchestr
Hudební vystoupení dechového orchestru při ZUŠ Bedřicha Smetany v Plzni.
 
19:00, DEPO2015 Klempírna
Andreas Dombert Trio
Poprvé představuje jazzový kytarista Andreas Dombert svou hudbu v triu, nekompromisně a upřímně. Výsledkem je „35“ – nové album, na kterém Dombert obnažuje své hudební kořeny a nechává písně klidně plynout bez zbytečných ozdob a klišé. Pro koncertní turné tria si přizval dvě spřízněné duše, bubeníka Guido Maye a basistu Henninga Sievertse.
 
21:00, DEPO2015 Klempírna
Internationale Kurzfilmwoche Regensburg – blok 2
Projekce vybraných zahraničních krátkých filmů z řezenského mezinárodního filmového festivalu.
 

 

Doprovodný program

Po celou dobu festivalu bude do 20:00 zajištěno hlídání dětí v dětském koutku v prostorách Foyer.

14.10. 2016
12:00-18:00, DEPO2015 Foyer, Letecký modelář – stavba malého kluzáku
12:00-18:00, DEPO2015 Foyer, Létání na leteckém simulátoru
14:00-16:00, DEPO2015 Foyer, Pozdrav ze země – tvorba z recyklovaného materiálu
16:00-18:00, DEPO2015 Foyer, Vyšívání obrázků
16:00-20:00, DEPO2015 Foyer, Navrhni si vlastní design trika a hned si ho obleč!

 

Turistické informace

Turistické informace o městě Plzni a zprostředkování ubytování

Organizace komentovaných prohlídek města Plzně včetně návštěv interiérů katedrály sv. Bartoloměje, Velké synagogy nebo Loosových interiérů. Objednávky na info@visitplzen.eu.

Turistické informační centrum města Plzně
náměstí Republiky 41
301 00 Plzeň

www.visitpilsen.eu

Treffpunkt: bavorsko-český festival se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR a Bavorského státního ministerstva vzdělávání a kultury, vědy a umění.

 

Festivalové restaurace

Přijďte ochutnat vybrané bavorské speciality zařazené do poledního menu našich partnerských/festivalových restaurací:

Švejk Restaurant Plzeň, Riegrova 12, 301 00 Plzeň, www.svejkplzen.cz

Restaurace Na Spilce, U Prazdroje 7, 304 97 Plzeň, www.naspilce.com

Pivovarský šenk Na Parkánu, Veleslavínova 4, 301 00 Plzeň, www.naparkanu.com

Restaurace U Salzmannů, Pražská 8, 301 00 Plzeň, www.usalzmannu.com

Restaurant 12, Kopeckého sady 8, 301 00 Plzeň, www.12-restaurant.com

Restaurace Bohemia, Anglické nábřeží 1, 301 00 Plzeň, http://bohemia.janakbros.cz

Restaurace Pi.Jez.Pi, Americká 38, 301 00 Plzeň, http://pijezpi.janakbros.cz

Restaurace Potrefená Husa, Martinská 1, 301 00 Plzeň, http://husaplzen.janakbros.cz

Kavárna & bistro PAPPA COFFEE, Veleslavínova 8, 301 00 Plzeň, www.pappacoffee.cz

Bistro Kantýna, Palackého 13, 301 00 Plzeň, www.bistrokantyna.cz

Restaurace U Mansfelda, Dřevěná 9, 301 00 Plzeň, www.umansfelda.cz

Hotel Angelo, U Prazdroje 6, 301 00 Plzeň, www.angelo-pilsen.cz

 

 

Vstupné na festival je zdarma.

Změna programu vyhrazena.

 

 

 

Festival Treffpunkt představí od čtvrtka 13. října do soboty 15. října průřez soudobou i tradiční kulturou ze sousedního Bavorska. V areálu DEPO2015 se můžete těšit na stylovou pivní zahradu s točeným bavorským pivem, výstavu obrazů, filmové projekce, literární odpoledne a koncerty. Chybět nebude pestrý doprovodný program pro děti a dospělé.

Bavorsko-česká spolupráce se stala v programu Evropského hlavního města kultury Plzně 2015 jedním z nejdůležitějších prvků. Treffpunkt navazuje na předchozí aktivity této přeshraniční spolupráce, které se během posledních dvou let setkaly se značným zájmem veřejnosti. 

Sobota, 15.10. 2016

10:00 – 24:00, DEPO2015 Autobusová hala
Biergarten

Pivní zahrada otevřena.

10:15, DEPO2015 nádvoří
Císařské divadlo na Zlaté cestě uvádí divadelní představení „Norimberk“
Karlův syn Václav IV. je zrovna na návštěvě ve svém rodném Norimberku. Měšťané však z Václavovy přítomnosti vůbec nemají radost. A tak je napadne se krále zbavit za pomoci slavného Norimberského trychtýře…
 
10:30, DEPO2015 Klempírna
Internationale Kurzfilmwoche Regensburg – blok 3 projekce pro děti
Projekce vybraných krátkých filmů pro děti z řezenského mezinárodního filmového festivalu.
 
11:30, DEPO2015 Autobusová hala
Vystoupení pěveckého sboru Gymnázia Luďka Pika
Pěvecký sbor Gymnázia Luďka Pika byl založen v roce 1997 a stal se již trvalou součástí této školy. Sbor spolupracuje s partnerským gymnáziem v německém Chamu, pořádá pravidelné koncerty a příležitostná vystoupení.
 
12:30, DEPO2015 nádvoří
Císařské divadlo na Zlaté cestě uvádí divadelní představení „Hirschau“
Veselý příběh o návštěvě Karla IV. ve městě Hirschau, při níž má císař městu udělit několik městských práv. Z velké slávy se nakonec stane velká ostuda, která však jednomu člověku zachrání život.
 
13:00, DEPO2015 Autobusová hala
Deuerlinger Blasmusik, koncert dechové hudby
Nadšení pro bavorskou a českou dechovou hudbu, spousta zábavy při společném muzicírování, desítky let zkušeností při koncertování na lidových slavnostech a repertoár sahající od tradiční bavorské až po českou a moravskou dechovku.
 
14:00, DEPO2015 nádvoří
Císařské divadlo na Zlaté cestě uvádí divadelní představení „Norimberk“

Repríza představení.

14:30, DEPO2015 Autobusová hala
Vystoupení pěveckého sboru Gymnázia Luďka Pika

Druhá část vystoupení

15:00, DEPO2015 Autobusová hala
Zahájení odpoledního programu, vyhlášení taneční soutěže
 
15:15, DEPO2015 Autobusová hala
VTV Almrausch Stamm Regensburg, taneční vystoupení
Spolek Almrausch Stamm z Řezna představí tradiční bavorské kroje, tanec a hudbu. Chybět nebude ani vystoupení skupiny Schuhplattler Gruppe s populárním lidovým tancem Schuhplatteln.
 
16:00, DEPO2015 Autobusová hala
Deuerlinger Blasmusik, koncert dechové hudby

Druhá část vystoupení.

17:00, DEPO2015 nádvoří
Císařské divadlo na Zlaté cestě uvádí divadelní představení „Hirschau“

Repríza představení.

17:30, DEPO2015 Autobusová hala
VTV Almrausch Stamm Regensburg, taneční vystoupení

Druhá část vystoupení.

18:00, DEPO2015 Autobusová hala
Vyhlášení vítězů taneční soutěže.

 

20:00, DEPO2015 Klempírna
What's Your Favorite Number?, koncert plzeňské skupiny
Old-schoolové 8-bitové zvuky, minimalistické videoprojekce, skočné rytmy, řezavá kytaru, křik a zpěv.
 
Blink & Remove a Cato Janko, koncert a videomapping
Jedním z hlavních taháků sobotního večera a vyvrcholením celého festivalu bude společný audio-vizuální projekt členů výtvarné skupiny  Blink & Remove a hudebního dua Cato Janko.

 

 

Doprovodný program

Po celou dobu festivalu bude do 20:00 zajištěno hlídání dětí v dětském koutku v prostorách Foyer.

15.10. 2016
10:00-20:00, DEPO2015 Foyer, Navrhni si vlastní design trika a hned si ho obleč!
11:00-18:00, DEPO2015 nádvoří, Historický park Bärnau-Tachov, povoz z doby Karla IV.
Kulisou pro sobotní představení pouličního divadla bude replika dvouosého středověkého povozu v podobě, v jaké kdysi jezdil po Zlaté cestě. Povoz spolu s výběrem dobového zboží bude mezi jednotlivými představeními k dispozici divákům k prohlédnutí a jeho ozbrojený doprovod bude informovat o cestování a obchodě ve středověku.
12:00-18:00, DEPO2015 Foyer, Česko-německá školka Junikorn - dětské hrátky s němčinou
12:00-18:00, DEPO2015 Foyer, Letecký modelář – stavba malého kluzáku
12:00-18:00, DEPO2015 Foyer, Létání na leteckém simulátoru
14:00-16:00, DEPO2015 Foyer, Pozdrav ze země – tvorba z recyklovaného materiálu
16:00-18:00, DEPO2015 Foyer, Vyšívání obrázků

 

Turistické informace

Turistické informace o městě Plzni a zprostředkování ubytování

Organizace komentovaných prohlídek města Plzně včetně návštěv interiérů katedrály sv. Bartoloměje, Velké synagogy nebo Loosových interiérů. Objednávky na info@visitplzen.eu.

Turistické informační centrum města Plzně
náměstí Republiky 41
301 00 Plzeň

www.visitpilsen.eu

15.10. 2016, 11:00 a 14:00, Centrum města
Zažij Plzeň! Zajištění interaktivních prohlídek města

Nevšední způsob poznávání města s využitím prvků jazykové animace, vhodné pro mládež i dospělé. Počet účastníků omezen, rezervace pouze předem online na www.zazijplzen.eu/poptavka. Prohlídky pro skupiny v jiných časech po předchozí dohodě možné. Zajišťuje Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem. 

Treffpunkt: bavorsko-český festival se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR a Bavorského státního ministerstva vzdělávání a kultury, vědy a umění.

 

Festivalové restaurace

Přijďte ochutnat vybrané bavorské speciality zařazené do poledního menu našich partnerských/festivalových restaurací:

Švejk Restaurant Plzeň, Riegrova 12, 301 00 Plzeň, www.svejkplzen.cz

Restaurace Na Spilce, U Prazdroje 7, 304 97 Plzeň, www.naspilce.com

Pivovarský šenk Na Parkánu, Veleslavínova 4, 301 00 Plzeň, www.naparkanu.com

Restaurace U Salzmannů, Pražská 8, 301 00 Plzeň, www.usalzmannu.com

Restaurant 12, Kopeckého sady 8, 301 00 Plzeň, www.12-restaurant.com

Restaurace Bohemia, Anglické nábřeží 1, 301 00 Plzeň, http://bohemia.janakbros.cz

Restaurace Pi.Jez.Pi, Americká 38, 301 00 Plzeň, http://pijezpi.janakbros.cz

Restaurace Potrefená Husa, Martinská 1, 301 00 Plzeň, http://husaplzen.janakbros.cz

Kavárna & bistro PAPPA COFFEE, Veleslavínova 8, 301 00 Plzeň, www.pappacoffee.cz

Bistro Kantýna, Palackého 13, 301 00 Plzeň, www.bistrokantyna.cz

Restaurace U Mansfelda, Dřevěná 9, 301 00 Plzeň, www.umansfelda.cz

Hotel Angelo, U Prazdroje 6, 301 00 Plzeň, www.angelo-pilsen.cz

 

 

Vstupné na festival je zdarma.

Změna programu vyhrazena.

Nejsme cestovní kanceláří, nepodnikáme v letecké dopravě. Přesto vám na ploše dvou hodin dopřejeme emotivně bohatý, a přitom zcela bezpečný a nadmíru pohodlný výlet kolem světa. Prostřednictvím hudby navštívíme místa, města a země, které svou nezaměnitelnou atmosférou inspirovaly významné světové hudební skladatele nejrůznějších žánrů. Vydejte se s Plzeňskou filharmonií do těch koutů světa, které si zamilovali autoři nesmrtelných šlágrů.

Martin Pášma scénář 
Tomáš Ille hudba, aranžmá 
Svatopluk Schuller cestovní průvodce
Tomáš Brauner šéfdirigent
Plzeňská filharmonie

Oblíbený festival pouličního jídla zaplní areál DEPO2015 lákavými vůněmi lahůdek z bister a food trucků s rychlým a chutným jídlem. Tentokrát se vrátí na státní svátek Den vzniku samostatného československého státu. Těšit se můžete nejen na jídla našich prababiček, ale také jídla mezinárodní kuchyně. Navštívit také můžete výstavu MÁ PLAST věnovanou umění, designu a inovaci v recyklaci plastu za zvýhodněné sváteční vstupné 28 Kč.

Nejrůznější dobroty budete moci ochutnat u stánků těchto prodejců:
 
HOT DOGS Filip Kutta
Chorvatské ryby
Italské specialitky
SWEET BY PK
Original Srí Lanka

 

Vstup zdarma

Více informací na http://www.depo2015.cz/kulturni-projekty-depo2015-a-plzen-2015-ag61/depo-street-food-market-a935

sraz: před českobratrským kostelem Mistra Jana Husa, Němejcova 2

Prozkoumejme společně vilovou čtvrť Bezovka, poodhalme roušku tajemství zapadlých vilek, objevme plzeňský funkcionalismus a připomeňme si pozapomenuté architekty. Vraťme se na chvíli do doby První republiky a poslechněme si poutavé vyprávění místních.

Pořádá spolek Skrytá Plzeň jako součást Oslav vzniku republiky.

sraz: Chodské náměstí

Staňte se na pár hodin uchazeči o práci tajného agenta! Nahlédněte časoprostorovými trhlinami do Plzně 20. let minulého století. Podívejte se na místa, která byste minuli bez povšimnutí, očima našich pradědů a zavítejte tam, kde si dnes i dospělí hrají. Díky zdárně vyřešeným šifrám a využitým příležitostem budete moci postupovat dále, až ke zkoušce poslední. Zúčastnit se mohou pokročilí i začátečníci.

Pořádá spolek Skrytá Plzeň jako součást Oslav vzniku republiky.

sraz: Základní škola Martina Luthera, Školní náměstí 1

Příběhy soch, reliéfů, mozaik a dalších dnes téměř neviditelných uměleckých objektů v Předních i Zadních Skvrňaněch z dob komunistické totality. Chodíme kolem nich, jsou svědky naší každodennosti, ale co o nich víme?

Pořádá spolek Skrytá Plzeň jako součást Oslav vzniku republiky.

sraz: Klatovská třída 721/110

Výchozím bodem procházky je prostranství před nejvýznamnější plzeňskou realizací loosovského typu – vestavbou mezonetového bytu manželů Semlerových do vlastního činžovního domu. Trasa pak protne několik důležitých území soustřeďujících řadu moderních veřejných staveb i soubory kvalitních, zpravidla funkcionalistických bytových domů.

Pořádá spolek Skrytá Plzeň jako součást Oslav vzniku republiky.

Přijďte si osvojit postup šití kabelky už od tvorby střihu. Každá účastnice kurzu zhotoví vlastní střih, aby kabelka přesně splnila očekávání budoucí nositelky, dozví se, jak přesně spočítat velikost střihu kabelky a naučí se zipovou kapsu, kterou ozdobí přední část kabelky. Každá podle své představy od malé crossbody až po větší kabelku na jedno rameno.

LEKTORKA: Zuzka Kepková

KDY: sobota a neděle vždy od 9.00 do 17.30 hod

POČET HODIN: celkem 16

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 1450 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Svůj RC model jakž takž ovládáte, ale stále jsou chvíle, kdy se cítíte ve vzduchu “ztracení”? Chcete se naučit nějaké nové akrobatické triky, nebo získat jistotu v těch, které už běžně zkoušíte? Pak je tento kurz přesně pro vás!

DEN: každou sobotu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 11:30 – 13:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ve zcela  novém kurzu se naučíte něco nového od úplných začátků až po složitější projekty. Témata si můžete vybrat podle svého.

Aktuální témata workshopů budou zveřejněny vždy na měsíc dopředu na webu a facebooku Kurzy šití Plzeň a Makerspace. Všechny workshopy budou probíhat v šicí dílně, ve skupinách po max. 6 účastnících za 350 Kč/kurz.

KDY: každé pondělí 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

V rámci kurzu se dozvíte, jak a proč letadlo vlastně létá, probereme základy aerodynamiky a  naučíme vás základům práce s materiálem - jak přesně brousit, lepit a lakovat a jak letadlo správně vyvážit. Prozradíme i další tipy a triky, bez jejichž znalosti se žádný modelář neobejde.

DEN: každé liché pondělí, září - leden

POČET HODIN: 2,5

KDY: 16:30 - 19:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5 (dítě může přijít s dospělým doprovodem-počítá se jako jedna osoba)

CENA: 350 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Kurz určený všem zájemcům starším 18 let, kteří by si rádi vyzkoušeli ruční zpracování kovu a dozvěděli se více o tradiční kovovýrobě, třeba to, k čemu slouží "hlavičkář" nebo jak se používá "šuplera". Účastníky kurzu zasvětíme do základů pilování, broušení, přesného vrtání, nýtování, povrchové úpravy oceli a práce s vratidlem a závitníky. Představíme si spoje rozebíratelné i nerozebíratelné a ukážeme si svařování, tvrdé pájení, soustružení, frézování a kování. Každému účastníkovi poradíme, jak si vyrobit kovový nábytek, plot nebo mříž.

KDY: vždy v úterý od 17:00 do 21:00 (začíná první úterý v měsíci)

POČET HODIN: celkem 16 (4hod/týden)

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 4

CENA: 2750 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu makerspace@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Přijďte si vyzkoušet práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, vytisknout se na ní dá dnes praktický cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí. Ve FabLabu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v opensource softwaru, až po výsledné vytisknutí 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Na kurz stačí přijít s vlastním notebookem, vše ostatní obstaráme my.

DEN: vždy v úterý, začíná první úterý v měsíci

POČET HODIN: celkem 5 (2,5hod/týden)

KDY: 17:30 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 3, max. 6

CENA: 990 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu fablab@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V grafické dílně se seznámíte s tradiční grafikou i „grafickou osobností měsíce“ a během měsíčního kurzu si vyzkoušíte jednu z mnoha typů grafiky – suchou jehlu, linoryt, kolážový tisk a další techniky. Během prvního týdne vás uvedeme do světa tradiční grafiky a vybereme téma a práci, které vás zajímají a které chcete zpracovávat. Druhý týden budeme přenášet motiv, případně rýt matrice. Následující týden dokončíme rytí a budeme řešit alternativní možnosti tisku a tisk. Poslední týden se budeme věnovat dodatečnému tisku a ucelení formy, dokončování a paspartám.

KDY: vždy ve středu od 17:30 do 19:30 (začíná první středu v měsíci)

POČET HODIN: celkem 8 (2hod/týdně)

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 3, max. 8

CENA: 1250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Kurz je zaměřen na knižní vazbu a výrobu ručního papíru dle měsíčních témat grafické dílny, vlastním nápadům se však meze nekladou. Cílem kurzu je osvojit si proces výroby knihy a vyrobit si ji. První týden účastníky zasvětíme do procesu výroby papíru, vytvoří si návrhy malé grafiky. Během druhé lekce se budou věnovat především knižní vazbě, skládání, šití a Exlibris. Následující týden se budou zabývat dalšími pracemi podle typu knihy a tisku. Poslední lekce pak bude patřit dokončování knihy, případně výrobě pouzdra nebo zavěšení knihy.

KDY: vždy ve středu od 17:30 do 19:30 (začíná první středu v měsíci)

POČET HODIN: celkem 8 (2hod/týden)

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 3, max. 8

CENA: 1450 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Chcete se naučit létat s RC modelem a nevíte jak na to? Jste úplný začátečník, nebo si jen nerozumíte s těmi páčkami na ovladači a potřebujete poradit? Vysvětlíme, jak na to!

DEN: každou středu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 18:00 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Kurz určený všem zájemcům starším 18 let, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to "torzírování", k čemu slouží "vlčí tlama" nebo jak se používá "babka". Účastníky kurzu zasvětíme do základů práce s kladivem a kovadlinou a odkryjeme nejeden fígl tohoto černého řemesla. Každý účastník si vyrobí vlastní hřebík, podkovičku pro štěstí, svícen či drobný šperk a může si navrhnout a vytvořit malý kovaný předmět dle své fantazie.

KDY: vždy ve čtvrtek od 17:00 do 21:00 (začíná první čtvrtek v měsíci)

POČET HODIN: celkem 16 (4hod/týden)

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 4

CENA: 2750 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu makerspace@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Účastníci kurzu se seznámí s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a dle tématu měsíce nebo nápadu sobě vlastnímu si vytvoří alespoň jeden z výchozích výrobků.

Během prvního týdne se budeme věnovat základním tesařským a truhlářským rámovým spojům, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje, výrobu foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden budeme vyrábět rámové spoje na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

KDY: vždy ve čtvrtek od 17:00 do 21:00 (začíná první čtvrtek v měsíci)

POČET HODIN: celkem 16 hodin (4 hod/týden)

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5

CENA: 2750 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu makerspace@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V rámci pokračování úspěšných workshopů minulého semestru se naučíte nové techniky šití, vyšívání nebo si ušijete malý projekt. Na konci týdne si budeme trochu hrát.

KDY: každý pátek 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

V rámci kurzu se dozvíte, jak a proč letadlo vlastně létá, probereme základy aerodynamiky,  zásady létání s volnými modely, naučíme se základům práce s materiálem - broušení, lepení, potahování a další povrchové úpravy a prozradíme tipy a triky, jak vyzrát na správné vyvážení modelu. Váš nový model s vámi lektor zalétá, abyste společně vychytali případné letové nedostatky.

DEN: vždy v pátek, začíná první pátek v měsíci, září - leden

POČET HODIN: 8 -12, dle zručnosti (dítě může přijít s dospělým doprovodem - počítá se jako jedna osoba)

KDY: 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5

CENA: 1.200 - 1.850 Kč (dle zvoleného typu modelu, po dohodě s lektorem)

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Kupí se vám v počítači nebo krabici fotografie? Ještě nemáte fotoalbum ze svatby či dovolené? Přijďte si ho vyrobit! Čeká vás kreativní tříhodinovka se základy knižní vazby. Vázání, zdobení, MT pásky, návody na jednoduché kresby či umístění fotek, aby vaše vzpomínky byly jako v bavlnce. Můžete přijít i s dětmi, cena kurzu pro dítě v doprovodu je 150 Kč.

POČET HODIN: celkem 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 540 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ušijte si batůžek pro všechny příležitosti - z libovolného materiálu, s pevnými zády, pohodlnými širokými popruhy a praktickými kapsami uvnitř i venku.

LEKTORKA: Helča Michálková

KDY: sobota a neděle vždy od 9.00 do 17.30 hod

POČET HODIN: celkem 16

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 1450 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Svůj RC model jakž takž ovládáte, ale stále jsou chvíle, kdy se cítíte ve vzduchu “ztracení”? Chcete se naučit nějaké nové akrobatické triky, nebo získat jistotu v těch, které už běžně zkoušíte? Pak je tento kurz přesně pro vás!

DEN: každou sobotu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 11:30 – 13:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Herbáře jsme povinně vyráběli ve škole. V té době to možná nebyla tak úplně zábava. Jestli jste ale podobně jako my časem zjistili, že je svět rostlin fascinující, určitě si dnes rádi jeden vyrobíte. Nejen, že si svážete jednoduchou knihu, ale také se dozvíte jak sbírat, sušit a vkládat květiny. Společně nahlédneme do světa léčivek a povíme si, co, kdy a kde sbírat. Připravíme i atlasy a herbáře a popovídáme si o bylinách. Můžete přijít i s dětmi, cena kurzu pro dítě v doprovodu je 150 Kč.

POČET HODIN: celkem 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 540 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ve zcela  novém kurzu se naučíte něco nového od úplných začátků až po složitější projekty. Témata si můžete vybrat podle svého.

Aktuální témata workshopů budou zveřejněny vždy na měsíc dopředu na webu a facebooku Kurzy šití Plzeň a Makerspace. Všechny workshopy budou probíhat v šicí dílně, ve skupinách po max. 6 účastnících za 350 Kč/kurz.

KDY: každé pondělí 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Chcete se naučit létat s RC modelem a nevíte jak na to? Jste úplný začátečník, nebo si jen nerozumíte s těmi páčkami na ovladači a potřebujete poradit? Vysvětlíme, jak na to!

DEN: každou středu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 18:00 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V rámci pokračování úspěšných workshopů minulého semestru se naučíte nové techniky šití, vyšívání nebo si ušijete malý projekt. Na konci týdne si budeme trochu hrát.

KDY: každý pátek 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Kupí se vám v počítači nebo krabici fotografie? Ještě nemáte fotoalbum ze svatby či dovolené? Přijďte si ho vyrobit! Čeká vás kreativní tříhodinovka se základy knižní vazby. Vázání, zdobení, MT pásky, návody na jednoduché kresby či umístění fotek, aby vaše vzpomínky byly jako v bavlnce. Můžete přijít i s dětmi, cena kurzu pro dítě v doprovodu je 150 Kč.

POČET HODIN: celkem 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 540 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V rámci kurzu zaměřeného nejen na šití, ale také na tvorbu střihu, se naučíte stříhat všechny typy sukní a střih upravovat dle zvoleného modelu. V rámci kurzu si ušijete minimálně jednu sukni.

LEKTORKA: Dana Ryglová

KDY: sobota a neděle vždy od 9.00 do 17.30 hod

POČET HODIN: celkem 16

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 1650 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Svůj RC model jakž takž ovládáte, ale stále jsou chvíle, kdy se cítíte ve vzduchu “ztracení”? Chcete se naučit nějaké nové akrobatické triky, nebo získat jistotu v těch, které už běžně zkoušíte? Pak je tento kurz přesně pro vás!

DEN: každou sobotu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 11:30 – 13:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Přemýšlíte ekologicky a používáte plátěné tašky? Chcete originál, který nikdo jiný nemá? A co takhle vyrýt si grafiku a natisknout si svůj motiv na pevnou plátěnou bio tašku? Přinést si můžete i vlastní tašku/tašky, které novým potiskem oživíte, a tak si domů odnesete jednu tašku v bio kvalitě, několik grafik a pár vlastních oživených kousků. Můžete přijít i s dětmi, cena kurzu pro dítě v doprovodu je 200 Kč.

POČET HODIN: celkem 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 590 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ve zcela  novém kurzu se naučíte něco nového od úplných začátků až po složitější projekty. Témata si můžete vybrat podle svého.

Aktuální témata workshopů budou zveřejněny vždy na měsíc dopředu na webu a facebooku Kurzy šití Plzeň a Makerspace. Všechny workshopy budou probíhat v šicí dílně, ve skupinách po max. 6 účastnících za 350 Kč/kurz.

KDY: každé pondělí 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

V rámci kurzu se dozvíte, jak a proč letadlo vlastně létá, probereme základy aerodynamiky a  naučíme vás základům práce s materiálem - jak přesně brousit, lepit a lakovat a jak letadlo správně vyvážit. Prozradíme i další tipy a triky, bez jejichž znalosti se žádný modelář neobejde.

DEN: každé liché pondělí, září - leden

POČET HODIN: 2,5

KDY: 16:30 - 19:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5 (dítě může přijít s dospělým doprovodem-počítá se jako jedna osoba)

CENA: 350 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Autorské tričko s profesionálním potiskem nenosí kde kdo, vy si ho ale můžete vlastnoručně vyrobit! Přijďte na kurz a naučte se pracovat s řezacím plotterem, pomocí kterého si vyřežete vlastní originální potisk do speciální fólie, kterou pak zažehlíte na tričko nebo tašku. Tričko nebo tašku od nás dostanete, stačí si přinést vlastní počítač. Důležitou součástí kurzu je příprava tiskových dat a práce s grafickým opensource softwarem, se kterým vás podrobně seznámíme, stejně jako s celým procesem technik reklamních tiskových center.

DEN: vždy v úterý, začíná třetí úterý v měsíci

POČET HODIN: celkem 5 (2,5hod/týdně)

KDY: 17:30 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 3, max. 6

CENA: 990 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu fablab@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V kurzu se seznámíme s jednou z mnoha podob uměleckého sítotisku. Šablonu dle vlastního návrhu a fantazie si na sítu vytvoříme pomocí voskovek. Odměnou nám budou originální autorské tisky. Máte-li doma linorytové matrice, které byste rádi přetvořili v nové dílo, rozhodně si je vezměte s sebou! Originální motivy následně budeme tisknout na papír či jiný materiál (textil, karton, barevný papír aj.), který si přinesete nebo zakoupíte přímo u nás.

Lektorka: Kateřina Villinová

KDY: 17:00 - 20:00

POČET HODIN: 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5

CENA: 400 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu sitotisk@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ve dnech 18., 19., a 20. října od 9, 11 a 13 hodin, můžete v rámci akce FASHION SHAKE vyzkoušet na dvouhodinových lekcích: sítotisk, design na grafickém tabletu, mini fotoateliér, „plackování“, výrobu textilní brože a práci s textilní plstí.

Přihlašovat se na workshopy můžete e-mailem: lwalterova@issziv.cz

Objednáte si rezervaci dvouhodinového bloku a žáci se až na místě rozdělí do workshopů podle zájmu.

Více o akci FASHION SHAKE naleznete zde

Ve dnech 18., 19., a 20. října od 9, 11 a 13 hodin, můžete v rámci akce FASHION SHAKE vyzkoušet na dvouhodinových lekcích: sítotisk, design na grafickém tabletu, mini fotoateliér, „plackování“, výrobu textilní brože a práci s textilní plstí.

Přihlašovat se na workshopy můžete e-mailem: lwalterova@issziv.cz

Objednáte si rezervaci dvouhodinového bloku a žáci se až na místě rozdělí do workshopů podle zájmu.

Více o akci FASHION SHAKE naleznete zde

Ve dnech 18., 19., a 20. října od 9, 11 a 13 hodin, můžete v rámci akce FASHION SHAKE vyzkoušet na dvouhodinových lekcích: sítotisk, design na grafickém tabletu, mini fotoateliér, „plackování“, výrobu textilní brože a práci s textilní plstí.

Přihlašovat se na workshopy můžete e-mailem: lwalterova@issziv.cz

Objednáte si rezervaci dvouhodinového bloku a žáci se až na místě rozdělí do workshopů podle zájmu.

Více o akci FASHION SHAKE naleznete zde

Chcete se naučit létat s RC modelem a nevíte jak na to? Jste úplný začátečník, nebo si jen nerozumíte s těmi páčkami na ovladači a potřebujete poradit? Vysvětlíme, jak na to!

DEN: každou středu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 18:00 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ve dnech 18., 19., a 20. října od 9, 11 a 13 hodin, můžete v rámci akce FASHION SHAKE vyzkoušet na dvouhodinových lekcích: sítotisk, design na grafickém tabletu, mini fotoateliér, „plackování“, výrobu textilní brože a práci s textilní plstí.

Přihlašovat se na workshopy můžete e-mailem: lwalterova@issziv.cz

Objednáte si rezervaci dvouhodinového bloku a žáci se až na místě rozdělí do workshopů podle zájmu.

Více o akci FASHION SHAKE naleznete zde

Ve dnech 18., 19., a 20. října od 9, 11 a 13 hodin, můžete v rámci akce FASHION SHAKE vyzkoušet na dvouhodinových lekcích: sítotisk, design na grafickém tabletu, mini fotoateliér, „plackování“, výrobu textilní brože a práci s textilní plstí.

Přihlašovat se na workshopy můžete e-mailem: lwalterova@issziv.cz

Objednáte si rezervaci dvouhodinového bloku a žáci se až na místě rozdělí do workshopů podle zájmu.

Více o akci FASHION SHAKE naleznete zde

Ve dnech 18., 19., a 20. října od 9, 11 a 13 hodin, můžete v rámci akce FASHION SHAKE vyzkoušet na dvouhodinových lekcích: sítotisk, design na grafickém tabletu, mini fotoateliér, „plackování“, výrobu textilní brože a práci s textilní plstí.

Přihlašovat se na workshopy můžete e-mailem: lwalterova@issziv.cz

Objednáte si rezervaci dvouhodinového bloku a žáci se až na místě rozdělí do workshopů podle zájmu.

Více o akci FASHION SHAKE naleznete zde

Ve dnech 18., 19., a 20. října od 9, 11 a 13 hodin, můžete v rámci akce FASHION SHAKE vyzkoušet na dvouhodinových lekcích: sítotisk, design na grafickém tabletu, mini fotoateliér, „plackování“, výrobu textilní brože a práci s textilní plstí.

Přihlašovat se na workshopy můžete e-mailem: lwalterova@issziv.cz

Objednáte si rezervaci dvouhodinového bloku a žáci se až na místě rozdělí do workshopů podle zájmu.

Více o akci FASHION SHAKE naleznete zde

Ve dnech 18., 19., a 20. října od 9, 11 a 13 hodin, můžete v rámci akce FASHION SHAKE vyzkoušet na dvouhodinových lekcích: sítotisk, design na grafickém tabletu, mini fotoateliér, „plackování“, výrobu textilní brože a práci s textilní plstí.

Přihlašovat se na workshopy můžete e-mailem: lwalterova@issziv.cz

Objednáte si rezervaci dvouhodinového bloku a žáci se až na místě rozdělí do workshopů podle zájmu.

Více o akci FASHION SHAKE naleznete zde

Ve dnech 18., 19., a 20. října od 9, 11 a 13 hodin, můžete v rámci akce FASHION SHAKE vyzkoušet na dvouhodinových lekcích: sítotisk, design na grafickém tabletu, mini fotoateliér, „plackování“, výrobu textilní brože a práci s textilní plstí.

Přihlašovat se na workshopy můžete e-mailem: lwalterova@issziv.cz

Objednáte si rezervaci dvouhodinového bloku a žáci se až na místě rozdělí do workshopů podle zájmu.

Více o akci FASHION SHAKE naleznete zde

V rámci pokračování úspěšných workshopů minulého semestru se naučíte nové techniky šití, vyšívání nebo si ušijete malý projekt. Na konci týdne si budeme trochu hrát.

KDY: každý pátek 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Věděli jste, že 1. duben je mezinárodním dnem ptactva? To není apríl! Přijďte si vytvořit obydlí pro opeřence z použitých palet - ptačí budku, koupelničku, domek nebo krmítko.

POČET HODIN: celkem 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 5

CENA: 350 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu makerspace@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Svůj RC model jakž takž ovládáte, ale stále jsou chvíle, kdy se cítíte ve vzduchu “ztracení”? Chcete se naučit nějaké nové akrobatické triky, nebo získat jistotu v těch, které už běžně zkoušíte? Pak je tento kurz přesně pro vás!

DEN: každou sobotu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 11:30 – 13:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Doprovodný program k výstavě Má plast

Přijďte na workshop s umělkyní Nicole Taubinger, která na zhotovení svých šperků používá předměty, které nás obklopují v takové míře, že je ani nevnímáme. Nachází je na ulici, v ekodvorech nebo v kontejnerech na plast a dává do nového kontextu tak, aby se staly viditelnými.

Na prvním ze tří workshopů, které v rámci výstavy Má plast s Nicole připravujeme, si budete moci vytvořit náhrdelník z plastového odpadu.

Dopročujeme přinést svůj vlastní plast a nahlédnout tak do celkového procesu tvorby.

Cena: 100 Kč (v prodeji na www.plzenskavstupenka.cz a na recepci DEPO2015)

Doba trvání: cca 2,5 hodiny

Více informací o výstavě Má plast najdete zde

Seznamte se se sítotiskovou a serigrafickou technikou. Náplní kurzu je hlubší teoretická přednáška zakončená osvitovou metodou, při níž si vlastnoručně potisknete tričko, tašku nebo grafický list.

Lektor: Pavel Liška

POČET HODIN: 6 (délku lze upravit dle požadavků zájemců)

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5

CENA: 1 400 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu sitotisk@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ve zcela  novém kurzu se naučíte něco nového od úplných začátků až po složitější projekty. Témata si můžete vybrat podle svého.

Aktuální témata workshopů budou zveřejněny vždy na měsíc dopředu na webu a facebooku Kurzy šití Plzeň a Makerspace. Všechny workshopy budou probíhat v šicí dílně, ve skupinách po max. 6 účastnících za 350 Kč/kurz.

KDY: každé pondělí 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V kurzu se seznámíme s jednou z mnoha experimentálních podob uměleckého sítotisku. Šablonu dle vlastního návrhu a fantazie si vytvoříme vyřezáváním ze speciálních fólií a následným lepením na síto. Originální motivy následně budeme tisknout na papír či jiný materiál (textil, karton, barevný papír aj.), který si přinesete nebo zakoupíte přímo u nás.

Lektorka: Kateřina Villinová

POČET HODIN: 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5

CENA: 400 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu sitotisk@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Chcete se naučit létat s RC modelem a nevíte jak na to? Jste úplný začátečník, nebo si jen nerozumíte s těmi páčkami na ovladači a potřebujete poradit? Vysvětlíme, jak na to!

DEN: každou středu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 18:00 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Chcete si ušít dokonale padnoucí sako nebo kabátek a stále váháte? Na třídenním kurzu šití si sako nejen ušijete, ale získáte i střih přesně na vaši postavu, naučíte se jak správně a efektivně zpracovat podšívku a zvládnete i sakové kapsy.

LEKTORKA: Dana Ryglová

KDY: pátek, sobota a neděle vždy od 9.00 do 17.30 hod

POČET HODIN: celkem 24

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 5

CENA:  2790 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

V rámci pokračování úspěšných workshopů minulého semestru se naučíte nové techniky šití, vyšívání nebo si ušijete malý projekt. Na konci týdne si budeme trochu hrát.

KDY: každý pátek 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

 

Herbáře jsme povinně vyráběli ve škole. V té době to možná nebyla tak úplně zábava. Jestli jste ale podobně jako my časem zjistili, že je svět rostlin fascinující, určitě si dnes rádi jeden vyrobíte. Nejen, že si svážete jednoduchou knihu, ale také se dozvíte jak sbírat, sušit a vkládat květiny. Společně nahlédneme do světa léčivek a povíme si, co, kdy a kde sbírat. Připravíme i atlasy a herbáře a popovídáme si o bylinách. Můžete přijít i s dětmi, cena kurzu pro dítě v doprovodu je 150 Kč.

POČET HODIN: celkem 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 540 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Svůj RC model jakž takž ovládáte, ale stále jsou chvíle, kdy se cítíte ve vzduchu “ztracení”? Chcete se naučit nějaké nové akrobatické triky, nebo získat jistotu v těch, které už běžně zkoušíte? Pak je tento kurz přesně pro vás!

DEN: každou sobotu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 11:30 – 13:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Přemýšlíte ekologicky a používáte plátěné tašky? Chcete originál, který nikdo jiný nemá? A co takhle vyrýt si grafiku a natisknout si svůj motiv na pevnou plátěnou bio tašku? Přinést si můžete i vlastní tašku/tašky, které novým potiskem oživíte, a tak si domů odnesete jednu tašku v bio kvalitě, několik grafik a pár vlastních oživených kousků. Můžete přijít i s dětmi, cena kurzu pro dítě v doprovodu je 200 Kč.

POČET HODIN: celkem 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 590 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ve zcela  novém kurzu se naučíte něco nového od úplných začátků až po složitější projekty. Témata si můžete vybrat podle svého.

Aktuální témata workshopů budou zveřejněny vždy na měsíc dopředu na webu a facebooku Kurzy šití Plzeň a Makerspace. Všechny workshopy budou probíhat v šicí dílně, ve skupinách po max. 6 účastnících za 350 Kč/kurz.

KDY: každé pondělí 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

V rámci kurzu se dozvíte, jak a proč letadlo vlastně létá, probereme základy aerodynamiky a  naučíme vás základům práce s materiálem - jak přesně brousit, lepit a lakovat a jak letadlo správně vyvážit. Prozradíme i další tipy a triky, bez jejichž znalosti se žádný modelář neobejde.

DEN: každé liché pondělí, září - leden

POČET HODIN: 2,5

KDY: 16:30 - 19:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5 (dítě může přijít s dospělým doprovodem-počítá se jako jedna osoba)

CENA: 350 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.