DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Navštivte stálou expozici o historii areálu Cukrovarská, veřejné dopravě v Plzni, projektu Evropské hlavní město kultury 2015 a budoucnosti kreativní zóny DEPO2015.

Na co se můžete těšit?
    • unikátní model první plzeňské tramvaje Křižík – Brožík
    • dobové fotografie
    • modely historických autobusů a trolejbusů
    • kuriozity se vztahem k Evropskému hlavnímu městu kultury 
    • plány na budoucnost areálu Cukrovarská

Donedávna to byl jeden z nejméně nápadných průmyslových areálů v Plzni, přesto je naplněný nejen příběhy z historie, ale také pulzuje energií do budoucna a usiluje o to být jedním z klíčových rozvojových míst Plzně. Kreativní zóna DEPO2015.

Expozice představí příběh DEPO2015 od podnikatelského snu o cukrovaru, o technologických inovacích z konce 19. století, kdy v areálu působil František Křižík, o prvních elektrických tramvajích Křižík – Brožík, o plzeňském řemeslu, architektuře a veřejné dopravě ve 20. století, o rychlém střídání domácích v roce 2014, o jedinečné tvůrčí síle roku 2015.

Vstupné

Expozice je přístupná denně zdarma v otvíracích hodinách DEPO2015.

Děkujeme partnerům:
Plzeňské městské dopravní podniky, Ministerstvo kultury, Plzeňský kraj a Město Plzeň.

Výstavu prodlužujeme až do 9. prosince! Díky za váš neutuchající zájem. A pozor, o podzimních prázdninách 29. a 30. října bude pro veřejnost otevřeno už od 10:00.

Posaďte se do prvorepublikové kavárny hotelu Continental, oblečte montérky ve škodovácké továrně 50. let, řekněte si ta největší tajemství v koupelně ze sedmdesátek nebo se sami rozhodněte, zda v 80. letech odjedete a do země už se nevrátíte. 100 let plných zážitků přináší výstava 100PY, která vezme malé i velké zpět do nejzásadnějších okamžiků naší historie. Připomeňte si, jak žili vaši prarodiče a rodiče a ukažte dětem, jak se jezdívalo na dovolenou, či jak se v zatemněných koupelnách vyvolávaly fotky. Po 100pách historie vás provede plzeňský rodák Václav Neužil.

        

Plzeň v průběhu 100 let
Centrální část výstavy vám představí časovou osu s nejzásadnějšími událostmi, které se ve městě staly od založení Československa. Náměstí Republiky se zástupy nacistických vojsk, autentická nahrávka legendárního rozhlasového vysílání „Hovoří Plzeň – svobodná Plzeň hovoří!“ nebo Havlovy vězeňské snímky. To vše na fotografiích, v textech a ve vzpomínkách obyčejných plzeňských rodin. Za zdí s ikonickými lvy ze státních znaků na vás ale čeká také silný příběh jedné smyšlené rodiny.

 

5 generací rodiny Němcových
Nečekejte jen fotky a dějepisné údaje… 100PY jsou plné emocí a zážitků, mimo jiné díky příběhu spisovatele Vratislava Maňáka, který na výstavě uslyšíte. Představuje v něm rodinu Němcových. Ta prožívá velké historické změny, o kterých se učíme ve školách, v běžném životě. Každá z generací rodiny řeší své problémy a rozhoduje se v různých, nelehkých situacích.

Vzdát se své víry pro ochranu své rodiny? Vstoupit do strany, nebo emigrovat? Ohrozí uprchlíci naše bezpečí?

S Němcovými prožijete to dobré i to špatné a na chvíli se stanete součástí jejich rodiny. Projdete se kavárnou hotelu Continental, navštívíte Škodovy závody, koupelnu z dob normalizace, garáž, ve které plánují emigraci i otevřený prostor, který se věnuje tématům aktuální doby. Nakonec se sami sebe zeptáte, zda se v komplikovaných životních situacích rozhodli členové rodiny správně, nebo byste se zachovali jinak.

Historie znamená i medaili z Nagana

Důležité okamžiky připomíná i vitrína s předměty slavných Plzeňanů, díky které zavzpomínáte na vítězné sportovní okamžiky i zlatou éru plzeňských umělců. Těšte se tak třeba na kopačky Pavla Horvátha, korunku Miss Lucie Křížkové (Váchové), loutky Spejbla a Hurvínka, vzduchovku Kateřiny Emmons nebo zlatou medaili z Nagana od Martina Straky. 

Sochy na nádvoří

100PY se návštěvníkům DEPO2015 ukáží již na nádvoří. Jak se měnil veřejný prostor během 100 let, zde prezentují vystavené sochy. Některé z nich zůstaly zapomenuté v čase, jiné jsou zatracovány kvůli propagandě komunistického režimu. Všechny ale mají velkou vypovídající hodnotu. Podívat se tak můžete na sochu V. I. Lenina, znak Škodovky, Fialovy Motory nebo sochu reprezentující naši zemi na výstavě Expo 58 v Bruselu.


Vstup: dospělí 80,- / děti, senioři 50,- / rodinné 200,-

O víkendu 27. a 28. října bude vstupné za symbolických 28 korun.

Otevírací doba výstavy:

   Po - Pá    13:00 - 18:00   
   So-Ne, svátky    10:00 - 18:00  
   Podzimní prázdniny 29. a 30. října    10:00 - 18:00  

Výstavu a další zajímavé akce můžete objevovat také na http://www.turisturaj.cz.


PROGRAM PRO ŠKOLY:

Výstava a lektorský program je určen také pro základní školy (2. - 9. třída), střední školy a odborná učiliště. Expozice vhodně doplní výuku dějepisu a základů společenských věd. Více se dočtete v přiloženém dokumentu (viz níže).

Putovní výstavu, pořádánou spolkem Svět podle Jakuba, tvoří umělecká díla, která byla vytvořena zpracováním a využitím malířských palet. Do projektu se zapojili členové Unie výtvarných umělců (UVU) Plzeň, studenti FDU ZČU, ale i taková jména, jako je Čestmír Suška či Jiří David. 

Vstup zdarma

 

V rámci festivalu Svět knihy se uskuteční výstava, která se skládá ze dvou částí: 4 výstavních venkovních stojanů složených z výstavních panelů ve tvaru kostek a z jednoduché online hry. Úkolem první části bude upoutat návštěvníkovu pozornost, aby se posléze pomocí počítače nebo mobilního telefonu dostal k části druhé – herní a informační. 

V první části budou na panelech komiksovým stylem (autor kreseb – Honza Bažant) vykreslené jednoduché situace, volně inspirované fenoménem fotbalu v undergroundu. Faktografické údaje, dokumenty, fotografie a texty budou v online prostoru v rámci hry, na kterou bude celá externí výstava odkazovat. Cílovou skupinou, kterou má expozice oslovit je mládež věnující se aktivně sportovním aktivitám. Prioritní informací, kterou by měl obsah výstavy této cílové skupině předat je uvědomění si, že v komunistickém režimu mohla i z dnešního pohledu naprosto banální účast na fotbalovém utkání znamenat zatčení a celoživotní problémy.

Výstavu doplňují webové stránky www.fotbalvundergroundu.cz a také herně-vzdělávací aplikace Fotbal v undergroundu, která je volně ke stažení v Google appstore nebo Apple Store.

25. ročník veletrhu elektrotechniky, elektroniky a energetiky. Na největším regionálním veletrhu letos představí své zboží a služby přední výrobci a dodavatelé elektroinstalačního materiálu.

Vstupné 30 korun

Druhý seminář z řady "Funky mamky" Moniky Just.
Znáte ten pocit radosti a hrdosti, když se díváte, jak Vaše děti společně řeší nějaký úkol. Díváte se jak spolupracují a v duchu se chválíte, jak se Vám výchova daří… 

A pak stačí malá chvilka a všechno je úplně jinak. Pustí se do sebe. Dohadují se a handrkují. Někdy dojde i na strkání a fackování, nebo pěsti. Křičí a nadávají. Svádějí vinu jeden na druhého, obviňují se a žalují. A Vy tam stojíte a máte toho všeho plné zuby.

Tak tam nestůjte a přijďte na seminář, kde si řekneme, jak na sourozenecké konflikty. Kde a proč vznikají a jak se k nim postavit z role rodiče. Kdy vstupovat, kdy nevstupovat a jak reagovat, když přiběhne žalobníček…

O lektorce:
Monika Just - lektor osobního rozvoje, "funky mamka" dvojčat Emmy a Adama. Před šesti lety založila vlastní vzdělávací společnost, kde se primárně zaměřuje na vzdělávání zaměstnanců. Důraz klade na propojení emoční inteligence s kompetencemi, tedy práci na sobě a svých kvalitách. 
Srdeční záležitostí je pořádání seminářů pro veřejnost. Je autorkou seminářů Funky mamky, Spolubytí, 9 strategií pro život a Emoční inteligence pro děti. Je koučem osobnostního rozvoje a e-booku "Seru na respektující způsob výchovy", organizátorkou a lektorkou "Rodinné kempy".

Kapacita je 15 osob. Muži více než vítání!

Vstupné:
300 Kč v předprodeji na plzeňské vstupence, na místě 350 Kč.

Marketikon je největší marketingová konference  v západních Čechách - dva dny strhujících přednášek, praktických workshopů, naplňujících diskuzí, networkingu a obchodních příležitostí.

Specialisté z jednotlivých oborů marketingu se sejdou na jednom místě, odhalí vám své úspěšné příběhy a předají své know how. Na Marketikonu potkáte marketingové specialisty z agentur i výrobních firem, podnikatele, startupisty, HR manažery i obchoďáky.

První ročník Marketikonu nese podnázev START A RESTART. Podobně jako my startujeme tento projekt, jste i vy startovali (nebo startujete) ten svůj a nejspíš řešíte podobné otázky, na které hledáme odpovědi i my.

Standardní vstupné

červenec-srpen          2 950 Kč
září-říjen                     3 950 Kč

Studentské vstupné

červen-srpen   1 950 Kč
září-říjen          2 450 Kč

Více informací najdete na webových stránkách nebo oficiální události na FB.

Zúčastněte se mezinárodní konference CZEKO 2018 s tématem Art of Winning z pohledu práce, osobního života, sportu a zdraví.  Hlavním řečníkem konference bude Marian Jelínek - sportovní psycholog a mentální kouč, který individuálně spolupracoval s vrcholovými sportovci jako jsou Jaromír Jágr, Karolína Plíšková či Petr Mrázek.

Dále vystoupí:

Pavel Čmelík, majitel firmy INEXAD, která přinesla na český trh luxusní značky Hamleys, Barker, T.M.Lewin,
David Zíka - hráčský agent FAČR z firmy GLOBAL SPORTS, který mj. pomohl zrealizovat příchod Nicolae Stancia do AC Sparta Praha,
Petr “Píno” Ondruš - zápasník kickboxu, thaiboxu a MMA - vítěz MS (2004,2006,2007) a ME (2005) v kickboxu a vítěz MS (2015) v MMA CAVEAM.

Účastníci se také mohou těšit na kurzy a workshopy od renomovaných osobností, kteří budou sdílet své zkušenosti a doporučení ze svých vlastních cest za životními vítězstvími.

Konference bude v českém jazyce a bude tlumočena do angličtiny.

Vice informací na www.jci-czeko.cz

KOUPIT LÍSTKY

Připravte se na podzim! I deštník může být atraktivní, a to vlastnoručně malovanými vzory. Malovat budeme speciálními barvami, můžete využít připravených šablon nebo necháte promluvit svojí fantazii.

Celý workshop je koncipován tak, aby si samy děti rozhodly o své činnosti. Vše je o vzájemném respektu.

Workshop je vhodný pro děti od 3-8 let v doprovodu rodičů.
Vítání jsou, ale i mladší sourozenci a tvořílci. Během celého workshopu mohou využít speciálně připravených pomůcek, tak aby si to společně s námi užili.

Kapacita je 10 dětí. Nutná rezervace na suchankovalinda@seznam.cz

Vstupenky:
1 dítě/ 220 Kč - v ceně je bílý deštník, barvy na malování, občerstvení
Děti 0-2 roky - 50 Kč - v ceně herna, občerstvení

 

Jak doprovázet naše děti v digitálním světě?
Seminář nad konkrétními problémy, se kterými se setkáváme při výchově našich dětí v dnešní digitální době. V průběhu semináře se budeme společně zamýšlet nad digitálním prostředím, ve kterém naše děti vyrůstají. 

Prohlédneme si přínosy a rizika moderních technologií. Zaměříme se na vliv, který může život ve virtuálním světě na naše dítě mít a nad tím, jak dítěti pomoci, aby se v něm neztratilo. 

  • Jak dítěti porozumět a doprovázet jej v digitálním světě?
  • Kdy pořídit dítěti první telefon?
  • Jak nastavit pravidla a optimální čas při používání elektroniky s ohledem na věk dítěte?
  • Jak dítěti zajistit bezpečí ve virtuálním světě?
  • Jak dítě doprovázet a budovat vzájemný dobrý vztah, jako prevenci závislosti na moderních médiích?
  • Jak se bránit a vyvarovat kyberšikaně?

Lektorky:
Bc. Lucie Smolíková - lektorka Rodinného centra Praha, matka dvou dětí
Ing. Marie Macounová - lektorka Rodinného centra Praha, matka 4 dětí 

Kapacita: max. 15 osob

Vstupné:
300 Kč v předprodeji na Plzeňské vstupence, 350 Kč na místě

Mohou se stát odpady zdrojem materiálů, díky kterým přestaneme tak intenzivně čerpat neobnovitelné zdroje? Cirkulární ekonomika je systém, který spojuje nejnovější poznatky vědy s praxí a má ambici významně omezit oteplování Země, přečerpávání zdrojů a problém se suchem. V koloběhu, ve kterém se odpady stávají zdrojem totiž zastavujeme plýtvání a otevíráme příležitosti pro nové formy podnikání založené na trvalé udržitelnosti. 

Přijďte si poslechnout Science Café o tom, jak český nápad přeměňuje odpadní kuchyňské oleje na první bioplasty, které se rozpadnou na přírodě vlastní látky i v běžném prostředí nebo o konceptu, ve které se odpady stávají zdrojem materiálů i tepla, které může zajistit produkci zeleniny pro náš region po celý rok bez toho, aniž bychom ji dováželi přes půl světa.

Cirkulární systém totiž stojí na základních principech, které fungují zcela samozřejmě v přírodě a my jsme je rychlostí svého konzumu přerušily. Vrací se k systémům soběstačnosti i rozvoje ekonomiky, která zachovává přírodní zdroje dostupné i pro další generace i přes to, že se globální populace neustále zvětšuje. 

Soňa Jonášová promluví o roli výzkumu v možnostech zpomalit současný stav degradace přírodních systémů i nových podnikatelských modelech českých firem, které již poznaly, jaké příležitosti tento systém přináší. 

Vstup zdarma

Na čtyři dny se DEPO2015 znovu promění v Biergarten se vším všudy. Přijďte ochutnat bavorské i české pivo, tradiční klobásky, masové lahůdky či preclíky! Atmosféru dotvoří dechovka, ale třeba i funk fusion, jazz, swingový parket či večerní DJ party. 

Další program nabídne promítání filmů, výstava, autorské čtení, přednášky a besedy. Dozvíte se, co obnáší vyjet do Německa na zkušenou, nebo jak se žije Němcům v Čechách. Bavit vás budou čeští i němečtí kumštýři, žongléři, tanečníci i spisovatelé. Nedělní rodinný den slibuje vyžití pro děti i jejich rodiče.

Nejaktuálnější informace najdete na webu a na Facebooku.

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si vždy alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat základním tesařským a truhlářským rámovým spojům, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje, výrobu foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden budeme vyrábět rámové spoje na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky. 

délka kurzu celkem 16 hodin - (4x4 hodiny vždy v úterý od 23.10.2018)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru 

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

VSTUPENKY OBJEDNÁVEJTE NA GOOUT.

KUK! Festival pro nejmenší ratolesti přijíždí poprvé do Plzně. KUK! je divadlo připravené na míru pro děti od 10 měsíců do 3 let. Přijďte zažít jedinečný koncept kulturního a zábavného programu pro batolata.

Krátká představení ještě nestaví na propracovaném příběhu a řeči, ale hudbou, barvami a zajímavými materiály vtahují malé diváky do hry. Festival nabídne také pohybové workshopy a celodenní otevřenou batolecí hernu a odpočívárnu. Vezměte své děti na nezapomenutelné odpoledne.

Více informací najdete na: http://www.kukfestival.cz/

Představení:

PTÁČEK A LEV

pátek 26.10. 2018 10:00, 11:00
Poetická inscenace pro děti od 10 měsíců do 3 let.

Jaro se probouzí a s ním i netradiční přátelství, které se prohlubuje a zraje stejně jako jablíčka, či švestky na podzim. Neroztaje ho dokonce ani ten nejsilnější mráz. Tak trochu poetická inscenace pro nejmenší, která je oslavou něžných okamžiků, vzájemné blízkosti dvou na první pohled odlišných bytostí - ptáčka a lva.

Společně s námi zaklepte na dvířka zahrádky, kde bydlí lev, který zatím netuší, jaká tajemství v ní příroda ukryla.

Koncept: Mária Šmolková, Režie a dramaturgie: Dora Bouzková, Hudba: Jiřina Vacková, Režijní spolupráce: Jiřina Vacková, Scénografie: Alžběta Vitvarová, Tereza Magnan, Hrají: Mária Šmolková, Eliška Rojíková

35 minut. Po představení je ponechán krátký čas na hraní s objekty z inscenace.

100 Kč / dítě, 100 Kč dospělý. Každý divák představení potřebuje vlastní vstupenku.

Předprodej vstupenek  zde.

 

CIRQUEON: BLEŠÍ CIRKUS

sobota 27.10.2018 10:00, 11:30
Workshop nového cirkusu pro nejmenší do tří let.

Cirkus je pro všechny… i pro batolata. Během výuky je kladen důraz na hravost, uvědomění si vlastního těla – zpevnění středu, zabalení těla, zlepšení koordinace pohybu a motoriky. Účastníci se také seznámí s originálními cirkusovými pomůckami.  A hlavně díky společnému cirkusení posílíme vztah mezi dětmi a jejich rodiči. Bleší cirkus je určen pro dvojice - dítě + dospělý. Naše doporučení - malí cirkusáci by už měli umět chodit, aby si workshop pořádně užili. 

Doporučujeme pohodlné oblečení.

50 minut.

100 Kč dítě / 100 Kč dospělý. Každý účastník workshopu potřebuje mít svou vstupenku.

Předprodej vstupenek zde.

 

MOMENT!

sobota 27.10.2018 15:00, 16:00
neděle 28.10.2018 10:00, 11:00, 12:00
Něžná trashpunková inscenace pro batolata od 10 měsíců do 3 let.

Stačí malý moment a obyčejné předměty ožívají. Skříp. Písk. Vrz. Rachtata. Přicházejí plechoví hrdinové od popelnic. Nenechte se zmást jejich možná trochu drsným zevnějškem, skrývá se za ním něžná duše. Vydejte se s námi do světa, kde i rezavé plechovky vyprávějí fascinující příběhy...

koncept, režie: Pavol Smolárik, Richard Fiala, Marek Doubrava, František Antonín Skála, hudba: Marek Doubrava, režijní spolupráce: Jiří Ondra, scénografie: František Antonín Skála, hrají: Pavol Smolárik, Richard Fiala

40 minut i s časem na hraní po představení.

100 Kč dítě / 100 Kč dospělý. Každý divák představení potřebuje mít svou vstupenku.

Předprodej vstupenek zde.

 

BATOSNĚNÍ

neděle 28.10.2018 15:00, 16:00
Pohádková ukolébavka pro děti od 10 měsíců do 3 let

Dva hrdinové - Pom a Luli. Kuk! A jsou na světě. Ťap, ťap, ťap…putují postelovou krajinou-nekrajinou a potkávají Béé, Haf, Trututú, BAF!, Brum. Cesta je dlouhá, víčka jsou těžká. Pšt! a dobrou noc. Toto představení, lehoučké jako pírko, navazuje na evropský trend tvorby pro děti od nula do tří let.

Představení nabízí dětem první kontakt s divadlem - je interaktivní, respektuje jejich potřeby a citlivě je uvádí do světa zvuků, hlasů, pohybů, dotyků, loutek. Už od 10 měsíců si totiž miminka začínají pamatovat věci kolem sebe a svět, který bezprostředně nevidí, pro ně už začíná existovat. 

koncept, režie: Monika Kováčová, scénografie: Zuzana Vítková, hrají: Dan Kranich, Lucie Valenová 

35 minut. Po představení je ponechán krátký čas na hraní s objekty z inscenace.

100 Kč dítě / 100 Kč dospělý. Každý divák představení potřebuje mít svou vstupenku.

Předprodej vstupenek zde.

 

Nenechte si ujít naši celodenní hernu. Nejmenší průzkumníci se mohou těšit na obří bludiště, hravé tabule, originální haptický koberec, odpočívárnu pro ty, které hraní unaví, měkoučkou nafukovací prolézačku a další hravé objekty. Těšíme se na všechny děti od 10 měsíců do cca 3 let a jejich dospěláky. 

Věková hranice dětí není určena striktně, snažíme se ale dodržovat, aby nejstarším přítomným dětem byly cca 3 roky. Malé děti si tak dosyta mohou celý KUK užít a rodiče se nemusí bát, že starší děti v zápalu hry do maličkých vrazí a podobně.

Vstupné do herny -  80 Kč dítě / 40 Kč dospělí - platí celý den.

Swingový koncert Blue Star a Plzeňské filharmonie představí to nejlepší z 30. a 40. let. Jedinečným koncertem se připojíme k oslavám výročí 100 let od vzniku Československa.

Vstupné 280 korun

Již potřetí v letošním roce přinášíme ochutnávku světové kuchyně. Na tradičním DEPO Street Food Marketu rozpálí své pánve a hrnce kolem 30 pouličních stánkařů, aby vám dali ochutnat delikatesy zemí od východu po západ. Nebudou chybět ani lahodné nápoje a sladké tečky. Takže nevařte a přijďte se najíst do DEPO2015. Vstup je zdarma!

Název stánku Menu
Al Andalous Čerstvě pražené oříšky a šťavnaté datle
American burger Caesar burger, BBQ burger, All in burger, hot dog
Belgické hranolky Tradiční belgické hranolky smažené na sádle z čerstvých brambor se čtyřmi druhy domácích omáček.
Dobré jídlo Světa od Evy Vege občerstvení
Grilované gourmet Samosy s domácí salsou, vegan bezlepkové polévky, dezerty, teplé nápoje
Food on the move Sendviče připravované na grilu jako v ulicích Sao Paula a servírované v pečivu ruční výroby.
Foodtruck Take Eat EZ Gilled Cheese sendviče s BBQ hovězím a vepřovým a Pastrami v Reuben sendviči.
Kořeněné hranolky s domácí BBQ omáčkou.
BBQ hovězí hrudí v housce a salátem coleslaw
Heavenly wings Hot wings, Buffalo wings, BBQ wings, jalapeňos wings, Korea wings, jalapeňo plněné sýrem cheddarem
Hey Mama Bavorské klobásy v bagetě.
Klasický svařák, domácí punč z pomeranče s třtinovým rumem, horký jablečný mošt (s jablkovicí) a severský glögi (svařený rybíz s vínem a vodkou).
Hunters Burgery a pivo Matuška
Inspiral burger Burgery, klobásy bavorské, hot dog, vegetarianský burger
JUICEE Domácí limonády, horké limonády, alkonády a svařené víno
Langošové speciality Poctivé langoše na mnoho způsobů
Mazaný preclík Netradiční preclík ve slané, sladké, pálivé i plněné formě. Preclíkové tyčinky, mazaný párek, domácí dipy, domácí limonády.
Mek & Číz Makarony s čedarovou omáčkou v různých kombinací, smaženékrokety z makarónu a čedaru, mozzarely a parmezánu
Mezzo caffe Espresso, americano, dýňové latte, nitro cold brew, horká čokoláda z torubelic (vítez něklika cen), chai latte
Nos Macarons Francouzské makronky mnoha druhů připravované z mandlové mouky
Original Sri Lanka Srílanské rolky: zeleninové, kuřecí, tuňákové
Kottu: zeleninové, kuřecí
Hoppers s chilli sambolem, kuřecím kari a cibulovým chutney
Tapiok dezert: s mangem a zázvorem
s kešu a skořicí
PapáTo Café Francouzské quiche, sladké tarte, tarteletky, káva
Pappa Coffee Káva ve všech formách a horké nápoje na bázi espressa, palačinky, domácí limonády
Pealla don Olino Španělská paella s kuřecím masem, vegetariánská nebo s mořskými plody.
Mošt z Nebílov
Pekařství Čechovka Cupcakes
Pivovar Raven Oblíbené klasiky i speciály od Ravenu
Pivovar Zhůřák Belgian Ale 12°
Paradise Ale 13°
Joe 13,5°Coffee Stout
Hop swill IPA 17°
Řepánek Originální ručně motané rohlíčky - sladké i slané.
Dýňová polévka
Limonády a horké nápoje z našich sirupů v domácí kvalitě (zázvor a chilli)
Rolls Bros Rolovaná zmrzlina
Ryba na talíři Ochutnávka zdarma rybích pokrmů v rámci prjektu Ryba na talíři.
Kapří hranolkly
Pstruh na víně
Středověký obchod u Černé labutě Čokolada bez palmového tuku, medová čokoláda, belgickée wafle (slané i sladké), medovina a jako novinku i medovinove aperitivy a spiritusy a domaci nealko limonady.
The Candy Store Americké a britské sladkosti a dobroty, např. čokolády Hershey's, Reese's čokoládové košíčky, kukuřičné chipsy Doritos nebo sladké fazolky Jelly Belly.
Tommys food truck Masové a vegetariánské burgery, hot dogy, plněné bagety, hranolky, grilovaná kukuřice, polévka.
Tradiční trdelník Trdelník
U Baghýry Baghýrová tortilla - trhané maso, domácí tzaziky, červená cibule, zelenina
Francouzsképalačinky - slaná a sladká varianta
U Sýráků Zapčené toasty s varicí náplně, roztavený Raclette sýr podávaný na bramborech, okrka, cibulka, chorizo, restované žampiony
Zach's pesto & chilli Pasta&pesto (teplý pokrm - čerstvé Capellini s naším domácím pestem - různé druhy)
Pesta, chilli omáčky, sušená italská rajčata, olivové oleje

Další tematické trhy Tržnice DEPO jsou tu! Tentokrát doplní oblíbený Street Food Market, který bude probíhat na nádvoří DEPO2015.

 

Více podrobností na webu a Facebooku.

Druhá část kurzu, na kterém se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si vždy alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje, výrobu foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz.

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

VSTUPENKY OBJEDNÁVEJTE NA GOOUT.