DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Výstava na nádvoří depa, která je součástí cyklu výstav pořádaných Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze, vypráví příběhy jednoho experimentálního domu a pěti výrazných sídlišť Plzeňského kraje, v nichž často figurují velmi schopní architekti, kteří tvůrčím způsobem rozvíjeli myšlenky architektů a urbanistů meziválečné avantgardy. Jaké jsou dispozice bytů a jaká umělecká díla se zde nacházejí? Co se s vybranými panelovými sídlišti děje dnes? Přispěly regenerační zásahy ke zlepšení obytného prostředí nebo naopak narušily genia loci těchto celků? Výstava představí příběhy sídlišť v Plzni a v Klatovech, ale i širší souvislosti tohoto fenoménu.

S vaší představou o tvorbě mladých návrhářů možná řádně „zašejkuje“ výstava studentů oboru Návrhář a Oděvní design Integrované střední školy živnostenské v Plzni.

Vernisáž výstavy proběhne 6. října od 17 hodin v prostoru kavárny DEPO2015 a těšit se můžete i na módní přehlídky! Vstup na vernisáž je volný, jste všichni srdečně zváni.

Více o akci FASHION SHAKE naleznete zde

S vaší představou o tvorbě mladých návrhářů možná řádně „zašejkuje“ výstava studentů oboru Návrhář a Oděvní design Integrované střední školy živnostenské v Plzni.

Od 6. 10. – 10. 11. 2016 uvidíte v prostoru kavárny a skleníku návrhy oděvů, ale také jejich skvělé realizace, originální ušité modely, výsledky klauzurních i maturitních prací. Nedílnou součástí budou studijní kresby a fotografie přehlídkových kolekcí.

Vernisáž výstavy proběhne 6. října od 17 hodin v prostoru kavárny DEPO2015 a těšit se můžete i na módní přehlídky! Vstup na vernisáž je volný, jste všichni srdečně zváni.

Ale to není vše!

Pro žáky základních škol a základních uměleckých škol pořádáme KREATIVNÍ WORKSHOPY!

Ve dnech 18., 19., a 20. října od 9, 11 a 13 hodin, můžete vyzkoušet na dvouhodinových lekcích: sítotisk, design na grafickém tabletu, mini fotoateliér, „plackování“, výrobu textilní brože a práci s textilní plstí.

Přihlašovat se na workshopy můžete e-mailem: lwalterova@issziv.cz

Objednáte si rezervaci dvouhodinového bloku a žáci se až na místě rozdělí do workshopů podle zájmu.

Už jste „fešně“ naladěni?

Tak se zúčastněte našeho CRAZY FASHION DAY!

9. listopadu 2016 proběhne od 17 hodin soutěžní happening proti šedi a nudě ve vašem šatníku.

Proberte šatník, něco upravte, zkombinujte, použijte i netradiční materiál, případně ušijte a vytvořte originální extravagantní outfit, ve kterém přijďte a nejvíc CRAZY modely vyhrávají super ceny!

Budou přehlídky, bude tanec, dorazte i vy!

DEPO2015 představí od 11. října 2016 na výstavě Má plast tvorbu světových i českých designérů a umělců, kteří se pohybují na hraně estetiky, aktivismu, kutilství nebo designové performance.

Dnes již ikonická židle Sea Chair od londýnského Studio Swine, vyrobená přímo na rybářské lodi z vyloveného plastu nebo prototyp boty Adidas Parley for Oceans Alexandra Taylora, který jako materiál využil oceánský plast a pytlácké sítě. Ale také lokální recyklování na open source strojích Precious Plastic holandského designéra Davea Hakkense.

Pro děti bude již od 5. října v depu otevřená herna z plastových kontejnerů.

V rámci výstavy se představí také 3D tiskárna přestavěná ve FabLabu DEPO2015 na hudební nástroj, který hraje českou hymnu a přitom ji tiskne z recyklovaného plastu přímo před zraky diváků.
 
Namísto navrhování samoúčelných estetických předmětů se londýnské Studio Swine rozhodlo pro společenský aktivismus. Jejich dnes už proslavená stolička Sea Chair, kterou české publikum uvidí v DEPO2015 vůbec poprvé, vzniká přímo na moři na rybářské lodi, kam se materiál dostane v rybářských sítích. Alexander Groves a Azusa Murakami vylovený plast hned na palubě taví a každou židli popíší GPS souřadnicemi jejího vzniku. Ještě rafinovanější přístup pak zvolili s projektem Gyrecraft – navštívili pět oblastí ve světových oceánech, kde se díky mořským proudům koncentruje plastový odpad. Alex a Azusa z něj vyrobili luxusní designové objekty, které reagují na místní podmínky, lokální tradiční řemesla a upozorňují na rozsah znečištění oceánů plasty.
 
Na výstavě Má plast se představí také nizozemský designér Dave Hakkens. Ten se rozhodl udělat revoluci v dostupnosti recyklačních technologií a navrhl čtyři základní stroje tak, aby si kdokoli mohl lokálně plastový odpad přetvořit do smysluplných a hodnotných nových produktů. Plány na výrobu sady strojů zpřístupnil na webu www.preciousplastic.com. Kolem projektu tak vzniká globální komunita lokálních recyklačních kutilů, kteří staví svoje verze stroje. První ruční recyklátor už zčásti funguje také v DEPO2015, kde si ho mohou lidé zatím prohlédnout a během výstavy pak také „nakrmit“ vlastním doneseným plastem.

Součástí výstavy je také prototyp boty Adidas Parley for Oceans designéra Alexandera Taylora. Tyto boty byly poprvé představeny OSN v New Yorku v rámciprojektu Parley for Oceans, Oceans chce zachránit oceány od plastového odpadu. Adidas se k němu přidal s technologickou inovací, která z pytláckých sítí umožňuje vyrobit boty na běhání.
 
Celkem budou na výstavě Má plast od podzimu diváci moci obdivovat instalace od více než desítky umělců a designérů. Kromě akčních designérů se na výstavě představí i angažovaní recyklační umělci. Nebude chybět celosvětově uznávaná PET art umělkyně Veronika Richterová, berlínští Plastique Fantastique, výtvarnice Nicole Taubinger nebo plzeňský sochař Benedikt Tolar. Ten kromě série grilovaných a jinak deformovaných odpadkových košů navrhl také hernu pro děti z plastových kontejnerů nebo šlapadla z barevných popelnic. Interaktivní dětská herna se v depu otevře už týden před zahájením samotné výstavy 5. října.
 
Aktivistický design doplní také výrobky z recyklovaného materiálu od světových designerských hvězd, například boty Melissa od architektky Zahy Hadid nebo módní návrhářky Vivienne Westwood.
 
Výstava v DEPO2015 chce ukázat, že aby se z Mé vlasti nestala Má plast, je potřeba k tomu dělat víc, než jen třídit odpad do kontejnerů správné barvy. Hlavním smyslem interaktivní expozice je přitáhnout pozornost k tématu lokální recyklace a omezení spotřeby plastu.

V Evropě se jen 30 % plastového odpadu zrecykluje, 40 % se spálí a 30 % končí na skládce. My chceme dát lidem možnost vlastnoručně recyklovat a vymýšlet zajímavý design. Ukazujeme proto nejen přístup designérů a umělců, ale vyzýváme návštěvníky, aby přinesli také svůj plastový odpad a přetavili ho do nových výrobků. Díky spolupráci s firmou Curaprox si mohou vyrobit stojany na zubní kartáčky a partnerství se společností  EKO-KOM garantuje vzdělávací rozměr výstavy, zaměřený zejména na děti a mládež.“ programový ředitel DEPO2015 Jiří Sulženko.
 
Již nyní mohou lidé do depa nosit čistý plast k recyklaci. Organizátoři upřednostňují tvrdší materiál typu víčka od PET lahví, obaly od čisticích prostředků, kečupu, polystyren, plastové nádobí a kelímky, kousky lega či zubní kartáčky. Sběrné místo je na recepci DEPO2015 otevřené každý den, v týdnu od 11 do 19 h, o víkendu mezi 10 a 18 h. Za plný pytel čistého plastu získáte volnou vstupenku na chystanou výstavu, za igelitku s víčky od PET lahví si dárce odnese rovnou permanentku na 10 vstupů.
 
Výstava Má plast má vernisáž v DEPO2015 11. října 2016 a bude otevřena až do 28. února 2017. Od 27. do 31. října 2016 se část výstavy představí i na pražské přehlídce Designblok.
 
Generálním partnerem výstavy je společnost EKO-KOM, hlavními partnery jsou firma Curaprox a  společnost Čistá Plzeň, mezi další partnery patří Designblok, Bella Brutta, Precious Plastic, EU Japan Fest, Pebal, Průša Research, Replast, In Situ.

VSTUPNÉ

Základní vstupné:

80 Kč dospělí / 50 Kč děti, senioři, ZTP

Speciální vstupné:

pouze herna pro děti: 30 Kč

permanentka do DEPO2015: 500 Kč –  platí na 10 vstupů jeden rok od koupě

rodinné vstupné: 250 Kč (2 dospělí + 1 až 3 děti)

skupinové vstupné (skupina nad 10 osob): 50 Kč/osoba

Workshopy: 
Každou středu od 17 hodin si můžete vyzkoušet práci s našimi recyklačními stroji Precious Plastic! Objednávejte se na emailu maplast@depo2015.cz. Cena 90,- Kč (vstupenky k dostání na www.plzenskavstupenka.cz nebo na recepci DEPO2015), délka workshopu cca 2 hodiny.

Stefan Bircheneder, původním povoláním restaurátor kostelních maleb, zaujal během posledních let širokou veřejnost v Bavorsku nezaměnitelným stylem svých fotorealistických olejomaleb. Již při prvním pohledu na jeho díla je patrná silná inspirace industriálním prostředím opuštěných továren, skladů a dílen, které přestaly sloužit svému původnímu účelu. Společným jmenovatelem jeho prací je až archeologicky přesné zobrazení rozpadajících se detailů svědčících o jejich nedávné minulosti.

www.bircheneder.de

Už jste „fešně“ naladěni?

Tak se zúčastněte našeho CRAZY FASHION DAY!

9. listopadu 2016 proběhne od 17 hodin soutěžní happening proti šedi a nudě ve vašem šatníku.

Proberte šatník, něco upravte, zkombinujte, použijte i netradiční materiál, případně ušijte a vytvořte originální extravagantní outfit, ve kterém přijďte a nejvíc CRAZY modely vyhrávají super ceny!

Budou přehlídky, bude tanec, dorazte i vy!

Více o akci FASHION SHAKE naleznete zde

Město Plzeň má novou značku, která je specifická svou jednoduchostí. Kvůli důrazu na obsah sdělení je zároveň i nekonečně se proměňujícím sloganem. Tím vznikla dynamická vizuální identita, která má pestré komunikační možnosti. Co vše předcházelo této myšlence? Jak se se značkou dále pracuje? To vše a mnohem více nám odhalí spoluautoři Libor Jelínek, creative director, a Jan Šlégr, grafický designér Dynamo design na historicky prvním semináři UNIE GRAFICKÉHO DESIGNU konaném v Plzni.

Dynamo design je studio specializované na branding, grafický design a vizuální komunikaci. V jejich portfoliu můžete najít značky a vizuální styly například pro Air Bank, Škoda Transportation, Rock for People, Teta drogerie a mnohé další.

Libor Jelínek, absolvent Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace na pražské UMPRUM, zakladatel a kreativní ředitel Dynamo design. Zaměřuje se na značky a corporate identity design, design výstav, grafickou úpravu publikací a magazínů, infodesign a firemní prezentace. Jeho práce se pravidelně objevují v odborných publikacích o grafickém designu. V letech 2011–2013 byly jeho práce nominovány na cenu Czech Grand Design.

Jan Šlégr je absolventem bakalářského studia v oboru Aplikovaná informatika se specializací na grafický design na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. V navazujícím magisterském studiu v ateliéru Grafický design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně absolvoval tříměsíční studijní stáž na Fakultě umění a designu na britské Nottingham Trent University.

Vstupné je 100 Kč, studenti 50 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Prosíme, rezervujte si místo prostřednictvím formuláře na http://unie-grafickeho-designu.cz/seminar/plzen/, pomůžete nám zajistit dostatečný počet míst k sezení.

Seminář pořádají UNIE GRAFICKÉHO DESIGNU, DEPO2015 a Beneš&Michl.

http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://www.benes-michl.cz/

Největší na Google technologie zaměřená konference, je tady!

Aby toho nebylo málo, přináší hned řadu novinek, které jste na minulých ročnících ještě nezažili. Těšit se můžete na páteční warm-up párty, sobotní přednášky a workshopy od těch největších odborníků v daných oblastech. Nadšenci do inovací pak budou mít jedinečnou možnost si sdělit své zkušenosti během Innovation day. A abyste měli rozhodování, kam zrovna jít, ještě těžší, přichystali jsme pro Vás i prezentace dronů a IoT hraček.

Více informací na www.devfest.cz

Warm-Up Party událost: https://www.facebook.com/events/1584735031835466/

Třetí plzeňská FuckUp Night bude opět o beznaději, prohrách a špatných koncích. Takže o všem, co vidíte rádi u těch druhých:-) Můžete se těšit na pestrý mix čtveřice speakerů, kteří si fuckupem v byznyse a jinde prošli místo vás.

FuckUp Nights je série pravidelných setkání, během kterých známé osobnosti mluví nikoli o svých úspěších, ale naopak o věcech, co se zrovna dvakrát nepovedly. Jedná se o celosvětové hnutí s původem v Mexiku, kde se v roce 2013 první FuckUp Night uskutečnila. Setkání mají za cíl především oslavit neúspěch, jakožto zcela přirozenou a přínosnou součást lidského života. Z neúspěchu je třeba se poučit a nechat si jím rozšířit obzory. Někdy nám totiž jeden neúspěch dá mnohem více než tisíc úspěchů.

Tentokrát se můžete těšit na setkání a příběhy následujících osobností:

Tino Hrnčiar (zakladatel módní značky Life is Porno)
Marvan Shamma (kouč a DJ)

Martin Feifrlík (spolumajitel společnosti SPEDICA)
Václav Šindelář (DAMU)

Předprodej vstupenek na www.plzenskavstupenka.cz a goout.net

www.fuckupnights.cz

stand up comedy show

V Depu zaparkují své vozy Karel Hynek (ten jezdí všude), Ester Kočičková (ta se nechá vozit) a Petr Vydra (ten jezdí jenom do Turnova a zpátky).

Na Stojáka premiérově v Plzni v DEPO2015!

Vstupné v předprodeji 220 Kč na www.plzenskavstupenka.cz a www.goout.cz, na místě 250 Kč.

Více informací na www.facebook.com

ARCH FOR PEOPLE zve na diskusi s předními českými architekty několika generací. Těšit se můžete na Martina Rajniše, Tomáše Klance, Luku Križka, Pavla Nalezeného, Radka Vaňáče a Dimitriho Nikitina.

Vstupenky v hodnotě 90 Kč/60 Kč na www.ArchitektiCZ.cz, v ceně vstupného je i malé občerstvení.

Již podeváté proběhne letos na podzim Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2016. Nejen za filmovými projekcemi mohou návštěvníci putovat do Horšovského Týna, Domažlic, Přeštic, Dobřan a Plzně. Letos poprvé festival v Plzni obsadí také areál DEPO2015.

Slavnostní zahájení bude opět v režii dětí z Plzně a okolí, které si připravily nejedno překvapení.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne od 17:00 hodin v autobusové hale DEPO2015.

Vstupenky na zahájení bude možné zakoupit přes portál GoOut.

Vstup 60 Kč.

Pro více informací sledujte webové stránky www.juniorfest.cz nebo Facebook. Předprodej vstupenek na všechny filmové projekce bude spuštěn 10. října 2016 na sránkách festivalu a na http://www.goout.cz.

Již podeváté proběhne letos na podzim Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2016. Nejen za filmovými projekcemi mohou návštěvníci putovat do Horšovského Týna, Domažlic, Přeštic, Dobřan a Plzně. Letos poprvé festival v Plzni obsadí také areál DEPO2015.

V sobotu 12.11. od 13:00 proběhne v areálu DEPO2015 Den s Českou televizí. Na programu jsou workshopy, setkání s oblíbenými pořady ČT:D a jejich moderátory, fotokoutek s postavami Studia Kamarád, soutěže aj.

Pro více informací sledujte webové stránky www.juniorfest.cz nebo Facebook. Předprodej vstupenek na všechny filmové projekce bude spuštěn 10. října 2016 na sránkách festivalu a na http://www.goout.cz.

Již podeváté proběhne letos na podzim Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2016. Nejen za filmovými projekcemi mohou návštěvníci putovat do Horšovského Týna, Domažlic, Přeštic, Dobřan a Plzně. Letos poprvé festival v Plzni obsadí také areál DEPO2015.

Zábavně naučný program Chacha chichi! vznikl ve spolupráci s Národním filmovým archivem. Pro návštěvníky všech věkových skupin je v neděli 13. listopadu od 14:00 připraveno pásmo grotesek s pohybovou dílnou.

Zjistili jsme, že si moc rádi hrajeme na grotesku. A proto vám chceme představit nejdůležitější postavy filmové grotesky, rádi se s vámi podíváme na němé filmy s klavírním doproovodem, společně se zasmějeme v kině, ale hlavně se chceme naučit vytvářet vtipné situace. Umíte naschvál zakopnout nebo se zamotat do vlastních končetin? Po projekci proběhne pohybová grotesková dílna.

Doba trvání: 120 min.

Pro více informací sledujte webové stránky www.juniorfest.cz nebo Facebook. Předprodej vstupenek na všechny filmové projekce bude spuštěn 10. října 2016 na sránkách festivalu a na http://www.goout.cz.

Třetí ročník Fashion Bazaru, tentokrát v podání Jany Mei, je tady!

Pro návštěvníky bude připravena módní přehlídka, prodej originálních designových šperků a doplňků i oblečení, poradenství, osobní stylistika a další.

Více informací na https://www.facebook.com/events/1762265927350332/

Již podeváté proběhne letos na podzim Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2016. Nejen za filmovými projekcemi mohou návštěvníci putovat do Horšovského Týna, Domažlic, Přeštic, Dobřan a Plzně. Letos poprvé festival v Plzni obsadí také areál DEPO2015.

Původní název filmu: Morris from America

Datum a čas: 14. 11. 2016 08:20
Cena vstupenky: 60 Kč

Režie: Chad Hartigan
Přístupnost, znění: Doporučeno od 14 let / české titulky
Země původu, rok natočení a stopáž: Německo, USA / 2016 / 91 minut
Soutěžní sekce: Soutěžní sekce II. (pro děti v kategorii 11 - 14 let)

Pro více informací sledujte webové stránky www.juniorfest.cz nebo Facebook. Předprodej vstupenek na http://www.goout.cz

Již podeváté proběhne letos na podzim Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2016. Nejen za filmovými projekcemi mohou návštěvníci putovat do Horšovského Týna, Domažlic, Přeštic, Dobřan a Plzně. Letos poprvé festival v Plzni obsadí také areál DEPO2015.

Původní název filmu: Coconut Hero

Datum a čas: 14. 11. 2016 10:15
Cena vstupenky: 60 Kč

Režie: Florian Micoud Cossen
Přístupnost, znění: Doporučeno od 13 let / české titulky
Země původu, rok natočení a stopáž: Německo / 2015 / 97 minut
Soutěžní sekce: Soutěžní sekce II. (pro děti v kategorii 11 - 14 let)

Pro více informací sledujte webové stránky www.juniorfest.cz nebo Facebook. Předprodej vstupenek na http://www.goout.cz

Již podeváté proběhne letos na podzim Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2016. Nejen za filmovými projekcemi mohou návštěvníci putovat do Horšovského Týna, Domažlic, Přeštic, Dobřan a Plzně. Letos poprvé festival v Plzni obsadí také areál DEPO2015.

Původní název filmu: Keeper

Datum a čas: 15. 11. 2016 08:15
Cena vstupenky: 60 Kč

Režie: Mathieu Vadepied
Přístupnost, znění: Doporučeno od 14 let / české titulky
Země původu, rok natočení a stopáž: Belgie, Švýcarsko, Francie / 2015 / 95 minut
Soutěžní sekce: Nesoutěžní sekce: Pod jednou střechou

Pro více informací sledujte webové stránky www.juniorfest.cz nebo Facebook. Předprodej vstupenek na http://www.goout.cz

Již podeváté proběhne letos na podzim Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2016. Nejen za filmovými projekcemi mohou návštěvníci putovat do Horšovského Týna, Domažlic, Přeštic, Dobřan a Plzně. Letos poprvé festival v Plzni obsadí také areál DEPO2015.

Původní název filmu: Dryads – Girls Don´t Cry

Datum a čas: 15. 11. 2016 10:15
Cena vstupenky: 60 Kč

Režie: Sten Hellevig
Přístupnost, znění: Doporučeno od 14 let / české titulky
Země původu, rok natočení a stopáž: Norsko / 2015 / 88 minut
Soutěžní sekce: Soutěžní sekce II. (pro děti v kategorii 11 - 14 let)

Pro více informací sledujte webové stránky www.juniorfest.cz nebo Facebook. Předprodej vstupenek na http://www.goout.cz

Již podeváté proběhne letos na podzim Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2016. Nejen za filmovými projekcemi mohou návštěvníci putovat do Horšovského Týna, Domažlic, Přeštic, Dobřan a Plzně. Letos poprvé festival v Plzni obsadí také areál DEPO2015.

Ze jména prvního porevolučního prezidenta - dramatika, spisovatele a politika z donucení Václava Havla, se plíživě stalo pejorativní označení pro demokratické a humanistické hodnoty. Proto připravujeme panelovou diskusi s hosty, kteří byli Václavu Havlovi nablízku, znali jej před jeho nástupem na Pražský hrad, věděli o jeho silných a slabých stránkách. S Havlovými přáteli, s historiky a politiky. Třeba se z diskuse o Václavu Havlovi stane diskuse o nás samých...

Vstup zdarma

Pro více informací sledujte webové stránky www.juniorfest.cz nebo Facebook

Slyšel jsi o sdílené kanceláři, ale moc si ji nedokážeš představit? Hledáš klidné, originální a inspirativní prostředí pro tvou práci? Chceš potkat zajímavé a akční lidi? Stav se v našem COWOKRINGU DEPO2015 a zkus si ho na den zdarma! Navíc můžeš získat dvě vstupenky na první designovou přehlídku Plzeň Design 2016!

PROGRAM

10:00 - 19:00

Prohlídky sdílené pracovny a zasedaček, něco na zub 

10:00 - 19:00

Čas pro individuální konzultace. Využijte možnost setkat se s našimi členy a nechat si od nich poradit. Vybrali jsme pro vás pár z nich, kteří profesionálně působí v těchto oblastech:
Vlasta Pěchouček - Sociální média (Onlinestrategie.cz)
Lukáš Frei – tvorba webových stránek a online marketing (http://web-agent.cz/)
Hynek Husník – jak na podnikání (StoryousNexter...)
Aneta Marušková (AM Interior Design)– interiérový design
Slávek Král - cestování, recyklace (Slavek Kral - travel blog)

14:00 - 15:00

Čas ná kávu! Workshop alternativní přípravy kávy (aeropress, drip, frenchpress)

16:00 – 16:30

Komentovaná prohlídka otevřených dílen Makerspace 

19:00 - 19:30

Vyhlášení výherců vstupenek na DESIGN PLZEŇ 2016

 

V rámci kreativní zóny již více než rok funguje první coworkingové centrum v Plzni. Příjemný prostor je vzdálen 10min od centra procházkou podél řeky. Je zasazen uprostřed bývalého industriálu, který se proměnil v živé kulturní prostředí.

Bonusem je zasedací místnost, přednáškové sály s kapacitou 20 až 500 lidí, bohatý program vzdělávacích, kulturních a oddechových akcí, denně otevřená kavárna a prostorná dvorana s uměleckými instalacemi a parkoviště zdarma.

Samozřejmostí a součástí prostoru pak vysokorychlostní a bezpečný internet, multifunkční tiskárna, klidová zóna a vybavená kuchyňka vždy s čerstvou kávou Doubleshot na mlýnku či nápojem ClubMate v lednici.

Vítáme všechny kreativce, technické hračičky, podnikavé vizionáře, ITáky, sociálně-síťové maniaky, bystré hlavy, inovátory, digitální nomády, milovníky kávy… lidi, co hledají fajn společnost!

Pokud nechceš přes den jen pracovat, tak nakoukni do kavárny, na zajímavou výstavu Má plast nebo do našich otevřených dílen Makerspace.

Prostě den stvoření k pobytu v DEPO2015!

Těšíme se na tebe!

Více informací na www.facebook.com

Doprovodný program k výstavě MÁ PLAST

Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Spojení s vodou a přírodou se rozhodli prožít si až na dřeň. Na devět měsíců se usadili na opuštěné pláži ostrova u břehů Norska daleko za polárním kruhem, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty naplavených odpadků. Na pláži chtějí zůstat, dokud neposbírají alespoň tunu toho, co sem dennodenně přináší moře ze vzdálených míst.  Norsko 2012, 46 min, vstup zdarma, promítáme přímo ve výstavě v objektu od Plastique Fantastique!

Více informací o výstavě naleznete zde

První ročník akce Plzeň Design! představí současný český design. Vedle expozic předních českých studií dostanou prostor mladí začínající designeři a tvůrci z Plzeňského kraje a celé České republiky, ale také zahraničními vystavovatelé. Prodejní přehlídka zaujme větší prostor v Autobusové hale a ve Skleníku, Originál design shop nabídne zastoupení pro menší značky a tvůrce.

Prodejní přehlídka se skládá z 2 vystavujících částí pro 60 značek a designerů. Design selection v Autobusové hale DEPO2015: prostor pro vystavující s větší expozicí. Originál design shop ve Skleníku: prostor pro značky a tvůrce, které mohou využít zastoupení v podobě komisního prodeje bez samostatné účasti.

Vstupné nabídne několik variant, od základního (jen přehlídka) 90Kč / 50Kč po kombinované s výstavou Má plast: umění, design a recyklace za 130Kč / 90Kč. Doprovodný program zahrnující přednášky a workshopy je ke vstupence zdarma, stejně jako dětská herna. Výjimkou jsou placené workshopy.

 

PROGRAM:

17. 11. ČTVRTEK

15:00 - 20:00 Otevření expozic

16:00 - 16:40 Přednáška: TON 

16:40 - 17:00 Prezentace: Mayham Longboards

17:00 - 17:20 Prezentace: Racek

17:20 - 17:40 Prezentace: Kreativní inkubátor DEPO2015

20:00 Uzavření expozic

 

18. 11. PÁTEK

10:00 Otevření expozic

16:00 - 17:00  Prezentace otevřených dílen a fablabů z celé ČR 

18:00 - 19:00 Módní přehlídka Fashion design FDU LS ZČU 

20:00 Uzavření expozic

 

19. 11. SOBOTA

10:00 Otevření expozic

12:00 - 16:00 Demostrace pletení židle Acapulco, architectureMADE

13:00 - 14:00 Workshop: Zvířecí kvarteto, Bylo Nebylo

15:00 - 15:20 Prezentace: Bylo Nebylo

15:20 - 15:40 Prezentace: Jana Stejskalová design

15:40 - 16:00 Prezentace: Originál design shop

16:00 - 16:40 Prezentace spolupráce Evy Chmelové, autorské metráže DEZÉN a Hospicu svatého Lazara 

16:40 - 17:00 Prezentace: OYE ateliér

17:00 - 17:30 Přednáška: Veronika R. Nováková

20:00 Uzavření expozic

20:00 - 20:15 Vyhlášení vítězné expozice

20:15 - 23:50 Koncert kapely VEES

 

20. 11. NEDĚLE

10:00 Otevření expozic

13:00 - 14:00 Workshop: Felting, Jana Stejskalová design

15:00 - 15:20 Prezentace: fain wood

15:20 - 15:40 Prezentace: LC TOOLS

15:40 - 16:00 Prezentace: ŠimiDo

16:00 - 16:40 Prezentace: TABLO & BACK HOME, Iva Tattermušková

20:00 Uzavření expozic

Změna programu vyhrazena.

OSLAVTE S NÁMI 20 LET EXISTENCE WOHNOUTŮ!

Málokdo by hádal, že skupina Wohnout je na české scéně již dvacet let. Oslavy kulatin proběhnou i v DEPO2015! Wohnouti se chystají na velkou tour, poprvé pouze po kulturních domech v celkem čtrnácti českých městech.

Celý podzim minulého roku Wohnouti sepisovali vzpomínky a dávali dohromady fotky a videa, aby fanouškům přivezli novinku knižního trhu, dokumentující celou historii kapely jak v tiskové, tak i ve vizuální podobě. K prodeji bude na koncertu a na e-shopu kapely.

Pro fanoušky Wohnouti chystají nový playlist, povezou si vlastní scénu včetně světelného a zvukového parku. Hostem šňůry bude skupina Poletíme?, která svůj styl ráda nazývá turbošansonem. Po skončení koncertu se můžete těšit na wohnoutí Afterparty Tullamore Dew. Těšte se i na nový merchandising! Bude to velké a legendární!

​Vstupenky: https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/vstupenky/wohnout-sladkych-dvacet-tour-117535

Doprovodný program k výstavě MÁ PLAST

Tvůrčí dílny s největší PET-ART umělkyní Veronikou Richterovou si nesmíte nechat ujít! Od 14 hodin bude probíhat workshop určený pro děti s názvem KORUNOVAČNÍ KLENOTY, kde si děti vyrobí královskou korunu z PET lahví.

V 16 hodin je pak připraven workshop pro dospělé s názvem ČESKÝ KŘIŠŤÁL. Jednoduchý lustr pak může sloužit jako dekorace i jako svítidlo. Nezapomeňte si přinést vlastní použité PET lahve! Kapacita omezena.

Vstupenky je možné zakoupit na recepci DEPO2015 nebo zde:

dospělí: http://www.plzenskavstupenka.cz/cz/prehled-akci/title/15128-ma-plast-workshop-s-veronikou-richterovou

děti: http://www.plzenskavstupenka.cz/cz/prehled-akci/title/15127-ma-plast-workshop-s-veronikou-richterovou

Více informací o výstavě MÁ PLAST naleznete zde

sraz: DEPO2015

Nejkratší z architektonických stezek projektu PAM představí Doudleveckou čtvrť – území sevřené obloukem železniční trati Plzeň-Klatovy a meandrem řeky Radbuzy, které si dodnes zachovalo mnohé ze svého původního industriálního a periferního charakteru. Symbolem genia loci území je areál DEPO2015, trasa však obsáhne i budovu stanice Plzeň zastávka a několik dalších technických objektů, raně moderní družstevní výstavbu a několik menších řadových domů z meziválečné doby.

Pořádá spolek Skrytá Plzeň, z.s.

Vstupné: 100 Kč

Předprodej vstupenek na www.plzenskavstupenka.cz

Od hobby k businessu.

Zveme vás na v pořadí již 18. Plzeňský business kotel - tentokrát na téma "Od hobby k businessu"! Našimi hosty budou podnikatelé, kteří si ze svého koníčka udělali živobytí a podělí se s námi o své začátky, zkušenosti a nepochybně nás budou svým příběhem inspirovat. 

REGISTRACE nutná předem na: bit.ly/plzenskybk18

PROGRAM
17:00 - 17:30 Podnikatelské příběhy řečníků 
17:30 - 18:30 moderovaná diskuze 
18:45 - 20:30 workshopy a networking

HOSTÉ 
Leoš Válka, La Tartelette café-resto - francouzské bistro na náměstí Republiky. 
Jiří Štrunc, jednatel LC Tools - výroba nástrojů pro práci s polymerovou hmotou 
Václav Uher, NaCesty.cz - cestovní agentura
další řečníci jsou v jednání

WORKSHOPY
Přijďte si vyzkoušet vyrobit vlastní tašku, vánoční přáníčko či dřevěnou klíčenku s vlastím motivem. Pokud nemáte zájem o žádný workshop, můžete networkovat u svařáku a občerstvení :-)

Účast na workshopech není povinná, kapacita je omezena na 8 míst v rámci každého workshopu. 
Každý účastník se může zúčastnit jednoho z workshopů v rámci Makerspace, otevřené dílny DEPO2015. V nabídce jsou následující workshopy, v rámci kterých si vyrobíte vlastní umělecké dílo, které si také odnesete domů a třeba jím obdarujete své blízké pod vánočním stromečkem. 

V rámci každého workhospu se Vám bude věnovat mistr daného řemesla:
1. potisk tašky v sítotiskové dílně 
2. výroba vánočních přání v grafické dílně technikou linorytu 
3. šití dárkového pytlíku v šicí dílně
Předpokládaná délka jednoho workshopu je 1 hodina.

VSTUPNÉ
150,- / 100,- studenti 
Cena za 1 workshop: 100 ,-

DRESS CODE
smart casual

Doprovodný program k výstavě MÁ PLAST

Upcyklace je čím dál rozšířenější metoda, která dokáže využít materiál z přebytečných výrobků k vytvoření produktu vyšší hodnoty. Své kolekce podle tohoto principu vytváří i estonská módní návrhářka Reta Ausová. Využívá textil, který by běžně skončil na skládce, podobně jako další tisíce tun oblečení, které se neprodalo nebo vyšlo z módy. O nutnosti upcyklace chce přesvědčit vedení nadnárodních módních korporací. Estonsko 2015, 59 min, vstup zdarma, promítáme přímo ve výstavě v objektu od Plastique Fantastique!

Více informací o výstavě MÁ PLAST naleznete zde

Přijďte si vyzkoušet práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, vytisknout se na ní dá dnes praktický cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí. Ve FabLabu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v opensource softwaru, až po výsledné vytisknutí 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Na kurz stačí přijít s vlastním notebookem, vše ostatní obstaráme my.

DEN: vždy v úterý, začíná první úterý v měsíci

POČET HODIN: celkem 5 (2,5hod/týden)

KDY: 17:30 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 3, max. 6

CENA: 990 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu fablab@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V grafické dílně se seznámíte s tradiční grafikou i „grafickou osobností měsíce“ a během měsíčního kurzu si vyzkoušíte jednu z mnoha typů grafiky – suchou jehlu, linoryt, kolážový tisk a další techniky. Během prvního týdne vás uvedeme do světa tradiční grafiky a vybereme téma a práci, které vás zajímají a které chcete zpracovávat. Druhý týden budeme přenášet motiv, případně rýt matrice. Následující týden dokončíme rytí a budeme řešit alternativní možnosti tisku a tisk. Poslední týden se budeme věnovat dodatečnému tisku a ucelení formy, dokončování a paspartám.

KDY: vždy ve středu od 17:30 do 19:30 (začíná první středu v měsíci)

POČET HODIN: celkem 8 (2hod/týdně)

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 3, max. 8

CENA: 1250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Kurz je zaměřen na knižní vazbu a výrobu ručního papíru dle měsíčních témat grafické dílny, vlastním nápadům se však meze nekladou. Cílem kurzu je osvojit si proces výroby knihy a vyrobit si ji. První týden účastníky zasvětíme do procesu výroby papíru, vytvoří si návrhy malé grafiky. Během druhé lekce se budou věnovat především knižní vazbě, skládání, šití a Exlibris. Následující týden se budou zabývat dalšími pracemi podle typu knihy a tisku. Poslední lekce pak bude patřit dokončování knihy, případně výrobě pouzdra nebo zavěšení knihy.

KDY: vždy ve středu od 17:30 do 19:30 (začíná první středu v měsíci)

POČET HODIN: celkem 8 (2hod/týden)

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 3, max. 8

CENA: 1450 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Chcete se naučit létat s RC modelem a nevíte jak na to? Jste úplný začátečník, nebo si jen nerozumíte s těmi páčkami na ovladači a potřebujete poradit? Vysvětlíme, jak na to!

DEN: každou středu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 18:00 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Kurz určený všem zájemcům starším 18 let, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to "torzírování", k čemu slouží "vlčí tlama" nebo jak se používá "babka". Účastníky kurzu zasvětíme do základů práce s kladivem a kovadlinou a odkryjeme nejeden fígl tohoto černého řemesla. Každý účastník si vyrobí vlastní hřebík, podkovičku pro štěstí, svícen či drobný šperk a může si navrhnout a vytvořit malý kovaný předmět dle své fantazie.

KDY: vždy ve čtvrtek od 17:00 do 21:00 (začíná první čtvrtek v měsíci)

POČET HODIN: celkem 16 (4hod/týden)

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 4

CENA: 2750 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu makerspace@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Účastníci kurzu se seznámí s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a dle tématu měsíce nebo nápadu sobě vlastnímu si vytvoří alespoň jeden z výchozích výrobků.

Během prvního týdne se budeme věnovat základním tesařským a truhlářským rámovým spojům, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje, výrobu foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden budeme vyrábět rámové spoje na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

KDY: vždy ve čtvrtek od 17:00 do 21:00 (začíná první čtvrtek v měsíci)

POČET HODIN: celkem 16 hodin (4 hod/týden)

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5

CENA: 2750 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu makerspace@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V rámci pokračování úspěšných workshopů minulého semestru se naučíte nové techniky šití, vyšívání nebo si ušijete malý projekt. Na konci týdne si budeme trochu hrát.

KDY: každý pátek 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

V rámci kurzu se dozvíte, jak a proč letadlo vlastně létá, probereme základy aerodynamiky,  zásady létání s volnými modely, naučíme se základům práce s materiálem - broušení, lepení, potahování a další povrchové úpravy a prozradíme tipy a triky, jak vyzrát na správné vyvážení modelu. Váš nový model s vámi lektor zalétá, abyste společně vychytali případné letové nedostatky.

DEN: vždy v pátek, začíná první pátek v měsíci, září - leden

POČET HODIN: 8 -12, dle zručnosti (dítě může přijít s dospělým doprovodem - počítá se jako jedna osoba)

KDY: 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5

CENA: 1.200 - 1.850 Kč (dle zvoleného typu modelu, po dohodě s lektorem)

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Vlastnoručně vyrobený, praktický formát s možným potiskem motivu v látkovém pouzdře z autorských látek, to je ten pravý deník pro vaše cesty plné zážitků nebo ten nejlepší vánoční dárek! Můžete přijít i s dětmi, cena kurzu pro dítě v doprovodu je 200 Kč.

POČET HODIN: celkem 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 550 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Přijďte si ušít velkou zipovou peněženku s šikovnou kapsičkou na drobné mince, dvěma přepážkami a spoustou přihrádek na karty.

LEKTORKA: Zuzka Kepková

KDY: sobota nebo neděle vždy od 9.00 do 17.30 hod

POČET HODIN: celkem 8

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 650 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Svůj RC model jakž takž ovládáte, ale stále jsou chvíle, kdy se cítíte ve vzduchu “ztracení”? Chcete se naučit nějaké nové akrobatické triky, nebo získat jistotu v těch, které už běžně zkoušíte? Pak je tento kurz přesně pro vás!

DEN: každou sobotu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 11:30 – 13:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Seznamte se se sítotiskovou a serigrafickou technikou. Náplní kurzu je hlubší teoretická přednáška, zakončená výrobou sítotiskové šablony pomocí osvitové metody, při níž si vlastnoručně potisknete tričko, tašku nebo grafický list.

Lektor: Pavel Liška

POČET HODIN: 6
POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5
CENA: 1 400 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu sitotisk@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Vyrobte si originální motiv na tričko, který si vyryjete podle vlastního návrhu, vytisknete na papír a následně na textil. Přinést a potisknout si můžete i vlastní oblečení, které proměníte v originální kousky, a tak si domů odnesete jedno tričko v bio kvalitě, několik grafik a pár vašich oživených kousků oblečení. Můžete přijít i s dětmi, cena kurzu pro dítě v doprovodu je 200 Kč.

POČET HODIN: celkem 4

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 690 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ve zcela  novém kurzu se naučíte něco nového od úplných začátků až po složitější projekty. Témata si můžete vybrat podle svého.

Aktuální témata workshopů budou zveřejněny vždy na měsíc dopředu na webu a facebooku Kurzy šití Plzeň a Makerspace. Všechny workshopy budou probíhat v šicí dílně, ve skupinách po max. 6 účastnících za 350 Kč/kurz.

KDY: každé pondělí 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

V rámci kurzu se dozvíte, jak a proč letadlo vlastně létá, probereme základy aerodynamiky a  naučíme vás základům práce s materiálem - jak přesně brousit, lepit a lakovat a jak letadlo správně vyvážit. Prozradíme i další tipy a triky, bez jejichž znalosti se žádný modelář neobejde.

DEN: každé liché pondělí, září - leden

POČET HODIN: 2,5

KDY: 16:30 - 19:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5 (dítě může přijít s dospělým doprovodem-počítá se jako jedna osoba)

CENA: 350 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Kurz určený všem zájemcům starším 18 let, kteří by si rádi vyzkoušeli ruční zpracování kovu a dozvěděli se více o tradiční kovovýrobě, třeba to, k čemu slouží "hlavičkář" nebo jak se používá "šuplera". Účastníky kurzu zasvětíme do základů pilování, broušení, přesného vrtání, nýtování, povrchové úpravy oceli a práce s vratidlem a závitníky. Představíme si spoje rozebíratelné i nerozebíratelné a ukážeme si svařování, tvrdé pájení, soustružení, frézování a kování. Každému účastníkovi poradíme, jak si vyrobit kovový nábytek, plot nebo mříž.

KDY: vždy v úterý od 17:00 do 21:00 (začíná první úterý v měsíci)

POČET HODIN: celkem 16 (4hod/týden)

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 4

CENA: 2750 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu makerspace@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V kurzu se seznámíme s jednou z mnoha podob uměleckého sítotisku. Šablonu dle vlastního návrhu a fantazie si na sítu vytvoříme pomocí voskovek. Odměnou nám budou originální autorské tisky. Máte-li doma linorytové matrice, které byste rádi přetvořili v nové dílo, rozhodně si je vezměte s sebou! Originální motivy následně budeme tisknout na papír či jiný materiál (textil, karton, barevný papír aj.), který si přinesete nebo zakoupíte přímo u nás.

Lektorka: Kateřina Villinová

KDY: 17:00 - 20:00

POČET HODIN: 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5

CENA: 400 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu sitotisk@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Chcete se naučit létat s RC modelem a nevíte jak na to? Jste úplný začátečník, nebo si jen nerozumíte s těmi páčkami na ovladači a potřebujete poradit? Vysvětlíme, jak na to!

DEN: každou středu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 18:00 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V rámci pokračování úspěšných workshopů minulého semestru se naučíte nové techniky šití, vyšívání nebo si ušijete malý projekt. Na konci týdne si budeme trochu hrát.

KDY: každý pátek 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

O tradiční grafice už jste určitě slyšeli. A co takový dřevoryt, pramáti linorytu? Pokud by vás tato stále aktuálnější technika zajímala, můžete se zastavit v naší grafické dílně, něco se o ní dozvědět a vytvořit si svoji vlastní grafiku.

POČET HODIN: celkem 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 540 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Kurz zaměřený na práci s úplety a správné stříhání oděvů z pletenin. Vyzkoušíte si šití na overlocku i coverlocku nebo se v něm zdokonalíte a naučíte se stroje seřizovat podle druhu materiálu. Každý den si ušijete minimálně jeden model dle vlastního výběru.

LEKTORKA: Dana Ryglová

KDY: sobota a neděle vždy od 9.00 do 17.30 hod

POČET HODIN: celkem 16

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 5

CENA: 1890 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Svůj RC model jakž takž ovládáte, ale stále jsou chvíle, kdy se cítíte ve vzduchu “ztracení”? Chcete se naučit nějaké nové akrobatické triky, nebo získat jistotu v těch, které už běžně zkoušíte? Pak je tento kurz přesně pro vás!

DEN: každou sobotu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 11:30 – 13:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Vyrobte si originální motiv na tričko, který si vyryjete podle vlastního návrhu, vytisknete na papír a následně na textil. Přinést a potisknout si můžete i vlastní oblečení, které proměníte v originální kousky, a tak si domů odnesete jedno tričko v bio kvalitě, několik grafik a pár vašich oživených kousků oblečení. Můžete přijít i s dětmi, cena kurzu pro dítě v doprovodu je 200 Kč.

POČET HODIN: celkem 4

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 690 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ve zcela  novém kurzu se naučíte něco nového od úplných začátků až po složitější projekty. Témata si můžete vybrat podle svého.

Aktuální témata workshopů budou zveřejněny vždy na měsíc dopředu na webu a facebooku Kurzy šití Plzeň a Makerspace. Všechny workshopy budou probíhat v šicí dílně, ve skupinách po max. 6 účastnících za 350 Kč/kurz.

KDY: každé pondělí 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V kurzu se seznámíme s jednou z mnoha experimentálních podob uměleckého sítotisku. Šablonu dle vlastního návrhu a fantazie si vytvoříme vyřezáváním ze speciálních fólií a následným lepením na síto. Originální motivy následně budeme tisknout na papír či jiný materiál (textil, karton, barevný papír aj.), který si přinesete nebo zakoupíte přímo u nás.

Lektorka: Kateřina Villinová

POČET HODIN: 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5

CENA: 400 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu sitotisk@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Autorské tričko s profesionálním potiskem nenosí kde kdo, vy si ho ale můžete vlastnoručně vyrobit! Přijďte na kurz a naučte se pracovat s řezacím plotterem, pomocí kterého si vyřežete vlastní originální potisk do speciální fólie, kterou pak zažehlíte na tričko nebo tašku. Tričko nebo tašku od nás dostanete, stačí si přinést vlastní počítač. Důležitou součástí kurzu je příprava tiskových dat a práce s grafickým opensource softwarem, se kterým vás podrobně seznámíme, stejně jako s celým procesem technik reklamních tiskových center.

DEN: vždy v úterý, začíná třetí úterý v měsíci

POČET HODIN: celkem 5 (2,5hod/týdně)

KDY: 17:30 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 3, max. 6

CENA: 990 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu fablab@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Chcete se naučit létat s RC modelem a nevíte jak na to? Jste úplný začátečník, nebo si jen nerozumíte s těmi páčkami na ovladači a potřebujete poradit? Vysvětlíme, jak na to!

DEN: každou středu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 18:00 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V rámci pokračování úspěšných workshopů minulého semestru se naučíte nové techniky šití, vyšívání nebo si ušijete malý projekt. Na konci týdne si budeme trochu hrát.

KDY: každý pátek 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Vyrobte si pomocí recyklace použitých palet funkční podnosy, servírovací tácy na kávu, designové přepravky nebo tzv. basy na vinné lahve.

POČET HODIN: celkem 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 5

CENA: 350 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu makerspace@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Přijďte si v dostatečném předstihu před vypuknutím předvánočního shonu ušít originální dekorace do bytu - ubrus, prostírání, polštáře, košíčky, ozdoby či půvabné malé dárky pro své blízké. Naučíte se základní techniky vhodné i pro méně pokročilé a můžete si vybrat hned z několika vzorů.

LEKTORKA: Dana Ryglová

KDY: sobota a neděle vždy od 9.00 do 17.30 hod

POČET HODIN: celkem 16

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 1450 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Svůj RC model jakž takž ovládáte, ale stále jsou chvíle, kdy se cítíte ve vzduchu “ztracení”? Chcete se naučit nějaké nové akrobatické triky, nebo získat jistotu v těch, které už běžně zkoušíte? Pak je tento kurz přesně pro vás!

DEN: každou sobotu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 11:30 – 13:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ve zcela  novém kurzu se naučíte něco nového od úplných začátků až po složitější projekty. Témata si můžete vybrat podle svého.

Aktuální témata workshopů budou zveřejněny vždy na měsíc dopředu na webu a facebooku Kurzy šití Plzeň a Makerspace. Všechny workshopy budou probíhat v šicí dílně, ve skupinách po max. 6 účastnících za 350 Kč/kurz.

KDY: každé pondělí 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

V rámci kurzu se dozvíte, jak a proč letadlo vlastně létá, probereme základy aerodynamiky a  naučíme vás základům práce s materiálem - jak přesně brousit, lepit a lakovat a jak letadlo správně vyvážit. Prozradíme i další tipy a triky, bez jejichž znalosti se žádný modelář neobejde.

DEN: každé liché pondělí, září - leden

POČET HODIN: 2,5

KDY: 16:30 - 19:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 5 (dítě může přijít s dospělým doprovodem-počítá se jako jedna osoba)

CENA: 350 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Chcete se naučit létat s RC modelem a nevíte jak na to? Jste úplný začátečník, nebo si jen nerozumíte s těmi páčkami na ovladači a potřebujete poradit? Vysvětlíme, jak na to!

DEN: každou středu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 18:00 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

V rámci pokračování úspěšných workshopů minulého semestru se naučíte nové techniky šití, vyšívání nebo si ušijete malý projekt. Na konci týdne si budeme trochu hrát.

KDY: každý pátek 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Jedlé dárky mají pod stromečkem svoje místo. Obzvlášť ty se stylovými, vlastnoručně vyrobenými etiketami, které dávají sirupům, zavařeninám a dalším lahůdkám šmrnc! A vezměte s sebou děti, ve vašem doprovodu to mají každý za 100 Kč.

POČET HODIN: celkem 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 390 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ušijte si chňapky, poklopy na horkou konvici nebo hrnec, podložku pod hrnce i hezkou zástěru z odložených riflí. Doladíte a vyšperkujete svoji kuchyni, nebo uděláte radost krásným osobním dárkem. Můžete šít i z vánočních motivů a těšit se na burzu vánočních receptů.

LEKTORKA: Helča Michálková

KDY: sobota a neděle vždy od 9.00 do 17.30 hod

POČET HODIN: celkem 16

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 1450 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Svůj RC model jakž takž ovládáte, ale stále jsou chvíle, kdy se cítíte ve vzduchu “ztracení”? Chcete se naučit nějaké nové akrobatické triky, nebo získat jistotu v těch, které už běžně zkoušíte? Pak je tento kurz přesně pro vás!

DEN: každou sobotu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 11:30 – 13:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

O tradiční grafice už jste určitě slyšeli. A co takový dřevoryt, pramáti linorytu? Pokud by vás tato stále aktuálnější technika zajímala, můžete se zastavit v naší grafické dílně, něco se o ní dozvědět a vytvořit si svoji vlastní grafiku.

POČET HODIN: celkem 3

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 8

CENA: 540 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu grafickadilna@depo2015.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Ve zcela  novém kurzu se naučíte něco nového od úplných začátků až po složitější projekty. Témata si můžete vybrat podle svého.

Aktuální témata workshopů budou zveřejněny vždy na měsíc dopředu na webu a facebooku Kurzy šití Plzeň a Makerspace. Všechny workshopy budou probíhat v šicí dílně, ve skupinách po max. 6 účastnících za 350 Kč/kurz.

KDY: každé pondělí 17:00 - 19:00, září - leden

POČET HODIN: 2 hodiny

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 6

CENA: 350 Kč

Registrujte se alespoň 2 dny předem na adrese kurzysti.plzen@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Obratem vám pošleme instrukce ke kurzu.

Individuální kurz je určen pro děti od 6 let, které pokukují po modelářském hobby a k prvním krůčkům potřebují vedení, i pro děti, které už jsou malými modeláři, ale rády by se naučily něčemu novému. Cílem kurzu je nadchnout dítě pro modelářské hobby prostřednictvím práce na malém, jednodušším modelářském projektu. Přesný obsah a cena kurzu budou určeny po dohodě s rodičem, nejčastěji půjde o stavbu házedla či jednoduššího modelu letadla. Dítěti bude po absolvování kurzu předán diplom “Malého modeláře”.

DEN: vždy v pátek, sobotu a sudé pondělky, září - leden

POČET HODIN: 2 - 8

KDY: pátek 14:30 - 16:30, sobota 9:15 - 11:15, sudé pondělí 16:30 - 18:30

POČET ÚČASTNÍKŮ: 1 (+ vítaný doprovod dítěte, který se též může aktivně zapojit)

CENA: 150 Kč  / hod. (cena vč. základního materiálu a jednoduchého házedla) + příp. pořizovací cena stavebnice v případě složitějšího projektu

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.

Chcete se naučit létat s RC modelem a nevíte jak na to? Jste úplný začátečník, nebo si jen nerozumíte s těmi páčkami na ovladači a potřebujete poradit? Vysvětlíme, jak na to!

DEN: každou středu, září - leden

POČET HODIN: 2

KDY: 18:00 – 20:00

POČET ÚČASTNÍKŮ: min. 2, max. 4

CENA: 250 Kč

Na kurz se registrujte nejpozději 2 dny před začátkem přes platební formulář pod textem nebo na emailu rcservis@seznam.cz. Uveďte prosím vybraný kurz, své jméno a telefonní číslo. Den před kurzem vám zašleme podrobné informace na vámi uvedený email.