DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Vernisáž výstavy: úterý 19. 9. od 19:00

Benedikt Tolar (*1975 v Plzni) má svůj ateliér v DEPO2015. Když procházíte prostorem depa, narazíte na řadu jeho objektů. Můžete potkat jeho auta Disco a Beetle či posedět na jeho barových židlích v kavárně, zatímco vaše děti se projíždí v Benových popelnicových formulích. Součástí prostoru je i hřiště z kontejnerů a popelnic – Benova díla dodávají depu nadhled, humor i skutečnou a aktuální originalitu. Nyní jsme se rozhodli alespoň částečně představit proces vzniku jeho děl. Vítejte tedy v pomyslném ateliéru umělce, kde máte možnost přihlížet jeho práci. 

K nejvýraznějším objektům jeho tvorby patří bezesporu odřezané střechy a kapoty aut. Z nich v různých uměleckých postupech vytváří krásné artefakty, které jinak již zapomenutým, chátrajícím předmětům dodávají nový život. Navíc má Benedikt srdce ekologa. Proti stále stupňujícímu se nepořádku v přírodě bojuje cestou umění, které mnohdy může otevřít lidem oči. A také je třeba říci, že je velice manuálně zručný. Jak sám umělec říká, nejspíše po dědečkovi.

Výstava potrvá do 31. 12. 2017.

Interaktivní zábavná expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let

Podíváte se, jak vypadá Centrální banka, burza, jeskyně krále Midase, s platební kartou budete plnit úkoly a dostanete výpis z účtu. Pro všechny je pak k dispozici herna s obchodem a bankou. Zábavná multimediální hra má za sebou více, než desítku repríz v Grazu, Vídni, Praze, Záhřebu pro tisíce dětí. Expozice vznikla v muzeu Frida and Fred v rakouském Grazu. Vznikla z podnětu Erste Group a je jedním z projektů "Erste Financial Life Park". Do Plzně přinášíme expozici ve spolupráci s Českou spořitelnou, která se finančnímu vzdělávání dětí a mladých dlouhodobě věnuje.

Záštitu nad jejím konáním v Plzni převzal náměstek primátora města Plzně pro oblast ekonomickou Ing. Pavel Kotas a náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a cestovního ruchu Mgr. Ivana Bartošová.

Součástí expozice je i vzdělávací program pro školy. Více informací o programu pro školy naleznete ZDE.

Expozice je otevřená pro veřejnost Po-Pá 13:00-18:00 h; So-Ne a svátky 10:00-18:00 h. Vstupné činí 80 Kč pro dospělé; 50Kč pro děti, studenty, seniory a ZTP; 200 Kč rodinné vstupné (2+2).

Multimediální srbský umělec Dragan Vojvodić (*1965) se v rámci své pětitýdenní rezidence v kreativní zóně DEPO2015 zabýval tématem „význam domova“, resp. co znamená domov pro obyvatele Plzeňského kraje. Zkušenosti Plzeňanů zachycené v dotaznících zapracoval do umělecké instalace, kterou veřejnosti představí v obvykle veřejnosti nepřístupném prostoru v kreativní zóně DEPO2015.

Více informací o rezidenčním projektu D. Vojvodiće naleznete zde.

Rezidenční pobyt Dragana Vojvodiće, který v Plzni tvořil od konce října do začátku prosince, je součástí rezidenčního programu pro umělce OPEN A.i.R., který sídlí v kreativní zóně DEPO2015. Je realizován díky podpoře města Plzně a města Novi Sad (Evropské hlavní město kultury 2021).

 

Událost na Facebooku.

Srdečně Vás zveme na slavnostní otevření stálé expozice o historii areálu Cukrovarská, veřejné dopravě v Plzni, projektu Evropské hlavní město kultury a kreativní zóně DEPO2015, ve čtvrtek 7. 12. 2017 od 17:00.

 

Donedávna to byl jeden z nejméně nápadných průmyslových areálů v Plzni, přesto je naplněný nejen příběhy z historie, ale také pulzuje energií do budoucna a usiluje o to být jedním z klíčových rozvojových míst Plzně.

Příběh DEPO2015 od podnikatelského snu o cukrovaru, o technologických inovacích z konce 19. století, kdy v areálu působil František Křižík, o prvních elektrických tramvajích Křižík – Brožík, o plzeňském řemeslu, architektuře a veřejné dopravě ve 20. století, o rychlém střídání domácích v roce 2014, o jedinečné tvůrčí síle roku 2015.

Expozice představí dobové fotografie, ale také unikátní model první plzeňské tramvaje Křižík - Brožík nebo zmenšeniny historických autobusů a trolejbusů, které před lety projížděly plzeňskými ulicemi. Evropské hlavní město kultury budou v expozici prezentovat kuriozity jako například zlatý holicí strojek, kterým se holili členové týmu při vítězné prezentaci přihlášky na titul, nebo boty provazochodce Davida Dimitriho, jehož přechod přes náměstí Republiky je stále v živé paměti Plzeňanů. Ale také fotografie, statistiky a výsledky.

Pro veřejnost je expozice otevřena zdarma od 8. prosince.

Součástí slavnostního otevření bude také ukázka prvního interaktivního exponátu výstavy Za barokem s názvem Kladrubský archifon.

Partnerem stálé expozice jsou Plzeňské městské dopravní podniky, Ministerstvo kultury, Plzeňský kraj a Město Plzeň.

Tvoření pro rodiče s dětmi
 

Přijďte nasát vánoční atmosféru a strávit tvořivé odpoledne se svou rodinou. Vyrobíte a odnesete si vlastní balicí papír, PF či přání, šitou dekoraci a dřevěnou ozdobu na stromeček. 

Dílna je určená pro rodiče s dětmi od 6 let.

Cena: 150,-/rodič(e) + 1 dítě, každé další dítě 100,- 
Vstup se platí na místě, registrace předem není nutná.

V případě dotazů nás kontaktujte na tel: 775 382 838

Koncert chlapecké, taneční a striptérské skupiny MIG 21 z Prahy 5 Smíchova – stálice, která se ráda do Pekla vrací…

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz a na goout.cz za 330 Kč nebo na místě za 370 Kč.

mig21.cz

Swingová tančírna , kdy první hodinu proběhne lekce s výukou pod vedením Lenky Sekaninové.

Po zbytek večera pak můžete tančit v rytmu swingu. Vstupenky na místě za 100,-Kč. Tančírny budou pravidelně 1x za měsíc. Není nutné mít partnera. Leader a follower se určuje na místě:)

Horkýže Slíže se vydávají na podzimní turné k novému albu Pustite Karola a zároveň pokračují v oslavách 25 let působení na hudební scéně. Jejich čtvrtstoletí zmapuje chystaná kniha publicisty Jaroslava Špuláka, která ponese název Kontiňu… pokračujeme.

Hosté: Mean Messiah, ZakázanÝ ovoce

Vstupenky v předprodeji na goout.cz za 300 Kč.

Horkýže Slíže se vydávají na podzimní turné k novému albu Pustite Karola a zároveň pokračují v oslavách 25 let působení na hudební scéně. Jejich čtvrtstoletí zmapuje chystaná kniha publicisty Jaroslava Špuláka, která ponese název Kontiňu… pokračujeme.

Hosté: Mean Messiah, ZakázanÝ ovoce

Vstupenky v předprodeji na goout.cz za 300 Kč.

Alternativní večer plný radosti z nezdaru druhých popáté v Plzni.

Své průsery v byznyse a životě zde před lačným publikem opět obnaží čtveřice odvážných speakerů. Ve čtvrtek 14. prosince se se svými fuckupy vynoří z lesů u Nečtin Roman Pekař, z chmelnic u Žatce pan Jiří Smetana a.k.a. největší dodavatel chmele do Plzeňský PrazdrojMichal Vrátný, kterého charakterizuje cvičení se železnou koulí a Vítězslav Zach, který podniká s léčivými rybkami..

POZOR! Doporučujeme zakoupit lístky online předem, ať vám lupeny nikdo nevyfuckne:-)

Předprodej: http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/16935-fuckup-night-pilsen-vol-v 

Akci nelítostně fandí CzechStartups by CzechInvest a píší o nás Forbes Česko a Tyinternety.cz. Žal z nezdarů zapíjíme FuckUp Beer.

 

Profily speakerů:

Roman „Žebro“ Pekař

Horolezec, kameraman, řidič Autobusu 2015, šéf techniky v DEPO2015 a především buditel západočeských Nečtin, který provozuje tamní kapli a v ní pořádá kulturní program. Dělá toho tolik, že se cestou určitě něco podělalo – jak tenkrát, když vyjeli starou Karosou z Plzně do Štrasburku.


Jiří Smetana

Spolu se Stanislavem Roháčkem šéfuje firmu Arix Hop a je největším chmelařem v Evropě. Bez něj by Plzeň nebyla tak hořká, jako je – patří mezi největší dodavatele Plzeňského Prazdroje. Jak se postavilo české chmelařství na nohy po pádu Chmele Blšany? Snad líp, než tamní stadion!

Michal Vrátný
Jméno Michal Vrátný by mohlo být synonymem slova aktivita. Otevřel si tělocvičnu, kde vede tréninky kettelbellu – cvičení se železnou koulí s madlem, současně se věnuje bojovým sportům a pořádá sportovní semináře pro veřejnost. Autorskými texty zásobuje svůj portál Železná koule. Ne vždy byl ale Michal tak sportovně aktivní. V jeho životě nastalo svého času i jedno „období temna. Podívejte se na Michala v DVTV.

Vítězslav Zach
Značku GarraRelax Liberec - péče rybkami Garra rufa založil v roce 2011. A dodává: "Nadšení jsme se vrátili z Thajska, kde jsme ryby na vlastní kůži vyzkoušeli. Všichni kolem nás si klepali na čelo a měli nás za blázny, když jsme si jako první v Česku otevřeli provozovnu s několika stovkami ryb, o kterých jsme nic nevěděli. Máma důchodce, celý život zaměstnanec, já student 18 let. O podnikání jsme neměli ani páru, natož o rybách, které jsme ani doma nikdy nechovali“.

Exkluzivní spojení tří div české hudby - Bittová, Dusilová a Načeva na jednom pódiu

V jedinečném společném projektu se na jednom pódiu setkají po tři večery tři dámy – zpěvačky: Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva. Podtitul koncertu zní: Spolu.

Nápad spojit tři zpěvačky, které působí převážně solitérně, vznikl již v zimě 2016. K jeho realizaci však vzhledem k vytíženosti všech tří umělkyň dojde až letos v prosinci, kdy se projekt „Spolu“ představí v Praze, Brně a Ostravě.

„Jsem ráda, že jsme v mém nabitém programu nalezly čas na koncerty, a hlavně na společnou tvorbu, zkoušení a radost ze hry.“ říká Iva Bittová. 

Na pódiu zazní jak skladby přímo přaranžované pro tento projekt, tak známé skladby všech tří protagonistek.

O prvních zkouškách Monika Načeva říká: „Přemýšlíme, že do projektu ještě přizveme jiné hudebníky, ale na první zkoušce to tak zajiskřilo, že jsme se rozhodly vystačit si samy. Alespoň prozatím..." 

V současné době je „Spolu“ ve fázi zrodu, proto nelze dopředu definovat jasnou podobu koncertu.

„Máme představu plynoucí řeky, do které vstoupí tu jedna, tu dvě, tu tři divy, a poplují spolu nebo každá za sebe po hudební řece,“ shodují se Tomáš a Soňa Paletovi a Romek Hanzlík, kteří za projektem stojí dramaturgicky a produkčně.

A jaké pocity má z projektu „Spolu“ Lenka Dusilová? „Na začátku jsem měla před oběma respekt, protože třeba Iva je proslulá svým improvizováním, kdežto já potřebují mít všechno tak nějak srovnané dopředu. Ale ukazuje se, že nacházíme společnou řeč.“

Bittová, Dusilová, Načeva - Iva Bittová se etablovala na světové hudební scéně mezi nejžádanější hudebníky alternativní scény, o Lence Dusilové se mluví jako o jedné z nejlepších zpěvaček české scény, a Monika Načeva kráčí vlastní cestou fúzí žánrů od šansonu po techno. Všechny tři vydávají velice ceněná alba.
Ačkoliv má každá z protagonistek jiné hudební kořeny, v projektu „Spolu“ hodlají nalézt společný hudební jazyk.

Vstupenky v předprodeji na ticketstream.cz za 650 Kč.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Přijďte si v dostatečném předstihu před vypuknutím předvánočního shonu ušít originální vánoční dekorace do bytu - ubrus, prostírání, polštáře, košíčky, ozdoby či půvabné malé dárky pro své blízké. Naučíte se základní techniky vhodné i pro méně pokročilé.

lektor: Dana Ryglová
kurz: víkendový
termín kurzu: 2.12. - 3.12.2017
den: sobota a neděle
kdy: 9:00 - 17:30
počet hodin: 16               
počet účastníků: max. 6
cena: 1 450 Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz

Přijďte si s námi společně zalétat do kryté haly, když už to venku nepůjde! Stačí se předem registrovat na rc.servis@seznam.cz, nechat si potvrdit účast a přijít ve stanovený termín do autobusovky v DEPO2015 - pak už je to jen o šikovnosti vašich rukou :-)

 
kurz: denní
termín kurzu: říjen 2017 - březen 2018
den: vybrané čtvrtky a neděle v halové sezóně (dle aktuálního programu)
kdy: čtvrtek 15:30 - 18:30, něděle 17:00 - 19:00
počet hodin: 2   
počet účastníků: max. 15
cena: 30 Kč / hod

Kurz pro začátečníky i pokročilé, kteří se chtěji seznámit s principem sítotisku, s jeho výhodami i novými postupy v oboru. Během čtyř dnů si vyrobí základní síto, vyzkouší si některou z uměleckých technik, potisknou vícebarevně tričko a vše zakončí velkoformátovým plakátem.

 
​lektor: Pavel Liška
kurz: měsíční
den: každé pondělí (4.12., 11.12., 18.12.), listopad - prosinec 2017
kdy: 17:00 - 21:00
počet hodin: 12  hodin       
počet účastníků: min. 3, max. 5
cena: 2 996 Kč

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Slyšeli jste někdy o této technice? Byla jednou z prvních, jelikož umožňovala skoro dokonalý přenos a namnožení olejomalby. Jedná se tedy o grafickou techniku umožňující jemnou kresbu a zajímavé barevné soutisky - žádné rytí. Co si odnesete? Jistě setkání s touto neobvyklou technikou a řadu vašich grafik na kvalitním papíře.

lektor: Ondřej Vacek
kurz: měsíční
den: každé úterý (5.12., 12.12., 16.12., 19.12.)
termín kurzu: listopad 2017 - leden 2018
kdy: 17:00 - 21:00       
počet hodin: 16 hodin               
počet účastníků: min. 2, max. 5
cena: 3 400 Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si vyzkoušet práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí. Ve FabLabu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, vytisknutí Vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete schopni samostatně používat 3D tiskárnu.

​lektor: Vít Trunec
kurz: dvoutýdenní, listopad 2017 - leden 2018
den: vždy v úterý, začíná se první úterý v měsíci (5.12., 12.12.)
kdy: 17:30 - 20:00
počet hodin: 5 hodin (2,5 hod. / týden)     
počet účastníků: min. 3, max. 6
cena: 990 Kč

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Kurz pro nadšené výtvarníky, kteří si chtějí sítotisk vyzkoušet především experimentálním způsobem bez využití počítače, či klasických postupů. Prostřednictvím voskové frotáže nebo přímé malby na síto si účastníci vytvoří tiskovou předlohu, jež otisknou na tričko, papír, či karton.

 
​lektor: Petr Setvín
kurz: měsíční
den: každou středu (6.12., 13.12., 20.12.), listopad - prosinec 2017
kdy: 17:00 - 21:00
počet hodin: 16  hodin       
počet účastníků: min. 3, max. 5
cena: 2 996 Kč

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Grafické techniky napříč spektrem, to je název již tradičního kurzu grafické dílny. Jedná se o měsíční kurz, který se zabývá grafickými technikami jako je linoryt, suchá jehla, ale třeba i monotyp, slepotisk, šablonový tisk a “pískotisk”.  Na vás je si vybrat nebo si vyzkoušet vše od A po Z. Na kurzu si osvojíte některé ze základních i alternativních možností grafiky. Pojďte experimentovat. Můžete si vytvořit své osobité Exlibris, plakát či vytisknout svůj volný motiv třeba na triko.

lektor: Ondřej Vacek
kurz: měsíční
den: každou středu (6.12., 13.12., 20.12.)
termín kurzu: říjen 2017 - leden 2018
kdy: 17:30 - 19:30       
počet hodin: 8 hodin               
počet účastníků: min. 1, max. 5
cena: 2 800,- Kč / účastník; 3 500,- Kč / dva účastníci; 3 900,- Kč / tři účastníci; 3 000,- Kč / účastník + dítě (do 15let); 3 500,- Kč / dva účastníci + 2 děti (do 15let)

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Chcete si vytvořit zápisník, deník, skicář či diář podle svého? A co takhle i svůj papír? Na našem měsíčním kurzu si můžete udělat svůj originální papírový dárek pro sebe či své blízké. Budeme se zabývat výrobou papíru a knižní vazbou. Domů si nakonec odnesete zápisník, leporelo nebo vlastní autorskou knížku třeba i s malými ilustracemi, vše je jen na vás.

lektor: Ondřej Vacek
kurz: měsíční
den: každou středu (6.12., 13.12., 20.12.)
termín kurzu: říjen 2017 - leden 2018
kdy: 17:30 - 19:30       
počet hodin: 8 hodin               
počet účastníků: min. 1, max. 5
cena: 3 000 Kč / účastník; 3 700 Kč / dva účastníci; 4 050 Kč / tři účastníci; 3 200 Kč / účastník + dítě (do 15let); 4 000 Kč / dva účastníci + 2 děti (do 15let)

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Kurz je určený úplně pro každého (staršího 18 let), kdo by si rád vyzkoušel tváření žhavého kovu. Zasvětíme vás do základů práce s kladivem a kovadlinou a odkryjeme před vámi nejeden "fígl" tohoto černého řemesla. Dozvíte se co je to "torzírování", k čemu slouží "vlčí tlama", nebo  jak  se používá "babka". Vyrobíte si vlastní hřebík, podkovičku pro štěstí, svícen či drobný šperk.

Každý účastník si bude moci navrhnout a vytvořit malý kovaný předmět dle své fantazie.

Kovářská dílna je po absolvování kurzu dále otevřena i k individuálnímu hodinovému pronájmu pro Vaše projekty. V kovodílně najdete výheň, svařovací techniku, základní ruční nářadí i větší stroje - soustruh nebo frézku. Lektorem dílny je umělecký kovář Jan Honomichl, jehož srdce hoří pro řemeslo i mimo kovářskou výheň.

lektor: Jan Honomichl
věk: 18 - 99 let
kurz: měsíční
termín kurzu: listopad 2017 - leden 2018
den: probíhá vždy ve čtvrtek, začíná první čtvrtek v měsíci 
kdy: 17:00 - 21:00        
počet hodin: 16 hodin
počet účastníků: 6 
cena: 3250 Kč vč. DPH

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Kurz určený všem zájemcům starším 18 let, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to “torzírování”, k čemu se slouží “vlčí tlama” nebo jak se používá “babka”. Účastníky kurzu zasvětíme do základů práce s kladivem a kovadlinou a odkryjeme nejeden fígl tohoto černého řemesla. Každý účastník si vyrobí vlastní hřebík, podkovičku pro štěstí, svícen, či drobný šperk a může si navrhnout a vytvořit malý kovaný předmět dle své fantazie.

Lektor: Jan Honomichl
Věk: 18 - 99 let
Kurz: měsíční
Termín kurzu: listopad 2017 - leden 2018
Den: vždy ve čtvrtek, začínáme první čtvrtek v měsíci (7.12., 14.12., 21.12., 28.12.)
Kdy: 17:00 - 21:00   
Počet hodin: 16             
Počet účastníků: 6  
Cena: 3 250 Kč

Výroba repelentu proti komárům a klíšťatům, zklidňujícího oleje na štípnutí, olejíčku na popáleniny a kostivalové masti. Eko-friendly kurz, vyrábíme výhradně z rostlinných ingrediencí. Protože preferujeme tzv. non-waste způsob výroby, je třeba si donést vlastní vymyté obaly (2x sprejová lahvička, 3x zavařovací sklenice).

lektor: Klára Macourková
kurz: denní
termín kurzu: 2.11.; 7.12.2017
kdy: 18:00 - 19:30
počet hodin: 1,5 hodin            
počet účastníků: min. 3, max. 5
cena: 400 Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Nový kurz pro ty, kdo nemohou chodit pravidelně anebo potřebují přijít už jen občas, či pomoc ušít obtížnější detaily svých projektů od lektorky.  Máte nově možnost si dopředu rezervovat místo v kurzu na jeden či více termínů a na počet hodin dle vašeho přání a možností s tím, že lektorka bude v dílně a se vším vám pomůže jako při běžných kurzech. Poprvé si budete rezervovat místo pomocí nového rezervačního systému úplně sami. Šít můžete naprosto cokoliv.

lektor: Dana Ryglová
kurz: denní
termín kurzu: 14.9. - 14.12.2017
den: čtvrtek
kdy: 9:00 - 13:30   
počet účastníků: max. 4
cena: 150 Kč / hod

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz

Výroba luku ze dřeva, kombinace s koupenými rameny, výroba terče, toulce a pouzdra z kůže.

Výroba dětského luku za hubičku, se kterým si užijete tu pravou klučičí švandu. Během kurzu se seznámíme se základními postupy opracování dřeva a základní stavbou luku. Nebude to ale žádná věda. S trochou výrobních fíglů vytvoříme společně luk, za který by se nestyděl ani Robin Hood. Takový luk je fajn zábava a né nutné zlo. Na konci workshopu si vysvětlíme základy bezpečné střelby a uspořádáme společný turnaj.

 
​lektor: Lukáš Melichar
kurz: víkendový
den: dva turnusy kurzu - bude probíhat v listopadu a prosinci 2017 
kdy: 10:00 - 18:00     
počet hodin: 16  hodin       
počet účastníků: max. 7 párů (rodič + dítě)
cena: 2850 Kč / pár

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Při tomto kurzu se budeme věnovat základním postupům, které využijeme při renovace nábytku, stavbě dřevěného přístřešku nebo třeba práci s paletami nebo jiným recyklovaným materiálem. Budeme pracovat hlavně s ručním aku nářadím a naučíme se základní truhlářské spoje.

lektor: Jan Honomichl
věk: 15 - 99 let
kurz: víkendový
den: vždy druhou sobotu v měsíci, říjen - leden
kdy: 10:00 - 16:00
počet hodin: 6 hodin    
počet účastníků: až 10
cena: 1250Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Renovace nábytku ručním nářadím.

lektor: Jan Honomichl
kurz: víkendový 
den: vždy druhou sobotu v měsíci, říjen - leden 
kdy: 10:00 - 16:00        
počet hodin: 6 hodin    
počet účastníků: max. 10 
cena: 1250Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Kurz zaměřený na práci s úplety a na správné stříhání oděvů z pletenin. Vyzkoušíte si šití na overlocku i coverlocku nebo se v něm zdokonalíte. Naučíte se stroje seřizovat podle druhu materiálu. Ušijete si minimálně jeden model dle vlastního výběru každý den. Ty nejzručnější ušijí za víkend i několik výrobků.

lektor: Dana Ryglová
kurz: víkendový
termín kurzu: 9.12. - 10.12.2017
den: sobota a neděle
kdy: 9:00 - 17:30
počet hodin: 16               
počet účastníků: max. 6
cena: 1 550 Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Nový kurz pro ty, kdo nemohou chodit pravidelně anebo potřebují přijít už jen občas, či pomoc ušít obtížnější detaily svých projektů od lektorky.  Máte nově možnost si dopředu rezervovat místo v kurzu na jeden či více termínů a na počet hodin dle vašeho přání a možností s tím, že lektorka bude v dílně a se vším vám pomůže jako při běžných kurzech. Poprvé si budete rezervovat místo pomocí nového rezervačního systému úplně sami. Šít můžete naprosto cokoliv.

lektor: Dana Ryglová
kurz: denní
termín kurzu: 14.9. - 14.12.2017
den: čtvrtek
kdy: 9:00 - 13:30   
počet účastníků: max. 4
cena: 150 Kč / hod

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz

Výroba luku ze dřeva, kombinace s koupenými rameny, výroba terče, toulce a pouzdra z kůže.

Výroba dětského luku za hubičku, se kterým si užijete tu pravou klučičí švandu. Během kurzu se seznámíme se základními postupy opracování dřeva a základní stavbou luku. Nebude to ale žádná věda. S trochou výrobních fíglů vytvoříme společně luk, za který by se nestyděl ani Robin Hood. Takový luk je fajn zábava a né nutné zlo. Na konci workshopu si vysvětlíme základy bezpečné střelby a uspořádáme společný turnaj.

 
​lektor: Lukáš Melichar
kurz: víkendový
den: dva turnusy kurzu - bude probíhat v listopadu a prosinci 2017 
kdy: 10:00 - 18:00     
počet hodin: 16  hodin       
počet účastníků: max. 7 párů (rodič + dítě)
cena: 2850 Kč / pár

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Během tohoto kurzu si vyzkoušíte svařování obalenou elektrodou i svařování v ochranné atmosféře. Zároveň se také seznámíte s velmi důležitou teorií tohoto oboru a s bezpečností práce. Při kurzu si sami vytvoříte vlastní kovový objekt, který si odnesete domů. Tento kurz slouží pouze pro seznámení se svařováním kovů pro domácí a hobby použití!

V kovodílně najdete výheň, svařovací techniku, základní ruční nářadí i větší stroje - soustruh nebo frézku. Lektorem dílny je umělecký kovář Jan Honomichl, jehož srdce hoří pro řemeslo i mimo kovářskou výheň.

lektor: Jan Honomichl
věk: 18 - 99 let
kurz: víkendový
termín kurzu: listopad 2017 - leden 2018
den: vždy třetí sobotu a neděli v měsíci 
kdy: 10:00 - 18:00        
počet hodin: 16 hodin
počet účastníků: 6
cena: 2850 Kč vč. DPH

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Poslední předvánoční kurz zaměřený na šití drobných dárečků pod stromeček, které potěší a zahřejí duši, obaly na knihy, taštičky, košíčky, hračky, tašky, voňavé polštářky, papuče a jiné.

lektor: Dana Ryglová
kurz: víkendový
termín kurzu: 16.12. - 17.12.2017
den: sobota a neděle
kdy: 9:00 - 17:30
počet hodin: 16               
počet účastníků: max. 6
cena: 990 Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz

Přijďte si s námi společně zalétat do kryté haly, když už to venku nepůjde! Stačí se předem registrovat na rc.servis@seznam.cz, nechat si potvrdit účast a přijít ve stanovený termín do autobusovky v DEPO2015 - pak už je to jen o šikovnosti vašich rukou :-)

 
kurz: denní
termín kurzu: říjen 2017 - březen 2018
den: vybrané čtvrtky a neděle v halové sezóně (dle aktuálního programu)
kdy: čtvrtek 15:30 - 18:30, něděle 17:00 - 19:00
počet hodin: 2   
počet účastníků: max. 15
cena: 30 Kč / hod

Každá dvojice si společně postaví motokáru, se kterými se na konci kurzu uskuteční závod 24La DEPO. Motokáry mají volant a brzdy, ale jejich pohon je pouze gravitací.

lektor: Ivo Opl
kurz: víkendový
den: jeden den o víkendu s pauzou na oběd
termín kurzu: 22.10.; 26.11.; 17.12.2017; 28.1.2018
kdy: 9:00 - 19:00 (9 - 18:00 stavba, 18:00 - 19:00 závod)         
počet hodin: 4 + 4 hodiny               
počet účastníků: max. 10 párů (rodič + dítě)
cena: 2900 Kč / pár

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Arduino je vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily. Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami (IoT, esp8266,...). Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a IoT pro různé účely. Na kurz budete potřebovat svůj notebook. Součástky na kurz od nás dostanete. Po dokončení kurzu si zvládnete postavit třeba svůj vlastní zavlažovací systém připojený na wifi.

​lektor: Vít Trunec
kurz: dvoutýdenní, říjen 2017 - leden 2018
den: vždy v úterý, začíná se třetí úterý v měsíci (19.12.)
kdy: 17:30 - 20:00
počet hodin: 5 hodin (2,5 hod. / týden)     
počet účastníků: min. 3, max. 9
cena: 990 Kč

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Ve workshopu se rodič společně se svým malým kutilem dozví základní informace o dřevě a především si vyzkouší práci s ním. Jejich úkolem je vyrobit různé typy autíček z dodaného materiálu. Autíčka vznikají rozřezáním dřevěných polotovarů a následně jejich spojením v požadovaných tvarech.

lektor: Ivo Opl
kurz: denní
termín kurzu: 25.10.; 22.11.; 20.12.2017; 24.1.2018
kdy: 16:00 - 19:00         
počet hodin: 3 hodiny               
počet účastníků: max. 10 párů (rodič + dítě)
cena: 500 Kč / pár

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Přijďte si s námi společně zalétat do kryté haly, když už to venku nepůjde! Stačí se předem registrovat na rc.servis@seznam.cz, nechat si potvrdit účast a přijít ve stanovený termín do autobusovky v DEPO2015 - pak už je to jen o šikovnosti vašich rukou :-)

 
kurz: denní
termín kurzu: říjen 2017 - březen 2018
den: vybrané čtvrtky a neděle v halové sezóně (dle aktuálního programu)
kdy: čtvrtek 15:30 - 18:30, něděle 17:00 - 19:00
počet hodin: 2   
počet účastníků: max. 15
cena: 30 Kč / hod

Přijďte si s námi společně zalétat do kryté haly, když už to venku nepůjde! Stačí se předem registrovat na rc.servis@seznam.cz, nechat si potvrdit účast a přijít ve stanovený termín do autobusovky v DEPO2015 - pak už je to jen o šikovnosti vašich rukou :-)

 
kurz: denní
termín kurzu: říjen 2017 - březen 2018
den: vybrané čtvrtky a neděle v halové sezóně (dle aktuálního programu)
kdy: čtvrtek 15:30 - 18:30, něděle 17:00 - 19:00
počet hodin: 2   
počet účastníků: max. 15
cena: 30 Kč / hod

Přijďte si s námi společně zalétat do kryté haly, když už to venku nepůjde! Stačí se předem registrovat na rc.servis@seznam.cz, nechat si potvrdit účast a přijít ve stanovený termín do autobusovky v DEPO2015 - pak už je to jen o šikovnosti vašich rukou :-)

 
kurz: denní
termín kurzu: říjen 2017 - březen 2018
den: vybrané čtvrtky a neděle v halové sezóně (dle aktuálního programu)
kdy: čtvrtek 15:30 - 18:30, něděle 17:00 - 19:00
počet hodin: 2   
počet účastníků: max. 15
cena: 30 Kč / hod