DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Interaktivní zábavná expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let

Podíváte se, jak vypadá Centrální banka, burza, jeskyně krále Midase, s platební kartou budete plnit úkoly a dostanete výpis z účtu. Pro všechny je pak k dispozici herna s obchodem a bankou. Zábavná multimediální hra má za sebou více, než desítku repríz v Grazu, Vídni, Praze, Záhřebu pro tisíce dětí. Expozice vznikla v muzeu Frida and Fred v rakouském Grazu. Vznikla z podnětu Erste Group a je jedním z projektů "Erste Financial Life Park". Do Plzně přinášíme expozici ve spolupráci s Českou spořitelnou, která se finančnímu vzdělávání dětí a mladých dlouhodobě věnuje.

Záštitu nad jejím konáním v Plzni převzal náměstek primátora města Plzně pro oblast ekonomickou Ing. Pavel Kotas a náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a cestovního ruchu Mgr. Ivana Bartošová.

Součástí expozice je i vzdělávací program pro školy. Více informací o programu pro školy naleznete ZDE.

Expozice je otevřená pro veřejnost Po-Pá 13:00-18:00 h; So-Ne a svátky 10:00-18:00 h. Vstupné činí 80 Kč pro dospělé; 50Kč pro děti, studenty, seniory a ZTP; 200 Kč rodinné vstupné (2+2).

Navštivte stálou expozici o historii areálu Cukrovarská, veřejné dopravě v Plzni, projektu Evropské hlavní město kultury 2015 a budoucnosti kreativní zóny DEPO2015.

Na co se můžete těšit?
    • unikátní model první plzeňské tramvaje Křižík – Brožík
    • dobové fotografie
    • modely historických autobusů a trolejbusů
    • kuriozity se vztahem k Evropskému hlavnímu městu kultury 
    • plány na budoucnost areálu Cukrovarská

Donedávna to byl jeden z nejméně nápadných průmyslových areálů v Plzni, přesto je naplněný nejen příběhy z historie, ale také pulzuje energií do budoucna a usiluje o to být jedním z klíčových rozvojových míst Plzně. Kreativní zóna DEPO2015.

Expozice představí příběh DEPO2015 od podnikatelského snu o cukrovaru, o technologických inovacích z konce 19. století, kdy v areálu působil František Křižík, o prvních elektrických tramvajích Křižík – Brožík, o plzeňském řemeslu, architektuře a veřejné dopravě ve 20. století, o rychlém střídání domácích v roce 2014, o jedinečné tvůrčí síle roku 2015.

Vstupné

Expozice je přístupná denně zdarma v otvíracích hodinách DEPO2015.

Děkujeme partnerům:
Plzeňské městské dopravní podniky, Ministerstvo kultury, Plzeňský kraj a Město Plzeň.

Česká sportovní zima je plná osobností a příběhů. Naši sportovci toho na lyžích i na bruslích dokázali mnoho a nesmazatelně se zapsali do historie zimních sportů. Připomeňte si některé z nich na velké výstavě ilustrací, které vytvořili vynikající studenti Ateliéru ilustrace FDU pod vedením jejich slavné pedagožky Renáty Fučíkové. 

Historie nejznámějších sportů, osobnosti jako Jiří Raška, Tomáš Verner, Martina Sáblíková nebo Josef Rakoncaj. Výstava se koná u příležitosti zimních olympijských her v jihokorejském Pchjončchangu a koná se souběžně i v Soulu.

Originální ilustrace příběhů nejslavnějších českých sportovců, kteří se zapsali do historie zimního olympismu a proslavili se výkony na sněhu, ledu a v horách. Práce vynikajících studentů ateliéru Mediální a didaktické ilustrace vedla Renáta Fučíková. Ilustrace vycházejí i knižně ve výpavné publikaci nakladatelsví Albatros.

Vstup zdarma.

Vernisáž společné výstavy prací studentů tří plzeňských středních škol s uměleckými obory.

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu, kterou uspořádají studenti těchto školl:

  • Integrovaná střední škola živnostenská
  • Střední uměleckoprůmyslová škola a Základní umělecká škola Zámeček s. r. o.
  • Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu.

 

Výstava potrvá od 21. 3. 2018 do 30. 4. 2018.
Vstupné je zdarma

 

Oblíbená kapela Jelen zahraje v DEPO2015. 

Oblíbená skupina Jelen se vrací do Plzně! Zahraje přímo v DEPO2015.

Od 21:00 se můžete těšit hity Magdaléna, Světlo ve tmě, Vlčí srdce a mnoho dalších v podání skvělých folkrockových muzikantů a Jindry Poláka s Kateřinou Marií Tichou.

Po svém úspěšném podzimním koncertování odměněném vyprodaným Fórem Karlín se kapela rozhodla udělat několik koncertů na jaře. Nenechte si ujít jeden z nejlépe hodnocených koncertů současnosti!

Začínáme v 21:00.

Alternativní večery plné radosti z nezdaru druhých pošesté v Plzni.

Zveme vás na jarní FuckUp Night v DEPO2015. Své průsery v byznyse a životě zde před lačným publikem opět obnaží čtveřice odvážných speakerů.

V úterý 6. března se svými fuckupy pochlubí designérka Anna Marešová, která mění trh s erotickými pomůckami k lepšímu, ale překonává při tom spoustu příkoří. Psycholog a motivační řečník Patrik Procházka, výjimečný člověk, zápasí s fuckupy od narození a nesnáší slovo „postižený“. Další speakery představíme brzy!

Akci nelítostně fandí CzechStartups by CzechInvest a píší o nás Forbes Česko a Tyinternety.cz. Žal z nezdarů zapíjíme FuckUp Beer.

Finálový večer již 25. ročníku prestižních Hudebních cen Žebřík se uskuteční 9. března 2018. Vyhlášení hudebních cen Žebřík se také letos uskuteční v bývalém průmyslovém areálu DEPO2015. 

O výsledcích se bude rozhodovat během celého února na webu ankety Žebřík. Hlasuje se v zahraniční části ankety. Všechny hlasy budou slosovány o ceny partnerů Žebříku.

Koncertně vystoupí Michal Hrůza & Kapela Hrůzy, Olympic, Lenny, Wohnout a mnozí další. . Novými moderátory Žebříku jsou Tomáš Hanák a Jitka Schneiderová.

Hlasování v 1. kole probíhá od 1. do 31. ledna, vzejde z něj pět nominovaných v každé z deseti kategorií. Druhé kolo, které poběží od 1. do 28. února, určí pořadí na 1., 2. a 3. místě, a tedy držitele cen.

Vstupenky:
390 KčTicketstreamPlzeňská vstupenkaTicketliveTicketproTicketportal 
VIP Pass 990 KčTicketstreamPlzeňská vstupenkaTicketliveTicketproTicketportal

Workshop, kde rodiče tvoří spolu s dětmi.

Za pár dní by k nám konečně mělo dorazit jaro. Zasadíme si semínko, jako symbol nového začátku a vytvoříte si krásnou originální květinovou dekoraci. Pracovat budeme převážně s recyklovatelným materiálem. 

Celý workshop je koncipován tak, aby si samy děti rozhodly o své činnosti. Vše je o vzájemném respektu.

Workshop je vhodný pro děti od 3-8 let v doprovodu rodičů.

Vítání jsou však i mladší sourozenci a tvořílci. I pro ně budeme mít připravené pomůcky, tak aby si to společně s námi užili.

Kapacita je 10 dětí. Nutná rezervace.
Místo si rezervujte na emailu suchankovalinda@seznam.cz nebo na tel. 774 027 078

Cena (zahrnuje vstupné, materiál, pomůcky a drobné občerstvení):
1 dítě + rodič = 150 Kč
2 děti + rodič = 250 Kč
děti 0-2 roky 50 Kč

 

Přijďte si zatančit swing! A něco se při tom i naučit. 

Chmury z konce víkendu? Zažeňte je swingem! Na hodinovou lekci s Markétou Čekanovou a Jiřím Bránským začínající v 17:00, navazuje tančírna do 21.00 hodin. Zábava, endorfiny a dobrá nálada v ceně. Není nutné mít partnera, leader a follower se určuje na místě.

17:00-21:00

Lekce se platí na místě
150 Kč

Na začátku byla jedna dívka, zlomené srdce, vážná nemoc a kolo z bazaru. 

Psal se říjen 2014, když Matěj Balga vybral osm set dolarů a vydal se hledat ztracenou lásku a léčit své rány tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca a dny začínají dříve.

icycleast.cz

Vstupenky: 120 Kč předprodej, 150 Kč na místě

Přijďte a pomozte v rámci BLIK BLIK – festival světla a umění ve veřejném prostoru rozsvítit život nevidomých! Vybrat si můžete trasu 3,3 km nebo 6 km. Začátek běhu je u DEPO2015 v ulici Presslova 14, Plzeň, startuje se v 19:00 h.

 

Nejenom že podpoříte dobrou věc - navíc prvních 300 účastníků získá kromě startovního balíčku čelovku, super batoh od Hannahu, ale také unikátní možnost vidět v předpremiéře několik instalací festivalu BLIK BLIK a 2 VIP vstupenky!

Startovné: na místě 400 Kč, online 350 Kč (registrace je v přípravě, bude na http://www.behprosvetlusku.cz/).

100 % vybraného startovného putuje na Nadační fond Českého rozhlasu, tj. na podporu dětí i dospělých se zrakovým postižením. Více na http://www.rozhlas.cz/svetluska/osbirce/ 

I běhat ve tmě má smysl. Děkujeme!

Letošní čtvrtý ročník festivalu světla BLIK BLIK, který se koná v pátek 16. a v sobotu 17. března, vás zavede na trasu mezi DEPO2015 a Slovany, kde uvidíte 13 instalací. Na samostatnou návštěvu se pak vydejte na 3 instalace v areálu Plzeňského Prazdroje.

Proč Slovany? Kde lépe hledat souvislosti a inspiraci pro letošní stoleté výročí Československa? Masarykova škola, Jiráskovo náměstí, slovanský hřbitov naplnění odkazem Josefa Kajetána Tyla nebo rytíře Emila Škody, Papírna nebo DEPO2015, kde experimentoval s tehdy novými technologiemi František Křižík. To je jen několik důvodů a několik zajímavých míst na trase. Umělce inspirovaly jen volně a těšit se můžete na ryze současné umění, atraktivní díky kombinaci světla, zvuku, velkoplošných projekcí i hravých interaktivních instalací.

Jednoznačným diváckým hitem bude jistě mapping na budovu gymnázia na Mikulášském náměstí, který si tentokrát vzala na starost česká umělecká skupina Foton X a nazvala ho Velká přestávka. Vrcholem festivalu by pak měla být rozměrná interiérová projekce v Autobusové hale DEPO2015 od 3DSense, která kombinuje projekci na plátno, do vody, prostorový zvuk a další efekty do silného zážitku. V Prazdroji bude pak lákadlem instalace Hyperbaroko Jana Hladila, která jako projekční plochu využívá velkou krychli zaplněnou speciálními plátny.

Jistě si užijete i menší instalace, ať už ty interaktivní, které vás vtáhnou do hry, nebo jednotlivé projekce a animace, na kterých se letos podílejí studenti ateliéru animace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Novinkou letošního ročníku je ucelená řada čtyř interiérových instalací – dvě najdete v DEPO2015, jednu v Papírně a jednu v kostele na Jiráskově náměstí. Na všechny čtyři platí společná vstupenka za 50,- Kč, kterou bude možné koupit u vstupu do každé z nich a již nyní je v prodeji na Plzeňské vstupence bez fronty. Můžete tak symbolicky podpořit festival BLIK BLIK a užít si tyto instalace ve větší pohodě.

Všechny instalace jsou otevřené od 18:00 do 23:00.

Interiérová instalace UNIVERSUM v kostele na Jiráskově náměstí, je z důvodu mše po oba dva dny otevřena po 19té hodině.

V areálu DEPO2015 jsme připravili workshopy pro děti i hravé dospělé. Budete si moci vyrobit svítící pohlednice, svítící masky a lucerny. Jako bonus bude na nádvoří před dílnou Makerspace stát kovová deska, do které budeme frézovat motivy, které sami navrhnete.

Workshopy probíhají od 17:00 do 21:00.

TRASA FESTIVALU BLIK BLIK 2018:

    1. Masarykova ZŠ, Jiráskovo nám. | Malování světlem - Night Projections (HU)  
    2. Jiráskovo nám. - kostel (vnitřní instalace) |  Universum –  Kronach Leuchtet (DE)
    3. Jiráskovo náměstí | Medusas – Kronach Leutchtet (DE) 
    4. Jablonského ul. | Český? Lev? – Štěpánka Bláhovcová (CZ) 
    5. Mikulášské náměstí | Člověče, nezlob se! – FABLAB DEPO2015 (CZ)  
    6. Mikulášské náměstí | Malá přestávka – FotonX (CZ) |  Mapping-animace - Julie Čermáková + Olga Teslyuk + Martina Švancarová (CZ)
    7. Mikulášský hřbitov |  Electro Mistel – RaumZeitPiraten (DE) 
    8. Papírna (vnitřní instalace) | Hladina – Blok 4 (CZ) | Malování světlem 2 - Night Projection (HU)
    9. Cukrovarská u Radbuzy | Masaryk - Julie Čermáková (CZ)
    10. břeh Radbuzy u DEPO2015 | Vodní víly - Night Projections (HU)
    11. DEPO2015 -  Autobusová hala (vnitřní instalace) | OKO - 3Dsense (CZ) 
    12. DEPO2015 -  Klempírna (vnitřní instalace) | Archifon 5 – Dan Gregor / INITI a Floex (CZ) 
    13. Centrum robotiky | Pendulum / Breathe - Erik Bartoš (SK)
    14. areál Plzeňského Prazdroje před Návštěvnickým centrem | Hyperbaroko – Jan Hladil (CZ) 
    15. areál Plzeňského Prazdroje před Suvenýry | Význam domova - Dragan Vojvodić (SRB) 
    16. areál Plzeňského Prazdroje Formanka | Pocta olympionikům - Veronika Bílková (CZ)

Přijďte si zatančit swing! A něco se při tom i naučit. 

Chmury z konce víkendu? Zažeňte je swingem! Na hodinovou lekci s Markétou Čekanovou a Jiřím Bránským začínající v 17:00, navazuje tančírna do 21.00 hodin. Zábava, endorfiny a dobrá nálada v ceně. Není nutné mít partnera, leader a follower se určuje na místě.

17:00-21:00

Lekce se platí na místě
150 Kč

Věříš, že i s pár korunami v kapse se dá procestovat kus světa a užít si pořádnou jízdu?

My ano, a proto už čtvrtým rokem pořádáme závod LowCost Race - www.lowcostrace.com. Tam účastníci dokazují, že s pár korunami v kapse je cestování o to větší dobrodružství.

Stav se a dozvíš se spoustu tipů, jak si užít cesty a přitom nechat své prasátko žít. O svoje vychytávky se s vámi podělí 3 zkušení cestovatelé, a to nejen při přednášce, ale i následně na afterparty, kam jste všichni zvaní!

Nezapomeň před akcí sledovat https://www.facebook.com/lowcostracecom, kde se dozvíš novinky o závodu a lowcostovém cestování.

Harmonogram:
19:00 LowCost princip: jak férově zaplatit a přitom neutratit ani korunu
19:30 Jak si na cestách vydělat a objet svět jako Král
20:00 Jak se dorozumět tam, kde ti nikdo nerozumí
20:30 Začni hned teď!

POZOR - zamluv si lístek a měj jistotu, že se vejdeš! https://www.loopeny.cz/akce/lowcost-travel-plzen-jak-projet-evropu-za-par-kacek_a59

Kurz určený všem zájemcům starším 18 let, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to “torzírování”, k čemu slouží “vlčí tlama” nebo jak se používá “babka”. Účastníky kurzu zasvětíme do základů práce s kladivem a kovadlinou a odkryjeme nejeden fígl tohoto černého řemesla. Každý účastník si vyrobí vlastní hřebík, podkovičku pro štěstí, svícen či drobný šperk a může si navrhnout a vytvořit malý kovaný předmět dle své fantazie.

Lektor: Jan Honomichl
Věk: 18 - 99 let
Kurz: měsíční
Termín kurzu: 1.3., 8.3., 15.3. a 22.3.2018
Den: vždy ve čtvrtek, začínáme první čtvrtek v měsíci
Kdy: 17:00 - 21:00  
Počet hodin: 16            
Počet účastníků: 6  

 

Účastníci kurzu se seznámí s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a dle tématu měsíce nebo nápadu sobě vlastnímu si vytvoří alespoň jeden z výchozích výrobků.

KDY: vždy ve čtvrtek 1.3., 8.3., 15.3. a 22.3.

POČET HODIN: celkem 16 hodin (4 hod/týden)

Během prvního týdne se budeme věnovat základním tesařským a truhlářským rámovým spojům, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje, výrobu foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden budeme vyrábět rámové spoje na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

Plátěná taška je ta nejlepší kabelka, do které se vejde nákup i učebnice. 

Kurz je určen pro úplné začátečníky, kteří by rádi pronikli do tajů grafiky. Tašku od nás dostanete, navrhnete si motiv, který vyryjete do lina a následně si ho natisknete na tašku. Hotová taška bude malým grafickým dílem vaší vlastní výroby.

Můžete s sebou vzít i své dítko, které bude moci tvořit s vámi. Za dítě zaplatíte 150Kč a bude si moci vyrobit svou vlastní tašku. 

LEKTOR_ Bára Procházková

KURZ_ jednorázový

KDY_ 10:00–15:00

 

Potřebujete plakát na akci, chcete si vytvořit vlastní grafiku jako dekoraci domů nebo sháníte originální dárek? Pak si přijďte vytisknout plakát dle vlastního návrhu k nám.

Na kurz si donesete vlastní návrh ve formátu PDF, společně ho převedeme na síto a vy si ho sami vytisknete. V ceně je 6 kusů plakátů formátu B1.

Lektor: Pavel Liška
Čas: 17:00 - 21:00 

Pro více informací nás kontaktujte na e-mailu sitotisk@depo2015.cz nebo na tel. 776181945.

Přijďte se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí. 

Ve FabLabu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, vytisknutí Vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete schopni samostatně používat 3D tiskárnu.

LEKTOR_ Vít Trunec

KURZ_ dvoutýdenní

DEN_ 6.3., 13.3.

KDY_ 17:30 – 20:00

POČET HODIN_  5 (2,5hod/týden)            

Vyrobte si skládací židličku, kterou znáte od táboráků, hodí se na zahradní grilování, piknik, rybaření nebo když vám přijde početnější návštěva. 

Židlička je skládací, menších rozměrů, je tedy snadno přenositelná. Během 2,5 hodinového kurzu si osvojíte základní techniky práce se dřevem a na konci kurzu si odnesete hotovou židličku domů.

Lektor: Stanislav Melka

Čas: 18:00 - 20:30

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Staňte se módními designery - navrhněte a vlastnoručně si potiskněte tričko pomocí ruční frézky, pantografu a lina. 

Motiv, kterým chcete triko potisknout, si můžete buď nakreslit na místě nebo přinést hotový z domova (nakreslený či vytištěný na papíře). V průběhu kurzu si pak motiv za pomoci pantografu přenesete na lino a následně přetisknete z lina na triko.

Kurz je určen pro rodiče s dětmi ve věku 6-15 let.

Jak takový pantograf funguje? Mrkněte třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=fj75J1V8XAY

Lektor: Tereza Vaníková 

Termín kurzu: 8.3.2018 

Kdy: 17:00-18:00

Věk: 6 - 15 let 

Uvedená cena je za každé jedno dítě s rodiči/em.

Výroba originálních japonských skicáků a zápisníků.

Kurz je určen pro začátečníky, naučíte se sešít si vlastní skicák nebo zápisník, jehož desky můžete ozdobit motivem vyrytým do dřeva a vytištěnými pomocí tradičního tisku. Tyto techniky jsou s Japonskem úzce spojeny. Přijďte s je vyzkoušet a osvojit si jedno z tradičních řemesel.

LEKTOR_ Bára Procházková

ČAS_ 10:00 -14:00

V kurzu si technikou sítotisku potisknete vlastním motivem látku, ze které pak budete moci šít.

Na kurz si donesete již hotový motiv ve formátu PDF, který budete chtít na látku tisknout. V ceně kurzu je zahrnuta bavlněná látka gramáže 130g/m2, režné barvy o rozměru 1,5x5m. Látku lze použít na oděvy i dekoraci. 

Tento kurz je vhodné zkombinovat s kurzy šicí dílny, kde si z vyrobené látky můžete můžete ušít vlastní produkt. 

Lektor: Pavel Liška
Čas: 17:00 - 21:00  

Pro více informací nás kontaktujte na e-mailu sitotisk@depo2015.cz nebo na tel. 776181945.

Do kuchyně, jídelny, pracovny, restaurace či vinárny. Pro každého, kdo má rád víno a hlavně ho má rád na očích :-)

Přijďte si k nám vyrobit stojan na víno s úpravou dle Vašeho vlastního návrhu. Během kurzu si osvojíte základní techniky opracování masivního dřeva - řezání, hoblování, vrtání, dlabání, pilování, broušení, povrchovou úpravu. A na konci kurzu si domů odnesete originální vlastnoručně vyrobený stojan na víno, který se stane praktickým kusem ve vaší domácnosti, nebo s ním obdarovat milovníka dobrého vína.

Lektor: Stanislav Melka

Čas: 18:00-20:00

Kontakt: makerspace@depo2015.cz

Během tohoto kurzu si vyzkoušíte svařování obalenou elektrodou i svařování v ochranné atmosféře. Zároveň se také seznámíte s velmi důležitou teorií tohoto oboru a s bezpečností práce. Při kurzu si sami vytvoříte vlastní kovový objekt, který si odnesete domů. Tento kurz slouží pouze pro seznámení se svařováním kovů pro domácí a hobby použití!

V kovodílně najdete výheň, svařovací techniku, základní ruční nářadí i větší stroje - soustruh nebo frézku. Lektorem dílny je umělecký kovář Jan Honomichl, jehož srdce hoří pro řemeslo i mimo kovářskou výheň.

lektor: Jan Honomichl
věk: 18 - 99 let
kurz: víkendový
termín kurzu: 17.3. - 18.3.2018
den: vždy třetí sobotu a neděli v měsíci 
kdy: 10:00 - 18:00        
počet hodin: 16 hodin
počet účastníků: 6
 
 

Jaro se blíží a s ním se příroda pomalu probouzí ze zimního spánku k životu. Pojďte se s námi na jaro připravit a vyrobit úkryty pro obyvatele vaší zahrady nebo balkónu. 

Ptačím kamarádům budku, nebo hmyzí hotel pro broučky. Pak už jen pozorujte, kdo se vám v příbytcích zabydlí a zkoumejte jejich život zblízka. 

Lektor_ Tereza Vaníková 

Termín kurzu_ 17.3.2018 

Kdy_ 10:00-11:30

Věk_ 8 - 12 let 

Předprodej kurzu bude ukončen v 18:00 v den předcházející konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Uvedená cena je za každé jedno dítě s rodiči/em.

Kurz, ve kterém se naučíte, jak si vlastnoručně potisknout tričko technikou sítotisku.

Stačí přinést předlohu upravenou do vektorů v PDF a můžete tisknout. Trička si lze přinést vlastní nebo si můžete zakoupit u nás.

Lektor: Pavel Liška
Kurz: jednodenní
Kdy: 17:00 - 21:00
Počet hodin: cca 4

Pro více informací nás kontaktujte na e-mailu sitotisk@depo2015.cz nebo na tel. 776181945.

 

Zajímáte se o způsoby, jakými staří mistři truhláři zdobili nábytek? Techniky jako jsou intarzie, inkrustace, taušírování, marketerie, patinování, zlacení, bronzování, gravírování, fládrování, moření, bělení, Niello.

Přijďte se k nám dozvědět více o těchto technikách a prakticky si některé z nich vyzkoušet. Během kurzu si osvojíte základní techniku intarzování dýhami a na konci kurzu si domů odnesete originální vlastnoručně vyrobený dýhovaný intarzovaný obrázek.

LEKTOR_ Stanislav Melka

ČAS_ 18:00-20:00 

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.   

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Arduino je vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami (IoT, esp8266,...). Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a IoT pro různé účely. Na kurz budete potřebovat svůj notebook. Součástky na kurz od nás dostanete. Po dokončení kurzu si zvládnete postavit třeba svůj vlastní zavlažovací systém připojený na wifi.

LEKTOR_ Vít Trunec

TERMÍNY_ 20.3., 27.3.

ČAS_ 17:30 – 20:00

POČET HODIN_  5 (2,5hod/týden)

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Udělejte o Velikonocích radost svým blízkým a kamarádům vlastnoručně vyrobenou pohlednicí.

Ozdobíme ji jarními motivy vyrobenými různými grafickými technikami jako je linoryt nebo suchá jehla. V ceně kurzu je zahrnuto pět výtisků pohlednice a vyryté lino.

LEKTOR_ Bára Procházková

ČAS_ 14:00-16:00

Předprodej kurzu bude ukončen v 18:00 v den předcházející konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Kurz je vhodný pro rodiče s dětmi. Uvedená cena platí pro jednoho dospělého účastníka, nebo jedno dítě s rodiči/em.

Potřebujete plakát na akci, chcete si vytvořit vlastní grafiku jako dekoraci domů nebo sháníte originální dárek? Pak si přijďte vytisknout plakát dle vlastního návrhu k nám.

Na kurz si donesete vlastní návrh ve formátu PDF, společně ho převedeme na síto a vy si ho sami vytisknete. V ceně je 6 kusů plakátů formátu B1.

Lektor: Pavel Liška
Čas: 17:00 - 21:00 

Pro více informací nás kontaktujte na e-mailu sitotisk@depo2015.cz nebo na tel. 776181945.

Barová židle je velmi praktickým a užitečným kusem nábytku, který dnes nesmí chybět v žádné domácnosti. 

Přijďte si k nám takovouto barovou židličku vlastnoručně vyrobit. Během kurzu si osvojíte základní techniky opracování masivního dřeva - řezání, hoblování, vrtání, dlabání, pilování, broušení, povrchovou úpravu. A na konci kurzu si domů odnesete vlastnoručně vyrobenou barovou židli.

LEKTOR_ Stanislav Melka

TERMÍNY_ 27. a 28. 3. 

ČAS_ 18:00 - 20:00

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Přijďte tvořit společně s dětmi. Vašim ratolestem můžete pomoci s výrobou zápisníku, fotoleporela, rámečků nebo podtácku pro každého člena rodiny. Naučíte se společně pracovat s frézkou a ručním aku nářadím. 

Dílna rozvíjí nejen manuální zručnost, ale i posiluje vazby dětí a rodičů/prarodičů. 

Pokud si chcete vyrobit rámečky či fotoleporelo, doporučujeme si s sebou na kurz přinést fotografie (nejlépe rozměrů 13x9 cm).  

Lektor: Tereza Vaníková

Čas: 16:30 - 18:00

Věk: děti 6 - 12 let 

Uvedená cena je za každé jedno dítě s rodiči/em.

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.