DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Interaktivní zábavná expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let

Podíváte se, jak vypadá Centrální banka, burza, jeskyně krále Midase, s platební kartou budete plnit úkoly a dostanete výpis z účtu. Pro všechny je pak k dispozici herna s obchodem a bankou. Zábavná multimediální hra má za sebou více, než desítku repríz v Grazu, Vídni, Praze, Záhřebu pro tisíce dětí. Expozice vznikla v muzeu Frida and Fred v rakouském Grazu. Vznikla z podnětu Erste Group a je jedním z projektů "Erste Financial Life Park". Do Plzně přinášíme expozici ve spolupráci s Českou spořitelnou, která se finančnímu vzdělávání dětí a mladých dlouhodobě věnuje.

Záštitu nad jejím konáním v Plzni převzal náměstek primátora města Plzně pro oblast ekonomickou Ing. Pavel Kotas a náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a cestovního ruchu Mgr. Ivana Bartošová.

Součástí expozice je i vzdělávací program pro školy. Více informací o programu pro školy naleznete ZDE.

Expozice je otevřená pro veřejnost Po-Pá 13:00-18:00 h; So-Ne a svátky 10:00-18:00 h. Vstupné činí 80 Kč pro dospělé; 50Kč pro děti, studenty, seniory a ZTP; 200 Kč rodinné vstupné (2+2).

Navštivte stálou expozici o historii areálu Cukrovarská, veřejné dopravě v Plzni, projektu Evropské hlavní město kultury 2015 a budoucnosti kreativní zóny DEPO2015.

Na co se můžete těšit?
    • unikátní model první plzeňské tramvaje Křižík – Brožík
    • dobové fotografie
    • modely historických autobusů a trolejbusů
    • kuriozity se vztahem k Evropskému hlavnímu městu kultury 
    • plány na budoucnost areálu Cukrovarská

Donedávna to byl jeden z nejméně nápadných průmyslových areálů v Plzni, přesto je naplněný nejen příběhy z historie, ale také pulzuje energií do budoucna a usiluje o to být jedním z klíčových rozvojových míst Plzně. Kreativní zóna DEPO2015.

Expozice představí příběh DEPO2015 od podnikatelského snu o cukrovaru, o technologických inovacích z konce 19. století, kdy v areálu působil František Křižík, o prvních elektrických tramvajích Křižík – Brožík, o plzeňském řemeslu, architektuře a veřejné dopravě ve 20. století, o rychlém střídání domácích v roce 2014, o jedinečné tvůrčí síle roku 2015.

Vstupné

Expozice je přístupná denně zdarma v otvíracích hodinách DEPO2015.

Děkujeme partnerům:
Plzeňské městské dopravní podniky, Ministerstvo kultury, Plzeňský kraj a Město Plzeň.

Vernisáž společné výstavy prací studentů tří plzeňských středních škol s uměleckými obory.

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu, kterou uspořádají studenti těchto školl:

  • Integrovaná střední škola živnostenská
  • Střední uměleckoprůmyslová škola a Základní umělecká škola Zámeček s. r. o.
  • Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu.

 

Výstava potrvá od 21. 3. 2018 do 30. 4. 2018.
Vstupné je zdarma

 

"Zahradnický klub" - pravidelná setkání s odbornicí na přírodní zahradničení Alenou Lehmanovou.
Vstupné 50 Kč.
 

Chinaski míří po vyprodaném stadiónovém "není nám do pláče" tour do jejich oblíbených klubů! A mezi jarními termíny samozřejmě nechybí ani oblíbená Plzeň, ovšem tentokráte premiérově v jiném prostoru, než doposud vystupovali. 

 

Jarní klubové turné pokračuje v duchu nové desky, která přinesla úspěšné singly jako Venku je na nule nebo Potkal jsem tě po letech. Nicméně se můžete těšit i na nesmrtelné hity, které nad plzeňským publikem zněly už tolikrát... 

Nenechte si ujít návrat stadionové kapely v nové sestavě do toho nejintimnějšího klubového prostředí, kde je budete mít doslova na dosah..

Online předprodej: https://www.ticketlive.cz/cs/event/chinaski-04-duben-2018-plzen

 

Vítejte v arabském městě v DEPO2015! Program se bude odehrávat na 10 scénách souběžně a potěší všechny věkové skupiny.

Těšte se na orientální trhy, přednášky, filmy, kaligrafii, kurzy arabštiny a mnoho dalšího. Gurmány potěší ORIENTAL STREET FOOD MARKET. Na své si přijdou i děti, které čeká divadlo, animační dílna a také stavění mrakodrapů. A jako bonus potkáte hudebníky z Busking Festu či plzeňské skejťáky.

Profesionálná cestovatelka Lucie Radová (www.luckycesta.cz) ukáže, jak se pět holek v růžových bonbónech snaží přejet Jižní Ameriku a jak zjistily, že si mnohem snadněji si poradí s výměnou převodovky, než jedna s druhou. 

Tuktuk výprava s průměrnou rychlostí 42 km/h a ambicí ujet deset tisíc kilometrů, aniž by o tom věděla. Dvě tříkolový monstra, romantika, benzín, hormony a dech beroucí Jižní Amerika. Kam až dojedou?

OMLOUVÁME SE, z důvodu nemoci byla akce přesunuta z původního termínu 14. 2. na 11. 4. Zakoupené vstupenky zůstávají platné.

První část přednáškového cyklu věnovaného osobnostem, které dokáží "pohnout" současnou českou architekturou. Jednou z nich je i starosta Dolních Břežan Věslav Michalik, který stál v čele dramatické změny malé zanedbané obce v příjemné místo k žití s vynikajícím architekturou a kvalitním veřejným prostorem. Ve své přednášce poukáže na to, že se tato transformace odehrála především díky vůli a dlouhodobé snaze zúčastněných lidí. 
Vstupné 50 Kč

Materiály jsou všude kolem nás nebo už nám dávno leží doma a čekají na to, až se z nich stane kus umění nebo třeba nová hračka.

Přijďte si zkusit vyrobit jednoduché hudební nástroje, hračky nebo dekorace. Veškerý materiál na výrobu zajistíme, ale pokud byste doma našli něco zajímavého a nevíte, co s tím. Přineste a společně vymyslíme a vytvoříme. Rezervace na suchankovalinda@seznam.cz.

Chmury z konce víkendu? Zažeňte je swingem! Na hodinovou lekci navazuje tančírna do 21.00 hodin. Zábava, endorfiny a dobrá nálada v ceně. Není nutné mít partnera, leader a follower se určuje na místě.
 

"Zahradnický klub" - pravidelná setkání s odbornicí na přírodní zahradničení Alenou Lehmanovou.
Vstupné 50 Kč.
 

31. ročník filmového festivalu Finále Plzeň je i nadále soutěžní přehlídkou, která od 19. do 24. dubna 2018 představí to nejzajímavější z českých a slovenských celovečerních hraných a animovaných filmů, dokumentů, televizních projektů a nově i studentských filmů do 40 minut..

Ty nejlepší ocení mezinárodní odborné poroty Zlatým ledňáčkem.Součástí programu Finále Plzeň 2018 budou i zajímavé premiéry a předpremiéry, filmy natočené s českou koprodukcí, ale i doprovodný program v podobě letního silent kina či koncertů. Pohled do zahraničních evropských produkcí nabídne sekce ZOOM, nebude chybět ani prezentace kvalitních archivních snímků či oblíbená platforma pro filmové profesionály a studenty uměleckých škol INDUSTRY DAYS.

Přijďte se k nám nasnídat a vyslechnout si přednášku JUDr. Lenky Bradáčové, PhD.: "Vnímání spravedlnosti je odrazem důvěry společnosti v justici", živě streamovanou z pražského Impact HUBu. 

Brain&Breakfast vznikly proto, abychom se od sebe vzájemně inspirovali. Abychom si ukázali nové obzory a představili si odvětví a myšlenky, které by se k nám jinak vůbec nedostaly. 

Témata související s postavením mužů a žen se v české společnosti řeší na mnoha úrovních, v míře a intenzitě dříve nevídané. V souvislosti s jejich medializací vzniklo několik spolků a organizací, které se snaží téma genderové rovnosti představit širší veřejnosti. Často ale naráží na negativní reakce a banalizování. Dokument Barbory Chalupové z cyklu Český žurnál sleduje působení feministických spolků a snaží se rozvířit stojaté vody stereotypního smýšlení o rovnosti pohlaví.

Lyřané, Humanoidi, Reptiloidi, Agarťané, UFO. Existují - nebo ne? Režisér Maroš Berák sesbíral sto hodin svědectví Slováků, do jejichž života vstoupily nadpřirozené jevy. Události, které popisují, se na Slovensku skutečně staly, jsou o nich dohledatelné záznamy, ale zůstaly dosud nevysvětleny. Je možné, že Země a její obyvatelé jsou aktéry vyšší mimozemské hry, do jejíchž pravidel a smyslu mohou nahlédnout jen někteří – jejich očití svědci, ale možná i diváci tohoto filmu?

Daliborkovi je skoro čtyřicet, žije s matkou, pracuje jako lakýrník a snaží se randit, ale moc mu to nejde. Ve volném čase chodí na koncerty skupiny Ortel, točí amatérské horory, čte Mein Kampf a vybízí ke genocidě, protože nesnáší Romy, Židy, ale také pavouky a zubaře. Nejnovější snímek Víta Klusáka je stylizovaným portrétem českého neonacisty, který nesnáší svůj život, jenže neví, co v něm změnit. Film měl premiéru na MFF v Karlových Varech a byl nominován na Českého lva.

Romské balady a starodávné písně jsou v romské kultuře rodinným dědictvím, které se předává z generace na generaci. K písním se vždy vážou vzpomínky jejich interpretů a zatímco pro jednoho může být hudba cestou jak najít vztah ke svým předkům, pro jiné může být přežitkem minulosti. Dokument Marka Šulíka (Cigarety a písničky) vychází z etnomuzikologického výzkumu Jany Belišové, která sledovala často tragikomické osudy tří rodin a zkoumala význam hudby v jejich životě.

Anglický název filmu zní H*ART ON a představuje slovní hříčku hard on – erekce, heart – srdce a art – umění. Divák se v něm místy ocitá mezi stříkajícími penisy a bradavkami a skrze erotické motivy v umělecké tvorbě se dostává k úvaze o významu současného umění. Jitka, průvodkyně v regionálním muzeu, utíká z maloměsta za odkazem avantgardního umělce Zdeňka Rykra, autora obalu tyčinky Kofila. Hravý a provokativní film Andrey Culkové o strastech i slastech moderního umělce.

Téměř pětina Čechů pracuje za nižší hodinovou mzdu, než je 83 korun. Existuje pro ně i zvláštní označení: pracující chudí. Novinářka Saša Uhlová se v dokumentu Apoleny Rychlíkové vydává zkoumat špatně placené práce, aby popsala pracovní podmínky v současném Česku. Se skrytou kamerou v brýlích pracovala v nemocniční prádelně, drůbežárně, za kasou v supermarketu, v žiletkárně či třídírně odpadu. Snímek byl oceněn na MFDF Jihlava, Cenách filmové kritiky a nominován na Českého lva.

Dokumentární snímek Terezy Nvotové (Špína, Ježíš je normální!) sleduje bývalého slovenského politika a dopad jeho politické kariéry na život Slovenska i její vlastní. Vladimír Mečiar se po Sametové revoluci rychle dostal do vrcholné politiky, kde jednal bez skrupulí a za využití v rámci demokracie obtížně obhajitelných praktik. Portrét politika, jemuž podobný archetyp nacházíme po celém světě, vznikl v produkci HBO Europe a PubRes a byl letos nominován na Českého lva.

Jména jako Kovy, Shopaholic Nicol, Pedro nebo Gabrielle Hecl generaci rodičů dnešních teenagerů pravděpodobně nic neřeknou. Přesto mají tyto internetové celebrity přes dva miliony stálých diváků a jejich videa konkurují ve sledovanosti produkci televizních stanic. Autoři dokumentu strávili s českými youtubery jeden rok, aby zmapovali tento nepřehlédnutelný fenomén dnešní internetové generace a nahlédli do zákulisí touhy po tom být „nejsledovanější“.

Kolik podob má v dnešní společnosti rodina a jak rodinu vnímá stát? Jakou rodinu sami chceme? A chceme ji vůbec? Dokumentaristka Jana Počtová natočila pronikavou intimní sondu do rodičovství a partnerství dneška. Sleduje v ní šest různých příběhů, šest postojů k mateřství či otcovství a dopady, jaké tyto postoje a rozhodnutí mají na život. Režisérka a scenáristka Jana Počtová vstoupila do povědomí diváků dokumentem Generace singles či dokumentárním seriálem Filantrop.

Teovi, Renatě, Aničce a Nikole je 19 let a navštěvují stejnou školu v českoněmeckém pohraničním maloměstě. Brzy je čeká krok do dospělosti, po kterém nic nebude jako dřív. Nejde jen o maturitu, ale hlavně o převzetí odpovědnosti za vlastní život, která jim byla dosud cizí. Kdo selže a kdo v nové výzvě dokáže obstát? Snímek Lukáše Kokeše a Kláry Tasovské je kinematograficky podmanivým pohledem do života teenagerů, kteří musí dospět dřív, než by sami chtěli.

Píše se rok 2001. V dabingovém studio ZERO nečekaně umírá režisér a majitel Jiří Arch a to přímo během natáčení. Je to šok jak pro jeho manželku Evu, tak pro všechny zaměstnance dabingu. Osud studia je nejistý, někteří doufají v jeho modernizaci, Eva chce ale ZERO prodat... Maraton nového hvězdně obsazeného komediálního seriálu Petra Zelenky.

Star Wars, Harry Potter, Indiana Jones či Saving Private Ryan, filmy a ságy, které kromě celosvětové publicity pojí také jméno skladatele Johna Williamse, který letos v únoru oslavil své 86. narozeniny.
 

Výše jmenované tituly společně s mnoha dalšími jako Alenka v Říši divů, Piráti z Karibiku, Contact či Inception tvoří náplň programu koncertu Pražského filmového orchestru. Ten již pátým rokem přiváží pro plzeňské a západočeské publikum vystoupení plné premiér. Premiér nejen v podobě titulů, ale také v tom, že nás poprvé uslyšíte v Plzni i v doprovodu sborů. Připojí se k nám sbor Canti di Praga pod vedením Jana Svejkovského a Pražský filmový sbor se sbormistryní Kamilou Tůmovou.
Koncert v prostorách velké haly DEPA2015, industriálního prostoru, k moderní filmové hudbě přímo vybízí.
Přijďte si užít výběr té nejpoutavější hudby stříbrného plátna v podání symfonického orchestru a sborů!

Témata související s postavením mužů a žen se v české společnosti řeší na mnoha úrovních, v míře a intenzitě dříve nevídané. V souvislosti s jejich medializací vzniklo několik spolků a organizací, které se snaží téma genderové rovnosti představit širší veřejnosti. Často ale naráží na negativní reakce a banalizování. Dokument Barbory Chalupové z cyklu Český žurnál sleduje působení feministických spolků a snaží se rozvířit stojaté vody stereotypního smýšlení o rovnosti pohlaví.

Vladimír Mišík je zásadní osobností české populární hudby. Svou tvorbou ovlivnil celou generaci umělců i posluchačů a stal se symbolem protikomunistického postoje. Filmový portrét legendárního rockera je složen z mozaiky jeho vzpomínek, dobových i osobních archivů a rozhovorů, které pomáhají pátrat po minulosti. Snímek režisérky Jitky Němcové střídá fiktivní prostor planetky Mišík s realitou na planetě Zemi a je protkán nejen nádhernými písněmi, ale i napětím a vtipem.

Lyřané, Humanoidi, Reptiloidi, Agarťané, UFO. Existují - nebo ne? Režisér Maroš Berák sesbíral sto hodin svědectví Slováků, do jejichž života vstoupily nadpřirozené jevy. Události, které popisují, se na Slovensku skutečně staly, jsou o nich dohledatelné záznamy, ale zůstaly dosud nevysvětleny. Je možné, že Země a její obyvatelé jsou aktéry vyšší mimozemské hry, do jejíchž pravidel a smyslu mohou nahlédnout jen někteří – jejich očití svědci, ale možná i diváci tohoto filmu?

Daliborkovi je skoro čtyřicet, žije s matkou, pracuje jako lakýrník a snaží se randit, ale moc mu to nejde. Ve volném čase chodí na koncerty skupiny Ortel, točí amatérské horory, čte Mein Kampf a vybízí ke genocidě, protože nesnáší Romy, Židy, ale také pavouky a zubaře. Nejnovější snímek Víta Klusáka je stylizovaným portrétem českého neonacisty, který nesnáší svůj život, jenže neví, co v něm změnit. Film měl premiéru na MFF v Karlových Varech a byl nominován na Českého lva.

Šestidílný seriál natočený podle scénáře Petry Soukupové vychází z populárního blogu herečky Marie Doležalové. Stejně jako ve svých deníkových zápiscích v něm s nadhledem a upřímností zasvětí diváky do nepsaných pravidel hereckého podsvětí. Co dělají herečky, když je nevidíte, prozradí maraton seriálu z produkce internetové televize Stream.cz.

Romské balady a starodávné písně jsou v romské kultuře rodinným dědictvím, které se předává z generace na generaci. K písním se vždy vážou vzpomínky jejich interpretů a zatímco pro jednoho může být hudba cestou jak najít vztah ke svým předkům, pro jiné může být přežitkem minulosti. Dokument Marka Šulíka (Cigarety a písničky) vychází z etnomuzikologického výzkumu Jany Belišové, která sledovala často tragikomické osudy tří rodin a zkoumala význam hudby v jejich životě.

Limonádový Joe, Tajemství hradu v Karpatech či Adéla ještě nevečeřela. Tyto a další klenoty české kinematografie spojuje jméno Jiří Brdečka. Jako scenárista, spisovatel a kreslíř proslul svou spoluprací s Jiřím Trnkou, Janem Werichem nebo Oldřichem Lipským, ve světě se proslavil především jako režisér animovaných filmů. Kým ale Jiří Brdečka ve skutečnosti byl? Režisér Miroslav Janek ve svém nejnovějším filmu proniká do nitra jedné z nejvýraznějších osobností českého filmu.

Životní příběh světově proslulé operní pěvkyně a herečky Soni Červené, jejíž soukromý a profesní život odráží velké dějiny Evropy 20. století se všemi vzestupy a pády. Červená účinkovala na jevištích pěti kontinentů, ale ona i její rodina čelili perzekuci totalitních režimů. Českým lvem oceněný dokumentární portrét v režii Olgy Sommerové.

Adam Hanuljak sledoval dest let pět mladých párů ze čtyř zemí Evropy, z nichž se v roce 2006 stali rodiče, a zachytil následné proměny jejich životů. Každá z rodin má osobitý svět a řeší odlišné problémy, o kterých podávají intimní a otevřené výpovědi. Všechny ale měly něco společného: touhu stát se rodiči bez ohledu na jakékoliv překážky.

Dokumentární snímek Terezy Nvotové (Špína, Ježíš je normální!) sleduje bývalého slovenského politika a dopad jeho politické kariéry na život Slovenska i její vlastní. Vladimír Mečiar se po Sametové revoluci rychle dostal do vrcholné politiky, kde jednal bez skrupulí a za využití v rámci demokracie obtížně obhajitelných praktik. Portrét politika, jemuž podobný archetyp nacházíme po celém světě, vznikl v produkci HBO Europe a PubRes a byl letos nominován na Českého lva.

Kolik podob má v dnešní společnosti rodina a jak rodinu vnímá stát? Jakou rodinu sami chceme? A chceme ji vůbec? Dokumentaristka Jana Počtová natočila pronikavou intimní sondu do rodičovství a partnerství dneška. Sleduje v ní šest různých příběhů, šest postojů k mateřství či otcovství a dopady, jaké tyto postoje a rozhodnutí mají na život. Režisérka a scenáristka Jana Počtová vstoupila do povědomí diváků dokumentem Generace singles či dokumentárním seriálem Filantrop.

Slovenské horolezectví prožívalo v 80. letech vrcholné období, kdy národní výpravy dobývaly osmitisícové štíty. Některé z úspěchů byly ale vykoupeny lidskými životy. Hranice mezi vítězstvím a prohrou je, nejen v Himálaji, velice tenká. Režisér Pavol Barabáš mapuje slovenské himálajské dobrodružství s přihlédnutím k legendárnímu Ivanovi Gálfymu.

Jména jako Kovy, Shopaholic Nicol, Pedro nebo Gabrielle Hecl generaci rodičů dnešních teenagerů pravděpodobně nic neřeknou. Přesto mají tyto internetové celebrity přes dva miliony stálých diváků a jejich videa konkurují ve sledovanosti produkci televizních stanic. Autoři dokumentu strávili s českými youtubery jeden rok, aby zmapovali tento nepřehlédnutelný fenomén dnešní internetové generace a nahlédli do zákulisí touhy po tom být „nejsledovanější“.

V době II. světové války utíká mladá židovka Terezka k tetě na Valašsko, aby se zde ukryla před hrozící deportací. Snaží se zapadnout do nového prostředí a prožívá zde svou první lásku, nebezpečí je ale všudypřítomné. Pohled na historii a tradice Valašska v režii M. Santovjákové – Gerlíkové a Jiřího Novotného, autorů rodinného filmu Děda.

Limonádový Joe, Tajemství hradu v Karpatech či Adéla ještě nevečeřela. Tyto a další klenoty české kinematografie spojuje jméno Jiří Brdečka. Jako scenárista, spisovatel a kreslíř proslul svou spoluprací s Jiřím Trnkou, Janem Werichem nebo Oldřichem Lipským, ve světě se proslavil především jako režisér animovaných filmů. Kým ale Jiří Brdečka ve skutečnosti byl? Režisér Miroslav Janek ve svém nejnovějším filmu proniká do nitra jedné z nejvýraznějších osobností českého filmu.

Doprovodný program k výstavě ART3. Proberte šatník, něco upravte, zkombinujte, použijte i netradiční materiál, případně ušijte a vytvořte originální extravagantní outfit.A dorazte na crazy fashion party! Bláznivé modely, DJ, let's dance!
 

Pro střední školy, základní školy a veřejnost.

Vstupné zdarma

Predator RUN v Plzni! Obligátní místo - DEPO2015, tedy prostory bývalého autobusového depa města! Už 3. ročník na tomto místě.

V kurzu si technikou sítotisku potisknete vlastním motivem látku, ze které pak budete moci šít.

Doneste si hotový motiv ve vektorovém formátu pdf - pokud si nevíte rady, kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.

V ceně kurzu je zahrnuta bavlněná látka gramáže 130g/m2, režné barvy o rozměru 1,5 x 5m. Látku lze použít na oděvy i dekoraci.

Tento kurz je vhodné zkombinovat s kurzy šicí dílny, kde si z vyrobené látky můžete ušít vlastní produkt.

Lektor: Pavel Liška
Kurz: jednodenní
Kdy: 17:00 - 21:00  
Počet hodin: 5              

Pro více informací nás kontaktujte na e-mailu sitotisk@depo2015.cz nebo na tel. 776181945.

Předprodej kurzu bude ukončen v 18:00 v den předcházející konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Přijďte se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí. 

Ve FabLabu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, vytisknutí Vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete schopni samostatně používat 3D tiskárnu.

LEKTOR_ Vít Trunec

TERMÍN_ 3.4., 10.4.

KDY_ 17:30 – 20:00

POČET HODIN_  5 (2,5hod/týden)            

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Kurz určený všem zájemcům starším 18 let, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to “torzírování”, k čemu slouží “vlčí tlama” nebo jak se používá “babka”. Účastníky kurzu zasvětíme do základů práce s kladivem a kovadlinou a odkryjeme nejeden fígl tohoto černého řemesla. Každý účastník si vyrobí vlastní hřebík, podkovičku pro štěstí, svícen či drobný šperk a může si navrhnout a vytvořit malý kovaný předmět dle své fantazie.

Lektor: Jan Honomichl
Věk: 18 - 99 let
Termín kurzu: 5.4., 12.4., 19.4. a 26.4.2018
Čas: 17:00 - 21:00   
 
Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.   
       
 
 

Účastníci kurzu se seznámí s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a dle tématu měsíce nebo nápadu sobě vlastnímu si vytvoří alespoň jeden z výchozích výrobků.

Během prvního týdne se budeme věnovat základním tesařským a truhlářským rámovým spojům, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje, výrobu foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden budeme vyrábět rámové spoje na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

TERMÍN: vždy ve čtvrtek 5.4., 12.4., 19.4., 26.4.

ČAS: 17:30 - 21:30

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Máte chuť vyzkoušet něco nového? Přijďte se naučit si ušít zápisník koptskou vazbou.

 

Desky si potisknete připravenými vzory technikou sítotisku. Domů si odnesete krásný zápisník v barevné kombinaci dle vašeho výběru.

Lektor: Anna Ovsíková

Čas: 14:00 - 17:00

Předprodej kurzu bude ukončen v 18:00 v den předcházející konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Přijďte si k nám vyrobit originální dřevěnou designovou LED lampičku.

Tvořit můžete z tuzemských i exotických dřevin jako jsou buk, dub, javor, jasan, americký ořech, olše, americká třešeň, mahagon, wenge, bubingo nebo zebrano. Během kurzu si osvojíte základní techniky opracování masivního dřeva a plastů - řezání, hoblování, vrtání, lepení, broušení, leštění a povrchovou úpravu. A na konci kurzu si domů odnesete vlastnoručně vyrobenou LED lampičku, která zpříjemní svým světlem každý moderní pracovní stůl.

Lektor: Stanislav Melka

Čas: 18:00 - 21:00

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Jaro se blíží a s ním se příroda pomalu probouzí ze zimního spánku k životu. Pojďte se s námi na jaro připravit a vyrobit úkryty pro obyvatele vaší zahrady nebo balkónu. 

Ptačím kamarádům budku, nebo hmyzí hotel pro broučky. Pak už jen pozorujte, kdo se vám v příbytcích zabydlí a zkoumejte jejich život zblízka. 

Lektor_ Tereza Vaníková 

Čas_ 16:30 - 18:00

Věk_ 8 - 12 let 

Uvedená cena je za každé jedno dítě s rodiči/em.

Předprodej kurzu bude ukončen v 18:00 v den předcházející konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Během tohoto kurzu si vyzkoušíte svařování obalenou elektrodou i svařování v ochranné atmosféře. Zároveň se také seznámíte s velmi důležitou teorií tohoto oboru a s bezpečností práce.

Při kurzu si sami vytvoříte vlastní kovový objekt, který si odnesete domů. Tento kurz slouží pouze pro seznámení se svařováním kovů pro domácí a hobby použití!

V kovodílně najdete výheň, svařovací techniku, základní ruční nářadí i větší stroje - soustruh nebo frézku. Lektorem dílny je umělecký kovář Jan Honomichl, jehož srdce hoří pro řemeslo i mimo kovářskou výheň.

Lektor: Jan Honomichl
Věk: 18 - 99 let
Termín kurzu: 14.4. - 15.4.2018
Čas: 10:00 - 18:00        
 
Předprodej kurzu bude ukončen v 18:00 v den předcházející konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.
 

Pokud rádi šijete a chtěli byste si vyrobit vlastní metráž, přijďte na kurz do grafické dílny. Pomocí linorytových razítek budeme tisknout na látku ze směsi bavlny a lnu. 

Vyrobte si originální základ na výrobu plátěné tašky, penálu nebo kapsáře pro děti. Z kurzu si odnesete nejen vlastní metráž s potiskem, ale i razítko, abyste si látku mohli potisknout i doma. Obojí je zahrnuto v ceně kurzu.

Lektor: Bára Procházková

Čas: 10:00 - 14:00

Kurz je vhodný i pro rodiče s dětmi. Uvedená cena platí pro jednoho dospělého účastníka, nebo jedno dítě s rodiči/em.

Předprodej kurzu bude ukončen v 18:00 v den předcházející konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Arduino je vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami (IoT, esp8266,...). Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a IoT pro různé účely. Na kurz budete potřebovat svůj notebook. Součástky na kurz od nás dostanete. Po dokončení kurzu si zvládnete postavit třeba svůj vlastní zavlažovací systém připojený na wifi.

LEKTOR_ Vít Trunec

TERMÍN_ 17.4., 24.4.

ČAS_ 17:30 – 20:00

POČET HODIN_  5 (2,5hod/týden)

Předprodej kurzu bude ukončen v 18:00 v den předcházející konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Přijďte si k nám vyrobit originální dřevěnou designovou polici z kvalitní bukové spárovky doplněné elegantními koženými prvky. 

Police poslouží jako praktická moderní a stylová dekorace ať již do chodby, předsíně, kuchyně, ložnice nebo pokoje.

Během kurzu si osvojíte základní techniky opracování masivního dřeva - řezání, dlabání, , lepení, broušení, moření a povrchovou úpravu. A na konci kurzu si domů odnesete originální vlastnoručně vyrobenou designovou poličku, která bude nejen praktická, ale i krásná na pohled a dokonale doplní a obohatí Váš interiér.

Lektor: Stanislav Melka

Čas: 18:00 - 19:30

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Milujete horkou vanu s knihou nebo sklenkou vína? Přijďte si vytvořit servírovací podnos, díky kterému máte neustále po ruce vše, co k relaxaci potřebujete, a kniha zůstane suchá. 

Podnos si můžete navrhnout na míru přesně pro Vás. Případně přijďte s dětmi vytvořit dárek pro maminku např. ke Dni matek.

Je třeba změřit vanu, na kterou podnos budete vytvářet, vnější a vnitřní rozměr okrajů vany. V případě dotazů či nejasností pište na vanikovat@depo2015.cz.

Lektor: Tereza Vaníková

Čas: 17:00 - 19:00

Na kurz lze přijít s dítětem od 10 let. Uvedená cena platí pro jednoho dospělého účastníka, nebo jedno dítě s rodiči/em.

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Jaro je v plném proudu a květin, které si můžeme dát do vázy přibývá. Pokud ještě nemáte vázu, do které je dát, pak si přijďte vyrobit originální rámeček s vázami na čerstvé květiny. 

Kurz je vhodný i pro toho, kdo nikdy nepracoval se dřevem, dospělé i rodiče s dětmi. 

Lektor: Tereza Vaníková

Čas: 16:30 - 18:30

Účastníci: rodiče s dětmi od 8 let, dospělí do 99 let

Uvedená cena je za každé jedno dítě s rodiči/em.

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.

Přijďte si do grafické dílny zkrášlit své oblečení, které vám už zevšednilo nebo úlovky ze sekáče, které byste rádi nějakým způsobem chtěli vylepšit.

Budeme vyrývat vzory z lina a tisknout je na oblečení, které si přinesete. Linoryt je jedna ze základních technik grafiky a zvládne ji každý.

LEKTOR_ Bára Procházková

ČAS_ 10:00 - 13:00

Kurz je vhodný pro rodiče s dětmi. Uvedená cena platí pro jednoho dospělého účastníka, nebo jedno dítě s rodiči/em.

Předprodej kurzu bude ukončen v 18:00 v den předcházející konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 775 382 838.