DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Navštivte stálou expozici o historii areálu Cukrovarská, veřejné dopravě v Plzni, projektu Evropské hlavní město kultury 2015 a budoucnosti kreativní zóny DEPO2015.

Na co se můžete těšit?
    • unikátní model první plzeňské tramvaje Křižík – Brožík
    • dobové fotografie
    • modely historických autobusů a trolejbusů
    • kuriozity se vztahem k Evropskému hlavnímu městu kultury 
    • plány na budoucnost areálu Cukrovarská

Donedávna to byl jeden z nejméně nápadných průmyslových areálů v Plzni, přesto je naplněný nejen příběhy z historie, ale také pulzuje energií do budoucna a usiluje o to být jedním z klíčových rozvojových míst Plzně. Kreativní zóna DEPO2015.

Expozice představí příběh DEPO2015 od podnikatelského snu o cukrovaru, o technologických inovacích z konce 19. století, kdy v areálu působil František Křižík, o prvních elektrických tramvajích Křižík – Brožík, o plzeňském řemeslu, architektuře a veřejné dopravě ve 20. století, o rychlém střídání domácích v roce 2014, o jedinečné tvůrčí síle roku 2015.

Vstupné

Expozice je přístupná denně zdarma v otvíracích hodinách DEPO2015.

Děkujeme partnerům:
Plzeňské městské dopravní podniky, Ministerstvo kultury, Plzeňský kraj a Město Plzeň.

Poznejte baroko na vlastní kůži. Navrhněte nový klášter nebo si zahrajte s hudebním kvartetem na zážitkové výstavě pro celou rodinu. „Nesahat!“ tu prostě neplatí. Díky audiovizuálním instalacím, virtuální realitě i zvukovým efektům se stanete součástí děje a můžete ho také sami vytvářet. Vyzkoušíte si, jak pracoval barokní architekt, jaké se nosily šaty a ovládnete interaktivní Kladrubský archifon. 

Vstupné

zdarma

Otevírací doba

PO – PÁ 13:00 – 18:00 (pro školy 8:30 – 12:30),
SO – NE 10:00 – 18:00

Během jarních prázdnin od 25. 2. do 3. 3. 2019 je výstava pro veřejnost otevřena už od 10 hodin.

Více o výstavě, doprovodné akce i program pro školy najdete zde.

Nezapomeňte pozvat své přátele a sledujte výstavu také na facebooku.

Výstava je součástí přeshraničního projektu č. 153 podpořeného z programu EÚS Barokní region ČechyBavorsko. / Die Ausstellung ist Bestandteil des Projekts Nr. 153, Barockregion Bayern - Böhmen, das aus dem Programm Ziel/ETZ unterstütztwird.

V rámci festivalu BLIK BLIK 2019 zahájíme výstavu jednoho z nejvýraznějších autorů české graffiti scény Michala Škapy aka TRONa.

Výstava v Truhlárně depa naváže na jeho světelnou instalaci v exteriéru DEPO2015, kdy typické Škapovo "kaligrafické" písmo doplní technologie neonu i další vizuální projevy, se kterými pracuje  v poslední době. Exteriérová instalace na budově DEPO2015 zůstane už nastálo.

Vstupné

zdarma

Pohyb, dech a Měsíc

Přidejte se k našemu speciálnímu cvičení. Čekají vás dvě hodiny relaxační jógy za svitu Měsíce. V poklidné atmosféře se během cvičení nad vašimi hlavami rozsvítí sedmimetrová instalace Muzeum Měsíce Luka Jerrama a vytvoří zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Lekce je určená začátečníkům i pokročilým. Propojením mobilizačních technik a protažením celého těla vás provedou zkušené a sehrané lektorky Zuzana Hálová a Lada Valentová. Tělo a mysl bude v rovnováze, za to vám ručíme.

Vstupné

Vstupenka na lekci stojí 120 Kč a je k zakoupení u lektorek, na recepci DEPO2015 nebo na PlzenskaVstupenka.cz a GoOut.net

Na cvičení si vezměte oblečení s dlouhým rukávem, v Autobusové hale DEPO2015 může být chladněji. Kdo má vlastní PODLOŽKY a jógamatky, vezměte si je, díky!

Lektorky: Zuzana Hálová a Lada Valentová

Zuzka se s jógou seznámila před více než dvanácti lety, v době, kdy na vysoké škole sama začala cítit, že tělo zkroucené z lavice potřebuje "natáhnout". Začínala na lekcích iyanger jógy. Postupně získávala zkušenosti z power a ashtanga jógy. Ve svých lekcích spojuje jemnost s dynamikou, uvolnění s protažením. A věří, že síla jógy začíná právě v tu chvíli, kdy každý vystoupí ze své podložky a začne žít.

Lada je lektorka skupinových a individuálních lekcí. Své klienty se snaží „zpomalit“, navrátit přirozenou formu zpátky do cvičení (malé zátěže, 3D pohyb), po zátěži dostatečně kompenzovat a protahovat. Veškerý pohyb se nachází v těle a mysli, jedno bez druhého nemůže být.

Cvičení jógy je součástí série doprovodného programu "Pod Měsícem" BLIK BLIK 2019 - Festival světla a umění ve veřejném prostoru, jehož hlavní část se uskuteční 29. a 30. března.

Přijďte i na další doprovodný program:

Sledujte hlavní událost na facebooku: BLIK BLIK 2019 - Festival světla a umění ve veřejném prostoru

Přijďte si do depa užít plzeňské ozvěny tradičního mezinárodního filmového festivalu. Od úterý do čtvrtka budeme promítat výběr oceňovaných snímků, které jinak v kinech neuvidíte!

Kompletní program:

Úterý 2. dubna
20:00 Brankář
 
Středa 3. dubna
 
Čtvrtek 4. dubna
20:00 Vice

Vstupné

Vstupenky za 99 Kč zakoupíte na GoOut.net

Navštivte také domovskou stránku festivalu www.febiofest.cz.

Když se vaši rodiče živí zápasy v ringu, máma dokonce zápasila s vámi v břiše i během těhotenství a táta si odseděl pár let za nepřiměřené násilí, tak je vaše profesní směřování předem dané. Jenže stát se profesionálním wrestlerem a prosadit se v Americe není nic jednoduchého. Film natočený podle skutečného příběhu wrestlerky Paige je režisérským debutem Stephena Merchanta (Kancl, Komparz).

Režisér: Stephen Merchant
Distributor: Forum Film Czech s.r.o.
Hrají: Dwayne Johnson, Florence Pugh, Lena Headey, Saraya-Jade Bevis, Vince Vaughn
Originální název: Fighting with My Family
Země: Velká Británie, USA
Rok výroby: 2019
Délka (min): 108
Jazyk: anglicky
Titulky: české
Sekce: Central Park

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 99 Kč na GoOut.net.

www.febiofest.cz

Pippi, Emil a děti z Bullerbynu jsou kultovní postavy, které rezonují u dětí i rodičů po celém světě, a všechno jsou to děti švédské autorky Astrid Lindgrenové. Ale jen pár z nás tuší něco o jejím bouřlivém mládí, tento biografický snímek proto intimně přiblíží tuto legendu a průkopnici ženské emancipace. Srdcervoucí portrét dilemat začínající umělkyně a matky.

Režisér: Pernille Fischer Christensen
Distributor: CinemArt a.s.
Hrají: Alba August, Maria Bonnevie, Trine Dyrholm, Henrik Rafaelsen, Magnus Krepper, Björn Gustafsson
Originální název: Unga Astrid
Země: Dánsko, Německo, Švédsko
Rok výroby: 2018
Délka (min): 123
Jazyk: dánsky, švédsky
Titulky: české, anglické
Sekce: Světla severu
Sponzoři: Dánské velvyslanectví, Městská knihovna v Praze

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 99 Kč na GoOut.net.

www.febiofest.cz

Dramatická životní cesta slavného brankáře Manchesteru City Berta Trautmanna, který se narodil Německu v roce 1923. Po vyhlášení války se jako výsadkář aktivně zapojil do bojů. Ke konci války byl zajat britskými vojáky a držen v táboře, kde si všimli jeho výjimečných schopností. Navzdory velmi těžkým začátkům a odmítání ze strany spoluhráčů i fanoušků se z něj stala fotbalová legenda a za Manchester chytal až do roku 1964.

Režisér: Marcus H. Rosenmüller
Distributor: Film Europe s.r.o.
Hrají: David Kross, Freya Mavor, John Henshaw, Harry Melling, Gary Lewis, Dervla Kirwan
Originální název: Trautmann
Země: Německo, Velká Británie
Rok výroby: 2018
Délka (min): 120
Jazyk: anglicky, německy
Titulky: české, anglické
Sekce: Central Park
Sponzoři: Goethe-Institut Tschechische Republik, Deutsche Botschaft Prag – Německé velvyslanectví v Praze, Šprechtíme

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 99 Kč na GoOut.net.

www.febiofest.cz

Alex Honnold se stal prvním člověkem, který sám a bez jakéhokoli jištění zdolal devět set metrů vysokou skalní stěnu El Capitan v Yosemitském údolí. Free Solo sleduje jeho cestu na vrchol a do historie horolezectví. Portrét v mnoha ohledech výjimečného sportovce a člověka sklízí od své premiéry nadšené kritické reakce a dostal se do užších nominací na Oscara za dokumentární film. // VSTUPNÉ ZDARMA Vstupenku zdarma je nutné vyzvednout na pokladně kina.

Režisér: Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi
Distributor: Channels, s.r.o., Artcam Films
Hrají: Tommy Caldwell, Jimmy Chin, Alex Honnold, Sanni McCandless
Originální název: Free Solo
Země: USA
Rok výroby: 2018
Délka (min): 100
Jazyk: anglicky
Titulky: české
Sekce: Docs
Sponzoři: Channels, s.r.o.

Vstupné

Vstup zdarma

www.febiofest.cz

Čtyřletý Kun se musí vyrovnat s tím, že už není jediným dítětem svých rodičů. Narodila se mu mladší sestra Mirai a najednou jako by pro rodiče přestal existovat. Útočištěm mu je zahrada jejich domu, jež se stane bránou do fantazijního světa, ve kterém se potkává se svými předky, ale i s dospívající sestrou. Příběh o rodinné paměti a napětí, nominovaný na Oscara za nejlepší animovaný film. /// Projekce 23. 3. v 9:30 a 24. 3. ve 14:00 v Cinestar Anděl budou uvedeny v originálním znění s českými a anglickými titulky, projekce v Ponrepu 24. 3. od 15:00 v dabované verzi.

Režisér: Mamoru Hosoda
Distributor: Asociace českých filmových klubů, z.s.
Hrají: Moka Kamishiraishi, Haru Kuroki, Gen Hoshino, Kumiko Aso, Mitsuo Yoshihara, Yoshiko Miyazaki, Koji Yakusho
Originální název: Mirai no Mirai
Země: Japonsko
Rok výroby: 2018
Délka (min): 98
Jazyk: arabsky, japonsky
Titulky: české
Sekce: Generace

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 99 Kč na GoOut.net.

www.febiofest.cz

Životopisné drama vychází z osudů snad nejslavnějšího komediálního dua, které vytvořili Stan Laurel a Oliver Hardy. Snímek mapuje nepříliš známé okolnosti poslední fáze jejich spolupráce a ukazuje příčiny, které vedly nejen k profesnímu rozkolu nerozlučné dvojice, ale také zasadily smrtelnou ránu jejich mnohaletému přátelství. Dokáže divadelní turné po poválečné Anglii vrátit vše do pořádku?

Režisér: Jon S. Baird
Distributor: Falcon a.s.
Hrají: Steve Coogan, John C. Reilly, Nina Arianda, Shirley Henderson, Danny Huston, Rufus Jones
Originální název: Stan & Ollie
Země: Kanada, Velká Británie, USA
Rok výroby: 2018
Délka (min): 98
Jazyk: anglicky
Titulky: české
Sekce: Central Park

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 99 Kč na GoOut.net.

www.febiofest.cz

Puberta je to roztomilé období, kdy se z našich milovaných dětí stávají otrávení adolescenti s nafouklým výrazem, kterým dávají jasně najevo, že rodič je jen otravný šum na pozadí.

Právě pro ty z vás, kterých se to týká, nebo tušíte, že to brzy přijde, je určen tento workshop. Vlastně přesněji řečeno: pokud je vašim ratolestem kolem osmi, přijďte také, ať víte do čeho jdete a jak se na to připravit. Protože prevence je vždycky lepší než intervence.

Vstupné

Vstupenky v hodnotě 300 Kč zakoupíte v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz nebo na místě za 350 Kč.

Uhrančivý dokumentární snímek ukazuje filmový materiál z první světové války tak, jak jej ještě nikdo neviděl. Ve svém unikátním projektu vybral režisér Peter Jackson archivní černobílé záběry každodenního života vojáků i civilistů a s pomocí moderních technologií je převedl do barev, které odpovídají dobové realitě. Díky tomu znovu a doslova v nových barvách ožívá jeden z největších světových konfliktů.

Režisér: Peter Jackson
Distributor: Vertical Entertainment s.r.o.
Originální název: They Shall Not Grow Old
Země: Nový Zéland, Velká Británie
Rok výroby: 2018
Délka (min): 99
Jazyk: anglicky
Titulky: české
Sekce: Docs

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 99 Kč na GoOut.net.

www.febiofest.cz

Legendární scenárista, režisér a enfant terrible americké kinematografie Harmony Korine se po několikaleté pauze vrací se svěží a podvratnou komedií o bujarých příhodách neodolatelného podvodníka Moondoga. Rošťácký gauner žije život ve velkém stylu, jen podle svých vlastních pravidel a z velké části pod vlivem alkoholu nebo jakékoli jiné omamné látky, která se mu dostane do ruky.

Režisér: Harmony Korine
Distributor: Bontonfilm a.s.
Hrají: Matthew McConaughey, Snoop Dogg, Isla Fisher, Stefania LaVie Owen, Martin Lawrence, Zac Efron, Jonah Hill
Originální název: The Beach Bum
Země: Francie, Švýcarsko, Velká Británie, USA
Rok výroby: 2019
Délka (min): 95
Jazyk: anglicky
Titulky: české
Sekce: Made in USA

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 99 Kč na GoOut.net.

www.febiofest.cz

Životopisné drama sleduje vzestup bývalého viceprezidenta Spojených států Dicka Cheneyho na jednu z nejvyšších politických příček světa. Cheneyho cesta začala na pozici obyčejného úředníka, který se za podpory své ženy Lynne dostal až po bok amerického prezidenta George W. Bushe. Jednoho z nejmocnějších mužů světa hraje Christian Bale, který pro tuto roli opětovně prošel výjimečnou fyzickou proměnou.

Režisér: Adam McKay
Distributor: Forum Film Czech s.r.o.
Hrají: Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell, Sam Rockwell, Alison Pill, Eddie Marsan
Originální název: Vice
Země: USA
Rok výroby: 2018
Délka (min): 132
Jazyk: anglicky
Titulky: české
Sekce: Central Park

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 99 Kč na GoOut.net.

www.febiofest.cz

Monkey Business vyráží na turné k desce Bad Time For Gentlemen. Do Plzně se kapela podívá 5. dubna a jako vždy to bude pořádná divočina.

Na plzeňský koncert zve baskytarista Pavel Mrázek:
„My dřeli až do úmoru, zvlášť noty, rytmus, dury, maje. Zahrajem jak starý kousky pro slečny i jejich klouzky. Zahrajem i z nový desky se srdcem a hlavně hezky. Na své si přijdeš, věc je jistá, ať Turek jsi, či jehovista.“

Vstupenky v předprodeji na GoOut a Plzeňské vstupence.

Pozvěte přátele na koncert a sledujte facebookovou událost.

Co všechno termiti dokážou a jak funguje termití společenství? O tom se budeme bavit s biologem Janem Šobotníkem, předním světovým specialistou na termity.

Vstupné

Vstup ZDARMA

Science Café

Science Café je cyklus neformálních diskusí s vědci v prostředí kaváren. Smyslem setkání je společné hledání otázek a odpovědí, představení vědců jako inspirativních osobností a prezentace konkrétních vědeckých výzkumů.

Autorské čtení s hudebním doprovodem

Petr Soukup je básník a nápadník všemožných her s českým jazykem. Vydal již 5 sbírek včetně té nejaktuálnější EREKCE SRDCE. Pro obec básníků je málo vážný, pro komiky až moc poetický. Proto nyní jezdí po Česku, kde vystupuje se svým autorským čtením a hudebním doprovodem. Jak sám říká, jeho vystoupení často zvedají divákům mandle, náladu, bradavky i penis.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz a GoOut.net za 160 Kč nebo na místě za 180 Kč.

Pilsen Mini Maker Faire je přehlídka všech kreativních lidí, tvůrců, kutilů, bastlířů, vynálezců a jejich fanoušků, kteří chtějí ukázat a představit svůj produkt, vychytávku, „hack“, experiment nebo koníček.

“Chceme dát příležitost makerům, kutilům a inovátorům z Plzeňského kraje i okolí, aby se ukázali, ale také se setkali, navzájem se inspirovali nebo vytvořili další spolupráce... koneckonců, v Plzni to vlastně všechno začalo.” tvrdí jeden z organizátorů Ondřej Kašpárek.

Co vás čeká?

 • nevšední projekty makerů z různých oblastí, např. nové technologie, řemesla, 3D tisk, internet věcí, elektronika, design, drony, modelářství, vyšívání a další,
 • dozvíte se o nových technologiích nebo způsobech, jak je spojit s tradičními řemesly,
 • víkend plný originálních nápadů, přednášek, workshopů a zábavy!

Nalaďte se na makerskou vlnu a podívejte se, jak vypadal první Maker Faire v Praze.

Makeři se můžou se svými projekty stále přihlašovat na stránkách akce. 

Pozvěte své přátele a rodinu také na Facebooku a sledujte aktuální informace na události.

Připravili jsme pro vás speciální workshop vhodný pro děti od 7 let v doprovodu rodičů. Staňte se malířem a namalujte si svůj vlastní barokní obraz, třeba svůj vlastní autoportrét. K dispozici budete mít velký malířský stojan a barvy. A zbytek bude už jen na vás.

A protože při tvoření vyhládne, už tradičně pro Vás napečeme i něco dobrého.

Přijít mohou i mladší děti, pro ty bude připraven hrací koutek.

Vstupné

Vstup ZDARMA

Kapacita je omezená na 15 účastníků. Rzervujte si své místo na suchankovalinda@seznam.cz

Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály 
i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek.

Řemeslný kroužek v DEPO2015 dětem představí základní řemeslné a výtvarné postupy a seznámí je s rozmanitými materiály a nástroji, které se využívají kupříkladu v tiskařských, truhlářských, ale i kovářských dílnách. 

Při tvorbě dítě rozvíjí svou zručnost a představivost a podporuje osobitost svého vlastního výtvarného projevu. Naučí se ale i větší všímavosti vůči krásám okolí a spolupráci v rámci skupinových projektů. Inspiraci pro naše výrobky budeme hledat v řemeslné tvorbě, s jakou se dítě, možná nevědomě, setkává v každodenním životě, ale i napříč dějinami výtvarného umění. 

Cyklus zavede děti do prostředí řemeslných dílen: dřevo a kovodílny, grafické a sítotiskové dílny. 

V rámci jednotlivých lekcí se seznámí s výrobou např. těchto výrobků:

 • deník/zápisník, desky na výkresy
 • razítka (razítko s vlastní značkou)
 • tričko (potisk na tričko sítotiskem, osobní i týmové triko)
 • kovaná ozdoba
 • tepaná miska či měděný šperk
 • maska z papírmašé

Náplň jedotlivých lekcí se bude odvíjet od konkrétní skupiny a zájmu jednotlivých účastníků.

Lektor: Michal Kubala

Základní informace: 
KDY: každý čtvrtek 16:00-18:00
TERMÍNY: 7. února – 13. června 2019 (17 lekcí; 28.2. jarní prázdniny; 18.4. Velikonoce)
VĚK: děti 7-14 let 
CENA: 2 990,- Kč 

 

VSTUPENKY

Kontakt: 
Soňa Rychlíková
+420 724 001 590
rychlikova@depo2015.cz

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat převážně teorii základních tesařských a truhlářských rámových spojů, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje pro výrobu např. foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden si vyzkoušíme rámové spoje používané na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

délka kurzu celkem 16 hodin - (4x4 hodiny vždy v úterý od 2.4.2019)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru 

VSTUPENKU na kurz koupíte ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, 4 čtvrtky vždy 17-21 (4.-25. dubna)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 

VSTUPENKU na kurz lze zakoupit ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.
Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher

Přijďte se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí.

Ve FABLABu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, až po vytisknutí vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete umět používat 3D tiskárnu samostatně.

Průběh kurzu:

 • úvod o technologii 3D tisku
 • seznámení s tiskárnou
 • ukázka modelování v 3D softwaru Tinkercad (pro správné 3D modely do tisku)
 • několik praktických tipů
 • nejčastější chyby při tisku a jak se jim vyhnout
 • seznámení s materiály a několik tipů
 • příprava 3D modelu v software Cura
 • kalibrace a správné nastavení tiskárny
 • ovládání tiskárny pomocí displeje
 • 3D tisk připraveného modelu
 • zajímavé tipy co tisknout a různé příklady pro inspiraci

Co se naučíte: 

 • jak ovládat klasickou FDM 3D tiskárnu
 • jak používat software na úpravu modelu pro tisk
 • jak se o tiskárnu starat a udržovat jí
 • kde najít 3D modely zdarma
 • jaké používat programy na úpravu 3D objektu

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace s poznámkami
 • praktická výuka na 3D tiskárně
 • 3D tisk malého objektu, který si odnesete domů
 • základní občerstvení

S sebou: notebook s myší

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 10.4. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Během tohoto intenzivního kurzu si vyzkoušíš dvě nejvíce používané metody svařování oceli, a to svařování obalenou elektrodou a svařování v ochranné atmosféře tzv. céóčko.

Kurz vedeme v přátelském duchu v malých skupinkách s individuálním přístupem. Praktickou část prokládáme teorií oboru, upozorněním na bezpečnost práce a požární ochranu. Dále společně probereme správné použití úhlové brusky a broušení až k dokonale hladkému povrchu a samozřejmě se dozvíš vše o následných antikorozních úpravách oceli. 

Kurz svařování je určen pro širokou veřejnost. 

Rozsah kurzu: víkendový kurz, sobota i neděle 10.00-18.00
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKU na kurz lze zakoupit ZDE

Pokud máš zájem o kurz, volej na tel.: 731184134, nebo piš přímo Honzovi na: honomichljan@depo2015.cz.
Na tento kurz je také možné zakoupit dárkový voucher.

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Je to vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami. Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a kde ho nejvýhodněji nakoupit.

Průběh kurzu:

 • úvod o Arduino a programování
 • seznámení s Arduino variantami
 • práce v software Tinkercad Circuits (virtuální zapojování aktuátorů, programování)
 • seznámení a správné nastavení software Arduino IDE
 • programování v jazyce Wire v software Arduino IDE
 • vytváření jednoduchých programů a jejich nahrávání do Arduino
 • několik praktických tipů
 • zajímavé tipy a nápady co programovat

Co se naučíte

 • programovat v jazyce Wire
 • programovat Arduino desky a jejich varianty
 • používat různé aktuátory
 • kde Arduino nejvýhodněji nakoupit

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace a příklady kódů s poznámkami
 • praktická výuka na Deskách Arduino UNO
 • základní občerstvení

S sebou: notebook

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 17.4. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.