DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Navštivte stálou expozici o historii areálu Cukrovarská, veřejné dopravě v Plzni, projektu Evropské hlavní město kultury 2015 a budoucnosti kreativní zóny DEPO2015.

Na co se můžete těšit?
    • unikátní model první plzeňské tramvaje Křižík – Brožík
    • dobové fotografie
    • modely historických autobusů a trolejbusů
    • kuriozity se vztahem k Evropskému hlavnímu městu kultury 
    • plány na budoucnost areálu Cukrovarská

Donedávna to byl jeden z nejméně nápadných průmyslových areálů v Plzni, přesto je naplněný nejen příběhy z historie, ale také pulzuje energií do budoucna a usiluje o to být jedním z klíčových rozvojových míst Plzně. Kreativní zóna DEPO2015.

Expozice představí příběh DEPO2015 od podnikatelského snu o cukrovaru, o technologických inovacích z konce 19. století, kdy v areálu působil František Křižík, o prvních elektrických tramvajích Křižík – Brožík, o plzeňském řemeslu, architektuře a veřejné dopravě ve 20. století, o rychlém střídání domácích v roce 2014, o jedinečné tvůrčí síle roku 2015.

Vstupné

Expozice je přístupná denně zdarma v otvíracích hodinách DEPO2015.

Děkujeme partnerům:
Plzeňské městské dopravní podniky, Ministerstvo kultury, Plzeňský kraj a Město Plzeň.

Poznejte baroko na vlastní kůži. Navrhněte nový klášter nebo si zahrajte s hudebním kvartetem na zážitkové výstavě pro celou rodinu. „Nesahat!“ tu prostě neplatí. Díky audiovizuálním instalacím, virtuální realitě i zvukovým efektům se stanete součástí děje a můžete ho také sami vytvářet. Vyzkoušíte si, jak pracoval barokní architekt, jaké se nosily šaty a ovládnete interaktivní Kladrubský archifon. 

Vstupné

zdarma

Otevírací doba

PO – PÁ 13:00 – 18:00 (pro školy 8:30 – 12:30),
SO – NE 10:00 – 18:00

 

Více o výstavě, doprovodné akce i program pro školy najdete zde.

Nezapomeňte pozvat své přátele a sledujte výstavu také na facebooku.

Výstava je součástí přeshraničního projektu č. 153 podpořeného z programu EÚS Barokní region ČechyBavorsko. / Die Ausstellung ist Bestandteil des Projekts Nr. 153, Barockregion Bayern - Böhmen, das aus dem Programm Ziel/ETZ unterstütztwird.

Michal Škapa, jeden z nejvýraznějších autorů české graffiti scény, představí v DEPO2015 výběr děl, ve kterých pracuje mimo jiné s neonem.

Klikyháky, vlnovky a čáry jsou nedílnou součástí městských ulic a mnohdy i důkazem jejich živelnosti. Výstavou obrazů, sítotisků i patnáctimetrovou neonovou instalací na fasádě DEPO2015 tak autor odkazuje na pouliční a graffiti estetiku, se kterou dlouhodobě pracuje. Exteriérová instalace na budově DEPO2015 zůstane už nastálo.


VERNISÁŽ se uskuteční 29. března v 18 hodin v rámci slavnostního zahájení BLIK BLIK 2019 - Festival světla a umění ve veřejném prostoru. Všechny vás zveme!

Ve vrstvených obrazech neony kombinuje se svou typickou abecedou inspirovanou brazilským písmem pixação. Silně energický rukopis obsahuje zakódované poselství. Písmo se navíc často v obrazech prolíná s realistickými objekty, s autoportréty či s detaily z autorových koláží, obsahy se násobí, jejich význam se stává nejednoznačným.

Obrazy doplňuje objekt z neonových trubic. V „rentgenu“ Kuřáka vidíme řez hlavou, lebku, krevní řečiště a siluetu obličeje, vše zahalené v dýmu. V čiré neonové trubici viditelně proudí plyn a navozuje tak pocit krevního oběhu či kouře, který se rozlévá kuřákovými cévami. Ze stropu je zavěšen desetimetrový zářivě barevný svitek ručně vyřezaný z pauzového papíru. Barevné efekty se proměňují v souladu s měnícími se světelnými podmínkami. V prostoru kavárny jsou pak autorské sítotisky instalované na site specific podkresu provedeném v autorově oblíbené technice airbrushe.

AUTOR
Michal Škapa / Tron (*1978) patří k nejvýraznějším autorům české graffiti scény s kořeny v generaci writerů začínajících v polovině 90. let. Účastnil se řady důležitých výstav, jako byla mezinárodní přehlídka graffiti a street artu NAMES (2008) či výstava Městem posedlí v Galerii hl. m. Prahy (2012). Jeho zásadními autorskými projekty byl GRAFFOMAN v pražské Chemistry Gallery (2014) a výstava ANALFABET v Trafo Gallery (2017). Po jeho zatím největší autorské výstavě BABYLON v pražské galerii Villa Pellé (2018) se v užším výběru děl představuje Michal Škapa také v Plzni. 

Vstupné

zdarma

Pozvěte na výstavu své přátele na facebooku.

I na letošní léto jsme pro vaše děti připravili řemeslný příměstský tábor, který bude zaměřen na tvorbu z různých materiálů a prací s ručním nářadím.

Termín: 29. července - 2. srpna 2019
Čas: denně 9:00 - 16:00
Určen: dětem ve věku 7 - 13 let

Podrobné informace ZDE

Druhý DEPO Street Food Market tohoto roku je tu. Své pánve a hrnce rozpálí kolem 30 pouličních stánkařů, aby vám dali ochutnat delikatesy zemí od východu po západ. Nebudou chybět ani lahodné nápoje a sladké tečky. Takže nevařte a přijďte se najíst do DEPO2015! Parkoviště ovládnou vojenská auta přivezená v rámci Slavností svobody.

 

Jména stánkařů budeme zveřejňovat postupně na facebooku. Kompletní seznam tu najdete těsně před akcí.

Vstupné

Vstup na DEPO Street Food Market je zdarma.

Parkování v areálu nebude možné kvůli exhibici vojenských aut.

Otevřená bude také zážitková výstava Za barokem, vstupné na výstavu je v rámci akce zdarma a vy i vaše děti poznáte baroko díky virtuální realitě, videomappingu a interaktivním exponátům.

Skryté město opět zahajuje sezónu sousedských procházek v rámci Slavností svobody!

Odpoledne vás čeká architektonická procházka Nové centrum – výrobní a rezidenční čtvrť. Typologicky i architektonicky pestrou náplní disponuje stezka procházející územím v severozápadní části někdejšího Říšského Předměstí. Vyniká zde, kromě několika cenných realizací Adolfa Loose, kancelářská budova někdejších Škodových závodů, dnešní kulturní dům Peklo, již neexistující areál městského výstaviště či soubor obecních činžovních domů se sociálními byty.

Průvodce: Marek Marovič

Sraz: Bendova 1107/10

Vstupné

Vstupenky lze zakoupit za 100 Kč na www.plzenskavstupenka.cz nebo přímo na místě srazu (pozor - kapacita omezena!).

Více informací na www.skrytemesto.cz

Skryté město opět zahajuje sezónu sousedských procházek v rámci Slavností svobody!

Dopoledne se můžete těšit na zcela novou procházku, která vás provede Doubravkou a její průmyslovou historií. Řeka Úslava v Doubravce a Lobzích-Letné bývala osou nejstarší plzeňské „průmyslové zóny“, kde kromě známé lopatárny pracovaly tkalcovna, sklárna, papírna, prachárna, cvokárna a hřebíkárna. Stával zde také dosud zcela neznámý minerální závod na těžbu a zpracování vitriolové břidlice. Posledním soukromým podnikem byla do r. 1951 na Letné unikátní slévárna ložisek do leteckých motorů dle vlastního projektu doubraveckého vynálezce. Konec procházky bude v blízkosti mostu přes Úslavu na Rokycanské.

Průvodci: Petr Kopp, Jan Hajšman, Jan Toman
Sraz: Husův park (zastávka autobusu č. 28)

Vstupné

Vstupenky lze zakoupit za 100 Kč na www.plzenskavstupenka.cz nebo přímo na místě srazu (pozor - kapacita omezena!).

Více informací na www.skrytemesto.cz

Přemýšleli jste někdy o tom, jak reagují naše děti na změnu a jak jim v tomto procesu můžeme my rodiče pomoci? Chcete se dozvědět, jak děti na změnu nejlépe připravit a jak je důležité děti v procesu změny podporovat a empatizovat s nimi? Pojďme se, rodiče, potkat a probrat to!

Školení Vítání změny pro dospělé patří mezi nejnavštěvovanější semináře Moniky Just.

Na setkání s vámi se těší Monika Just!

Kapacita je 15 osob.

Vstupné

Vstupnky za 300 Kč zakoupíte v předprodeji na plzenskavstupenka.cz nebo na místě 350 Kč.

Málo filmů posledních let dokázalo divákovi nabídnout tak silné spektrum emocí, jako právě Hon. Mezilidské vztahy uvnitř komunity či společnosti jsou Vinterbergovým esenciálním tématem již od 90. let, kdy se pod hlavičkou manifestu Dogma 95 dostal do širšího filmového podvědomí bizarní studií rodinných vazeb v Rodinné oslavě. V Honu se Vinterberg téměř škodolibě soustředí na sérii nešťastných momentů, které hlavního hrdinu stahují do víru těžko představitelných událostí a nabízejí bolestivý pohled na křehkost a pomíjivost mezilidských vazeb. Herecký výkon Madse Mikkelsena pak strhává divákovu pozornost a vede ho až silné závěrečné katarzi.

Snímek HON uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Thomas Vinterberg, Dánsko / Švédsko, 2012, 115 min.

ČSFD: 88 %

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč v předprodeji na plzenskavstupenka.cz

Pozvěte své známé na facebooku!

Srdečně zveme učitele a učitelky němčiny, jejich žáky a studenty vysokých škol 14. května 2019 na Den s němčinou do Plzně!

Prozkoumat Německo, učit se německy a přitom se bavit? To si mohou užít žáci 5. až 7. tříd v interaktivní hře Autobahnspiel – Procestuj Německo!. V zábavné hře se 16 zastávkami ve známých německých městech na soutěžní týmy čekají záludné úkoly. Celá hra probíhá v češtině.

Studenti se dále mohou těšit na koncert německého hudebníka Uwe Kaa a hudební workshop: Hip hop nebo reggae, zpěvák, textař a písničkář, nebo od každého trochu? Již 20 let se německý hudebník Uwe Kaa zabývá muzikou a pokaždé dokáže znovu nadchnout inteligentními texty a dobrou hudbou, která potěší vaši hlavu, duši i tělo.

Den s němčinou zakončí seminář na téma „Němčina na prvním stupni základních škol“ s lektorkami PhDr. Janou Martiníkovou (Gymnázium Olomouc – Hejčín) a Mgr. Lenkou Langerovou (Fakultní základní škola Olomouc – Hálkova)

Kompletní program:

10:00–12:00 Autobahnspiel – Procestuj Německo! (obsazeno)

Prozkoumat Německo, učit se německy a přitom se bavit? To si mohou užít žáci 5. až 7. tříd v interaktivní hře Autobahnspiel – Procestuj Německo!. V zábavné hře se 16 zastávkami ve známých německých městech na soutěžní týmy čekají záludné úkoly. Celá hra probíhá v češtině.

12:30–13:30 Koncert Uwe Kaa

Studenti se dále mohou těšit na koncert německého hudebníka Uwe Kaa a hudební workshop: Hip hop nebo reggae, zpěvák, textař a písničkář, nebo od každého trochu? Již 20 let se německý hudebník Uwe Kaa zabývá muzikou a pokaždé dokáže znovu nadchnout inteligentními texty a dobrou hudbou, která potěší vaši hlavu, duši i tělo.

14:50–16:30 Seminář „Němčina na prvním stupni základních škol“
Pedagogická fakulta ZČU, Místnost CH-209, vchod: Klatovská tř. 51, Plzeň

Seminář pro student vysokých škol proběhne formou workshopu a bude věnován nejen teoretickým základům výuky německého jazyka s dětmi v raném školním věku, ale především praktickým ukázkám práce s dětmi ve věku od šesti do desíti let. Těší se na vás lektorky PhDr. Jana Martiníková (Gymnázium Olomouc – Hejčín) a Mgr. Lenka Langerová (Fakultní základní škola Olomouc – Hálkova)

Prosíme, nahlaste účast své školy na e-mail info@sprechtime.cz

Vstupné

Celý program je zdarma.

Ještě více němčiny? Přihlaste svoji školu od 13.5. do 15.5. k bezplatnému vyzkoušení jazykové animace Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem. Více na www.tandem-org.cz

Čtyři dny oslav česko-bavorského setkávání s rozmanitým programem: od hudby tradiční až po rockovou, biergarten, bavorské pivo a skvělá gastronomie, ale i den věnovaný dětem. Představíme to nejlepší, co během 3letého projektu TREFFPUNKT mezi Plzní a Regensburgem vzniklo. Užijte si pravé bavorské veselí.

Vstupné

Vstup zdarma!

Více na www.treffpunkt.cz.

Jako malá jsem milovala psaní dopisů svým kamarádkám. Každý dopis byl originál. Přijďte si vytvořit vlastní originální dopisní sadu, která bude obsahovat pohlednice, dopisní papír a obálky. Vyzkoušíte si různé techniky jako je koláž, tisk, kresba a jiné.

Abyste měli vše pěkně pohromadě, vyrobíte si na svojí sadu i krásné desky.

Workshop je vhodný pro děti od 6 let v doprovodu rodičů.
Vítání jsou, ale i mladší sourozenci a tvořílci. I pro ně budeme mít připravené pomůcky tak, aby si tvoření užili společně s námi.

Kapacita je 10 dětí, své místo na workshopu si rezervujte na emailu suchankovalinda@seznam.cz nebo na tel. 774 027 078.

Vstupné

1 dítě + rodič = 150 Kč
2 děti + rodič = 250 Kč
děti 0-2 roky 50 Kč

Cena (zahrnuje vstupné, materiál, pomůcky, drobné občerstvení).

V ČR je minimálně 800 tisíc lidí v exekuci, kteří čelí více než 5 milionům exekučních řízení. Problém, který nemá v Evropě příliš obdoby a o který se zajímají i zahraniční média, hýbe českou politickou garniturou i celou společností. Co za tím stojí? Jedná se jen o selhání jednotlivců, nebo o výnosný obchodní model? Kdo na to doplácí a komu současná situace vyhovuje? Pojďme se společně vrátit v čase ke kořenům tohoto problému a podívat se detailně na jednotlivé události, které pandemii exekucí u nás předcházely, a co následně způsobily. Co s tím můžeme dělat a jak každý z nás může pomoci? I o tom bude devadesát minut s Radkem Háblem.

Vstupné

Vstup zdarma. Registrujte se ZDE.

Pozvěte na snídani své přátele na facebooku!

Koncept Brain&Breakfast

Snídaně + live stream přednášky (většinou) z Impact Hub Praha.

Brain&Breakfast pořádá Red Button proto, abychom se od sebe vzájemně inspirovali. Abychom si ukázali nové obzory a představili si odvětví a myšlenky, které by se k nám jinak třeba vůbec nedostaly. Jsou možností potkat se s lidmi se silným příběhem a propojovat se navzájem.

Snídaně probíhá 1x za měsíc a je živě streamovaná do více než 60 míst v ČR a SR.

Máte eshop, vedete fimu nebo se jen chcete dozvědět více o procesech a zákaznické podpoře? Přijďte si poslechnout, jak na práci s daty, plynulou expedici objednávek a odbavení poptávek. Probereme i zaškolení zaměstnanců a pozitivní přístup k zákazníkům a další provozní záležitosti, které dělají značku značkou.

Vstupné

Vstup zdarma

První ročník akce, která spojuje výběr z nejlepších piv a z nejlepší muziky! Během dvou dní vystoupí 11 kapel a čepovat se bude pivo ze 30ti pivovarů. Vše je důsledně odděleno, kdo chce jen na pivo, nebude zbytečně rušen hlukem a kdo si chce užít i pořádnej rock, má jistotu, že hala bude jen pro ty, co si koupili vstupenku. A kdo poslouchá rock, má samozřejmě přístup i k pivu.

Začínáme v pátek ve 12:00, první kapela pak hraje od 15:00. V sobotu je start již v 10:00 a první kapely budou hrát od 12:00.

Na jaké kapely se můžete těšit

Anakonda Benda, Katr, Znouzectnost, Törr, Alkehol, Aušus, Sifon, Jiří Schmitzer, Odyssea, Zvlášný Škola a Visací Zámek.

Více na www.pivoarock.cz

Vstupné

Plné vstupné na oba dny 750 Kč
Jednodenní vstupné 390 Kč

en pivo na jeden den 50 Kč

Vstupenky zakoupíte ZDE

První plzeňská FuckUp Night roku 2019 je tady. Nenechte si ujít čtyři průsery, které vás v životě nasměrují správným směrem. Nebo taky ne.

Vstupné

Vstupenky za 120 Kč zakoupíte na GoOut.net

Pozvěte na akci své přátele na facebooku.

Velká nádhera, snímek oceněný Oscarem za nejlepší zahraniční film, je Sorrentinovým nejznámějším dílem a dosavadním vrcholem jeho tvorby. Paolo Sorrentino dokázal ve Velké nádheře vystihnout dokonalý balanc mezi obrazovým i obsahovým kýčem a poezií. Potlačení narativní linie zcela podléhá stylizovanému zobrazení života římské smetánky a film tak kritiku této sociální vrstvy předává divákovi nikoliv za pomoci příběhu, ale skrze emočně zabarvené zobrazení postav v jejich přirozeném prostředí. Velká nádhera je proto výrazně originálním filmovým zážitkem, který dává vzpomenout na slavná díla Federica Felliniho nebo Michelangela Antonioniho.

Snímek VELKÁ NÁDHERA uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Paolo Sorrentino, Itálie / Francie, 2013, 141 min

ČSFD: 78 %

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč v předprodeji na plzenskavstupenka.cz a GoOut.net

Pozvěte své známé na facebooku!

Jak pomoci dětem, aby si v sobě vybudovaly zdravé sebevědomí jako základní kámen, na kterém lze budovat další kvality? Pojďme se potkat na workshopu a popovídat si o tom s monikou Just.

"Když vysvětluji základní principy respektující výchovy, často rodiče zajímá, jaké kvality v dětech buduje. Mnoho lidí automaticky řekne respekt, vnitřní motivaci, emoční zralost, ohleduplnost, práci s hranicemi, nadhled atd.. Ano, to všechno je pravda a je potřeba dodat, že toto všechno, lze za předpokladu, že v dětech podporujeme zdravou sebedůvěru." Monika Just

Kapacita je 15 osob.

Vstupné

Vstupenky za 300 Kč zakoupíte v předprodeji na plzenskavstupenka.cz nebo na místě 350 Kč.

Dámy a pánové, je tady slavnostní zahájení letní taneční sezóny pod širým nebem. ELECTRO SWING PLZEŇ no. XII. - Swingujeme pod širákem!

V programu poslední májové noci zazáří francouzský electroswingař DJ VASSILI GEMINI, electroswingová kapela MOVE BREAKERS, charismatický DJ MACKIE MESSER z tančírny Electro Swing River, oblíbená manouche jazzová formace FUTUR SWING, skvěle jamující saxofonista HADASH, šarmantní taneční diva THERESE ROSIER nebo taneční mistři ze studia ZIG ZAG TAP & SWING!

Určitě nebude chybět oblíbená LATIN BEATS FIESTA s dvojicí DJ TROPICALISTA a DJ ROMARIO, mistr tradičního swingu DJ JORDÁN ŠTEPÁNEK, pražský electroswingový specialista DJ JAMES WING, stylový open air FOTOKOUTEK, hudební LOTERIE a tradiční WELCOME DRINK pro první hosty grátis.

Na koho se můžete těšit

* DJ VASSILI GEMINI (Francie - Electro Swing Show)
* MOVE BREAKERS (Praha - live show)
* DJ MACKIE MESSER (Praha - Electro Swing River)
* FUTUR SWING (manouche jazz band)
* DJ JORDAN ŠTĚPÁNEK (mistr tradičního swingu)
* THERESE ROSIER (burlesque show)
* DJ JAMES WING (Prague Electro Swing)
* LATINO BEATS FIESTA (start po desáte hodině)
* DJ TROPICALISTA a DJ ROMARIO
* ZIG ZAG TAP & SWING (taneční minilekce)

A nebude chybět ani

* FOTOKOUTEK (tentokrát pod širým nebem)
* WELCOME DRINK (pro první návštěvníky grátis)

ELECTRO SWING RIVER (program tančírny)
Jedinečná taneční noc Electro Swing River přiváží do Plzně pravidelně to nejlepší z electroswingových událostí v Berlíně, Hamburku nebo Londýně. Program májového swingování je průběžně aktualizovaný na stránce www.electroswingriver.cz

ELECTRO SWING DRESS CODE
Dress code není podmínkou vstupu ale stylová swingová móda, švihácké uniformy, nedbalá elegance nebo slavnostní společenské šaty budou 100 % cool.
Těšíme se na Váš parádní styl.

Vstupné

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji za 250 Kč na plzenskavstupenka.cz

Připravuje: Plzeň 2015, z.ú.
Program připravil: DJ MACKIE MESSER & Electro Swing River
Zvuk, osvětlení, šatny a občerstvení zajištuje >>> www.depo2015.cz

DÁMY A PÁNOVÉ V KVĚTNU SWINGUJEME POD ŠIRÁKEM!

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, 4 čtvrtky vždy 17-21 (2.-23. května)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 

VSTUPENKU na kurz lze zakoupit ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.
Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher

Na kurzu se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Během prvního týdne se budeme věnovat převážně teorii základních tesařských a truhlářských rámových spojů, jejich ruční výrobě a konstrukcím. Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje pro výrobu např. foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. Poslední týden si vyzkoušíme rámové spoje používané na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky.

délka kurzu celkem 16 hodin - (4x4 hodiny vždy v úterý od 7.5.2019)
cena kurzu 3750,-
věková kategorie 18-99 let

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě (malé občerstvení je také součástí) 

Dárkový voucher - na pořádané kurzy nabízíme možnost zakoupení dárkového voucheru 

VSTUPENKU na kurz zakoupíte ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Připravte se na léto!
Přijďte si ušít tričko, které Vám přesně padne. V rámci kurzu se naučíte vytvořit základní střih, zpracování švů a začištění lemů pod vedením zkušené lektorky.

Rozsah kurzu: jednorázový 14:00 - 19:00

Konání: 11. května v šicí dílně 

Cena: 800,- (včetně materiálu) 

Vstupenku lze zakoupit ZDE 

Předprodej kurzu bude ukončen v 15:00 jeden den před konáním. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Přijďte se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí.

Ve FABLABu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, až po vytisknutí vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete umět používat 3D tiskárnu samostatně.

Průběh kurzu:

 • úvod o technologii 3D tisku
 • seznámení s tiskárnou
 • ukázka modelování v 3D softwaru Tinkercad (pro správné 3D modely do tisku)
 • několik praktických tipů
 • nejčastější chyby při tisku a jak se jim vyhnout
 • seznámení s materiály a několik tipů
 • příprava 3D modelu v software Cura
 • kalibrace a správné nastavení tiskárny
 • ovládání tiskárny pomocí displeje
 • 3D tisk připraveného modelu
 • zajímavé tipy co tisknout a různé příklady pro inspiraci

Co se naučíte: 

 • jak ovládat klasickou FDM 3D tiskárnu
 • jak používat software na úpravu modelu pro tisk
 • jak se o tiskárnu starat a udržovat jí
 • kde najít 3D modely zdarma
 • jaké používat programy na úpravu 3D objektu

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace s poznámkami
 • praktická výuka na 3D tiskárně
 • 3D tisk malého objektu, který si odnesete domů
 • základní občerstvení

S sebou: notebook s myší

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 15.5. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Během tohoto intenzivního kurzu si vyzkoušíš dvě nejvíce používané metody svařování oceli, a to svařování obalenou elektrodou a svařování v ochranné atmosféře tzv. céóčko.

Kurz vedeme v přátelském duchu v malých skupinkách s individuálním přístupem. Praktickou část prokládáme teorií oboru, upozorněním na bezpečnost práce a požární ochranu. Dále společně probereme správné použití úhlové brusky a broušení až k dokonale hladkému povrchu a samozřejmě se dozvíš vše o následných antikorozních úpravách oceli. 

Kurz svařování je určen pro širokou veřejnost. 

Rozsah kurzu: víkendový kurz 18.-19.5., vždy 10.00-18.00
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKU na kurz lze zakoupit ZDE 

Pokud máš zájem o kurz, volej na tel.: 731184134, nebo piš přímo Honzovi na: honomichljan@depo2015.cz.
Na tento kurz je také možné zakoupit dárkový voucher.

Chcete se naučit, jak dát novou tvář starému nábytku nebo chcete dát věcem osobitý vzhled? Naučíme vás patinovat - jedná se o povrchovou úpravu dřevěných výrobků a nábytku ve stylu provence a vintage.

Patinování je velmi efektní technika dekorování za použití akrylových a křídových barev. Součástí kurzu bude ukázka práce a použití různých barev a laků. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Pod odbroným vedením si každý vyrobí vlastnoručně patinovaný doplněk. V ceně jsou zahrnuty veškeré barvy, zapůjčení štětců i brusných materiálů. 

Na workshopu se dozvíte:

 • jak připravit povrch před patinováním
 • druhy barev a laků
 • techniky nanášení
 • použití štětců, brusného a dalšího materiálu
 • barevné kombinace a vrstvení 
 • finální  dokončení starého vzhledu

Rozsah: 3 hodiny (10.00-13.00)

Lektor: Martina Fastová (info@ekodeko.cz, 774 104 702)

Vstupné

Vstupenky v hodnotě 850 Kč si  můžete zakoupit ZDE

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Je to vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami. Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a kde ho nejvýhodněji nakoupit.

Průběh kurzu:

 • úvod o Arduino a programování
 • seznámení s Arduino variantami
 • práce v software Tinkercad Circuits (virtuální zapojování aktuátorů, programování)
 • seznámení a správné nastavení software Arduino IDE
 • programování v jazyce Wire v software Arduino IDE
 • vytváření jednoduchých programů a jejich nahrávání do Arduino
 • několik praktických tipů
 • zajímavé tipy a nápady co programovat

Co se naučíte

 • programovat v jazyce Wire
 • programovat Arduino desky a jejich varianty
 • používat různé aktuátory
 • kde Arduino nejvýhodněji nakoupit

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace a příklady kódů s poznámkami
 • praktická výuka na Deskách Arduino UNO
 • základní občerstvení

S sebou: notebook

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 22.5. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.