DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Vernisáž výstavy: úterý 19. 9. od 19:00

Benedikt Tolar (*1975 v Plzni) má svůj ateliér v DEPO2015. Když procházíte prostorem depa, narazíte na řadu jeho objektů. Můžete potkat jeho auta Disco a Beetle či posedět na jeho barových židlích v kavárně, zatímco vaše děti se projíždí v Benových popelnicových formulích. Součástí prostoru je i hřiště z kontejnerů a popelnic – Benova díla dodávají depu nadhled, humor i skutečnou a aktuální originalitu. Nyní jsme se rozhodli alespoň částečně představit proces vzniku jeho děl. Vítejte tedy v pomyslném ateliéru umělce, kde máte možnost přihlížet jeho práci. 

K nejvýraznějším objektům jeho tvorby patří bezesporu odřezané střechy a kapoty aut. Z nich v různých uměleckých postupech vytváří krásné artefakty, které jinak již zapomenutým, chátrajícím předmětům dodávají nový život. Navíc má Benedikt srdce ekologa. Proti stále stupňujícímu se nepořádku v přírodě bojuje cestou umění, které mnohdy může otevřít lidem oči. A také je třeba říci, že je velice manuálně zručný. Jak sám umělec říká, nejspíše po dědečkovi.

Výstava potrvá do 31. 12. 2017.

Interaktivní zábavná expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let

Podíváte se, jak vypadá Centrální banka, burza, jeskyně krále Midase, s platební kartou budete plnit úkoly a dostanete výpis z účtu. Pro všechny je pak k dispozici herna s obchodem a bankou. Zábavná multimediální hra má za sebou více, než desítku repríz v Grazu, Vídni, Praze, Záhřebu pro tisíce dětí. Expozice vznikla v muzeu Frida and Fred v rakouském Grazu. Vznikla z podnětu Erste Group a je jedním z projektů "Erste Financial Life Park". Do Plzně přinášíme expozici ve spolupráci s Českou spořitelnou, která se finančnímu vzdělávání dětí a mladých dlouhodobě věnuje.

Záštitu nad jejím konáním v Plzni převzal náměstek primátora města Plzně pro oblast ekonomickou Ing. Pavel Kotas a náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a cestovního ruchu Mgr. Ivana Bartošová.

Součástí expozice je i vzdělávací program pro školy. Více informací o programu pro školy naleznete ZDE.

Expozice je otevřená pro veřejnost Po-Pá 13:00-18:00 h; So-Ne a svátky 10:00-18:00 h. Vstupné činí 80 Kč pro dospělé; 50Kč pro děti, studenty, seniory a ZTP; 200 Kč rodinné vstupné (2+2).

Anne Erhard je německou fotografkou a spisovatelkou. V současnosti pobývá v Berlíně. Od 15. září do 31. října bude naší umělkyní na rezidenci v DEPO2015 a bude pracovat na projektu s názvem "Tam, kde roste bez".

Tento projekt se zabývá rodinnou historií umělkyně a zahrnuje území Německa a České republiky. Podle vlastních slov Anne její projekt následuje dráhu letu meteoritu, který zde tvoří hlavní objekt zájmu. Tímto způsobem vzniká fiktivní rámec, sestavený z krajin a suvenýrů, okolo nárazu, který se uskutečnil v jižním Německu před více než čtrnácti miliony lety.

Během své rezidence bude pracovat v nově založené fotokomoře v areálu DEPO2015. Výstupem z její rezidence bude výstava, která bude zahájena 20. října v rámci bavorsko-českého festivalu "Treffpunkt" a potrvá až do 30. listopadu 2017.

Pro více informací navštivte anneerhard.com

Mezinárodní výstava fotografií DONUMENTA. 14 individuálních názorů - 14 umělců - 14 zemí podunajského regionu.

Vstup zdarma.

Pořádá Donumenta e.v.

Historicky druhá unplugged sezóna oblíbené české kapely Wohnout zavítá 4. listopadu také do Plzně,  kde „Wohnouti“ představí všechny své nejzásadnější hity v upravených akustických verzích. Potvrzeným hostem je například houslista Vojta Lavička.

„Naše kapela byla skoro dvacet let zapojena do elektrické zásuvky, ale náš basák Zemánek jednou nešikovně vykopl síťovej kabel a my zjistili, že nám to akusticky docela dobře zní. Takže v rámci šetření elektrické energie jsme se rozhodli vyrazit na naše druhé unplugged tour a tím dopřát zasloužený odpočinek našim zesilovačům“ komentuje zrod nápadu zpěvák Honza Homola.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz a na goout.cz za 230 - 280 Kč nebo na místě za 300 Kč.

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST v letošním roce opět zavítá do vybraných měst plzeňského regionu. Návštěvníci festivalu budou mít příležitost potkat nejen české filmové osobnosti, ale i mnohé tvůrce ze zahraničí. Festival letos slaví jubilejní desátý ročník a v rámci tohoto výročí přichystal jedinečné filmové novinky a současně pestrý doprovodný program. Akce bude probíhat od 4. do 11. listopadu v pěti městech Plzeňského kraje: Plzni, Dobřanech, Domažlicích, Horšovském Týně a Přešticích.

V Plzni festival zamíří do areálu DEPO2015, kde nabídne projekce pro střední školy, ale i nejmenší diváky od 4 let. V neděli 5. listopadu zve Juniorfest do prostor DEPO2015 na oslavu desátého výročí. Od 13:00 jsou připraveny pracovní dílny (včetně greenscreen stěny), dále pak promítání a autogramiáda známých osobností. Sváteční podvečer bude zakončen překvapením a slavnostním ohňostrojem. 

Juniorfest každoročně uděluje ocenění Festivalová klapka za přínos dětskému filmu. V porotě letos zasednou významné osobnosti nejen českého filmového průmyslu. “Pozvání do odborné poroty přijal například bývalý filmový kritik, v současnosti scénárista a producent Tomáš Baldýnský, jež stál u zrodu seriálů Comeback či Kosmo.” informuje Barbora Černá, programová ředitelka festivalu. “Ze zahraničních osobností festival uvítá například Kurta van der Basche, známého kanadského kreslíře, který se podílel na tvorbě filmů Star Wars” doplňuje Černá.

Na festival také zavítají například Jiří Bartoška, Jitka Molavcová, producent vznikajícího filmu Čertí brko Ondřej Beránek, Václav Vorlíček, Filip Renč, Hana Maciuchová a mnozí další.

Kompletní program včetně doprovodných událostí bude uveřejněn na webových stránkách festivalu www.juniorfest.cz a dále na Facebooku MFF Juniorfest. Zde se také návštěvníci dozví informace o předprodeji vstupenek a akcích v jednotlivých festivalových městech.

Akce se koná za výrazné podpory Města Plzně, Plzeňského kraje, Úřadu městského obvodu Plzeň 3, Státního fondu kinematografie, Německého velvyslanectví v Praze a dalších subjektů z řad soukromého a neziskového sektoru.

Přijďte oslavit 10. jubileum MFF Juniorfest!

Třípanelová odborná konference za účasti významných osobností českého a německého filmového průmyslu se bude věnovat v dopolední části tématu o minulosti a budoucnosti česko-německé koprodukční spolupráce. Odpolední blok bude zasvěcen nejprve fenoménu české filmové pohádky - jejím specifikům a jedinečnosti v rámci celosvětové produkce.

Svoji účast potvrdili: Gert K. Müntefering, producent a dramaturg koprodukčních seriálů Arabela, Návštěvníci či Pan Tau, Jan Maxa, ředitel vývoje pořadů a programových formátů České televize, Ondřej Beránek, producent nové české filmové pohádky Čertí brko anebo Volker Petzold, programový ředitel Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež v německém Chemnitzu. Na závěr budou představeny chystané projekty pro děti a mládež.

Nutná registrace ZDE. Předpokládaný konec je v 15:00 hodin.

Vstup zdarma

Přidejte se k nám a slavte s námi! Staňte se součástí produkce filmového festivalu. Děti si během celého odpoledne budou moci vyzkoušet různá stanoviště. Zapojí do výroby narozeninových dekorací, převlečou se za pohádkovou postavu, vyrobí si tričko s vlastním designem, naše kadeřnice a maskérky děti načešou a namalují. Na pořízení vtipných fotografií bude připraven fotokoutek. Na akci bude jedinečná možnost zkusit si workshop u greenscreen stěny. Na trampolíně si děti vyzkouší své kaskadérské dovednosti a pohádkový koutek bude jako stvořený pro malý odpočinek při sledování oblíbené pohádky. Pouze tento den budete také moci využít speciálního vstupného do interaktivní expozice Jak se točí peníze. A když se budete pozorně kolem sebe dívat, možná potkáte i Kurta van der Basche, kanadského storyboardistu, který se podílel na obrazových scénářích pro Star Wars. Během celého odpoledne se můžete těšit na řadu překvapení, autogramiád a jiných radostí. Akce se zakončí dětskou diskotékou, a když máme ty narozeniny, tak uděláme i ohňostroj.

Přijďte oslavit kulaté narozeniny festivalu do areálu DEPO2015, kde na vás čekají zajímavé pracovní dílny včetně greenscreen stěny, autogramiády osobností televizní obrazovky i filmu nebo soutěže. Sváteční podvečer bude zakončen jedním velkým překvapením a skvělým ohňostrojem. Předpokládaný konec v 17:00 hodin.

Vstup zdarma

Původní název filmu: Girl in Flight / Girl in Flight
Země: Itálie
Rok natočení a stopáž: 2016, 80 min.
Znění: České titulky
Soutěžní sekce: 5. Nesoutěžní sekce: Teenage selekce
Režie: Sandra Vannucchi

Příběh jedenáctileté Silvii, jejíž život je ovlivněn matčinou chronickou depresí a zejména její náladovostí. Bohužel nikdo nemá čas se věnovat splnění dívčina snu, kterým je návštěva Říma. Aby naplnila své sny rozhodne se vydat do velkoměsta na vlastní pěst. Ve vlaku se setkává s romskou dívkou Eminou a začne ji pronásledovat po ulicích Říma do jejího cikánského tábora. Film se snaží zachytit něžnou, vzrušující a emocionální cestu mladé dívky a prohlubující se kamarádství mezi dvěma naprosto odlišnými světy. Film byl inspirován pravdivým příběhem.

Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE

Původní název filmu: Sadie's Last Days on Earth / Sadie's Last Days on Earth
Země: Kanada
Rok natočení a stopáž: 2016, 90 min.
Přístupnost: Přístupnost od 12 let
Znění: České titulky
Soutěžní sekce: 5. Nesoutěžní sekce: Teenage selekce
Režie: Michal Seater
 
Pocit, že svět spěje ke konci, není pro většinu středoškoláků ničím novým. Jenomže ochromující strach, který má Sadie Mitchellová z blížící se apokalypsy, staví tento pocit do vyšší dimenze. Sadie se nenechá odradit od nevěřících a sepíše si seznam věcí, které musí stihnout, než onen soudný den přijde. Na zvládnutí má dva týdny. A tak je okolnostmi donucena naučit se vařit a šít. Musí však zvládnout i několik osobnějších věcí, jako například jít na studentský večírek, či políbit chlapce. A ze všeho nejvíce však musí získat zpět svou nejlepší kamarádku.
 
Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE
 
Původní název filmu: Crazy / Crazy
Země: Německo
Rok natočení a stopáž: 2000, 95 min.
Znění: Český dabing
Soutěžní sekce: 10. Nesoutěžní sekce: Zaměřeno na Německo: Oblíbené filmy Renate Zylla
Režie: Hans-Christian Schmid
 
Psychologický příběh tělesně postiženého šestnáctiletého chlapce, který kvůli problémům s matematikou přechází na internátní školu. Benniho nedostatky mají značný vliv na jinak přirozený průběh puberty. Zpočátku nemá žádné kamarády a pro partu spolužáků se stane terčem posměchu. Jeden z nich, spolubydlící Janoš, však pochopí, že Benni není vůbec špatný. A Benni sám musí překonat svou sobeckost, protože mu záleží jen na tom, aby se zalíbil oblíbené spolužačce Malen. Dokonce vyhrává těžký konkurenční boj s Janošem, kterému se Malen také líbí. Benni se postupně mění, dozrává a zapadá do kolektivu chlapců, s nimiž poznává lákavý svět dospělých mužů. I když stále bojuje s matematikou, odmítá odejít do jiné školy a nakonec všechno zvládne.
 
Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE
Původní název filmu: Axolotl Overkill / Axolotl Overkill
Země: Německo
Rok natočení a stopáž: 2017, 94 min.
Přístupnost: Přístupnost od 15 let
Znění: České titulky
Soutěžní sekce: 8. Nesoutěžní sekce: V hlavní roli dítě 14+
Režie: Helene Hegemann
Hrají: Jasna Fritzi Bauer, Arly Jover
 
Šestnáctiletá Mifti žije v Berlíně, kde vymetá večírky, experimentuje s drogami a sexem a kašle na školu. Dospělé, které potkává, jí přijdou zoufalí. Ti si o ní na oplátku rádi myslí, že je moc drzá, často zbytečně smutná a bezhlavě zamilovaná. Dospělí zoufalci se totiž nechtějí zabývat podstatou věci. Mifti ví, že je na všechno na celém světě sama. Ať už tahle fráze znamená cokoliv. Je na tom stejně jako vodní dráček axolotl, který přežije všechno a s každou zkušeností se stává někým novým.
 
Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE
Původní název filmu: Trio - Jakten på Olavsskrinet / TRIO - The Hunt for the Holy Shrine
Země: Norsko
Rok natočení a stopáž: 2017, 77 min.
Přístupnost: Přístupnost od 12 let
Znění: České titulky
Soutěžní sekce: 2. Soutěžní sekce: Mezinárodní soutěž hraných filmů pro mládež v kategorii 11-15 let věku dítěte
Režie: Eva Dahr
 
Po staletí se snažili lidé najít poklad svatého Olafa, avšak bez jediného úspěchu. Tento příběh začíná prapodivnou návštěvou lovců pokladů u dědy malé Nory, který, jak se zdá, ukrývá nejedno tajemství. Uvěří Nora dědovi, že není ve spojení s těmito zloduchy? Parta tří kamarádů se vydává po stopách pokladu svatého Olafa proto, aby rozluštila pravdu o dědovi. Zmocnit pokladu se však chce bohatá panička Zhen, která věří, že jí poklad pomůže se vyléčit z nemoci. Trio čeká nejedna překážka, neboť Zhen je schopná užít jakýchkoliv prostředků, aby poklad získala pro sebe.
 
Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE
Původní název filmu: Die Welle / The Wave
Země: Německo
Rok natočení a stopáž: 2008, 110 min.
Znění: Český dabing
Soutěžní sekce: 10. Nesoutěžní sekce: Zaměřeno na Německo: Oblíbené filmy Renate Zylla
Režie: Dennis Gansel
 
Příběh se odehrává v současném Německu, kde gymnazijní učitel chce zajímavým způsobem zhmotnit studentům téma autokracie. Vzhledem k nacistické minulosti Německa se nemůže vyhnout tématu diktatury a velmi ho překvapí, když studenti velmi přesvědčivě stojí za názorem, že vznik diktatury je nemožný. Učitel se tak rozhodne pomocí pokusu studentům ukázat, jak jednoduše muže jedna osoba strhnout dav. Od počátečního vysvětlování pojmu jako pospolitost či solidarita nabere celý experiment překvapující směr. Skupina studentů si osvojí určité praktiky, zvolí si název a také jednotný trikot… Tato proměna probíhá rychle. Ve chvíli, kdy si učitel uvědomí, že se mu celý experiment vymkl z rukou, je už příliš pozdě a celý spolek si žije svým vlastním životem.
 
Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE
Původní název filmu: Piata loď / Little Harbour
Země: Česká republika, Slovensko
Rok natočení a stopáž: 2016, 85 min.
Přístupnost: Přístupnost od 12 let
Znění: Slovenská verze
Soutěžní sekce: 12. Nesoutěžní sekce: Noviny české filmové a televizní tvorby
Režie: Iveta Grófová
 
Pátá loď je příběhem dětského dobrodružství, svět dospělých viděný dětským pohledem, tedy i s tím, co dospělí nevidí. Film vypráví příběh dětí, které se bezpečněji než doma cítí na ulici, kde hledají záchranné čluny mezi pohádkou a drsnou realitou. Takovým dítětem je i desetiletá Jarka a její maminka nechce být rodičem. Jarka je stále sama, zoufale hledanou lásku nachází náhodou, až když se rozhodne nahradit matku dvěma batolatům, s kterými se ukryje v opuštěné zahradní chatce. Spolu s chlapcem Kristiánem si takto vytvoří rodinu, dobře ukrytou před očima dospělých. Svůj vytvořený svět si odnášejí do života jako cosi tajemně čistého a trvalého.
 
Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE
Původní název filmu: Release from Heaven / Release from Heaven
Země: Írán
Rok natočení a stopáž: 2017, 76 min.
Znění: České titulky
Soutěžní sekce: 8. Nesoutěžní sekce: V hlavní roli dítě 14+
Režie: Ali Noori Oskouei
 
Alegorický příběh staví na mystickém hrdinovi, který je ochráncem všech dětí, které vyrůstají ve válečné zóně. Učitelka poté, co musí utéci společně s dvěma žáky ze školy, nalézá bezpečný úkryt ve skalní skrýši. Vyděšené děti uklidňuje vyprávěním právě o tomto mystickém hrdinovi, který ji provází životem od útlého dětství. Spolu s dětmi se vydává napříč válečnou zemí a postupem času zjišťuje, že existují určité náznaky, které poukazují na existenci takového hrdiny. Čím více se o věc zajímá, tím hlouběji věří, že hrdina není jen výplodem její fantazie, ale reálným člověkem. Je rozhodnuta jej najít, avšak zjišťuje, že krom jeho nesmírné laskavosti a hrdinství o něm nic neví.
 
Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE
Původní název filmu: Milada / Milada
Země: Česká republika
Rok natočení a stopáž: 2017, 130 min.
Znění: Česká verze
Soutěžní sekce: 12. Nesoutěžní sekce: Noviny české filmové a televizní tvorby
Režie: David Mrnka
Hrají: Ayelet Zurer, Robert Gant, Aňa Geislerová, Ivana Chýlková, Vladimír Javorský, Alena Mihulová
 
Film je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937–1950 a vypráví příběh ženy, v jejímž životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přes žádosti o udělení milosti, o kterou žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes.
 
Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE
Původní název filmu: Český sen / Czech Dream
Země: Česká republika
Rok natočení a stopáž: 2004, 93 min.
Znění: Česká verze
Soutěžní sekce: 9. Nesoutěžní sekce: VZDĚLÁVÁME FILMEM aneb dokumentární film
Režie: Vít Klusák
 
Nejezděte. Nenakupujte. Neutrácejte. Neperte se. / Jako telata, když je vpustí na pastvu! Vcházíme takto do Evropy jako telata a idioti. Dnes už legendární dokumentární film Víta Klusáka a Filipa Remundy poukazuje na moc médií a reklamních sdělení. Dvojice filmařů vrhla do pasti marketingu své sociální herce, když spustila reklamní kampaň na nový hypermarket v pražských Letňanech, který ve skutečnosti neexistoval. Celá kauza rezonovala i v zahraničních médiích a film získal řadu ocenění na světových festivalech. Na svůj festival jej vybral i Američan Michael Moore, tvůrce jednoho z nejúspěšnějších dokumentů vůbec Fahrenheit 9/11. Součástí projekce bude diskuze s odborníky na dané téma či s filmaři a protagonisty.
 
Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE
Původní název filmu: Die Mitte der Welt / Center of My World
Země: Německo
Rok natočení a stopáž: 2016, 115 min.
Znění: České titulky
Soutěžní sekce: 2. Soutěžní sekce: Mezinárodní soutěž hraných filmů pro mládež v kategorii 11-15 let věku dítěte
Režie: Jakob M. Erwa
Hrají: Louis Hofmann, Sabine Timoteo, Jannik Schümann, Ada Philine Stappenbeck, Svenja Jung
 
Velmi úspěšný festivalový snímek má jako hlavní motiv pojem lásky. Pocity spojené s láskou jsou konfrontovány s realitou všedního světa, jak v rovině partnerské, kamarádské, tak v rovině mateřské. Phil po návratu z letního kempu přijíždí do své domoviny, kterou během jeho nepřítomnosti zasáhla velká bouře. Nejen popadané stromy v okolí, ale také podivné mlčení mezi jeho sestrou a matkou vytváří tíživou atmosféru. Všechen volný čas tak raději tráví se svou nejlepší kamarádkou Kat. Nově příchozí spolužák Nicholas však naruší jejich rovnováhu. Příběh snímku kombinuje nastalé situace s dětstvím hlavního hrdiny. Phil tak prožívá nejen první lásku, ale také odkrývá tajemství rodinné minulosti.
 
Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE
Původní název filmu: Nina / Nina
Země: Česká republika, Slovensko
Rok natočení a stopáž: 2017, 82 min.
Znění: Slovenská verze
Soutěžní sekce: 12. Nesoutěžní sekce: Novinky české filmové a televizní tvorby
Režie: Juraj Lehotský
Hrají: Bibiana Nováková, Robert Roth, Petra Fornayová, Josef Kleindienst, Miroslav Pollak, Simona Kuchynková
 
Nina je dvanáctiletá dívka a její svět se otřásá v základech – vztah jejích rodičů se rozpadl a budou se rozvádět. Dvě bytosti, které jí byly dosud největší oporou, spolu už nedokážou komunikovat a Nina jen zoufale přihlíží jejich hádkám. Jedinou jistotou, která jí zůstala, je závodní plavání. Když je ohrožena její účast na závodech, rozhodne se k radikálnímu kroku… Podobně jako v hraném debutu Zázrak, i ve svém druhém filmu zúročil Juraj Lehotský své dokumentaristické zkušenosti a vykresluje život a mezilidské vztahy bez příkras.
 
Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE
Původní název filmu: Auf Augenhöhe / At Eye Level
Země: Německo
Rok natočení a stopáž: 2016, 96 min.
Znění: Originální znění a český překlad
Soutěžní sekce: 1. Soutěžní sekce: Mezinárodní soutěž hraných filmů pro děti v kategorii 5-10 let věku dítěte
Režie: Evi Goldbrunner, Joachim Dollhopf
Hrají: Luis Vorbach, Jordan Prentice, Ella Frey, Mira Bartuschek, Phil Laude, Sebastian Fräsdorf, Anica Dobra
 
Snímek zachycuje život jedenáctiletého Michaela, který žije v sirotčinci. Ve věcech, které mu zanechala máma, najde dopis s nápovědou, jak najít svého otce. Po rozklíčování vodítek a online výzkumu se vydává s vlastním dopisem za otcem domů. Bohužel tam však nikoho nezastihne, a tak svůj dopis zanechá pod dveřmi. Kdo by však čekal, že v bytě bydlí liliput o nic vyšší než Michael sám, který o existenci dítěte nemá nejmenší tušení. Přijme Michael tátovu odlišnost a utvoří s ním fungující rodinu? Film poukazuje na lidskou různorodost, ale také na přirozenou touhu k někomu patřit.
 
Vstup 60 Kč, rezervace vstupenek ZDE

XII.ročník oceňování dobrovolnické práce v Plzeňském kraji KŘESADLO 2017.

Více informací naleznete ZDE.

Unikátní festival vzdělávání a práce, který nabízí žákům, studentům, ale i rodičům ucelený přehled o možnostech studia a následného kariérního uplatnění v Plzeňském kraji. Na akci se představí zástupci středních škol Plzeňského kraje, všech fakult ZČU a taktéž zástupci zaměstnavatelů v regionu. Celý festival bude interaktivní, aby se co nejvíce přiblížil studentům a poskytl informace zábavnou formou.

Více informací o této akci naleznete ZDE nebo na FB události

Pořádá Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje, Správa informačních technologií města Plzně / Smart Edu, Úřad práce Plzeňského kraje, Info Kariéra – KCVJŠ Plzeň

Akce po městě probíhají v odpoledních hodinách po různých místech v Plzni. Jejich přesný seznam hledejte v záložce program. Vstup na jednotlivé akce je vstup zdarma, na některé bude třeba se z kapacitních důvodů registrovat předem. Jedná se především o workshopy, přednášky a diskuse. Jejich rozmístění po městě můžete sledovat na mapě lokací.

Hlavní prodejní přehlídka designu probíhá od pátku 17. do neděle 19. listopadu v prostorách DEPO2015, Presslova 14, Plzeň. Seznam vystavujících a prodejců najdete v sekci vystavovatelé.

Vstup na přehlídku je zpoplatněn: 90,- Kč (plné vstupné), 50,- Kč (zvýhodněné).

V případě, že budete mít zájem prohlédnout si během návštěvy prodejní přehlídky i naši interaktivní vzdělávací expozici Jak se točí peníze, nabídneme Vám zvýhodněné vstupné na přehlídku a expozici celkem za 130,- Kč (základní) a nebo za 80,- Kč (zlevněné).

Otevírací časy hlavní prodejní přehlídky  jsou následující:

pátek   17. 11. 2017, 11:00 - 19:00

sobota 18. 11. 2017, 11:00 - 19:00

neděle 19. 11. 2017, 11:00 - 17:00

Večerní program v sobotu 18. 11. 2017 v prostorách DEPO2015 bude zahájen v 19:00 Módní přehlídkou Butiku ŌM Touch a módní návrhářky Zuzany Lešák Černé a od 21:00 na ní naváže Pop-up show za hudebního doprovodu producenta HRTL na speciálním místě areálu, v tzv. klempírně. Vstup na tento večerní program bude pro návštěvníky přehlídky neplacený. Recepce DEPO2015 bude během večerního programu již zavřená.

Informace pro rodiče s dětmi

Pro rodiče s dětmi připravujeme v DEPO2015 v ateliéru II dětskou hernu a designovou recyklační dílnu. Chceme zajistit rodičům nerušenou chvíli pro vychutnání designu a dětem parádní zábavu. K dispozici bude koutek na hraní, kde si děti budou moci vyzkoušet doma vyrobené didaktické pomůcky a hračky. Bude zajištěno hlídání dětí od 3 let. Vstup do dílny zdarma v rámci vstupenky jednoho z rodičů. Veškeré bližší informace naleznete zde: http://plzendesign.cz/program/350/

Workshopy, přednášky diskuze:

Během celého festivalového týdne jsme pro Vás připravili doprovodný program, z nějž část tvoří zajímavé workshopy, přednášky a diskuze. Bližší informace o jednotlivých akcích a přihláškách naleznete v odkazech níže:

Prezentace sebe a své značky – Hana Čejchanová (UMPRUM) - úterý 14. 11. 2017, 17:00, Studijní a vědecká knihovna PK , https://www.facebook.com/events/1469952803094775/

Cesta za dokonalým tvarem (firma TON) - úterý 14. 11. 2017, 19:00, Showroom a prodejna TON                      https://www.facebook.com/events/526483901019937/

Na pivo s ilustrátory hospod Lokál - středa 15. 11. 2017, 18:0, Lokál Pod Divadlem,  https://www.facebook.com/events/141718866552735/

Diskuse s Annou Marešovou - čtvrtek 16. 11. 2017, 18:00, Hotel Continental Plzeň, https://www.facebook.com/events/2007345706162574/

Recyklační dílny pro děti - pátek 17. 11. 2017, 14:00 – 19:00, sobota 18. 11. 2017, 11.00 – 19:00, neděle 19. 11. 2017, 11:00 – 17:00, DEPO2015, Atelier II. http://plzendesign.cz/program/350/

Současné české sklo BOMMA - sobota 18. 11., 17:00, DEPO2015, https://www.facebook.com/events/325390137870132/

Kokedamí mámy – neděle 19. 11. 2017, 14:00 - 16:00, DEPO2015, https://www.facebook.com/events/450996488631051/

Organizátory jsou DEPO2015 a Originál Design shop

Přijďte se podívat pod ruce umělcům a designérům kteří budou po celý den tvořit v Lokále za podpory Plzeňského piva. Jak to celé dopadne pak budete moci sledovat celý týden ve výlohách restaurace. Na zdraví!

Do soutěže se můžete přihlásit do 12.11.2017 zasláním vašich kontaktních údajů na adresu: matousm@depo2015.cz

Více informací o Plzeň Design Week 2017 a kompletní program naleznete na plzendesign.cz.

Plzeň Design Week je společným projektem plzeňských organizací DEPO2015 a Original Design Shop. Reaguje na potřebu rozšiřovat povědomí o designu jako takovém, pokoušet hranice vnímaní místních obyvatel, ale i přespolních návštěvníků. Snaží se předložit jednu z mnoha cest jak design vnímat, porozumět mu a nacházet v něm zalíbení.

Unikátní instalace umístěna v srdci plzeňského nákupního centra OC Plaza bude nabízet kolemjdoucím pohled do kuchyně tvůrců z různých oblastí designu. Pod rukama vznikající díla budou prezentována v netradičním formátu, který dovolí pochopit a poznat jak vlastně autor pracuje a uvažuje.

Kolemjdoucí se budou moci posadit a pohovořit s designerem o tom, na čem pracuje a jakou technikou se zabývá. Dozví se o plánované akci Plzeň Design Week, dostanou pozvánku a program. Připraven pro ně bude i porcelánový stolní fotbálek, kde si budou moci zahrát a soutěž o vstupenky na Plzeň Design Week.

Více informací o Plzeň Design Week 2017 a kompletní program naleznete na plzendesign.cz.

Plzeň Design Week je společným projektem plzeňských organizací DEPO2015 a Original Design Shop. Reaguje na potřebu rozšiřovat povědomí o designu jako takovém, pokoušet hranice vnímaní místních obyvatel, ale i přespolních návštěvníků. Snaží se předložit jednu z mnoha cest jak design vnímat, porozumět mu a nacházet v něm zalíbení.

Přijďte se podívat na unikátní velkoformátové tisky ateliéru Tomski & Polanski na témata čarokrajných cest Ladislava Zibury. Tisky jsou speciálně připraveny pro příležitost Plzeň Design Weeku. Nálseduje přednáška Ladislava Zibury v Autobusové hale na kterou si můžete pořídit vstupenky zde.

Více informací o Plzeň Design Week 2017 a kompletní program naleznete na plzendesign.cz.

Plzeň Design Week je společným projektem plzeňských organizací DEPO2015 a Original Design Shop. Reaguje na potřebu rozšiřovat povědomí o designu jako takovém, pokoušet hranice vnímaní místních obyvatel, ale i přespolních návštěvníků. Snaží se předložit jednu z mnoha cest jak design vnímat, porozumět mu a nacházet v něm zalíbení.

Cestovatelská projekce / stand-up

25letý excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vydává probádat Arménii, Gruzii a Náhorní Karabach. Očekává nenáročný výlet, situace se mu však brzy vymkne z nohou. Ať už se princ Ládík zrovna otráví alkoholem, zabloudí na minové pole nebo zachraňuje život štěňátek, vším ale proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho pěší, cyklistické a stopařské výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Nečekejte popisy historie nebo památek. Cestovatelská projekce Ladislava Zibury je plná humoru, lidských příběhů a lidové moudrosti.

O autorovi

Ladislav Zibura (25 let) je mladý novinář a cestovatel. Na pěších poutích (Řím, Santiago de Compostela, Jeruzalém, Nepál, Čína) už nachodil přes 5 000 kilometrů, další tisíce kilometrů najezdil na kole a stopem. O svých cestách napsal dvě knihy, které se staly bestsellery (40 dní pěšky do Jeruzaléma, Pěšky mezi buddhisty a komunisty). Kromě psaní knih Ladislav také objíždí republiku s cestovatelskými projekcemi, které jsou založeny především na humoru a nadsázce. Publikum si Ziburu kromě jeho smyslu pro humor a rošťáckého šarmu oblíbilo především proto, že jsou jeho knihy krátké a plné obrázků.

Vstup 160 Kč dospělý / 130 Kč student. Vstupenky v předprodeji na plzenskavstupenka.cz a GoOut.cz

Unikátní instalace umístěna v srdci plzeňského nákupního centra OC Plaza bude nabízet kolemjdoucím pohled do kuchyně tvůrců z různých oblastí designu. Pod rukama vznikající díla budou prezentována v netradičním formátu, který dovolí pochopit a poznat jak vlastně autor pracuje a uvažuje.

Kolemjdoucí se budou moci posadit a pohovořit s designerem o tom, na čem pracuje a jakou technikou se zabývá. Dozví se o plánované akci Plzeň Design Week, dostanou pozvánku a program. Připraven pro ně bude i porcelánový stolní fotbálek, kde si budou moci zahrát a soutěž o vstupenky na Plzeň Design Week.

Více informací o Plzeň Design Week 2017 a kompletní program naleznete na plzendesign.cz.

Plzeň Design Week je společným projektem plzeňských organizací DEPO2015 a Original Design Shop. Reaguje na potřebu rozšiřovat povědomí o designu jako takovém, pokoušet hranice vnímaní místních obyvatel, ale i přespolních návštěvníků. Snaží se předložit jednu z mnoha cest jak design vnímat, porozumět mu a nacházet v něm zalíbení.

Workshop pro začínající designery a podnikatele v kreativním odvětví. Hana Čejchanová přednáší a vede workshopy na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Studentům předává zkušenosti z oblasti prezentačních dovedností a soft skills. Ty získává mimo jiné spoluprací s korporáty a institucemi, které se zpravidla věnují umění, novým technologiím či inovacím.

V rámci přednášky na téma „Prezentace sebe a své značky“ se účastníci dozví, jaké všechny oblasti spadají do fenoménu prezentace, a jak můžeme úspěch náš či naší značky prezentací ovlivnit. Součástí přednášky budou příklady z praxe.

Více informací o Plzeň Design Week 2017 a kompletní program naleznete na plzendesign.cz.

Plzeň Design Week je společným projektem plzeňských organizací DEPO2015 a Original Design Shop. Reaguje na potřebu rozšiřovat povědomí o designu jako takovém, pokoušet hranice vnímaní místních obyvatel, ale i přespolních návštěvníků. Snaží se předložit jednu z mnoha cest jak design vnímat, porozumět mu a nacházet v něm zalíbení.

Moderovaná diskuse přímo v prostorách prodejny TON v Plzni. Jedinečná šance zjistit jak takový proces produktu od návrhu až po sériovou výrobu vypadá, jaké jsou základní kroky a co může být problematické. Diskusí provede moderátor Petr Šlejmar, kterého znáte z nového televizní pořadu Bydlet jako…

Více informací o Plzeň Design Week 2017 a kompletní program naleznete na plzendesign.cz.

Plzeň Design Week je společným projektem plzeňských organizací DEPO2015 a Original Design Shop. Reaguje na potřebu rozšiřovat povědomí o designu jako takovém, pokoušet hranice vnímaní místních obyvatel, ale i přespolních návštěvníků. Snaží se předložit jednu z mnoha cest jak design vnímat, porozumět mu a nacházet v něm zalíbení.

Unikátní instalace umístěna v srdci plzeňského nákupního centra OC Plaza bude nabízet kolemjdoucím pohled do kuchyně tvůrců z různých oblastí designu. Pod rukama vznikající díla budou prezentována v netradičním formátu, který dovolí pochopit a poznat jak vlastně autor pracuje a uvažuje.

Kolemjdoucí se budou moci posadit a pohovořit s designerem o tom, na čem pracuje a jakou technikou se zabývá. Dozví se o plánované akci Plzeň Design Week, dostanou pozvánku a program. Připraven pro ně bude i porcelánový stolní fotbálek, kde si budou moci zahrát a soutěž o vstupenky na Plzeň Design Week.

Více informací o Plzeň Design Week 2017 a kompletní program naleznete na plzendesign.cz.

Plzeň Design Week je společným projektem plzeňských organizací DEPO2015 a Original Design Shop. Reaguje na potřebu rozšiřovat povědomí o designu jako takovém, pokoušet hranice vnímaní místních obyvatel, ale i přespolních návštěvníků. Snaží se předložit jednu z mnoha cest jak design vnímat, porozumět mu a nacházet v něm zalíbení.

Kdo si někdy prohlédl interiéry hospod Lokál určitě ví… Stavte se na pivo s Kakalíkem a Martinem Kubátem, ilustrátory a tvůrci kteří mají pod taktovkou studia Najbrt na svědomí interiérové výzdoby Lokálu Hamburk v Karlíně a Lokálu a Lokálu U Zavadilů v Kunraticích.

Více informací o Plzeň Design Week 2017 a kompletní program naleznete na plzendesign.cz.

Plzeň Design Week je společným projektem plzeňských organizací DEPO2015 a Original Design Shop. Reaguje na potřebu rozšiřovat povědomí o designu jako takovém, pokoušet hranice vnímaní místních obyvatel, ale i přespolních návštěvníků. Snaží se předložit jednu z mnoha cest jak design vnímat, porozumět mu a nacházet v něm zalíbení.

Světové legendy akustické hudby Beppe Gambeta (It) - kytara, zpěv a Radim Zenkl (USA/CZ) - mandolíny, flétny, zpěv v DEPO2015. Jako předkapela vystoupí Acoustix.

Vstup 250 Kč.

Pořádá Jan Vrobel.

Unikátní instalace umístěna v srdci plzeňského nákupního centra OC Plaza bude nabízet kolemjdoucím pohled do kuchyně tvůrců z různých oblastí designu. Pod rukama vznikající díla budou prezentována v netradičním formátu, který dovolí pochopit a poznat jak vlastně autor pracuje a uvažuje.

Kolemjdoucí se budou moci posadit a pohovořit s designerem o tom, na čem pracuje a jakou technikou se zabývá. Dozví se o plánované akci Plzeň Design Week, dostanou pozvánku a program. Připraven pro ně bude i porcelánový stolní fotbálek, kde si budou moci zahrát a soutěž o vstupenky na Plzeň Design Week.

Více informací o Plzeň Design Week 2017 a kompletní program naleznete na plzendesign.cz.

Plzeň Design Week je společným projektem plzeňských organizací DEPO2015 a Original Design Shop. Reaguje na potřebu rozšiřovat povědomí o designu jako takovém, pokoušet hranice vnímaní místních obyvatel, ale i přespolních návštěvníků. Snaží se předložit jednu z mnoha cest jak design vnímat, porozumět mu a nacházet v něm zalíbení.

Bude upřesněno brzy

Více informací o Plzeň Design Week 2017 a kompletní program naleznete na plzendesign.cz.

Plzeň Design Week je společným projektem plzeňských organizací DEPO2015 a Original Design Shop. Reaguje na potřebu rozšiřovat povědomí o designu jako takovém, pokoušet hranice vnímaní místních obyvatel, ale i přespolních návštěvníků. Snaží se předložit jednu z mnoha cest jak design vnímat, porozumět mu a nacházet v něm zalíbení.

J.A.R., to je pět základních věcí – rytmus, beglajt, riff, rap a zpěv. Neustálé opakování těchto prvků v houpavém rytmu vás může dostat do roztančené euforie nebo transu, kdy lehce zapomenete na běžný svět a jeho vyčerpávající realitu. Člověk se uvolní, ztratí zábrany, zhoupne se do rytmu, zahuláká oblíbený slogan, dá si pivko nebo drink, může se seznámit, užije si perfektní večer s nabušeným bandem….a o to hlavně jde. Přijďte si to letos na podzim zkusit s J.A.R.em, který hraje v životní formě a přináší vám koncertní verze své nové veleúspěšné desky Eskalace dobra.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz a na goout.cz za 350 Kč nebo na místě za 400 Kč.

Designéři Jakub Pollág a Václav Mlynář tvoří duo deFORM již od dob studií na pražské UMPRUM. Za tu dobu stihli vystudovat prestižní britskou Royal College of Art, spolupracovat se značkami jako Nike nebo Heineken a sesbírat řadu významných ocenění. Od června jsou kreativními šéfy progresivní sklářské značky BOMMA. Co práce art direktorů designové značky obnáší a jak se z prototypu stane produkt? Nejen to se dozvíte na jejich sobotní přednášce.

Více informací o Plzeň Design Week 2017 a kompletní program naleznete na plzendesign.cz.

Plzeň Design Week je společným projektem plzeňských organizací DEPO2015 a Original Design Shop. Reaguje na potřebu rozšiřovat povědomí o designu jako takovém, pokoušet hranice vnímaní místních obyvatel, ale i přespolních návštěvníků. Snaží se předložit jednu z mnoha cest jak design vnímat, porozumět mu a nacházet v něm zalíbení.

Na speciálním místě pro vás chystáme pop-up večírek za hudenbního doprovodu brněnského producenta HRTL vlastním jménem Leoš Hort, který rozezní svoje zcela analogové syntezátory a oscilátory v rytmu deep housu a minimal analog techna.

Více informací o Plzeň Design Week 2017 a kompletní program naleznete na plzendesign.cz.

Plzeň Design Week je společným projektem plzeňských organizací DEPO2015 a Original Design Shop. Reaguje na potřebu rozšiřovat povědomí o designu jako takovém, pokoušet hranice vnímaní místních obyvatel, ale i přespolních návštěvníků. Snaží se předložit jednu z mnoha cest jak design vnímat, porozumět mu a nacházet v něm zalíbení.

Karel Hynek, Nasty Petr Cerha a Arnošt Frauenberg zaparkují v listopadu v DEPO 2015. Poučeni kampaní Besipu, předvedou jistě bezpečnou jízdu s atakem na vaše bránice. Výtěžek představení podpoří osoby s poruchou autistického spektra a mentálním postižením z Diakonie Západ. Všechny návštěvníky benefice navíc osvěží Voda, která pomáhá www.vodapomaha.cz.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za cenu 200Kč nebo na místě za 250 Kč.

Diakonii Západ můžete podpořit také finančně, službou, materiálně i dalšími způsoby. Více informací o tom, jak se zapojit, naleznete ZDE.

Diakonii podporuje DEPO2015 a Na stojáka.

Karel Hynek, Nasty Petr Cerha a Arnošt Frauenberg pokračují rozjetí benefičním standupem v Depu 2015 dvojákem – aby se dostalo na všechny!

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za cenu 200Kč nebo na místě za 250 Kč.

Druhá autorská inscenace s názvem "JINÝ, NEŽ KDO?! spolku Dr.amAS (Dramatický soubor amatérů nejen s Aspergerovým syndromem). Představení s skládá z improvizačních cvičení, ze kterých vyplyne potřebnost rozvíjení určitých témat a následně celé repliky.

Vstupenky k dispozici v ProCitu, rezervace na procit@centrum.cz.

Začínáte programovat mobilní aplikace, nebo už jste zkušený Java vývojář? Zajímají vás novinky v oblasti mobilního vývoje? Tak to si nenechte ujít další akci TechHeaven, na které se dozvíte, jak se mění programování mobilních aplikací a jak s trendy držet krok. Můžete se těšit na přednášky o Kotlinu, CI/CD a povíme si i něco o multiplatformním vývoji. Po akci můžete zůstat na pivo a pobavit se s řečníky i dalšími zajímavými lidmi.

Více informací a vstupenky najdete ZDE.

Největší tuzemské setkání inovátorů se letos poprvé koná v Plzni – 30. listopadu v areálu DEPO2015. Nový vizuál vystihuje podstatu a unikátnost Festivalu Česká inovace – setkání průmyslu, inovátorů, investorů, akademiků a veřejného sektoru, jehož cílem je propojení jednotlivých komunit a konkrétní ČIN. Festival od roku 2011 pořádá Česká inovace o.p.s. ve snaze maximálně podpořit inovační prostředí v České republice. 

A je na co se těšit. Přivítá vás humanoidní robot Pepper, v rámci sekce elektromobility se podíváte zblízka na BMW i3 a i8, vyzkoušíte si elektrické motorky Kuberg, proletíte se v leteckém simulátoru, podíváte se pod kapotu formule, na vlastní kůži projdete virtuální realitou, poznáte, co vše se dá dělat s 3D tiskem kovu a plastu a spoustu dalších inovací v praxi. Ve VIP zóně se můžete zapojit do dron racing, poslechnout si zajímavé speakery a firmy v diskusních blocích, přihlásit se do skvělých workshopů a v neposlední řadě si užijete občerstvení a pivo přímo od mistrů výčepních včetně ukázky školy čepování. A večer? Ten pokračuje koncertem skupiny Universal Swing Brothers a vystoupením DJs, u kterého ochutnáte netradiční osvěžení v podobě míchaných alkoholických i nealkoholických nápojů Mazagrande.

Program a registrace jsou dostupné na oficiálních stránkách festivalu www.festivalinovaci.cz

Oficiální stránky Česká inovace o.p.s. www.ceskainovace.cz a Facebook:  https://www.facebook.com/ceskainovace/

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Kurz pro nadšené výtvarníky, kteří si chtějí sítotisk vyzkoušet především experimentálním způsobem bez využití počítače, či klasických postupů. Prostřednictvím voskové frotáže nebo přímé malby na síto si účastníci vytvoří tiskovou předlohu, jež otisknou na tričko, papír, či karton.

 
​lektor: Petr Setvín
kurz: měsíční
den: každou středu (1.11., 8.11., 15.11., 22.11., 29.11.), listopad - prosinec 2017
kdy: 17:00 - 21:00
počet hodin: 16  hodin       
počet účastníků: min. 3, max. 5
cena: 2 996 Kč

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Grafické techniky napříč spektrem, to je název již tradičního kurzu grafické dílny. Jedná se o měsíční kurz, který se zabývá grafickými technikami jako je linoryt, suchá jehla, ale třeba i monotyp, slepotisk, šablonový tisk a “pískotisk”.  Na vás je si vybrat nebo si vyzkoušet vše od A po Z. Na kurzu si osvojíte některé ze základních i alternativních možností grafiky. Pojďte experimentovat. Můžete si vytvořit své osobité Exlibris, plakát či vytisknout svůj volný motiv třeba na triko.

lektor: Ondřej Vacek
kurz: měsíční
den: každou středu (1.11.,8.11., 15.11., 22.11., 29.11.)
termín kurzu: říjen 2017 - leden 2018
kdy: 17:30 - 19:30       
počet hodin: 8 hodin               
počet účastníků: min. 1, max. 5
cena: 2 800,- Kč / účastník; 3 500,- Kč / dva účastníci; 3 900,- Kč / tři účastníci; 3 000,- Kč / účastník + dítě (do 15let); 3 500,- Kč / dva účastníci + 2 děti (do 15let)

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Chcete si vytvořit zápisník, deník, skicář či diář podle svého? A co takhle i svůj papír? Na našem měsíčním kurzu si můžete udělat svůj originální papírový dárek pro sebe či své blízké. Budeme se zabývat výrobou papíru a knižní vazbou. Domů si nakonec odnesete zápisník, leporelo nebo vlastní autorskou knížku třeba i s malými ilustracemi, vše je jen na vás.

lektor: Ondřej Vacek
kurz: měsíční
den: každou středu (1.11., 8.11., 15.11., 22.11., 29.11.)
termín kurzu: říjen 2017 - leden 2018
kdy: 17:30 - 19:30       
počet hodin: 8 hodin               
počet účastníků: min. 1, max. 5
cena: 3 000 Kč / účastník; 3 700 Kč / dva účastníci; 4 050 Kč / tři účastníci; 3 200 Kč / účastník + dítě (do 15let); 4 000 Kč / dva účastníci + 2 děti (do 15let)

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si s námi společně zalétat do kryté haly, když už to venku nepůjde! Stačí se předem registrovat na rc.servis@seznam.cz, nechat si potvrdit účast a přijít ve stanovený termín do autobusovky v DEPO2015 - pak už je to jen o šikovnosti vašich rukou :-)

 
kurz: denní
termín kurzu: říjen 2017 - březen 2018
den: každý čtvrtek a neděli v halové sezóně
kdy: čtvrtek 15:30 - 18:30, něděle 17:00 - 19:00
počet hodin: 2   
počet účastníků: max. 15
cena: 30 Kč / hod

Kurz je určený úplně pro každého (staršího 18 let), kdo by si rád vyzkoušel tváření žhavého kovu. Zasvětíme vás do základů práce s kladivem a kovadlinou a odkryjeme před vámi nejeden "fígl" tohoto černého řemesla. Dozvíte se co je to "torzírování", k čemu slouží "vlčí tlama", nebo  jak  se používá "babka". Vyrobíte si vlastní hřebík, podkovičku pro štěstí, svícen či drobný šperk.

Každý účastník si bude moci navrhnout a vytvořit malý kovaný předmět dle své fantazie.

Kovářská dílna je po absolvování kurzu dále otevřena i k individuálnímu hodinovému pronájmu pro Vaše projekty. V kovodílně najdete výheň, svařovací techniku, základní ruční nářadí i větší stroje - soustruh nebo frézku. Lektorem dílny je umělecký kovář Jan Honomichl, jehož srdce hoří pro řemeslo i mimo kovářskou výheň.

lektor: Jan Honomichl
věk: 18 - 99 let
kurz: měsíční
termín kurzu: listopad 2017 - leden 2018
den: probíhá vždy ve čtvrtek, začíná první čtvrtek v měsíci 
kdy: 17:00 - 21:00        
počet hodin: 16 hodin
počet účastníků: 6 
cena: 3250 Kč vč. DPH

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Kurz určený všem zájemcům starším 18 let, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to “torzírování”, k čemu se slouží “vlčí tlama” nebo jak se používá “babka”. Účastníky kurzu zasvětíme do základů práce s kladivem a kovadlinou a odkryjeme nejeden fígl tohoto černého řemesla. Každý účastník si vyrobí vlastní hřebík, podkovičku pro štěstí, svícen, či drobný šperk a může si navrhnout a vytvořit malý kovaný předmět dle své fantazie.

Lektor: Jan Honomichl
Věk: 18 - 99 let
Kurz: měsíční
Termín kurzu: listopad 2017 - leden 2018
Den: vždy ve čtvrtek, začínáme první čtvrtek v měsíci (2.11., 9.11., 16.11., 23.11.)
Kdy: 17:00 - 21:00   
Počet hodin: 16             
Počet účastníků: 6  
Cena: 3 250 Kč

Výroba repelentu proti komárům a klíšťatům, zklidňujícího oleje na štípnutí, olejíčku na popáleniny a kostivalové masti. Eko-friendly kurz, vyrábíme výhradně z rostlinných ingrediencí. Protože preferujeme tzv. non-waste způsob výroby, je třeba si donést vlastní vymyté obaly (2x sprejová lahvička, 3x zavařovací sklenice).

lektor: Klára Macourková
kurz: denní
termín kurzu: 2.11.; 7.12.2017
kdy: 18:00 - 19:30
počet hodin: 1,5 hodin            
počet účastníků: min. 3, max. 5
cena: 400 Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Nový kurz pro ty, kdo nemohou chodit pravidelně anebo potřebují přijít už jen občas, či pomoc ušít obtížnější detaily svých projektů od lektorky.  Máte nově možnost si dopředu rezervovat místo v kurzu na jeden či více termínů a na počet hodin dle vašeho přání a možností s tím, že lektorka bude v dílně a se vším vám pomůže jako při běžných kurzech. Poprvé si budete rezervovat místo pomocí nového rezervačního systému úplně sami. Šít můžete naprosto cokoliv.

lektor: Dana Ryglová
kurz: denní
termín kurzu: 14.9. - 14.12.2017
den: čtvrtek
kdy: 9:00 - 13:30   
počet účastníků: max. 4
cena: 150 Kč / hod

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Naučíte se šití od prvních ručních stehů, šití na šicím stroji až po první vlastní výrobek - sukni, tašku, polštáře nebo oblečení pro děti. V ceně je pracovní sešit i materiál na vaše výrobky.

lektor: Dana Ryglová
kurz: víkendový
termín kurzu: 4.11. - 5.11.2017
den: sobota a neděle
kdy: 9:00 - 17:30
počet hodin: 16               
počet účastníků: max. 8
cena: 1 970 Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz

Workshop je založen na propojení herecké akce, nebo loutkové animace s různými animačními technikami (loutka, ploška, pixilace). Při technice Green Screen (klíčování na zeleném pozadí) poodhalíte taje současných trikových filmů. Můžete tedy zažít západ slunce na Hawaii, trhání alek v lednu, let do vesmíru nebo hon na medvědy.Technologie klíčování je v současné kinematografii již všudypřítomná a nenahraditelná. Součástí workshopu bude i krátké představení programu After Effects, ve kterém se film postprodukčně zpracovává.

Workshop je vhodný pro zkušené i začínající animátory, klade důraz na rozvíjení znalosti filmové řeči, schopnosti týmové spolupráce a abstraktního myšlení. Rezervace nutná  ZDE(max 8 osob). Doporučený věk: od 10 let.

Vstup 60 Kč

Přijďte si s námi společně zalétat do kryté haly, když už to venku nepůjde! Stačí se předem registrovat na rc.servis@seznam.cz, nechat si potvrdit účast a přijít ve stanovený termín do autobusovky v DEPO2015 - pak už je to jen o šikovnosti vašich rukou :-)

 
kurz: denní
termín kurzu: říjen 2017 - březen 2018
den: každý čtvrtek a neděli v halové sezóně
kdy: čtvrtek 15:30 - 18:30, něděle 17:00 - 19:00
počet hodin: 2   
počet účastníků: max. 15
cena: 30 Kč / hod

Kurz pro začátečníky i pokročilé, kteří se chtěji seznámit s principem sítotisku, s jeho výhodami i novými postupy v oboru. Během čtyř dnů si vyrobí základní síto, vyzkouší si některou z uměleckých technik, potisknou vícebarevně tričko a vše zakončí velkoformátovým plakátem.

 
​lektor: Pavel Liška
kurz: měsíční
den: každé pondělí (6.11., 13.11., 20.11., 27.11.), listopad - prosinec 2017
kdy: 17:00 - 21:00
počet hodin: 16  hodin       
počet účastníků: min. 3, max. 5
cena: 2 996 Kč

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Kroužek pro děti od 8 let, který propojuje grafické techniky s knižní vazbou, tvarováním a výrobou papíru. Děti se seznámí se základy umění po teoretické i praktické stránce, praxí si osvojí řemeslo a na závěr vystaví svá díla v DEPO2015.

lektor: Ondřej Vacek
kurz: semestrální
den: každé úterý
termín kurzu: listopad 2017 - leden 2018
kdy: 15:00 - 17:00       
počet hodin: 11 týdnů / 11 lekcí po 2 hodinách               
počet účastníků: min. 10
cena: 2 000 Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Slyšeli jste někdy o této technice? Byla jednou z prvních, jelikož umožňovala skoro dokonalý přenos a namnožení olejomalby. Jedná se tedy o grafickou techniku umožňující jemnou kresbu a zajímavé barevné soutisky - žádné rytí. Co si odnesete? Jistě setkání s touto neobvyklou technikou a řadu vašich grafik na kvalitním papíře.

lektor: Ondřej Vacek
kurz: měsíční
den: každé úterý (7.11., 14.11., 21.11., 28.11.)
termín kurzu: listopad 2017 - leden 2018
kdy: 17:00 - 21:00       
počet hodin: 16 hodin               
počet účastníků: min. 2, max. 5
cena: 3 400 Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si vyzkoušet práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí. Ve FabLabu vás provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, vytisknutí Vašeho 3D objektu, který si odnesete domů. Během kurzu vám navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budete schopni samostatně používat 3D tiskárnu.

​lektor: Vít Trunec
kurz: dvoutýdenní, listopad 2017 - leden 2018
den: vždy v úterý, začíná se první úterý v měsíci (7.11., 14.11.)
kdy: 17:30 - 20:00
počet hodin: 5 hodin (2,5 hod. / týden)     
počet účastníků: min. 3, max. 6
cena: 990 Kč

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Přijďte si s námi společně zalétat do kryté haly, když už to venku nepůjde! Stačí se předem registrovat na rc.servis@seznam.cz, nechat si potvrdit účast a přijít ve stanovený termín do autobusovky v DEPO2015 - pak už je to jen o šikovnosti vašich rukou :-)

 
kurz: denní
termín kurzu: říjen 2017 - březen 2018
den: každý čtvrtek a neděli v halové sezóně
kdy: čtvrtek 15:30 - 18:30, něděle 17:00 - 19:00
počet hodin: 2   
počet účastníků: max. 15
cena: 30 Kč / hod

Nový kurz pro ty, kdo nemohou chodit pravidelně anebo potřebují přijít už jen občas, či pomoc ušít obtížnější detaily svých projektů od lektorky.  Máte nově možnost si dopředu rezervovat místo v kurzu na jeden či více termínů a na počet hodin dle vašeho přání a možností s tím, že lektorka bude v dílně a se vším vám pomůže jako při běžných kurzech. Poprvé si budete rezervovat místo pomocí nového rezervačního systému úplně sami. Šít můžete naprosto cokoliv.

lektor: Dana Ryglová
kurz: denní
termín kurzu: 14.9. - 14.12.2017
den: čtvrtek
kdy: 9:00 - 13:30   
počet účastníků: max. 4
cena: 150 Kč / hod

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz

Při tomto kurzu se budeme věnovat základním postupům, které využijeme při renovace nábytku, stavbě dřevěného přístřešku nebo třeba práci s paletami nebo jiným recyklovaným materiálem. Budeme pracovat hlavně s ručním aku nářadím a naučíme se základní truhlářské spoje.

lektor: Jan Honomichl
věk: 15 - 99 let
kurz: víkendový
den: vždy druhou sobotu v měsíci, říjen - leden
kdy: 10:00 - 16:00
počet hodin: 6 hodin    
počet účastníků: až 10
cena: 1250Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Renovace nábytku ručním nářadím.

lektor: Jan Honomichl
kurz: víkendový 
den: vždy druhou sobotu v měsíci, listopad - leden 
kdy: 10:00 - 16:00        
počet hodin: 6 hodin    
počet účastníků: max. 10 
cena: 1250Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Chcete se naučit šít kalhoty, které vám konečně opravdu padnou? Pak je tento kurz právě pro vás. Naučíte se konstrukci střihu na kalhoty přesně dle rozměrů i základní technologická pravidla pro šití kalhot a hlavně - kalhoty si i ušijete a odnesete.

lektor: Dana Ryglová
kurz: víkendový
termín kurzu: 11.11. - 12.11.2017
den: sobota a neděle
kdy: 9:00 - 17:30
počet hodin: 16               
počet účastníků: max. 6
cena: 1 550 Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz

Přijďte si s námi společně zalétat do kryté haly, když už to venku nepůjde! Stačí se předem registrovat na rc.servis@seznam.cz, nechat si potvrdit účast a přijít ve stanovený termín do autobusovky v DEPO2015 - pak už je to jen o šikovnosti vašich rukou :-)

 
kurz: denní
termín kurzu: říjen 2017 - březen 2018
den: vybrané čtvrtky a neděle v halové sezóně (dle aktuálního programu)
kdy: čtvrtek 15:30 - 18:30, něděle 17:00 - 19:00
počet hodin: 2   
počet účastníků: max. 15
cena: 30 Kč / hod

Kroužek pro děti od 8 let, který propojuje grafické techniky s knižní vazbou, tvarováním a výrobou papíru. Děti se seznámí se základy umění po teoretické i praktické stránce, praxí si osvojí řemeslo a na závěr vystaví svá díla v DEPO2015.

lektor: Ondřej Vacek
kurz: semestrální
den: každé úterý
termín kurzu: listopad 2017 - leden 2018
kdy: 15:00 - 17:00       
počet hodin: 11 týdnů / 11 lekcí po 2 hodinách               
počet účastníků: min. 10
cena: 2 000 Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Nový kurz pro ty, kdo nemohou chodit pravidelně anebo potřebují přijít už jen občas, či pomoc ušít obtížnější detaily svých projektů od lektorky.  Máte nově možnost si dopředu rezervovat místo v kurzu na jeden či více termínů a na počet hodin dle vašeho přání a možností s tím, že lektorka bude v dílně a se vším vám pomůže jako při běžných kurzech. Poprvé si budete rezervovat místo pomocí nového rezervačního systému úplně sami. Šít můžete naprosto cokoliv.

lektor: Dana Ryglová
kurz: denní
termín kurzu: 14.9. - 14.12.2017
den: čtvrtek
kdy: 9:00 - 13:30   
počet účastníků: max. 4
cena: 150 Kč / hod

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz

Chcete si ušít dokonale padnoucí sako nebo kabátek a stále váháte? Pak přijďte na třídenní kurz šití a sako si nejen ušijete, ale získáte i střih přesně na vaši postavu, naučíte se jak správně a efektivně zpracovat podšívku, zvládnete i sakové kapsy.

lektor: Dana Ryglová
kurz: víkendový
termín kurzu: 17.11. - 19.11.2017
den: pátek, sobota a neděle
kdy: 9:00 - 17:30
počet hodin: 24               
počet účastníků: max. 5
cena: 2 790 Kč

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz

Výroba luku ze dřeva, kombinace s koupenými rameny, výroba terče, toulce a pouzdra z kůže.

Výroba dětského luku za hubičku, se kterým si užijete tu pravou klučičí švandu. Během kurzu se seznámíme se základními postupy opracování dřeva a základní stavbou luku. Nebude to ale žádná věda. S trochou výrobních fíglů vytvoříme společně luk, za který by se nestyděl ani Robin Hood. Takový luk je fajn zábava a né nutné zlo. Na konci workshopu si vysvětlíme základy bezpečné střelby a uspořádáme společný turnaj.

 
​lektor: Lukáš Melichar
kurz: víkendový
den: dva turnusy kurzu - bude probíhat v listopadu a prosinci 2017 
kdy: 10:00 - 18:00     
počet hodin: 16  hodin       
počet účastníků: max. 7 párů (rodič + dítě)
cena: 2850 Kč / pár

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Během tohoto kurzu si vyzkoušíte svařování obalenou elektrodou i svařování v ochranné atmosféře. Zároveň se také seznámíte s velmi důležitou teorií tohoto oboru a s bezpečností práce. Při kurzu si sami vytvoříte vlastní kovový objekt, který si odnesete domů. Tento kurz slouží pouze pro seznámení se svařováním kovů pro domácí a hobby použití!

V kovodílně najdete výheň, svařovací techniku, základní ruční nářadí i větší stroje - soustruh nebo frézku. Lektorem dílny je umělecký kovář Jan Honomichl, jehož srdce hoří pro řemeslo i mimo kovářskou výheň.

lektor: Jan Honomichl
věk: 18 - 99 let
kurz: víkendový
termín kurzu: listopad 2017 - leden 2018
den: vždy třetí sobotu a neděli v měsíci 
kdy: 10:00 - 18:00        
počet hodin: 16 hodin
počet účastníků: 6
cena: 2850 Kč vč. DPH

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Arduino je vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily. Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami (IoT, esp8266,...). Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a IoT pro různé účely. Na kurz budete potřebovat svůj notebook. Součástky na kurz od nás dostanete. Po dokončení kurzu si zvládnete postavit třeba svůj vlastní zavlažovací systém připojený na wifi.

​lektor: Vít Trunec
kurz: dvoutýdenní, říjen 2017 - leden 2018
den: vždy v úterý, začíná se třetí úterý v měsíci (21.11., 28.11.)
kdy: 17:30 - 20:00
počet hodin: 5 hodin (2,5 hod. / týden)     
počet účastníků: min. 3, max. 9
cena: 990 Kč

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Kapela Circus Brothers provede výchovným koncertem děti, mládež, dospělé a lidi s postižením skrze hudbu různých žánrů. Je připraven hudební a výtvarný workshop, kde se účastníci seznámí s dobře známými i méně tradičními hudebními nástroji, poznají se mezi sebou, společně si zamuzicírují a vytvoří si něco pěkného na památku.

Vstup zdarma.

Pořádá SPMP ČR pobočný spolek Plzeň – město

Ve workshopu se rodič společně se svým malým kutilem dozví základní informace o dřevě a především si vyzkouší práci s ním. Jejich úkolem je vyrobit různé typy autíček z dodaného materiálu. Autíčka vznikají rozřezáním dřevěných polotovarů a následně jejich spojením v požadovaných tvarech.

lektor: Ivo Opl
kurz: denní
termín kurzu: 25.10.; 22.11.; 20.12.2017; 24.1.2018
kdy: 16:00 - 19:00         
počet hodin: 3 hodiny               
počet účastníků: max. 10 párů (rodič + dítě)
cena: 500 Kč / pár

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Kapela Circus Brothers provede výchovným koncertem děti, mládež, dospělé a lidi s postižením skrze hudbu různých žánrů. Je připraven hudební a výtvarný workshop, kde se účastníci seznámí s dobře známými i méně tradičními hudebními nástroji, poznají se mezi sebou, společně si zamuzicírují a vytvoří si něco pěkného na památku.

Vstup zdarma.

Pořádá SPMP ČR pobočný spolek Plzeň – město

Nový kurz pro ty, kdo nemohou chodit pravidelně anebo potřebují přijít už jen občas, či pomoc ušít obtížnější detaily svých projektů od lektorky.  Máte nově možnost si dopředu rezervovat místo v kurzu na jeden či více termínů a na počet hodin dle vašeho přání a možností s tím, že lektorka bude v dílně a se vším vám pomůže jako při běžných kurzech. Poprvé si budete rezervovat místo pomocí nového rezervačního systému úplně sami. Šít můžete naprosto cokoliv.

lektor: Dana Ryglová
kurz: denní
termín kurzu: 14.9. - 14.12.2017
den: čtvrtek
kdy: 9:00 - 13:30   
počet účastníků: max. 4
cena: 150 Kč / hod

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz

Výroba luku ze dřeva, kombinace s koupenými rameny, výroba terče, toulce a pouzdra z kůže.

Výroba dětského luku za hubičku, se kterým si užijete tu pravou klučičí švandu. Během kurzu se seznámíme se základními postupy opracování dřeva a základní stavbou luku. Nebude to ale žádná věda. S trochou výrobních fíglů vytvoříme společně luk, za který by se nestyděl ani Robin Hood. Takový luk je fajn zábava a né nutné zlo. Na konci workshopu si vysvětlíme základy bezpečné střelby a uspořádáme společný turnaj.

 
​lektor: Lukáš Melichar
kurz: víkendový
den: dva turnusy kurzu - bude probíhat v listopadu a prosinci 2017 
kdy: 10:00 - 18:00     
počet hodin: 16  hodin       
počet účastníků: max. 7 párů (rodič + dítě)
cena: 2850 Kč / pár

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Přijďte si s námi společně zalétat do kryté haly, když už to venku nepůjde! Stačí se předem registrovat na rc.servis@seznam.cz, nechat si potvrdit účast a přijít ve stanovený termín do autobusovky v DEPO2015 - pak už je to jen o šikovnosti vašich rukou :-)

 
kurz: denní
termín kurzu: říjen 2017 - březen 2018
den: vybrané čtvrtky a neděle v halové sezóně (dle aktuálního programu)
kdy: čtvrtek 15:30 - 18:30, něděle 17:00 - 19:00
počet hodin: 2   
počet účastníků: max. 15
cena: 30 Kč / hod

Každá dvojice si společně postaví motokáru, se kterými se na konci kurzu uskuteční závod 24La DEPO. Motokáry mají volant a brzdy, ale jejich pohon je pouze gravitací.

lektor: Ivo Opl
kurz: víkendový
den: jeden den o víkendu s pauzou na oběd
termín kurzu: 22.10.; 26.11.; 17.12.2017; 28.1.2018
kdy: 9:00 - 19:00 (9 - 18:00 stavba, 18:00 - 19:00 závod)         
počet hodin: 4 + 4 hodiny               
počet účastníků: max. 10 párů (rodič + dítě)
cena: 2900 Kč / pár

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na našem webu www.depo2015.cz prostřednictvím Goout fomuláře v dolní části každého workshopu.

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Přijďte si do naší modelářské dílny s naší pomocí postavit svůj vlastní model letadla, lodi nebo auta. Náš lektor vám pomůže s tím, s čím si sami nevíte rady a společně s ním dotáhnete stanovený modelářský cíl do konce! Umíme vám i vyrobit díly/součástky na váš model, které se nedají běžně sehnat, tak za námi přijďte! Dohodněte si obsah svého kurzu s lektorem a rezervujte si termín na rc.servis@seznam.cz

 
kurz: individuální
termín kurzu: v konkrétních termínech předem dohodnutých
den: každé úterý, středa, sobota
kdy: úterý a středa 16:00 - 19:00, sobota 10:00 - 13:00
počet hodin: dle dohody   
počet účastníků: dle dohody
cena: 250 Kč / hod

Chcete zužitkovat bioodpad z kuchyně a zároveň si vyrobit vlastní kvalitní přírodní hnojivo, třeba pro vaši balkonovou zahrádku? S žížalami to zvládnete i v bytě :) Zápachu ani dalších nepříjemností se bát nemusíte..

Se zkušenými odborníky z Kokoza si vyrobíte vermikompostér a získáte všechny informace, které potřebujete pro úspěšné zahájení domácího kompostování.

Vstup 350 Kč v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz nebo 400 Kč na místě (nutná rezervace na haslova@pestujprostor.cz

V ceně jsou zahrnuty veškeré potřebné materiály, nářadí i násada speciálních kalifornských žížal.

Workshop pořádá Pěstuj prostor (spolu s Kokoza) za podpory DEPO2015, MO Plzeň 3 a Ministerstvo kultury ČR

Nový kurz pro ty, kdo nemohou chodit pravidelně anebo potřebují přijít už jen občas, či pomoc ušít obtížnější detaily svých projektů od lektorky.  Máte nově možnost si dopředu rezervovat místo v kurzu na jeden či více termínů a na počet hodin dle vašeho přání a možností s tím, že lektorka bude v dílně a se vším vám pomůže jako při běžných kurzech. Poprvé si budete rezervovat místo pomocí nového rezervačního systému úplně sami. Šít můžete naprosto cokoliv.

lektor: Dana Ryglová
kurz: denní
termín kurzu: 14.9. - 14.12.2017
den: čtvrtek
kdy: 9:00 - 13:30   
počet účastníků: max. 4
cena: 150 Kč / hod

 

Registrace

Kvůli omezené kapacitě je nutné se na kurzy registrovat předem na emailu kurzysiti.plzen@seznam.cz