DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Výstavy

Navštivte stálou expozici o historii areálu Cukrovarská, veřejné dopravě v Plzni, projektu Evropské hlavní město kultury 2015 a budoucnosti kreativní zóny DEPO2015.

Na co se můžete těšit?
    • unikátní model první plzeňské tramvaje Křižík – Brožík
    • dobové fotografie
    • modely historických autobusů a trolejbusů
    • kuriozity se vztahem k Evropskému hlavnímu městu kultury 
    • plány na budoucnost areálu Cukrovarská

Donedávna to byl jeden z nejméně nápadných průmyslových areálů v Plzni, přesto je naplněný nejen příběhy z historie, ale také pulzuje energií do budoucna a usiluje o to být jedním z klíčových rozvojových míst Plzně. Kreativní zóna DEPO2015.

Expozice představí příběh DEPO2015 od podnikatelského snu o cukrovaru, o technologických inovacích z konce 19. století, kdy v areálu působil František Křižík, o prvních elektrických tramvajích Křižík – Brožík, o plzeňském řemeslu, architektuře a veřejné dopravě ve 20. století, o rychlém střídání domácích v roce 2014, o jedinečné tvůrčí síle roku 2015.

Vstupné

Expozice je přístupná denně zdarma v otvíracích hodinách DEPO2015.

Děkujeme partnerům:
Plzeňské městské dopravní podniky, Ministerstvo kultury, Plzeňský kraj a Město Plzeň.

Výstavu prodlužujeme až do 9. prosince! Díky za váš neutuchající zájem. A pozor, o podzimních prázdninách 29. a 30. října bude pro veřejnost otevřeno už od 10:00.

Posaďte se do prvorepublikové kavárny hotelu Continental, oblečte montérky ve škodovácké továrně 50. let, řekněte si ta největší tajemství v koupelně ze sedmdesátek nebo se sami rozhodněte, zda v 80. letech odjedete a do země už se nevrátíte. 100 let plných zážitků přináší výstava 100PY, která vezme malé i velké zpět do nejzásadnějších okamžiků naší historie. Připomeňte si, jak žili vaši prarodiče a rodiče a ukažte dětem, jak se jezdívalo na dovolenou, či jak se v zatemněných koupelnách vyvolávaly fotky. Po 100pách historie vás provede plzeňský rodák Václav Neužil.

        

Plzeň v průběhu 100 let
Centrální část výstavy vám představí časovou osu s nejzásadnějšími událostmi, které se ve městě staly od založení Československa. Náměstí Republiky se zástupy nacistických vojsk, autentická nahrávka legendárního rozhlasového vysílání „Hovoří Plzeň – svobodná Plzeň hovoří!“ nebo Havlovy vězeňské snímky. To vše na fotografiích, v textech a ve vzpomínkách obyčejných plzeňských rodin. Za zdí s ikonickými lvy ze státních znaků na vás ale čeká také silný příběh jedné smyšlené rodiny.

 

5 generací rodiny Němcových
Nečekejte jen fotky a dějepisné údaje… 100PY jsou plné emocí a zážitků, mimo jiné díky příběhu spisovatele Vratislava Maňáka, který na výstavě uslyšíte. Představuje v něm rodinu Němcových. Ta prožívá velké historické změny, o kterých se učíme ve školách, v běžném životě. Každá z generací rodiny řeší své problémy a rozhoduje se v různých, nelehkých situacích.

Vzdát se své víry pro ochranu své rodiny? Vstoupit do strany, nebo emigrovat? Ohrozí uprchlíci naše bezpečí?

S Němcovými prožijete to dobré i to špatné a na chvíli se stanete součástí jejich rodiny. Projdete se kavárnou hotelu Continental, navštívíte Škodovy závody, koupelnu z dob normalizace, garáž, ve které plánují emigraci i otevřený prostor, který se věnuje tématům aktuální doby. Nakonec se sami sebe zeptáte, zda se v komplikovaných životních situacích rozhodli členové rodiny správně, nebo byste se zachovali jinak.

Historie znamená i medaili z Nagana

Důležité okamžiky připomíná i vitrína s předměty slavných Plzeňanů, díky které zavzpomínáte na vítězné sportovní okamžiky i zlatou éru plzeňských umělců. Těšte se tak třeba na kopačky Pavla Horvátha, korunku Miss Lucie Křížkové (Váchové), loutky Spejbla a Hurvínka, vzduchovku Kateřiny Emmons nebo zlatou medaili z Nagana od Martina Straky. 

Sochy na nádvoří

100PY se návštěvníkům DEPO2015 ukáží již na nádvoří. Jak se měnil veřejný prostor během 100 let, zde prezentují vystavené sochy. Některé z nich zůstaly zapomenuté v čase, jiné jsou zatracovány kvůli propagandě komunistického režimu. Všechny ale mají velkou vypovídající hodnotu. Podívat se tak můžete na sochu V. I. Lenina, znak Škodovky, Fialovy Motory nebo sochu reprezentující naši zemi na výstavě Expo 58 v Bruselu.


Vstup: dospělí 80,- / děti, senioři 50,- / rodinné 200,-

O víkendu 27. a 28. října bude vstupné za symbolických 28 korun.

Otevírací doba výstavy:

   Po - Pá    13:00 - 18:00   
   So-Ne, svátky    10:00 - 18:00  
   Podzimní prázdniny 29. a 30. října    10:00 - 18:00  

Výstavu a další zajímavé akce můžete objevovat také na http://www.turisturaj.cz.


PROGRAM PRO ŠKOLY:

Výstava a lektorský program je určen také pro základní školy (2. - 9. třída), střední školy a odborná učiliště. Expozice vhodně doplní výuku dějepisu a základů společenských věd. Více se dočtete v přiloženém dokumentu (viz níže).

Projekt "Dobrých 100" je mapa pozitivních událostí, k nimž došlo od založení naší republiky: zrod významných uměleckých děl i staveb, výrazné sportovní výkony, vědecké objevy, ale i příběhy všedních dní. To vše ztvárněno studenty a pedagogy ateliéru Mediální a didaktické ilustrace z plzeňské Sutnarky. Vstupné je zdarma.

Přichystejte své žaludky na pivo i na zelenou, protože do depa míří Tři sestry! Tři sestry a Slobodná Európa vyrážejí na první společné turné v dějinách hudby jako takové! Tím v nerozborné jednotě bratrských národů, Čechů a Slováků, oslaví výročí 100 let od založení Československé republiky! 

Open door: 17:30
Koncert: 19:00

POZOR! Kavárna je ten den uzavřená, proto přijďte opravdu až na čas Open door haly, do té doby se totiž nebude kam schovat před zimou a deštěm. Díky!

Více na Facebooku

J.A.R., to je pět základních věcí - rytmus, beglajt, riff, rap a zpěv. Neustálé opakování těchto prvků v houpavém rytmu vás může dostat do roztančené euforie nebo transu, kdy lehce zapomenete na běžný svět a jeho vyčerpávající realitu. Člověk se uvolní, ztratí zábrany, zhoupne se do rytmu, zahuláká oblíbený slogan, dá si pivko nebo drink, může se seznámit, užije si perfektní večer s nabušeným bandem....a o to hlavně jde. Přijďte si to letos na podzim zkusit s J.A.R.em, který hraje v životní formě a přináší vám koncertní verze své nové veleúspěšné desky Eskalace dobra.
 

Předprodej 350 Kč / na místě 400 Kč
Vstupenky

Stačí jedno sousto a ocitnete se na pobřeží Jadranu. Čerstvé chorvatské ryby a seafood, grilované na dřevěném uhlí, ve spojení s proseccem je okamžiková dovolená, při které nemusíte balit kufry.

Vstup zdarma
Více na Facebooku

Akce je v Plzni poprvé a do depa zavítá pár stánků, proto nečekejte rozsahem tak velkou akci, jakou bývá DEPO Street Food Market. O dobré jídlo ale i tak nebude nouze.

Další z řady seminářů od Moniky Just. Tentokrát je přednáška zaměřena na nás samotné.

O SEMINÁŘI:
Jsem žena, manželka, milenka a maminka. A přitom jsem také lektorka, koučka a šéfka… Vážně tohle všechno jsem Já. Vlastně taky ještě kuchařka, uklízečka, nákupčí, organizátorka, hospodyně, designérka, laskavá podpora, taxikářka, pekařka a mnoho dalšího…Máte to také tak? ANO? A jak to všechno zvládáte? Máte k dispozici více hodin denně? Nebo je to kouzlo? NE, tohle je žena...

Milé SUPERHRDINKY přijďte na workshop o tom, jak to přežít. Ne, špatně…O tom, jak si to UŽÍT! Jak umět pracovat se svým vnitřním zdrojem…
A jestli teď přemýšlíte o tom, zda si to můžete dovolit, tak věřte, že můžete…tohle je čas pro Vás samotné!

Těším se na vás, Monika.

O LEKTORCE
Monika Just - lektor osobního rozvoje, "funky mamka" dvojčat Emmy a Adama. Před šesti lety založila vlastní vzdělávací společnost, kde se primárně zaměřuje na vzdělávání zaměstnanců. Důraz klade na propojení emoční inteligence s kompetencemi, tedy práci na sobě a svých kvalitách. Srdeční záležitostí je pořádání seminářů pro veřejnost. Je autorkou seminářů Funky mamky, Spolubytí, 9 strategií pro život a Emoční inteligence pro děti. 
Je koučem osobnostního rozvoje a e-booku "Seru na respektující způsob výchovy", organizátorkou a lektorkou "Rodinné kempy".

Kapacita je 15 osob. 
Cena: 300 Kč v předprodeji na plzeňské vstupence, na místě 350 Kč.

O cestě žlutého cirkusu Dana Přibáně z Indie do Nepálu, přes krásný Kašmír do divokého Pákistánu, byrokratiké Číny, Kyrgyzstánu a Tádžikstánu a do uzbeckého Samarkandu. Přijďtě si poslechnout, jak probíhalo dokončení cesty trabantem kolem světa!

170 Kč předprodej / 200 na místě

Sledujte Facebook

Již druhým rokem se uskuteční unikátní dvoudenní festival vzdělávání a práce Posviť si na budoucnost, který nabízí žákům, studentům, ale i rodičům ucelený přehled o možnostech studia a následného kariérního uplatnění v Plzeňském kraji. Cílem akce je ukázat studentům všech věkových kategorií a všech oborů, jaké možnosti v Plzeňském kraji mají, ať z pohledu dalšího studia nebo z pohledu uplatnění na trhu práce. Festival je dvoudenní (pátek a sobota), aby jej mohli navštívit také rodiče, kteří mají na výběr budoucího vzdělání svých dětí velký vliv.

Jedenáctý Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež je opět tu. Juniorfest se koná v 5 městech plzeňského kraje a zavítá i do DEPO2015. Přijďte s dětmi na projekce v Klempírně a doprovodný program v autobusové hale, který nabídne workshopy i koncert oblíbené kapely Perutě.

Mezinárodní odborná konference je určená nejen pro hosty festivalu, ale taktéž pro zájemce z řad široké veřejnosti. Kromě panelů k filmové výchově a současné distribuci filmů pro děti se můžete těšit na masterclass režiséra Johna Stevensona, který byl za svůj film Kung Fu Panda nominován na Oscara.
 

Nutná registrace na info@juniorfest.cz.
Další informace o vstupném a jednotlivých akcích naleznete na www.juniorfest.cz

Chystá se zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi! Návštěvníci Juniorfestu se vstupem do autobusové haly v areálu DEPO2015 ocitnou v „První republice“. Událost nabídne fotokoutek s rekvizitami z první republiky, stanoviště se stavebnicí Merkur, spolky Sokol a Skaut, krasopisné workshopy, výrobu loutek a mnoho dalšího.

Další informace o vstupném a jednotlivých akcích naleznete na www.juniorfest.cz

Koncertu i s autogramiádou se zhostí účastník soutěže Tvoje Tvář má známý hlas, který vystoupí s celou svou kapelou. Vstupenky je možné zakoupit přes Plzeňskou vstupenku či přímo na místě. Další informace o vstupném a jednotlivých akcích naleznete na www.juniorfest.cz.

Cameron je přichycena při hrátkách se svou spolužačkou. Pomůže jí léčba pomocí křesťanské víry a Boha ve specializovaném nápravném zařízení, kam je následně odeslána? Film byl uveden na letošním karlovarském festivalu a získal také hlavní cenu na festivalu v Sundance. 

Další informace o vstupném a jednotlivých akcích naleznete na www.juniorfest.cz

Česká premiéra filmu uvedeného na Annency Film Festivalu 2018, který pojednává o jedenáctileté palestinské dívce Wardi, která se svou rodinou žije v uprchlickém táboře. 

Další informace o vstupném a jednotlivých akcích naleznete na www.juniorfest.cz.

Třetí ročník festivalu zaměřeného na design v mnoha jeho podobách. Těšte se na prohlídky a diskuse s předními českými designéry, workshopy zaměřené na budování značky, sebeprezentaci, marketing nebo založení e-shopu. Víkend bude již tradičně věnován prodejní přehlídce mladých designerů, prezentacím a přehlídkám vystavujících protkané tématem Slow fashion. Součástí PDW bude slavnostní předání a výstava Národní ceny za studentský design. 

Více na www.plzendesign.cz.

Vstupné:

týdenní: 150 Kč/ zlevněné* 100 Kč
víkendové: 100 Kč/ zlevněné* 70 Kč
* Zlevněné vstupné pro studenty, seniory a ZTP je možné zakoupit pouze na recepci v DEPO2015.

Film zpracovává vhled do života matky a dcery, které jsou svým okolím považovány za outsiderky. Jejich bizarní chování neuniká jak sousedů, tak ani spolužákům ve škole. Šikana, nepochopení a nemožnost zapadnou je dovede až ke krajnímu řešení...
 

Další informace o vstupném a jednotlivých akcích naleznete na www.juniorfest.cz

Izraelské pobřeží je pro náctiletou Lenu nudným prostředím, ze kterého se snaží za každou cenu uniknout. Zjevení mladého novináře a povídačky o objevení mořské panny se pro ni stávají jakousi cestou úniku. Je však ona sama připravena na dospělý život? 

Další informace o vstupném a jednotlivých akcích naleznete na www.juniorfest.cz

“Přežijí jen ti nejschopnější” je filozofií anglické internátní školy. Jak se s tím vyrovnává nesportovec Amberson, který spolu s idolem školy bojuje o stejnou dívku? 

Další informace o vstupném a jednotlivých akcích naleznete na www.juniorfest.cz

Poté, co zjistí Charlotte a její kamarádky, že v místním obchodě s hračkami pracuje několik atraktivních chlapců, ucházejí se o práci na částečný úvazek a Charlotte má příležitost prozkoumat svou sexualitu s některými jejími spolupracovníky. 

Další informace o vstupném a jednotlivých akcích naleznete na www.juniorfest.cz

Funk-rap z Klatov zakončí páteční den Plzeň Design Weeku. Celý program na www.plzendesign.cz.

Desátý ročník Fotojatek zavítá na Plzeň Design Week 2018! Fotojatka představují výběr toho nejlepšího, co nabízí světová a domácí tvůrčí a dokumentární fotografie. Po loňském ročníku, zaměřeném zejména na aranžovanou, konceptuální a manipulovanou fotografii, se desátý ročník vrací ke kořenům fotografie a představí autory, kteří novým způsobem obohacují tradiční médium. Diváci tak zhlédnou třeba netradiční použití camery obscury, několik sérií černobílého dokumentu, nezvyklé pouliční portréty nebo street fotografii zvířat.

Tuzemské autory budou letost zastupovat Dana Kyndrová a její slavná série věnovaná ženám, Michael Hanke s dokumentem z tanečních zábav, Vladimír Birgus, který představí své málo známé dokumentární fotografie z dob socialismu nebo Kamila Berndorffová a její lehce bizarní portréty indických kolemjdoucích. Marja Pirilä je možná nejslavnější světovou umělkyní, využívající všech možností camery obsury, díky níž propojuje interiér s exteriérem na jediné fotografii. Významná americká fotografka Lisa Krantz dlouhodobě sleduje osudy lidí, jejichž problémy stojí na okraji zájmu dokumentaristů, a seznámí nás s osudem člověka, bojujícího s obezitou. Andrew Moore nám přiblíží osudy americké krajiny kolem stého poledníku, bangladéšan Enamul Kabir ve své odlehčené sérii nás zase provede ulicemi Dháky, které jsou společným domovem lidí a zvířat.

   

Již podruhé je festival organizován zcela bez peněz, grantů a sponzorů. Veškeré vstupné bude rozděleno mezi provozovatele kin a klubů na pokrytí jejich nákladů a světovou charitativní organizaci Lékaři bez hranic.

www.fotojatka.com

Vstup na Fotojatka je možný s týdenní nebo víkendovou vstupenkou na Plzeň Design Week. Vstupenky na plzendesign.cz.


 

 

V roce 2017 se Česká republika dočkala vypuštění svého sedmého, dosud nejmenšího satelitu. Po dlouhé čtrnáctileté pauze od svého předchůdce - satelitu MIMOSA, začal své úkoly plnit nový technologický nanosatelit VZLUSAT-1. Kam až se během té doby posunula úroveň miniaturizace techniky? Jak a odkud se takový nanosatelit řídí? Na jakých dalších kosmických projektech spolupracuje tým z Fakulty elektrotechnické na Západočeské univerzitě v Plzni? To se dozvíte na třetím Science Café v DEPO2015.

Ochutnejte voňavou kávu nebo o ní zjistěte více na zajímavých diskuzích a přednáškách. A pokud věříte svému baristickému talentu, můžete rovnou soutěžit! V depu se chystá baristická soutěž v přípravě kávy v džezvě. Ať už jste profík, nebo jen fanoušek dobré kávy, určitě dorazte. Akce je součástí poháru Mistr kávy České barmanské asociace.

Vstup pro veřejnost: ZDARMA
Registrace baristů: www.cbanet.cz

Pozvěte přátele na Facebooku

Zveme vás na druhé tematické trhy do Tržnice DEPO. Tentokrát budeme oslavovat podzim a s ním spojenou sklizeň jablek, hrušek a dalších dobrot. Stánkový prodej farmářů doplní během celého dne doprovodný program. Kromě moštů, ciderů a jablečného piva se těště na štrůdlování, koření do kompotů, přesnídávky i přednášky a workshopy. 

Vstup zdarma
Stánkaře představujeme na Facebooku

Tomáš Klus představí své nové album SpOlu na jednom ze svých koncertů v autobusové hale. Nové CD Tomáše Kluse a Cílové skupiny SPOLU je stylově rozmanité a jeho hlavním poselstvím je poznání, že mluvit spolu a milovat jsou nejcennější okamžiky v životě.

"Milí,
s otevřeným srdcem se SP⭕️LU potkáme v Plzni. 
Těšíme se na vás."

T. Klus

Vstupné 498 Korun

Vstupenky na webu Tomáš Kluse.

Po dvouleté cestě „Z kanclu kolem světa“ se Karel tentokrát vypravil do kouzelného Himálaje. S Argentinkou Natálií, kterou ve světě poznal, se vydali za dalším dobrodružstvím. Během 10 měsíců cestovatelé navštívili mnoho škol, zdolali horské treky u Annapuren i Everestu, projeli Indii od severu k jihu stopem i vlakem, zahráli si v bollywoodském filmu a především pronikli do jedinečných tajů jógy a meditace. „Mysleli jsme si, že zážitky z dvouleté cesty kolem světa nic nepřekoná. Mýlili jsme se. V Indii je totiž možné úplně všechno!“

Vstupné: 80 Kč / 100 Kč / 120 Kč

Sledujte událost na Facebooku.

Český čert už na plzeňské děti prý nestačí, tak si na pomoc zavolal ty nejošklivější stvoření v Evropě! Dorazí hned několik čertů, které znáte z Rakouských průvodů a potrestají zlobivé hříšníky. Kdo se rád bojí,ten u toho nesmí chybět. Tancování, focení s čerty, strašidelné efekty a další v depu proběhnou v podvečer.

Vstupenky zde

Sledujte událost na Facebooku.

 

Vyhlášená stand-up comedy opět v DEPO2015 a poprvé v novém kabaretním hábitu a v jiném sále. Tak se těšte na pořádnou dávku humoru od Karla Hynka, Jakuba Žáčka a Pavla Tomeše. Začínáme v osm večer!

Vyrazte s přáteli, pozvěte je Na Stojáka.
Vstupenky: 250 Kč předprodej/ 280 Kč na místě

 

Je to 10 let, co Xindl X, nezaměnitelná osobnost, písničkář, skvělý textař a skladatel, začal čeřit vody české hudební scény.

Za tu dobu má na svém kontě pěknou řádku úspěšných hitů jako Anděl, Láska v housce, Chemie, V blbým věku, Cudzinka v tvojej zemi aj. Poslechněte si ho v Plzni. Nyní přichází s novým albem.

Šesté řadové album písničkáře Xindla X je plné útěků a jeho velká část vznikla ve Španělsku. Desku vydává Universal Music, v pátek 21. září. Písně inspirované smutnými tématy podává Ondřej Ládek s lehkostí a jemnou ironií sobě vlastní. V závěru roku je představí na klubovém turné, jehož součástí budou na konci prosince i tři koncerty v pražském Lucerna Music Baru.

„Zpívám o útěcích ze vztahů, od snů k pragmatičnosti, od zodpovědnosti i o útěcích do virtuální reality a virtuálních přátelství. Příznačně jsem většinu desky napsal ve Španělsku, kam jsem prchal před svým běžným životem,“ říká Xindl X a dodává, že jako první měl hotovou skladbu se symbolickým názvem Kufry mám sbalený. V ní konstatuje, že většinu problémů si na útěky stejně bereme s sebou.

K nejoptimističtějším skladbám novinky patří zbrusu nový singl Dřevo, v níž se Xindl zamýšlí nad údělem člověka, který nenásleduje trendy doby. „Nepatřím do starýho železa, jsem spíš dřevo, a proto už z podstaty nerezaví mý básnický střevo,“ zpívá v ní a neskrývá, že song je do jisté míry autobiografický. Pro píseň Dřevo vznikl také doposud nejvýpravnější Xindlův videoklip, který vytvořil režisér Radim Věžník.

Album Sexy Exity již od ledna postupně avizovaly singly Věčně nevěrná (se Sabinou Křovákovou, ze stejnojmenného filmu) a tematicky peprnější Byznys. „Píseň věnovaná všem takzvaným kamarádům, co se s vámi baví, jen když se jim to hodí pro jejich byznys.“

Čtrnáct skladeb opět spojuje Xindlův nezaměnitelný autorský rukopis. 

Sledujte Facebook

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, 4 čtvrtky vždy 17-21
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.
Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher
 

vstupenky

Přijď si vyrobit originální skicák nebo zápisník pomocí techniky dřevorytu. 

Kurz je určen pro začátečníky. Naučíš se sešít si vlastní skicák nebo zápisník, jehož desky můžeš ozdobit motivem vyrytým do dřeva a vytištěnými pomocí tradičního tisku. Tyto techniky jsou s Japonskem úzce spojeny. Přijď si je vyzkoušet a osvojit si jedno z tradičních řemesel. 

Lektor: Bára Procházková 

Předprodej je ukončen 3. 11. v 18.00. Pokud se chceš přihlásit po ukončení předprodeje, kontaktuj nás na tel: 720 934 886. 

VSTUPENKY

Třetí část kurzu, na kterém se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si vždy alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

V třetím týdnu se budeme zabývat nosnými rámovými konstrukcemi – výrobou žebříkového regálu, police, podstavce nebo stojanu. 

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

VSTUPENKY OBJEDNÁVEJTE NA GOOUT.

Druhá část kurzu. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, 4 čtvrtky vždy 17-21
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 

Předprodej kurzu bude ukončen 1.11.2018 v 10:00. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.
Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher. 

Během tohoto intenzivního kurzu si vyzkoušíš dvě nejvíce používané metody svařování oceli, a to svařování obalenou elektrodou a svařování v ochranné atmosféře tzv. céóčko.

Kurz vedeme v přátelském duchu v malých skupinkách s individuálním přístupem. Praktickou část prokládáme teorií oboru, upozorněním na bezpečnost práce a požární ochranu. Dále společně probereme správné použití úhlové brusky a broušení až k dokonale hladkému povrchu a samozřejmě se dozvíš vše o následných antikorozních úpravách oceli. 

Kurz svařování je určen pro širokou veřejnost. 

Rozsah kurzu: víkendový kurz, sobota i neděle 10.00-18.00
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 

Pokud máš zájem o kurz, volej na tel.: 731184134, nebo piš přímo Honzovi na: honomichljan@depo2015.cz.
Na tento kurz je také možné zakoupit dárkový voucher.

Poslední část kurzu, na kterém se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si vždy alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru. 

Poslední týden budeme vyrábět rámové spoje na klasickém nábytku – na podnoži stolu, židle nebo taburetky. 

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

VSTUPENKY OBJEDNÁVEJTE NA GOOUT.

Přijď se naučit práci na stroji, který se v poslední době stal doslova fenoménem! 3D tiskárna je strojem nové generace, dokáže vytisknout prakticky cokoliv, a tak se stává levnou alternativou masové výroby drobných věcí. 

Ve FABLABu tě provedeme celým procesem od jednoduchého modelování v Opensource softwaru, pracováním s 3D tiskárnou, až po vytisknutí tvého 3D objektu, který si odneseš domů. Během kurzu ti navíc prozradíme spoustu zajímavých informací a praktických zkušeností. Stačí přijít s vlastním notebookem a myší, vše ostatní obstaráme my. Po dokončení kurzu budeš umět používat 3D tiskárnu samostatně.

Lektor: Vít Trunec 
Rozsah kurzu 5 hodin - středa 14. a úterý 20. 11. 17.00-19.30 
Cena: 990,- 
Místo: FABLAB
S sebou: notebook s myší
Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud máš zájem o kurz po ukončení předprodeje, volej na tel.: 720 934 886.

Třetí část kurzu. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, 4 čtvrtky vždy 17-21
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 

Předprodej kurzu bude ukončen 1.11.2018 v 10:00. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.
Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher. 

Další z podzimních tvůrčích dílen, na které se seznámíš se základy analogové fotografie. Tematicky se soustředíme na tvorbu fotografie zátiší. 

Další z podzimních tvůrčích dílen, na které se seznámíš se základy analogové fotografie. Tematicky se soustředíme na tvorbu fotografie zátiší. Pod vedením lektora budeš moci vytvořit vlastní zátiší, to vyfotografovat, poté zpracovat negativ a nazvětšovat pozitiv. Fotografii si zarámuješ a máš hned např. originální dárek na Vánoce. K dispozici je technika i materiál. Více informací na emailu petrjiras@gmail.com a telefonu 724176364. 

Lektor: fotograf Petr Jiras; www.studiojiras.com

Rozsah kurzu: celodenní (9.00-17.00)  

Předprodej kurzu bude ukončen 16.10.2018 v 18:00. Pokud bys měl zájem o kurz po ukončení předprodeje, volej na tel.: 724176364. 

Vstupenky

Druhá část kurzu 3D tisk pro začátečníky. 

Lektor: Vít Trunec 
Rozsah kurzu 5 hodin - středa 14. a úterý 20. 11. 17.00-19.30 
Cena: 990,- 
Místo: FABLAB
S sebou: notebook s myší
Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud máš zájem o kurz po ukončení předprodeje, volej na tel.: 720 934 886.

Čtvrtá část kurzu. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, 4 čtvrtky vždy 17-21
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 

Předprodej kurzu bude ukončen 1.11.2018 v 10:00. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.
Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový voucher. 

Kurz tě uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Je to vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíš se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami (IoT, esp8266,...). Připojíš k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramuješ si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebuješ. Dozvíš se, jaké existují verze arduina
a IoT pro různé účely. Součástky od nás dostaneš, ale na kurz budeš potřebovat svůj notebook. Po dokončení workshopu si zvládneš postavit třeba svůj vlastní zavlažovací systém připojený na wifi.

Lektor: Vít Trunec
Rozsah kurzu 5 hodin - čtvrtek 22. a 29. 11. vždy 17.00-19.30
Cena: 990,-
Místo: FABLAB
S sebou: notebook
Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 728 252 728.

Šiješ a chceš si vyrobit vlastní metráž? Přijď na kurz do grafické dílny. Pomocí linorytových razítek budeme tisknout na látku ze směsi bavlny a lnu.

Vyrob si originální základ na výrobu plátěné tašky, penálu nebo kapsáře pro děti. Z kurzu si odneseš nejen vlastní metráž s potiskem, ale i razítko, takže si novou látku potiskneš i kdykoliv doma. Obojí je zahrnuto v ceně kurzu.

Kurz je vhodný i pro děti od 6 let.

Lektor: Bára Procházková
Místo: grafická dílna
Cena: 250,-

Předprodej kurzu bude ukončen 23. 11. v 18:00. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886. 

Druhá část měsíčího kurzu, na kterém se seznámíš s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a vytvoříš si vždy alespoň jeden výrobek z probíraných témat dle vlastního výběru.

Druhý týden je zaměřen na pokročilé truhlářské rámové spoje, výrobu foto rámečku, rámu na zrcadlo či jednoduchého rámu na obraz. 

Lektor - Ing. Stanislav Melka

Co s sebou - potřebuješ jen pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdržíš na místě

Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

VSTUPENKY OBJEDNEJTE NA GOOUT.

Instruktoři jógy Karel Štěpánek (ČR) a Natalia Aversa (Argentina) předají své praktické zkušenosti přímo z Indie. "U nás se jóga stále soustředí především na cvičení. Pravá podstata jógy je však v hlavě", říká Karel po návratu z indického ášramu. 

Součástí workshopu bude 1,5 hod cvičení jógy a 1,5 hod trénink meditačních technik. Vše prakticky! Tak si s sebou přineste karimatku a pohodlné oblečení. Místa rezervujte na krakorovab@depo2015.cz.

Kurz vás uvede do světa robotiky pro začátečníky. Arduino je otevřená elektronická platforma založená na uživatelsky velmi přívětivém software a hardware. Je to vhodný nástroj pro umělce, designéry, bastlíře či kutily.

Naučíte se pracovat s mikrokontrolerem Arduino a jeho variantami. Připojíte k nim různé senzory a aktuátory (barevné diody, displeje, teplotní čidla, motory…). Naprogramujete si je ze svého počítače tak, aby vykonávaly, co potřebujete. Dozvíte se, jaké existují verze arduina a kde ho nejvýhodněji nakoupit.

Průběh kurzu:

 • úvod o Arduino a programování
 • seznámení s Arduino variantami
 • práce v software Tinkercad Circuits (virtuální zapojování aktuátorů, programování)
 • seznámení a správné nastavení software Arduino IDE
 • programování v jazyce Wire v software Arduino IDE
 • vytváření jednoduchých programů a jejich nahrávání do Arduino
 • několik praktických tipů
 • zajímavé tipy a nápady co programovat

Co se naučíte

 • programovat v jazyce Wire
 • programovat Arduino desky a jejich varianty
 • používat různé aktuátory
 • kde Arduino nejvýhodněji nakoupit

Co je zahrnuto v ceně:

 • prezentace a příklady kódů s poznámkami
 • praktická výuka na Deskách Arduino UNO
 • základní občerstvení

S sebou: notebook

Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let 

KONÁNÍ: 28.11. 17.00-20.00 ve FABLABu

LEKTOR: Vít Trunec 

CENA: 600,-

Vstupenky k zakoupení ZDE

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 720 934 886.

Druhé pokračování kurzu Arduina a IOT. 

Lektor: Vít Trunec
Rozsah kurzu 5 hodin - čtvrtek 22. a 29. 11. vždy 17.00-19.30
Cena: 990,-
Místo: FABLAB
S sebou: notebook
Kurz je vhodný pro účastníky od 15 let

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 728 252 728.