DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Sdílené dílny DEPO2015


Během trvání nouzového stavu budou Sdílené dílny mimo provoz. Kurzy, plánované v rozmezí mezi 13. 3. a 12. 4., budou zrušeny nebo přesunuty na jiný termín.


Aktuální nabídku kurzů najdete zde, dárkové poukazy zde.

Sdílené dílny, známé také pod názvem Makerspace, jsou prostory plně vybavené pro vývoj, tvorbu, experimenty i výrobu. Kutilové, „hobíci“ i profesionálové, zde využívají dílenské zázemí, různorodé strojní vybavení a náčiní, ke kterému nemají doma či ve vlastní dílně přístup. Dílny fungují na bázi členství. Pro širokou veřejnost navíc pořádáme jednotlivé kurzy pro začátečníky i pokročilé všech věkových kategorií. Jednotlivé prostory si také můžete pronajmout a uspořádat např. vlastní řemeslný kroužek, teambuilding, apod. V každém případě zde naleznete velkou komunitu hobby kutilů i profesionálních řemeslníků a designérů, kteří si navzájem rádi pomáhají.

K dispozici jsou kovodílna a dřevodílna (v hlavním prostoru Makerspace), dále pak malá elektro-, digitální a 3D-tisková dílna (tzv. FABLAB), sítotisková dílna a temná komora pro zpracování analogové fotografie. Vedle toho můžete navštěvovat řemeslný ateliér, kde zábavnou a bezpečnou formou rozvíjíme manuální a technicky-logickou zručnost mladých kutilů.

Na cestě za vaším výrobkem vám poradí zkušení lektoři a mistři.

Chcete být stále v obraze? Sledujte facebookový profil Sdílených dílen a žádná novinka vám neunikne.

Členství

  1. JEDNORÁZOVÝ VSTUP - hodinové využití dílny pro nečleny, kdy jedna hodina práce je za 100 Kč. 
  2. ROČNÍ ČLENSTVÍ - na rok zaplatíte 900 Kč. V ceně je povinné bezpečnostní školení, 4 úvodní hodiny (pro studenty nebo seniory 8 hodin), při nichž si vyzkoušíte jednotlivé stroje a naučíte se je obsluhovat. V rámci tohoto členství Vás každá další hodinav dílně vyjde na 50 Kč. 
    Členství dále zahrnuje servis, jako např. využívání šaten a konzultace s mistrem. Pro členy pořádáme společné párty a můžeme zajistit účast na některých kulturních akcích v DEPO2015. 
  3. STUDENTI FDU LS - práci v dílně na školním projektu hradí fakulta. Je však nutné přinést přihlášku a skicu - obojí podepsané od vedoucího ateliéru. 

 

Otevírací doba

Středa, Pátek 16.00 – 20.00
Sobota, Neděle 10.00 – 18.00

Otevřená středa

Veřejnosti nabízíme tzv. otevřené středy (16.00 - 20.00), které představují jedinečnou možnost přijít se zdarma podívat do dílen a pod odborným dohledem si je vyzkoušet, ohmatat, nasát jejich atmosféru a rozhodnout se, zda se stát členem.

Pro více informací či při zájmu přijít a dílny si vyzkoušet nás prosím kontaktujte:

Jan Honomichl /mistr Makerspace/
honomichljan@depo2015.cz731 184 134

Adéla Přibáňová /mistr Makerspace/
pribanovaad@depo2015.cz720 934 886

Galerie