DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Za barokem

Poznejte baroko na vlastní kůži. Navrhněte nový klášter nebo si zahrajte s hudebním kvartetem na zážitkové výstavě pro celou rodinu. „Nesahat!“ tu prostě neplatí. 

 

Díky audiovizuálním instalacím, virtuální realitě i zvukovým efektům se stanete součástí děje a můžete ho také sami vytvářet. Vyzkoušíte si, jak pracoval barokní architekt, jaké se nosily šaty a ovládnete interaktivní Kladrubský archifon. Pro veřejnost i školy je vstup do expozice zdarma.

Nová interaktivní výstava vás zavede do období baroka. Hned v úvodní místnosti se ocitnete v klášteře v Plasích, kde pro vás videomapping rozpohybuje slavné barokní obrazy. Postupně se dostanete až k dílu malíře Petra Brandla Křest Kristův, který vás ohromí svými rozměry 2x3 metry. Vyzkoušíte si také práci kurátora a sestavíte si vlastní obrazovou galerii.

Jaké to je hrát v barokním kvartetu? I to si v expozici zkusíte. Dobovou hudbu vám přiblíží nahrávka pražského orchestru Collegium 1704, ke kterému se můžete přidat.

V dílně Jana Blažeje Santiniho se na chvíli stanete architekty a navrhnete nový zámek či klášter. Až dokončíte svůj návrh, nasaďte si speciální brýle a ve virtuální realitě prozkoumejte 3 barokní památky z Plzeňského kraje.

návrh 3D místnosti; collage by Vojtech Zak www.vojtazak.cz v rámci rezidence Open A.i.R.

Kromě probádání uměleckých děl a setkání s mnoha významnými osobnostmi od umělců až po šlechtice, poznáte také každodenní život. Ten přiblíží barokní vůně, kulinářské recepty a móda. Děti si pak mohou vyzkoušet také barokní kolotoč a speciální houpadla.

To všechno a mnoho dalších zážitků umožní moderní technologie, včetně virtuální reality, audiovizuálních a digitálních instalací. Těšíme se na vás. Aktuality sledujte na Facebooku výstavy.

Vstupné

zdarma

Otevírací doba

PO – PÁ 13:00 – 18:00 (pro školy 8:30 – 12:30),
SO – NE 10:00 – 18:00

O velikonočních prázdninách a ve svátky 1. a 8. května bude výstava otevřena od 10 do 18 hodin.

Doprovodný program

  • 26. února 2019, 17:00, Komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou
  • 24. března 2019, 14.00–16.00, Workshop pro děti: Výroba barokních masek
  • 28. dubna 2019, 14.00–16.00, Workshop pro děti a rodiče: Malování barokního obrazu

Pro školy

Výstavu mohou v dopoledních hodinách navštívit také školy. Žáky od 2. do 7. třídy základních škol mohou vyučující hlásit na e-mailu proskoly@depo2015.cz.

Expozice končí 19. května a přesouvá se na německý zámek Theuern. 

V DEPO2015 od 25. ledna 2019
Na zámku Theuern od června 2019

Kurátoři výstavy: Jiří Sulženko a Kristýna Jirátová
Produkce: Kristýna Jirátová, Eva Rybáková, Marta Bíba
Grafika a vizuál: Ondřej Polony
Architektura: Štěpán Soutner
Texty: Lenka Stolárová, Christine Bodensteiner, Anke Schlecht, Kristýna Jirátová
Scénář (audio v úvodní místnosti a obrazárně): Lukáš Jiřička
Animace: Hrát2Objevovat, o.p.s., Zdeněk Durdil, Martin Búřil, Jakub Deml

Pořadatel: Plzeň 2015, zapsaný ústav
Institucionální partneři: Město Plzeň, Plzeňský kraj, MK ČR
Projektoví partneři: Centrum Bavaria Bohemia, Kulturista - spolek pro kulturu a cestovní ruch

Výstava je součástí přeshraničního projektu č. 153 podpořeného z programu EÚS Barokní region ČechyBavorsko. / Die Ausstellung ist Bestandteil des Projekts Nr. 153, Barockregion Bayern - Böhmen, das aus dem Programm Ziel/ETZ unterstütztwird.

Galerie