DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Treffpunkt 2018

Česko-bavorské kulturní dny přiváží Bavorsko do Plzně! Festival Treffpunkt láká ve dnech 18. až 21. října 2018 do DEPO2015, kde to bude od čtvrtka do neděle žít, třeba ve stylu bavorské Biergarten se vším všudy. Čeká vás stylová gastronomie včetně bavorských piv, výstava, přednášky, diskuze, setkání, řemeslo, tradiční i moderní hudba, ze které si vybere snad každý: dechovka a folklor, swing, blues, funky, rock'n'roll i elektronika. Celodenní program bude prokládaný představeními českých a bavorských umělců, od swingových tančíren po nový cirkus. Neděli můžete strávit v depu s celou rodinou – přichystaný bude atraktivní program pro děti i jejich rodiče. Těšte se na dětské divadelní představení, dílny na výrobu a pouštění draků i vystoupení dětských sborů.

Poznejte Bavorsko jako zemi, která kulturním bohatstvím žije!

Projekt Česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020.

Kompletní program festivalu a aktuální dění z česko-bavorské spolupráce najdete ZDE.

O česko-bavorské kulturní platformě

Česko-bavorská kulturní platforma je společný projekt organizace Plzeň2015, z. ú. a města Regensburg. Jejím smyslem je síťování kulturních aktérů a organizátorů na obou stranách hranice. Díky networkingovým setkáním a výměnným cestám mají aktéři možnost se setkat, poznávat se s novými partnery a přicházet s nápady na přeshraniční spolupráci. Nejviditelnějším prvkem platformy jsou česko-bavorské kulturní dny – festival „Treffpunkt“ probíhající v říjnu v Plzni a v březnu v Regensburgu. Projekt Česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020.

Důraz je kladen na přeshraniční spolupráci, nejen na prezentaci kulturních aktérů na druhé straně hranice. Díky networkingovým setkáním a výměnným cestám mají aktéři příležitost se setkat, vzájemná výměna je povzbudí k navázání nových spoluprací. Každoroční festivaly nabídnou těmto spolupracujícím subjektům pódium pro představení svých aktivit publiku, zatímco pro širokou veřejnost budou znamenat příležitost k aktivní přeshraniční sousedské výměně. Nejviditelnějším prvkem platformy jsou česko-bavorské kulturní dny – festival „Treffpunkt“ probíhající v říjnu v Plzni a v březnu v Regensburgu. Projekt Česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020.