DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Illustratika

Illustratika je umělecké duo, které se letos v listopadu zúčastnilo uměleckého rezidenčního pobytu v DEPO2015.

Více...

Aislinn Janek

Americká umělkyně Aislinn Janek se v červnu 2019 účastní rezidenčního pobytu v rámci programu Open A.i.R. v DEPO2015. Ve svém díle zpracovává témata týkající se mezinárodních vztahů, člověka obecně i toho, jak jazyk a řeč ovlivňuje náš vztah k sobě samému. Zajímá se o fragmentaci informací, způsobenou jazykovými bariérami, a o to, jak si člověk vytváří a uchovává vzpomínky, které se pak proměňují průběhem času.

Více...

Ana B. Hursh a Christian Santana Prinz (MEX)

Ana B. Hursh a Christian Santana Prinz se účastnili 3 měsíčního rezidenčního pobytu v rámci programu Open A.i.R. v DEPO2015 v období červen – srpen 2019.

Více...

Paula Förstner

Two main aspects linking Czechia and USA, inspired my creative project at Depo2015 in Pilsen: On one hand the place, an old bus depot, where I worked on the idea of transport and change, on the coming and going, on hopes and destinies and mostly on those who have long since traversed this space to look for a better chances, in the US where they arrived in great numbers in the nineteenth century to a place with the same name as their hometown: Pilsen in Chicago. In particular I explored the migration of women to the New World and how their lives changed as they started working in factories with new tools enduring hardships but at the same time building up a new existence.

Více...

Yasuhiro Chida

Japonský umělec Yasuhiro Chida (*1977) se jako sochař zajímá o vazby prostoru, světla a přírodních procesů. Původně vystudoval architekturu na Musashino Art University. 
Zajímají ho specifická témata, jako je vědomí prostoru nebo změny somatického vnímání. Součástí jeho pracovního procesu je příroda a hory, ve kterých se často pohybuje, a také je zahrnuje do své tvorby. Na své instalace nechává působit různé přírodní síly, jako například pohyb slunce po obloze během dne.

Více...

Juliana Höschlová

Česká vizuální umělkyně (*1987, Praha) žijící v Berlíně.  Díky spolupráci s naším partnerem S.T.A.i.R. absolvovala Juliana Höschlová dvouměsíční rezidenční pobyt v rakouském Štýrském Hradci. Od května do července 2017 se v rámci rezidence věnovala svému dlouhodobějšímu projektu White Land.

Více...

Dragan Vojvodić

Význam domova

Multimediální umělec Dragan Vojvodić se pohybuje v různých médiích od performance, instalace, in situ, videa, fotografie až po sochu a malbu. Již několik let se účastní mnoha rezidenčních programů a projektů; zejména pak ve Skandinávii. Jeho rezidenční pobyt se uskutečnil od 30. října do 4. prosince 2017.

Více...

Vojtěch Domlátil

Vojtěch Domlátil pracuje jako asistent v Ateliéru animované a interaktivní tvorby pod vedením Jiřího Barty na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Zároveň se stal naším dalším umělcem na rezidenci v Youkobo Art Space v Japonsku, kde pracoval od 1. října do 30. listopadu 2017.

Více...

Anne Erhard

Anne Erhard je německou fotografkou a spisovatelkou. V současnosti pobývá v Berlíně. Od 15. září do 31. října byla naší umělkyní na rezidenci v DEPO2015 a pracovala na projektu s názvem "Tam, kde roste bez".

Více...

NOZOMI WATANABE

The Japanese city of Hadano near Tokyo nestles in a kind of geological basin its suburbs edging up its surrounding mountainous ridges. Nozomi Watanabe, a Japanese artist, spent many childhood hours observing and drawing the shifting horizons she experienced residing in an area half way up these slopes. Like the steep escarpments and sight lines often seen in Japanese anime like those of Studio Ghibli, this was a world of shifting perspectives and associated parallax. Nozomi would often contemplate these seismic connections between grounded light plans and rotating nighttime constellations whose fluid relationships would vary according to her height in the hills, the whole visual field being held together and observed as if within some large radio dish or held in an optical lens.

Více...

Kateřina Ždychová

Předměstí Olawskie má co vyprávět

Více...

Ewa Głowacka

PARALLEL STRUCTURE II 

Více...

Juraj Rattaj

OPEN SOURCE

Více...

Aleš Čermák

Aleš Čermák je český umělec, který byl vybrán již na dvě rezidence. V roce 2016 do lipského Centra současného umění HALLE 14. V rámci rezidence Aleš pracoval na další kapitole jeho projektu, který představil veřejnosti 4. února 2016. Rovněz se zúčastnil prohlídky galerie SpinnereiGalleries uskutečněné dne 16. ledna 2016.

Více...

Guillaume Chauvin

A B C Z Projekt

Více...

Michal Cáb

Poèmes Électroniques for Masses (media art)

Více...

Juraj Florek

Pilsen Plein-air

Více...

Janna Ullrich

Nemajetný Monopolista

Více...

Pavel Trnka

Projekt Regensburg

Více...

József Havasréti

Parelelní města - z deníku kryptourbanisty 

Více...

Benjamin Schlunk

Ateliers nomades

Více...

Soichiro Mihara

Blank project #3

Více...

Nicoletta Cabassi

Nowhere, now here

Více...

Petra Římalová

Úryvky z města Pécs

Více...

Sofia Krantz

white piece +

Více...

Sandra Ghosn

Polyphonies Vagabondes: Chapitre I. Beyrouth-Paris-Pilsen 2015.

Více...

Wolftraud de Concini

Městská kronikářka Plzeň 2015

Více...

Imrich Veber

something is missing

Více...

Ľudmila Horňáková

Domácí je holt domácí

Více...

Nina Šošková

"MOJA REZIDENCIA V PLZNI", téma: PUBLIC ART

Více...

zhuzhálka

Edge / Mez / Межа

Více...

Lukáš Kellner

Personal Slaughterhouse

Více...

Kyougo Matsumoto

Strip the City

Více...

Carlos Carmonamedina

Fooding Plzeň 2015

Více...

Matej Al-Ali

Něco se děje, protože se něco děje, protože se něco děje

Více...

Kateřina Sachrová

OBRÁZKY Z PĚTIKOSTELÍ

Více...

Karin Šrubařová

Walk / Procházka

Více...

Ivana Rumanová

Tour de Doubravka

Více...

Katalin Tesch

Nebeská klenba

Více...

Tibor Nagy Grosso

Vizuální příběh Světovaru

Více...

Tomáš Šperňák

Zvukový příběh Světovaru

Více...