DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Sandra Ghosn

Polyphonies Vagabondes: Chapitre I. Beyrouth-Paris-Pilsen 2015.

Sandra Ghosn se narodila v roce 1983 v Libanonu. Po studiích psychologie a moderní literární analýzy se začala věnovat studiu obrazu na libanonské Akademii výtvarných umění a následně na Národní uměleckoprůmyslové škole, na které získala za svoji tvorbu tři ocenění.

Její práce byly vystaveny na skupinových výstavách v prostorách jako je např.:  Générale en Manufacture (Sèvres, 2011), le Batofar, (Paris, 2012), l’INALCO (Paris, 2013), le Musée de Plein Air des Maisons Comtoises (Besançon, 2014) nebo l’Atelier Richelieu v rámci salónu Ddessin (Paris, 2015). Její video Bomby (2012) bylo mimo jiné vybráno na Mezinárodní filmový festival v Rotterdamu, na Feestival Miden a na Festival Loopongstar.

Její poslední série obrazů Nous Sommes (My Jsme) byla vytvořena během rezidenčního pobytu ve finském městě Mustarinda v roce 2014. Ukázku těchto obrazů můžete vidět v galerii - v pravém sloupci.

Sandra o své práci říká: "Zajímám se o chování lidí, kteří se dostanou do společnosti, ve které je potlačována jejich důstojnost. Vyrostla jsem v Libanonu a proto se můj pohled přirozeně soustřeďuje na studium chování lidí, kteří se ocitají tváří v tvář osudovému cyklení válečného a poválečného období."

Rezidenční pobyt Sandry v Plzni probíhal od 11. dubna do 31. května a jeho výstupem bylo site-specifické výtvarné dílo. 

Sandra také vedla workshop pro veřejnost v rámci 6. ročníku Festivalu arabské kultury. Daný workshop se odehrál 12. 4. v prostorách Fresh Air Gallery.

Více o Sandře naleznete na jejím webu: www.sandraghosn.com.

Galerie