DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Letní barokní festival 2019

Letní barokní sezóna v roce 2019 bavila návštěvníky barokním uměním i programem od konce června do poloviny září v celkem 6 lokalitách. Festival neoficiálně zahájil dětský zábavný program ve Svatojánském muzeu v Nepomuku. Na děti čekalo divadlo, workshopy, barokní kolotoč nebo třeba lukostřelba. V červenci naplnila barokní atmosféra Muzeum Českého lesa v Tachově, kde se uskutečnila Barokní klášterní slavnost s bohatým multižánrovým programem. Na Tachov navázaly Procházky uměním, které představily barokní kulturu v Březíně a Lukové. Ochutnávku baroka pro děti i dospělé v srpnu připravila Poutní mše umělců, aneb lívancová pouť v Manětíně a prázdniny zakončily komentované Procházky barokní Plzní, kde nechyběly ani ochutnávky barokních pokrmů a koncert barokní hudby. Letní barokní festival 2019 vyvrcholil Dětským barokním odpolednem v Chotěšově. Děti i dospělí obdivovali barokní architekturu bývalého kláštera premonstrátek a užili si spoustu zábavy díky nabitému doprovodnému programu.

Více...

Letní barokní festival 2018

Letní barokní festival představil v roce 2018 na 8 barokních skvostů Západních Čech a oživil je pestrým programem. Léto ve znamení baroka oficiálně zahájily slavnosti v Mariánské Týnici spojené s oslavou udělení titulu Národní kulturní památka. Ještě v červnu pak Dvůr stavebních řemesel Centra stavitelského dědictví v Plasích seznámil návštěvníky s historickými řemeslnými dílnami. Během léta oživily barokní slavnosti s bohatým tematickým programem pro velké i malé barokní památky v Nepomuku, v Tachově v Nebílovech, v Hrádku u Sušice a v Manětíně. Rozloučení s barokním létem proběhlo v Majestátních prostorách kláštera v Kladrubech. Program přinesl spoustu netradičních zážitků, mezi nimiž nechyběly barokní degustace, koncerty, workshopy pro děti, kolotoč nebo ohňostroj.

Více...

Distribuce Barokního magazínu pro rok 2018

V květnu 2018 vyšel magazín Barokního regionu Čechy Bavorsko s kulturním přehledem barokních památek pro danou sezónu.

Více...

1. projektová konference v Schönsee

Dne 25. ledna 2018 proběhla 1. dvojjazyčná projektová konference v Centru Bavaria Bohemia (dále jen CeBB) v Schonsee, kde sešli zástupci CeBB, Plzeň 2015, z.ú. a spolku Kulturista spolu se zástupci památkových institucí, lokálních municipalit, novinářů a průvodců z Čech a Bavorska.

Více...