DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Letní barokní festival 2018

Letní barokní festival představil v roce 2018 na 8 barokních skvostů Západních Čech a oživil je pestrým programem. Léto ve znamení baroka oficiálně zahájily slavnosti v Mariánské Týnici spojené s oslavou udělení titulu Národní kulturní památka. 

Ještě v červnu pak Dvůr stavebních řemesel Centra stavitelského dědictví v Plasích seznámil návštěvníky s historickými řemeslnými dílnami. Během léta oživily barokní slavnosti s bohatým tematickým programem pro velké i malé barokní památky v Nepomuku, v Tachově v Nebílovech, v Hrádku u Sušice a v Manětíně. Rozloučení s barokním létem proběhlo v Majestátních prostorách kláštera v Kladrubech. Program přinesl spoustu netradičních zážitků, mezi nimiž nechyběly barokní degustace, koncerty, workshopy pro děti, kolotoč nebo ohňostroj.

Barokní slavnost v klášteře Kladruby, 11. 8. 2018

Koncert klasické hudby a večerní taneční vystoupení v klášterním kostele s bohatým doprovodným programem.

Poutní mše umělců aneb pouť lívancová v Manětíně, 10. 8. 2018

Lívancová pouť oživuje místní tradici náboženských poutí, po mši svaté navazuje doprovodný program v areálu kostela.

Barokní slavnost na Zámku Hrádek u Sušice, 3. 8. 2018

Čtvrtý ročník barokní slavnosti přenese návštěvníky do doby baroka s tancem, hudbou i barokním menu v interiéru i exteriéru zámku.

Barokní klášterní slavnost v Tachově, 13. 7. 2018

Areál bývalého františkánského kláštera ožije barokem. Část slavností se uskuteční přímo v barokním klášterním kostele sv. Máří Magdaleny a sv. Alžběty. Program se ponese ve znamení tachovských barokních tvůrců malíře Eliáše Dollhopfa, varhanáře Johanna Antona Gartnera a skladatele Jana Antonína Losyho z Losimthalu a bude zaměřen na všechny smysly - ochutnáte speciality barokní kuchyně, očicháte dobové vůně a zazní i typická barokní hudba spolu s tancem.

Barokní odpoledne v Nepomuku, 7. 7. 2018

Barokní odpoledne v Nepomuku nabídne náštěvníkům bohatý program - barokní kolotoč pro děti, interatiktivní poznávání vůní baroka, zábavné barokní degustace Olgy Kaderové a taneční workshopy. V 18 hodin představí Jana Piorecká pěvecký koncert, který bude doprovázen harfou. Celý den bude zakončen slavnostním ohňostrojem.

Svatojánská brána k řemeslu v Plasích, 23. 6. 2018

Dvůr stavebních řemesel Centra stavitelského dědictví Plasy v sobě ukrývá řadu historických řemeslných dílem, jejichž stroje už dávno oslavily své sté „narozeniny“. Vidět tyto stroje v akci při výrobě konkrétního díla je vždy zážitek nejen pro milovníky starých strojů. Tentokrát se na nich bude vyrábět zednická lžíce – atribut všech zedníků a stavitelů.

Zahájení letní barokní sezóny v Mariánské Týnici, 8. 6. 2018

Oficiální zahájení letní barokní sezóny pro rok 2018 v Plzeňském kraji při příležitosti vyhlášení Mariánské Týnice Národní kulturní památkou. Součástí odpoledne je koncert orchestru profesora Blanka z Německa, vystoupení flétnového kvarteta Ilbosco di flauti a bohatý doprovodný program: barokní degustace, barokní kolotoč, poznávání barokních vůní a taneční lekce.