DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Letní barokní festival 2019

Letní barokní sezóna v roce 2019 bavila návštěvníky barokním uměním i programem od konce června do poloviny září v celkem 6 lokalitách. 

Festival neoficiálně zahájil dětský zábavný program ve Svatojánském muzeu v Nepomuku. Na děti čekalo divadlo, workshopy, barokní kolotoč nebo třeba lukostřelba. V červenci naplnila barokní atmosféra Muzeum Českého lesa v Tachově, kde se uskutečnila Barokní klášterní slavnost s bohatým multižánrovým programem. Na Tachov navázaly Procházky uměním, které představily barokní kulturu v Březíně a Lukové. Ochutnávku baroka pro děti i dospělé v srpnu připravila Poutní mše umělců, aneb lívancová pouť v Manětíně a prázdniny zakončily komentované Procházky barokní Plzní, kde nechyběly ani ochutnávky barokních pokrmů a koncert barokní hudby. Letní barokní festival 2019 vyvrcholil Dětským barokním odpolednem v Chotěšově. Děti i dospělí obdivovali barokní architekturu bývalého kláštera premonstrátek a užili si spoustu zábavy díky nabitému doprovodnému programu.

Zakončení letní barokní sezóny 2019: Dětské barokní odpoledne v Chotěšově, 14. 9. 2019

Dětské barokní odpoledne v areálu bývalého barokního kláštera Chotěšov symbolicky zakončilo letní barokní sezónu 2019. Odpoledne bylo nabité bohatým programem, děti si mohly vyrobit barokní masky a vějíře, zatančit s profesionální tanečnicí Andreou Miltnerovou nebo se vydat do strašidelného podzemí chotěšovského kláštera. Hlavním bodem odpoledne byla maskovaná hra na motivy Carla Gozziho Král jelenem.

Procházky barokní Plzní, 31. 8. 2019

Procházky provedly návštěvníky po barokních skvostech historického centra Plzně. Program byl doplněn ochutnávkou barokní kuchyně, koncertem A. V. Michny - Loutna česká v kostele Nanebevzetí Panny Marie a workshopy pro děti.

Poutní mše umělců, aneb lívancová pouť, 9. 8. 2019

V kostele sv. Jana Křtitele v Manětíně na návštěvníky čekala mše, hudební představení pro děti, oslava a další barokní program.

Procházky uměním: Luková, 26. 7. 2019

Barokní atmosféru bylo možné nasát v kostele sv. Jiří v Lukové během koncertu i doprovodného programu.

Procházky uměním: Březín, 19. 7. 2019

Barokní podvečer v kostele sv. Bartoloměje v Březíně přinesl  koncert i tematický doprovodný program.

Barokní klášterní slavnost: Muzeum Českého lesa v Tachově, 12. 7. 2019

Letní večer v barokním duchu bylo možné prožít na klášterní barokní slavnosti v Muzeu českého lesa v Tachově.

Baroko dětem, 29. 6. 2019

Na programu zábavného odpoledne pro děti ve Svatojánském muzeu v Nepomuku byl barokní kolotoč, workshopy, zpívánky, taneční zábava i dětská divadelní hra Král jelenem.