top of page

INDUSTRIÁLNÍ STEZKA

Industriální stezka po historických zajímavostech bývalého cukrovaru či tramvajové vozovny a současného areálu DEPO2015 se pro návštěvníky otevřela již před koncem minulého roku. Nyní se však představuje v novém ilustrovaném kabátě a také s novými herními prvky, které ji zatraktivní hlavně pro rodiny s dětmi.

Z původní stezky zůstává zachován formát označených zastavení, kde si návštěvníci pomocí QR kódu mohou přehrát krátká videa o daném místě. Průvodcem ve videích je vždy nějaká historická osobnost, která s danou lokalitou úzce souvisí. Návštěvníci se tak mohou setkat mimo jiné s inženýrem Smolou, Františkem Křižíkem, stavitelem Farkačem a mnoha dalšími osobnostmi spojenými s průmyslovým dědictvím města Plzně.

Novinkou, kterou stezka přináší, je stopovací hra určená malým i velkým zájemcům o industriální historii. Příběh začíná u stroje času, který návštěvníky přenese do minulosti. Aby se všichni v pořádku vrátili zpět do současnosti, musí projít všechna zastavení, rozluštit hádanky, najít druhý stroj času a nastartovat ho. Na každém zastavení se pak návštěvník dozví otázku, k jejímuž zodpovězení bude muset podrobně prozkoumat blízké okolí.
„Industriální stezka je v současnosti jednou z mnoha příležitostí, jak navštívit DEPO2015. Naším cílem bylo rozšířit ji o aktivity pro malé návštěvníky a ještě více zpřístupnit celý areál. Chceme návštěvníky přimět během industriální procházky zvednout hlavu, rozhlížet se kolem sebe, pátrat po architektuře a všímat si detailů,“ říká o projektu programový ředitel DEPO2015 Jan Štěpán.

FB prispevek 1200x630px_edited_edited.jp
Industrialní stezka

1. 5. 2023 – bez omezení

PRESSLOVA 14, PLZEŇ

DEPO2015 Creative Zone

VSTUP ZDARMA

VÍCE O INDUSTRIÁLNÍ STEZCE

Najít jednotlivá stanoviště s hádankami pomůže návštěvníkům mapka areálu, kterou si mohou vzít z podavače hned na startu stezky. Mapa zároveň slouží jako pracovní list k zapisování odpovědí. Pokud si někdo přeci jen nebude jist řešením, nemusí věšet hlavu, správné odpovědi totiž může najít v nápovědách. Ty jsou ovšem vykoupeny fyzickou aktivitou. Jestli ji návštěvník opravdu vykoná, ale záleží jen a pouze na jeho svědomí. Ten komu se podaří vše správně vyluštit a najde stroj času, bude odměněn možností ho nastartovat a užít si tak návrat do současnosti v podobě světelné a zvukové instalace.

Na vývoji stopovací hry se kromě zaměstnanců DEPO2015 podílel i tvůrce únikových her, ilustrátor a scénograf. „Doufáme, že se nám podařilo připravit zábavnou, chytrou a vizuálně zajímavou procházku industriální historií a vlastně i současností areálu DEPO2015,“ dodává Štěpán.

Celá industriální stezka se odehrává ve venkovních prostorách areálu DEPO2015 a je tedy přístupná denně, a to i v době vládou nařízených opatření.

Stačit vám k tomu bude jen mapka s tužkou, které si můžete vzít na startu, chytrý telefon s mobilními daty na načtení QR kódů, pokud budete chtít zhlédnout videa mapující historii areálu, a pak už jen odvaha vydat se do minulosti a hledat cestu zpět.

Industriální stezka v DEPO2015 vznikla za podpory Plzeňského kraje.

INFO:

Vstup ZDARMA
Přístupno každý den

Jazykové varianty stopovačky:
 
čeština, angličtina, němčina

Start:
Stanoviště za branou do areálu DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

 

Co se může hodit s sebou:
Chytrý telefon s mobilními daty na načtení QR kódu.
(
Pokud budete chtít zhlédnout videa mapující historii areálu).
Tužka

DEPO2015_IndustrialniStezka-066-min.jpg
bottom of page