top of page
Mise

O NÁS

DEPO2015 je živým prostorem, kde se propojuje kultura s byznysem. Hlavním cílem je podpora tzv. kreativních průmyslů.

Kreativní zóna DEPO2015 je pilířem udržitelnosti projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. V bývalé vozovně městských dopravních podniků nyní naleznete sály pro interaktivní výstavy, konference i divadlo, kavárnu, Tržnici DEPO s několika unikátními obchůdky, komunitní zahradu, kanceláře k pronájmu, umělecké a studentské ateliéry, sportovní a stepařské studio, Industriální stezku a prostory pro rezidenční umělce. Tvoříme, vyrábíme, vystavujeme i prodáváme na jednom místě!

Tvoříme interaktivní výstavy, pořádáme festival světla BLIK BLIK, Street Art Festival WALLZ, česko-bavorský festival Treffpunkt v Plzni a Regensburgu, Evropský den sousedů, Plzeň Design Week, Street Food Markety či DEPOvLETU. Hostíme také mnoho významných festivalů, veletrhů, kulturních a sportovních akcí. Spolupracujeme i na projektech mimo areál DEPO2015: Letní barokní festival, Náplavka na Radbuze apod.

Podporujeme kreativitu, řemeslo a design. Součástí DEPO2015, je Řemeslný ateliér určený převážně dětem, a nově také dva ateliéry Sutnarky (FDU LS ZČU). Studenti ateliérů Socha a prostor a Nábytku a interiérového designu v DEPO2015 získávají praktické dovednosti a vystavují.

Naším přístupem je otevřenost, propojování a sdílení zdrojů, myšlenek a nápadů, proto nás neváhejte kontaktovat. Třeba hned teď…

Informace pro návštěvníky:

Celý areál DEPO2015 je bezbariérový, kromě Step by Step studia a některých kancelářských prostor. Bližší informace Vám poskytne recepce na telefonním čísle +420 702 019 508 či emailu recepce@depo2015.cz

Naše vize a mise

Naší vizí je místo, kde lidé pracují, vzdělávají se, podnikají a tvoří a zároveň si užívají výstav, koncertů, umění i gastronomie. Nutno říci, že doposud v poměrně skromných podmínkách z hlediska technické infrastruktury, která ještě čeká na zásadnější rekonstrukci historických budov.

Naší misí je naplňovat základní aspekty spojené s titulem Evropské hlavní město kultury a jeho udržitelností, tj. posilování evropské dimenze a zapojení a aktivizace občanů. Evropská spolupráce je pro nás důležitá, proto se zapojujeme do evropských sítí, udržujeme spolupráci mezi evropskými hlavními městy kultury, univerzitami i nezávislými centry podobného zaměření. Vyplňujeme prázdná místa v kulturní a společenské nabídce v Plzni a Plzeňském kraji.

Principy, kterých se držíme, jsou otevřenost, sdílení zdrojů, myšlenek, nápadů a spolupráce místo konkurence.

EHMK Plzen2015 | DEPO2015

EVROPSKÉ HLAVNÍ MĚSTO KULTURY 2015

Kariéra v DEPO2015 | DEPO2015

KARIÉRA V DEPU

Pro média | DEPO2015

PRO MÉDIA | GALERIE

Pronájmy v DEPO2015 | DEPO2015

VÝROČNÍ ZPRÁVY A DOKUMENTY

DEPO2015
DEPO2015

Plzeň 2015, zapsaný ústav

Plzeň 2015 je nezisková organizace založená městem Plzní za účelem přípravy a realizace programové části projektu Evropské hlavní město kultury 2015. Po roce 2015 se transformovala z obecně prospěšné společnosti na zapsaný ústav s prodloužením činnosti na dobu neurčitou, aby zajistila udržitelnost vybraných projektů a provozovala Kreativní zónu DEPO2015.

Dokumeny
bottom of page