top of page

LOVCI ZNAKŮ

Víte, jaký je největší objev lidstva? Přeci písmo! Svět znaků, symbolů a šifer ožil v nové interaktivní světelné expozici BLIK x BLIK Lovci znaků z dílny DEPO2015 .

Zábavy si v ní užijete do sytosti a přijdete na to, že písmo je nejen kus naší historie, ale také velké dobrodružství. Zvládnete se domluvit s robotem Blablátorem? Porazíte světelnou šibenici, dokážete napsat text v klínovém písmu nebo vyčistit interaktivní videomappingové město od reklam? Podaří se vám cestou získat všechny znaky a rozšifrovat tajnou zprávu? Lov začíná!

Expozice je vhodná pro děti alespoň se základní znalostí písmen. Celá výstava je bezbariérová a vhodná i pro rodiny s kočárky a vozíčkáře.

VÍCE O PROJEKTU

Plzeňské DEPO2015 připravilo pro rodiny s dětmi autorskou interaktivní expozici, která se svým světelným designem odkazuje na oblíbený festival světla BLIK BLIK. Malé i velké návštěvníky provede netradičně pojatým světem písma, jeho historií, základy typografie, ale i šifer a komunikace obecně. Na dobrodružné výpravě mají coby Lovci znaků za úkol si na 450 m2 poradit s 15 interaktivními exponáty. Musí se domluvit s robotem Blablátorem, zkusit si práci sazeče na speciálním světlotisku, porazit světelnou šibenici, prozkoumat stopy psacích nástrojů, doslova vydupat písmena na klávesnici obřího psacího stroje nebo vyčistit videomappingové město od reklam. Při svojí cestě musí navíc rozluštit zašifrovanou zprávu, která je dovede nejen k cíli expozice, ale také k zasloužené odměně. Zábavy si přitom užijí do sytosti a přijdou na to, že písmo je nejen kus naší historie, ale také velké dobrodružství. 

Rodinná expozice Lovci znaků je v pořadí již třetí interaktivní výstavou, kterou DEPO2015 vytváří pod značkou BLIK x BLIK. Tou se odkazuje na úspěšný plzeňský festival světla. Základem všech těchto výstav je světelné umění propojené zajímavou scénografií i výtvarnými instalacemi do jedinečného návštěvnického zážitku. Dva předchozí výstavní počiny, a to expozice Digitální hřiště a Tajuplný les, se staly divácky i mediálně velmi úspěšnými. Jen Tajuplným lesem prošlo za půl roku na 27 000 nadšených návštěvníků.

Expozice byla na jaře roku 2023 převezena na Slovensko, kde si ji pronajal medzinárodný dom umenia pre deti –  Bibiana. 
V období 19. 5. – 3 .9. 2023 ji zde navštívilo cca 15 000 návštěvníků. Video z expozice LOVCI ZNAKOV v Bibianě můžete zhlédnout zde.

PRONÁJEM INTERAKTIVNÍ SVĚTELNÉ EXPOZICE

Chcete mít interaktivní expozici také u Vás? Nabízíme pronájem Lovců znaků. Neváhejte se na nás obrátit.

  TÉMA 
 • komunikace a dorozumívání

 • písmo a kryptografie

CÍLOVÉ SKUPINY
 
 • děti 5/6+ let

 • I. a II. stupeň ZŠ

TECHNICKÉ POŽADAVKY
 • prostor 150-300m2

 • min. výška 3 m

 • uzavřený zatemněný prostor

 • 230 V

CENA PRONÁJMU VČ. INSTALACE (BEZ DOPRAVY A UBYTOVÁNÍ)
 • 150 000 Kč/měsíc

 • Pronájem min. na 3 měsíce

 • Marketingové podklady v ceně

KONTAKT

Jan Štěpán

stepanjan@depo2015.cz

+420 725 896 182

Ukázka z pronájmu expozice na Slovensku / Medzinárodný dom umenia pre deti –  Bibiana.

bottom of page