top of page

REST:ART

Od dubna do června 2022 jsme realizovali společně s bavorským partnerem Centrum Bavaria Bohemia projekt REST:ART, který byl podpořený z fondu Cíl EÚS prostřednictvím Dispozičního fondu Euroregionu Šumava jihozápadní Čechy.

Smyslem tohoto přeshraničního projektu bylo obnovit dřívější česko-bavorské kontakty a spolupráce, které byly v posledních dvou letech výrazně omezeny, a nechat vzniknout nová partnerství.

Během tří měsíců bylo uskutečněno pět setkání na čtyři témata:

8. duben 2022, Plzeň, DEPO2015

První setkání se uskutečnilo v DEPO2015 a bylo zacílené na zástupce hudebních skupin a pořadatele menších/lokálních hudebních festivalů. Tématy tří odborných přednášek bylo PR kapel i festivalů, efektivní komunikace kapel s dramaturgy a promotéry festivalů, a přehled menších hudebních festivalů v česko-bavorském příhraničí. Během večera byly navázány kontakty mezi kapelami a hudebními spolky a festivaly z obou stran hranic. Na večerní části vystoupila plzeňská kapela St. Johnny

 

28. duben 2022, Schönsee, Centrum Bavaria Bohemia

Druhé setkání mělo za cíl propojit nezávislé výtvarné umělce a kurátory/manažery galerií či jiných výstavních prostor. V rámci tří expertních přednášek byly diskutovány možnosti umělců dostat se se svou uměleckou tvorbou do galerií či jiných (alternativních) výstavních prostor. Zároveň byly obnoveny staré i navázány nové kontakty mezi výtvarníky z obou stran hranic. Na večerním programu zahrála plzeňska kapela Vibestones.

 

2. červen 2022, Plzeň, pivovar Raven a DEPO2015

Pro téma malé a řemeslné pivovarnictví jsme dedikovali dvě setkání, přičemž to první se konalo v Plzni; odpolední část v prostorách malého pivovaru Raven a jeho prohlídky, podvečerní a večerní část s přednáškami se uskutečnila v DEPO2015. Expertní příspěvky se věnovaly brandingu malých pivovarů, práci s novináři a pořádání kulturních akcí ze strany pivovaru. Večer zahrála v kavárně Ústředna v DEPO2015 rokycanská kapela Prázdné lahve.

 

12. červen 2022, Plzeň, náplavka na Radbuze

Setkání bavorských a českých swingových tanečníků a lektorů se uskutečnilo v horkou červnovou neděli na nedávno otevřené plzeňské náplavce na Radbuze. V průběhu odpoledne se uskutečnily čtyři workshopy od čtyř lektorů (3 z Bavorska a 1 z Česka) swingových tanců lindy-hop, balboa, shag a boogie-woogie. Na večerní části programu na swingové tančírně na stejném místě zahrálo hudební uskupení Swing Devils. Zájem o tuto akci byl velmi velký – zúčastnilo se jej přes 40 tanečnic a tanečníků z obou zemí.

 

23. červen 2022, Nittenau, Brauerei Jakob

Poslední setkání v rámci projektu a zároveň druhé, které se věnovalo malému pivovarnictví, se konalo v bavorském Nittenau. První odborný příspěvek měl sládek pivovaru Jakob, další probíhaly v prostorách Brauereigasthof na témata brandingu, vizuálů a trendů v tomto oboru.

REST:ART | DEPO2015
bottom of page