top of page

SKRYTÉ MĚSTO

Projekt „Skryté město“ vznikl v rámci Evropského hlavního města kultury 2015. Na začátku byl nápad dát obyvatelům Plzně i jejich hostům do ruky nástroj, který by je provedl po neznámých zákoutích Plzně, seznámila s pozapomenutými příběhy a ukázala město z nečekaného pohledu. V roce 2016 vzniknul spolek Skrytá Plzeň, který nadále organizuje sousedské procházky.

Práce na průvodci vedla k setkání s řadou lidí, pamětníků, aktivních obyvatel i do archivů a Skryté město se tak stalo jedním z projektů, který nejvíce zapojil obyvatele Plzně do spolupráce. Jedním z hlavních výstupů projektu je tištěná publikace Průvodce skrytou Plzní, jejíž digitální verze je ke stažení ZDE.

Objevovat skrytou identitu Plzně pomohla také výstava Plzeňské rodinné fotoalbum, nebo program komentovaných procházek po městě vedených pamětníky, antropology a samotnými obyvateli města. Sousedské procházky fungují zpravidla od května do října a představují jak historii, tak současnost daných míst, která běžný turista nemá šanci navštívit. Katalog procházek je umístěn ZDE. Pokud máte zájem organizovat některé z procházek, neváhejte se na nás obrátit skrze uvedené kontakty níže.

Součástí projektu Skryté město byl i úspěšný participativní projekt „Plzeňské rodinné fotoalbum“ na kterém se podílelo několik stovek Plzeňanů, od kterých se podařilo posbírat cca 3.000 fotografií, které byly zdigitalizovány a výběr vystaven na 2 výstavách v DEPO2015. Digitální stopa tohoto projektu včetně fotogalerie je umístěna ZDE.

skryte_mesto.jpg
bottom of page