top of page

V4 DIGITAL ART MELTING POT

Cílem projektu V4 Digital Art Melting Pot je zorganizovat umělecké rezidence pro 4 umělce ze 4 národů ve 4 zemích. 

Open Call pro umělce v oblasti light art

Festivaly světla Blik Blik (Plzeň, CZ), Biela noc (Bratislava, SK), Zsolnay Light Festival (Pécs, HU) a Bella Skyway Festival (Toruň, PL) vyzývají umělce v oblasti světelného umění, aby se přihlásili do programu uměleckých rezidencí a představení na festivalu světla.

Organizátoři každého z výše uvedených festivalů nabízejí světelným umělcům uměleckou rezidenci na 7-20 dní a prostor pro prezentaci výstupu rezidence na místním festivalu světla. Více informací zde. Přihlášky zasílejte do 5. dubna 2022!

Projekt V4 Digital Art Melting Pot je financován Mezinárodním visegrádským fondem.

projekt V4.jpg
2013.jpg

O PROJEKTOVÝCH PARTNERECH

Zsolnay Light Festival (Pécs, HU)

První a jediný světelný festival v Maďarsku, Zsolnay Light Festival v Pécsi, rozzáří centrum Pécse opět oslnivými světelnými kreacemi v létě 2022!

Mezi 7. a 10. červencem 2022 se budovy obléknou do světlého hávu a ulice dostanou světlý koberec, zatímco monumentální fasáda katedrály bude oživena nejlepšími 3D pohyblivými projekcemi mezinárodní soutěže mappingu.

Čtyřdenní festival je opravdu nezapomenutelným zážitkem pro rodiny a skupiny přátel v malebném centru města Pécs s mapováním a různými doprovodnými programy.

Při procházce po Pathway of Light procházející centrem Pécse můžete znovu obdivovat grandiózní, srdceryvné a extravagantní – a vždy neuvěřitelně velkolepé světelné instalace specifické pro dané místo na přibližně 30 místech.

Festival nabízí unikátní spojení světa světelných festivalů, street art produkcí, koncertů, divadla a představení nového cirkusu.

Webová stránka
Facebook
Instagram
YouTube

 

Bella Skyway Festival (Toruń, PL)

Kulturní mapa Toruně byla obohacena další akcí evropského rozměru — Bella Skyway Festival. Festival, který je svěží, jedinečný a mění realitu. Festival, který vdechne nový život gotickým městským hradbám Toruně.

Festival se v Toruni pořádá od roku 2009 a jeho počátky jsou spojeny s kandidaturou na Evropské hlavní město kultury 2016. Program této akce stojí na třech pilířích: věda, umění, lidé.

Webová stránka
Facebook
Instagram
YouTube
 

Biela noc (Bratislava / Košice, SK)

Biela noc je prestižní mezinárodní umělecký projekt, který má za úkol přiblížit široké veřejnosti současné formy umění i netradiční, nepoznaná a významná místa evropských metropolí.

Bílá noc vznikla v Paříži v roce 2002. V roce 2013 ji navštívilo více než dva a pól milionu lidí. Z Paříže se během několika let projekt rozšířil i do měst jako New York, Los Angeles, Montreal, Řím a mnoho dalších včetně Košic a Bratislavy.

Bílá noc nabízí návštěvníkům netradiční uměleckou procházku nočním městem plnou zážitků a nových vjemů, která trvá od západu až do východu slunce. Během jednoho výjimečného víkendu se noc stává dnem a ulice nočního města se zaplní lidmi a uměním.

Webová stránka
Facebook
Instagram

Blik Blik (Plzeň, CZ)

Festival světla vznikl jako součást programu Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury.

Návštěvníci jsou zváni, aby vyšli do ulic a prozkoumali známá (nebo někdy skrytá a neznámá) náměstí, budovy, nádvoří a parky osvětlené různými instalacemi. Od té doby jde o jednu z nejoblíbenějších veřejných akcí pořádaných v Plzni s návštěvností až 50 tisíc lidí.

Příští ročník se koná 25.-26. března 2022.

 

Webová stránka
Facebook
Instagram
YouTube

bottom of page