top of page

PRÁCE SE DŘEVEM: ZÁKLADY

Pracujete rádi se dřevem, ale chybí vám teoretická průprava? Pak je tady náš základní kurz. Za pár týdnů z vás sice neudělá truhláře nebo tesaře, základy ale určitě pochopíte a pokud máte konkrétní dotazy, náš lektor má dost zkušeností na to, aby Vám je pomohl vyřešit.

DÁRKOVÝ VOUCHER:

pokud chcete kurz pořídit jako dárek, potřebujeme zaslat předvyplněnou přihlášku účastníka (jméno, kontakt na účastníka) a kontakt na osobu, která bude kurz hradit. Zašleme vám mailem dákový voucher bez uvedené částky ve formátu PDF k vytištění a 14 dní před zahájením kurzu podklady k platbě. Komunikace ohledně zahájení a průběhu kurzu bude směrována na samotného účastníka.

PŘIHLÁŠKA:

ke stažení níže, vyplněnou a podepsanou přihlášku zašlete na rychlikova@depo2015.cz, jakmile budeme mít dostatek zájemců, zašleme další info a pokyny k platbě.

Pokud není aktuálně vypsán žádný volný termín, pošlete nám svůj kontakt, ozveme se, jakmile bude nový termín připravený.

Seznámíte se se základními postupy práce se dřevem za pomoci ručního, případně aku nářadí. Kromě nutné teorie budete vyrábět několik jednoduchých projektů: prkénko nebo domovní znamení, krmítko pro ptáky, dlabanou lžičku, drobnou volnou plastiku, stoličku, rám na obraz, bedýnku, dřevěnou hračku, němého sluhu.

Práce se dřevem - začátečník
Práce se dřevem - začátečník

6. 5. 2023 - 31. 3. 2023

Pondělí - Pátek

14:00 - 18:00

Víkendy a státní svátky
a školní prázdniny

10:00 - 18:00

PRESSLOVA 14, PLZEŇ

DEPO2015 Creative Zone

VSTUPENKY KE KOUPI
ONLINE

O ČEM BUDE ŘEČ

  • ruční nářadí a způsob jeho používání (přímočará pila, okružní pila - kocour, vibrační bruska, el. hoblík, horní frézka, úhlová bruska, kapovací pila – kosořez)

  • druhy dřeva, jak je poznat, zpracovat a k čemu jsou vhodné

  • technologické postupy práce se dřevem (dlabání, řezání, vrtání, spojování, lepení, broušení, povrchová úprava)

  • druhy nátěrových hmot, jak je nanášet a odstraňovat (staré nátěry, opalování, chemické odstraňování)

  • technologické postupy zpracování dřeva

LEKTOR: MIROSLAV HORA

Celoživotní výtvarný pedagog, kterého stále ješté neopustila chuť předávat své zkušenosti a dovednosti. Práci se dřevem sice nestudoval, ale léta praxe považuje za dostatečnou odbornou průpravu. V kombinaci s trpělivostí a veselou myslí ideální předpoklady.

KONTAKT

bottom of page